NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Rozdzielność majątkowa, Trudny temat
Posty: 79
Dołączył: 24 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sie 2022r. 14:25  
Cytuj
Mam troje dzieci. Syn dorosły wyprowadził się z domu. Dwoje nieletnich w domu pod moją opieką.Po ślubie wzięliśmy kredyt na budowę domu 130 tyś. dom już stoi.To było jakieś 10 lat temu. Jestem już po rozwodzie, mieszkam w tym domu z dziećmi a były mąż domaga się spłaty i żąda 140 tyś.Czy może tyle żądać. On nie spłaca kredytu od dwóch lat ja płacę a jeszcze muszę spłacać osiem lat. Pracuję za najmniejszą krajową i nie jestem w stanie wyłożyć takiej kasy. Boję się że kiedyś wyląduję na bruku. Może ktoś coś doradzi do adwokata mam za miesiąc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sie 2022r. 14:25  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 708
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sie 2022r. 15:26  
Cytuj
Do prawnika, a nie na forum gdzie nikt Twojej sytuacji przecież nie zna!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 113
Dołączył: 4 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2022r. 15:28  
Cytuj
Tak się kończy życie na kredycie, najniższa krajowa i kredyt umiech, mniej się już zarobić nie da, trzeba żyć i jeszcze oddawać kasę do banku dla żyda....

Tu tylko pomoc rodziny dużo zrobi, syn dorosły niech idzie do pracy i spłacać razem długi oraz pogndać tatusia ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 42
Dołączył: 1 Marz 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2022r. 16:20  
Cytuj
Majątek dorobkowy małżonków nie dotyczy dzieci. Po co je w to mieszać? Były mąż oczywiście może żądać spłaty. Ty możesz żądać uczestniczenia w spłacaniu kredytu. Regresem. On pewnie będzie chciał opłaty za bezumowne korzystanie z jego części. I tak dalej. Tylko po co? Kwota której oczekuje jest naprawdę niewielka. Może warto się dogadać?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2022r. 16:43  
Cytuj
CYTAT
Majątek dorobkowy małżonków nie dotyczy dzieci. Po co je w to mieszać? Były mąż oczywiście może żądać spłaty. Ty możesz żądać uczestniczenia w spłacaniu kredytu. Regresem. On pewnie będzie chciał opłaty za bezumowne korzystanie z jego części. I tak dalej. Tylko po co? Kwota której oczekuje jest naprawdę niewielka. Może warto się dogadać?


co ty proponujesz? Z kim się dogadać? Z cwaniakiem? Tylko adwokat może pomóc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 13 Sie 2022r. 18:07  
Cytuj
cwaniak tez moze miec adwokata, znam przypadek gdzie po rozwodzie było mieszkanie oczywiście podzielone itp itd żona zmarła w miedzy czasie była w związku z gościem ( po rozwodzie ) który zarządał części z tego mieszkania ....obcy gość nic nie wniósł w mieszkanie, nawet tam nie mieszkał, walka trwała a on swoje ugrał musieli gościa spłacić także nie liczy się prawnik a DOBRY prawnik

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 13 Sie 2022r. 19:20  
Cytuj
o sobie przypomniałem tzw - zachowek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 42
Dołączył: 1 Marz 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2022r. 19:37  
Cytuj
Wiedziałam, że odezwie się @kabi. Jest wszechwiedzący. Przepraszam, że próbowałam pomóc. A @mark30 - zachowek to uprawnienie mające na na celu ochronę najbliższych w przypadku pominięcia w dziedziczeniu z ustawy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »