Czy to mgła? Czy to smog?

Image

O to pytają nasi czytelnicy, a my zaglądamy na stronę http://srodowisko.stalowawola.pl/

Nasi czytelnicy od kilku dni pytają co tak śmierdzi, dlaczego nocami wzmaga się hałas, dlaczego są tak duże przekroczenia pyłów? Winnych oczywiście nie ma, a dane mówią same za siebie. Jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domów.

Poziom dopuszczalny – od 50 µg/m3 - jakość powietrza nie jest dobra, ale nie wywołuje ciężkich skutków dla ludzkiego zdrowia.

Poziom informowania - od 200 µg/m3,- zła jakość powietrza oznacza, że trzeba ograniczyć aktywności na powietrzu.

Poziom alarmowy – od 300 µg/m3, oznacza, że jest bardzo źle, należy bezwzględnie ograniczyć przebywanie na powietrzu, a najlepiej zostać w domu.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Andrzej_2.0

Lucek Picer i oszust tylko w kampanii 4 lata temu z drugim zatroskanym o obywateli Weberem pompowali baloniki i mówili o czystym powietrzu i hałasie. Teraz już jest u koryta więc zabawia typowych wyborców PiS festynami, parkami i huśtawkami dla zakochanych.
Teraz ma takich funkcyjnych jak olo czy art. Nie musi dbać o środowisko. Wytnie jeszcze parę setek drzew by zalać betonem jakieś podwórko i typowy wyborca PiS będzie zachwycony.

manukun

@olo
Pytam kolejny raz - co Nadbereżny zrobił przez te 4 lata, żeby poprawić jakość powietrza w Stalowej Woli? Ciebie nie interesuje sytuacja mieszkańców miasta, bo cały czas piszesz komentarze o jakimś łomocie wyborczym. Kogo to obchodzi?

Ludzie są truci!

~olo

Do manekin, dzieki komu mamy powietrze jakie mamy zadaj sbie to pytanie nieuku. Przez ostatnie 4 lata pisaliscie takie wypociny a mieszkancy naszego miata podczas wyborow samorzadowych pokazali wam hejterzy srodkowy palec do gory. Piszcie dalej a za 5 lat lomot przeciwnika PANA PREZYDENTA L.N. bedzie na nie spotykana nigdzie wczesniej skale.

~smród

Uuuuuuu, w okolicach hotelu Stal już jeb.e, aż miło, bleee!!!

manukun

Jeśli nawet okoliczne miasta zwracają uwagę na tragiczną jakość powietrza w Stalowej Woli, to powinno wzbudzać podejrzenia. Normy zostały przekroczone o kilkaset %.

Tymczasem sympatycy PiS twierdzą, że problem nie istnieje. Zwracają uwagę na obchody Święta Niepodległości i unikają odpowiedzi na pytanie dotyczące dotychczasowych działań prezydenta miasta w sprawie poprawy jakości powietrza w Stalowej Woli.

~astronom

Do ulik, to ty jestes debilem skoro masz watpliwosci co do mojego komentarza ale pisz wiecej nieuku chetnie sie z ciebie posmieje.

~Ulik

@astronom, a cebule rosną na drzewie😂 nieuku!!

~astronom

Do mgla, gdyby nie ze dzis mamy wielkie swieto narodowe to bys sie dowiedzial co my o takich jak ty myslimy. Jesli gimbusie nie rozrozniasz mgly od smogu to po co piszesz wypociny. Ta mgla byla w 3 wojewodztwach a smog moze byc tylko na malej przestrzeni.

~mgła

Dla tych, którzy piszą, że to mgła, a nie smog, polecam zapoznać się z definicją smogu. Mnie o tym uczyli w 1. gimnazjum, ale dla ułatwienia wklejam z wikipedii: "Smog – zjawisko atmosferyczne powstałe w wyniku wymieszania się powietrza z dymem i spalinami. Etymologia pojęcia „smog” wskazuje na połączenie słów smoke (dym) i fog (mgła)."
Smog powstaje więc w określonych warunkach atmosferycznych (przede wszystkim brak wiatru i radiacyjny typ pogody). A jego najgorszym komponentem są zanieczyszczenia emitowane w procesach spalania.

I tak, od paru dni w całej południowej Polsce mamy do czynienia ze smogiem.

~niezalogowany

idzie zima, trzeba wyciąć drzewa by mieć czym palić w komnkach

~miki

Ogromne zanieczyszczenie powietrza jest w Stalowej Woli.Jeszcze jak przeprowadzi się rewitalizację ogrodka jordanowskuego i placu piłsudskiego to nie będzie czym oddychać bo słucha się dr Sobka "stare drzewa zastąpić młodymi" dzięki jego ekspertyzom w Krakowie jest najbardziej zanieczyszczone powietrze to w niedługim czasie Stalowa Wola dołączy do miast gdzie powietrze jest najbardziej zanieczyszczone,jeśli młodzi nie przejrzą na oczy i zrozumią że drzewa są bardzo ważne dla człowieka i nie należy ich wycinać jedynie wtedy gdy stanowią zagrożenie a nie że robimy rewitalizację to należy wszystko wyciąć zniszczyć i coś nowego zrobić.

manukun

@gdzie u
A jakie to ma znaczenie, za kogo powstały? Przemysł odpowiada za ułamek emisji. Co zrobiły obecne władze w celu ograniczenia zanieczyszczenia powietrza? Jakakolwiek akcja informacyjna? Nie!

Niczego nie ruszą, bo spadłaby im popularność. Przecież trzebaby narzucić dyscyplinę. Kontrolować emisję z aut, domów, ogrodów. Nakładać kary i wymagać.
Wygodniej zorganizować festyn albo zbudować plac zabaw. Niech się coś dzieje w mieście...

~Gdzie U

Manekin, te zakłady co ci nie pasują powstały za Szlęzaka.
Może ciebie to nie obchodzi bo nie mieszkasz w Stalowej Woli.

Pyjor

BANKOWO TOSPRAWKA PUTINA, KTORY Z ARMATEK ROZSIEWA MGLE.... POLOWANIE NA TUPOLEWAumiech))) Skala ciemnogrodu porazaumiech

umarly

Zanieczyszczone powietrze to na pewno wina Tuska.

~leśny

Żadne filtry nie pomogą bo to nie przemysł nas tak truje.

W całej Polsce oddychamy syfnym powietrzem bo ludzie palą śmieci w piecach i jeżdżą starymi poniemieckimi dieslami.

To nie wina władzy, prezydent nic nie może z tym zrobić.
Problem tkwi w mentalności rodaków, taki janusz czy grażyna się nie zmienią. Oni myślą w ten sposób - "Ło paaanie, węgiel drogi, diesel tani a ten smog to ściema ekologów".

I to właśnie takim wieśniakom zawdzięczamy jakość powietrza i jej wpływ na nasze i naszych bliskich zdrowie.
Mieszkamy w okolicy puszczy sandomierskiej a oddychamy gorszym powietrzem niż Niemcy w zagłębiu ruhry.

manukun

@olo
Skoro przemysł nie truje, dlaczego w Stalowej Woli mamy tak zanieczyszczone powietrze? Nie interesuje mnie Kraków, bo nie mieszkam w Krakowie. W Stalowej Woli ma być dobrej jakości powietrze, bo zostało to obiecane podczas wyborów jeszcze w 2014.

Co zrobił prezydent miasta, żeby zmniejszyć zanieczyszczenie?

Dlaczego powietrze jest coraz gorsze pomimo rzekomego montażu filtrów? Wniosek jest prosty: albo filtry nie działają, albo źródeł zanieczyszczenia powietrza jest więcej.

Co mnie Szlęzak obchodzi. Od 2014 roku miastem rządzi ekipa Nadbereżnego

~wsx

jak węgiel będzie po 200 to każdy będzie palił węglem ,zapraszam na ul.Szymanowskiego wieczorem.

~wsx

jak węgiel będzie po 200 to każdy będzie palił węglem ,zapraszam na ul.Szymanowskiego wieczorem.

~wsx

jak węgiel będzie po 200 to każdy będzie palił węglem ,zapraszam na ul.Szymanowskiego wieczorem.

~wsx

jak węgiel będzie po 200 to każdy będzie palił węglem ,zapraszam na ul.Szymanowskiego wieczorem.

~DusiHuczy

Proponuje wziąć się za HSJ= Cognor.

~Hugo

@astronom, po pierwsze pomiary pokazują mega zły stan powietrza, po drugie czuć to , po trzecie jak piszesz tępaku to pisz o sobie. To nie jest kwestia wiary tylko wiedzy i nauki a takie właśnie tępadla same wierzą tylko w co im powie inny nawiedzony,szarlatan. Tępadła właśnie zaczęły sezon grzewczy i nas trują.,

~Sześć 6 7

Manekin a co napiszesz o powietrzu w swoim mieście?
Bo przecież w Stalowej Woli nie mieszkasz...

~Astronom

Byle mgiełka, a bezmózgi już smog mają.
Tak samo tępaki jest w Rzeszowie, Zaklikowie czy Nisku.

Mgła, tak trudno wbić sobie do łba, że istnieje takie zjawisko?

~Fan Ola

@olo, powietrze mamy fatalne, czego jako żywo jesteś przykładem pisząc te bzdury. Ale pisz więcej,’jesteś jak stacja do pomiaru i widać ze powietrze jest do bani podobnie jak twoja psycha.

~Fan Ola

@olo, powietrze mamy fatalne, czego jako żywo jesteś przykładem pisząc te bzdury. Ale pisz więcej,’jesteś jak stacja do pomiaru i widać ze powietrze jest do bani podobnie jak twoja psycha.

~Olo

nie dość że miastem rządzi chciwa sitwa bez poglądów to jeszcze nas trują

~olo

Do manekin, my nie twierdzimy a wiemy ze najnowoczesniejsze filtry obecnie na swiecie wsystkie te firmy aluminiowe zainstalowaly. Przeciez nie dyskutujesz z lemingami ktorzy nic nie wiedza a pisza wypociny tylko po to zeby obnizac notowania PIS. Ale na nic wasze wypociny bo glupich ludzi w naszym miescie nie ma i my wiemy hejterzy o co wy gracie. A powietrze w porownaniu np. do KRAKOWA to mamy doskonale a jesli ci nie sluzy to wypad np. w BIESZCZAD bo tam jest lepsze. Co tak bronisz te firmy aluminiowe czyzby dlatego ze SZLEZAK to dziadostwo do naszego miasta sprowadzil.

manukun

@kika
Sympatycy PiS twierdzą, że zanieczyszczenie powietrza i hałas to efekt aluminiowych zakładów ściągniętych przez poprzedniego prezydenta. Twierdzą też, że podobno zainstalowano tam filtry.

Jeśli tak, dlaczego mamy takie tragiczne powietrze?

Pewnie dlatego, że przemysł odpowiada za ułamek zanieczyszczeń. Zdecydowana większość to transport, piece w domach jednorodzinnych czy palenie mokrej biomasy na działkach. Czy władze miasta coś robią?