NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Kamera I.P., Overmax Camspot 4.7 One
Posty: 347
Dołączył: 3 Lip 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2023r. 02:11  
Cytuj
zapytanieWitam i pozdrawiam w Nowym Roku.
Pytanie dla znawców tematu instalacji ustrojstwa jakim jest wymieniona kamera IP Overmax Camspot 4.7 One. Kupiłem ją z myślą instalacji na działce rekreacyjnej by monitorować ewentualne mendy które mogą włamać się po "klucz płaski, czy kombinerki" Podłączyli mi od niedawna prąd na tej działce i ucieszyłem się, że zainstaluje kamerkę, po tym jak jakiś czas temu pewien debil "zdemontował" mi wszystkie lampy LED zasilane panelem słonecznym zainstalowane na dachu domku jak i w innych miejscach. Konkretnie chodzi mi o to, że mam problem z wejściem w podgląd online z poziomu komórki bo niby szyfruje kanał dość długo a później próbuje odzyskać stracony obraz, tak szuka i mieli od paru minut i zawsze nie udaję się połączyć. Więc tak, kamera to jak już pisałem:
Kamera:
OVERMAX Camspot 4.7 One.
Router mobilny w sieci Plus:
HUAWEI E5372, router w abonamencie "bez limitu danych (100 GB)"
W mieszkaniu gdzie mieszkam w Stalowej Woli na osiedlu Wyzwolenia mam sygnał 4G na cała skalę, działka mieści się w Ogrodzie Mostostal i tam sygnał pojawia się po środku skali a czasem na jej max.
W mieszkaniu po sparowaniu kamery z telefonem co już samo "parowanie" nie należy do dość łatwej czynności, to później gdy złapie połączenie z telefonem to podgląd działa na każdym miejscu globu łącząc się poprzez sieć komórkową, natomiast na działce próbowałem już wszelakich możliwości by ten sygnał wyłapać i nic nie pomaga, zakupiłem nawet dodatkową antenę do Routerka by lepiej wyłapywał swojego operatora ale nic to nie daje, ponoć chodzi o serwery DNS które może blokować operator na danym nadajniku, czy to prawda ? o Co tu chodzi, czy da się to podłączyć by w końcu działało tam gdzie chcę a nie w mieszkaniu gdzie testuje ? neutralny

Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień. Autor: George Bernard Shaw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2023r. 02:11  
Cytuj

Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień. Autor: George Bernard Shaw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2023r. 06:15  
Cytuj
W mieszkaniu łączyłeś się poprzez router gsm, czy z twojego wifi domowego na innym routerze.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 347
Dołączył: 3 Lip 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2023r. 23:16  
Cytuj
W mieszkaniu kamera połączona jest cały czas poprzez router gsm a aplikacja na telefonie działała poprzez internet w moim telefonie, np. bedac na miescie mialem podglad kamery. Nigdy nie łaczylem kamery z moja siecia Wi-Fi domowa bo niby po co jak kamera ma dzialac z sieci mobilnej. W domu mam operatora sieci Stella. W komorce jak i routerze Plusz na laczach Plusa, 2 oddzielne skonsolidowane abonamenty-umowy.

Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień. Autor: George Bernard Shaw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2198
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Sty 2023r. 11:54  
Cytuj
Czasami jest problem z częstotliwością 2.4 a 5 może tu jest problem.

Jak nie musi to być kamerka zewnętrzna a możesz ją postawić np w oknie to polecam zwykłą kamerkę za +-100 PLN sam używam do podobnego celu i od 2-3 lat mam podgląd wraz z detekcja ruchu bez problemu.

Pierwszy lepszy przykład kamerki jest dedykowana apka podgląd w telefonie i alarmy z detekcji ruchu

https://www.olx.pl/d/oferta/kamera-niania-yi-1080-CID99-IDQHUQa.html

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »