NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Polski Ład a Stalowa Wola ,
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Sty 2022r. 08:47  
Cytuj
prawda to ze stalowa wola bardzo zyskała na nowym ladzie? mówił o tym nasz prezydent nadbrzeżny w tvp info i dziś czarnek w rmf fm ze gdzie indziej nauczyciele stratni a u nas po 150 zl podwyżek dostali ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2022r. 08:47  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2022r. 08:49  
Cytuj
CYTAT
prawda to ze stalowa wola bardzo zyskała na nowym ladzie? mówił o tym nasz prezydent nadbrzeżny w tvp info i dziś czarnek w rmf fm ze gdzie indziej nauczyciele stratni a u nas po 150 zl podwyżek dostali ...


Tak, Stalowa Wola BARDZO zyskała - dostała specjalną ustawę i tylko nasi dostali podwyżkę. :szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 11 Maja 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2022r. 10:19  
Cytuj
Patrzycie na miasto a nie zwracacie uwagi na człowieka.

Na nowych przepisach podatkowych stracili samotni rodzice bo ustawa faworyzuje małżeństwa. Nie pomyślał jednak nikt, że taki samotny rodzic może być wdową lub wdowcem. Nie dość, że człowiek taki jest pokrzywdzony przez życie bo stracił małżonka a i rodzica dla swoich dzieci to jeszcze dodatkowo przez niekorzystne przepisy podatkowe ma tracić.

Twórcy przepisów być może chcieli uderzyć w samotnych rodziców typu panna, kawaler czy rozwodnicy by być może zmusić ich do zawierania małżeństw ale nie można przy tym krzywdzić wdów i wdowców.

Twórcy pomysłu na zmiany nie pomyśleli o jednej jakże ważnej dla rządzących rzeczy, że jeśli ludzie zaczną tracić lub przez ulgę dla klasy średniej za rok przy rozliczeniu rocznym zajdzie konieczność dopłaty dużych kwot uderzających po kieszeni Polaków. Jeśli będą traciły wdowy i wdowcy, emeryci czy pracownicy na umowach zleceniach. To niestety ale w 2023 roku wyborczym pomysłodawcy stracą w oczach społeczeństwa bardzo dużo. Stracą ich głosy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2022r. 10:35  
Cytuj
CYTAT
To niestety ale w 2023 roku wyborczym pomysłodawcy stracą w oczach społeczeństwa bardzo dużo.


To jeszcze rządzący mają co tracić w oczach społeczeństwa? cool

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Sty 2022r. 10:51  
Cytuj
podobno samorządowcy w stw chodzili na szkolenia i dobrze zinterpretowali przepisy tak żeby nikt nie stracił na polskim ladzie i ze rzeczywiście wszyscy zyskali ... jak pytałam nauczycieli w stw to dostali owszem podwyżkę ale to było koło 20-30 zł a nie 150 jak prezydent mówił w TVP info

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2022r. 11:34  
Cytuj
Ja już słyszałem taką teorię spiskowa, że tam gdzie nie lubią PiSu na polecenie przełożonych, księgowi specjalnie pominęli niektóre fakty żeby na chwilę pracownicy byli stratni i wywołali właśnie tą gówno burze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2022r. 11:42  
Cytuj
CYTAT
Ja już słyszałem taką teorię spiskowa, że tam gdzie nie lubią PiSu na polecenie przełożonych, księgowi specjalnie pominęli niektóre fakty żeby na chwilę pracownicy byli stratni i wywołali właśnie tą gówno burze.


Potwierdzam, co prawda u nas w firmie to nie przełożony, a sam Donald Tusk dzwonił i kazał nam pozmieniać paski wypłat, aby ludzie byli stratni.

Był to na sto procent on, bo na koniec rozmowy krzyknął "Fur Deutschland!"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 11 Maja 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2022r. 12:09  
Cytuj
Księgowi ręcznie nic nie naliczają a mają do tego odpowiednie oprogramowania gdzie zastosowane są obowiązujące przepisy. Nie ma więc mowy by ktokolwiek sam ręcznie sobie "kombinował" w naliczaniu wynagrodzeń pracowników.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2022r. 14:49  
Cytuj
Tusk do dymisji

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 10 Lut 2022r. 16:12  
Cytuj
Dzisiaj 10-ty, czyli większość pracujących dostała pensje za styczeń liczone już według Pisowskiego Ładu good

Jak tam wrażenia? good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 586
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2022r. 16:22  
Cytuj
CYTAT
Dzisiaj 10-ty, czyli większość pracujących dostała pensje za styczeń liczone już według Pisowskiego Ładu good

Jak tam wrażenia? good


Zacznij od siebie. Pochwal się.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 10 Lut 2022r. 16:25  
Cytuj
Działalność gospodarcza - składka zus 1600+ potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2022r. 16:56  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Ja już słyszałem taką teorię spiskowa, że tam gdzie nie lubią PiSu na polecenie przełożonych, księgowi specjalnie pominęli niektóre fakty żeby na chwilę pracownicy byli stratni i wywołali właśnie tą gówno burze.


Potwierdzam, co prawda u nas w firmie to nie przełożony, a sam Donald Tusk dzwonił i kazał nam pozmieniać paski wypłat, aby ludzie byli stratni.

Był to na sto procent on, bo na koniec rozmowy krzyknął "Fur Deutschland!"


good

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3125
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2022r. 17:00  
Cytuj
CYTAT
Księgowi ręcznie nic nie naliczają a mają do tego odpowiednie oprogramowania gdzie zastosowane są obowiązujące przepisy. Nie ma więc mowy by ktokolwiek sam ręcznie sobie "kombinował" w naliczaniu wynagrodzeń pracowników.


Ciekawa teoria :-) z oprogramowaniem do nowego ładu problem bo wprowadzony jak Filip z konopi. Talki cyrk że wynagrodzenia przelicza się teraz nawet podwójnie wg starych i nowych zasad uśmiech

CYTAT
Ja już słyszałem taką teorię spiskowa, że tam gdzie nie lubią PiSu na polecenie przełożonych, księgowi specjalnie pominęli niektóre fakty żeby na chwilę pracownicy byli stratni i wywołali właśnie tą gówno burze.


Plotę rozsiał PISowski Minister Rolnictwa kiedy PIS się spotkał z pierwszą falą krytyki.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2022r. 18:04  
Cytuj
CYTAT
Dzisiaj 10-ty, czyli większość pracujących dostała pensje za styczeń liczone już według Pisowskiego Ładu good

Jak tam wrażenia? good


Ja tam nic nie straciłem, ani nic nie zyskałem. Mam ta pasku tylko informacje o uldze dla klasy średniej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 10 Lut 2022r. 18:07  
Cytuj
CYTAT
prawda to ze stalowa wola bardzo zyskała na nowym ladzie? mówił o tym nasz prezydent nadbrzeżny w tvp info i dziś czarnek w rmf fm ze gdzie indziej nauczyciele stratni a u nas po 150 zl podwyżek dostali ...



tak, w nowym ładzie Lucek dostał posadę w radzie nadzorczej PGNIG. To tyle tych zmian na dobre.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 227
Dołączył: 24 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Lut 2022r. 21:54  
Cytuj
Tak. I z nową ,,posadą" jakieś 100 tys rocznie dodatkowo. Wychodzi ok 8- 9 tys na miesiąc gdzie w miesiącu rada zbiera się raz czasami dwa razy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 5 Sty 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Lut 2022r. 22:27  
Cytuj
I bardzo dobrze. Chłopak niech robi karierę i dutki kosi. A wy siedźcie dalej na forum i narzekajcie bo to PO, bo to PiS, bo to 500+.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Lut 2022r. 22:47  
Cytuj
CYTAT
Patrzycie na miasto a nie zwracacie uwagi na człowieka.

Na nowych przepisach podatkowych stracili samotni rodzice bo ustawa faworyzuje małżeństwa. Nie pomyślał jednak nikt, że taki samotny rodzic może być wdową lub wdowcem. Nie dość, że człowiek taki jest pokrzywdzony przez życie bo stracił małżonka a i rodzica dla swoich dzieci to jeszcze dodatkowo przez niekorzystne przepisy podatkowe ma tracić.

Twórcy przepisów być może chcieli uderzyć w samotnych rodziców typu panna, kawaler czy rozwodnicy by być może zmusić ich do zawierania małżeństw ale nie można przy tym krzywdzić wdów i wdowców.

Twórcy pomysłu na zmiany nie pomyśleli o jednej jakże ważnej dla rządzących rzeczy, że jeśli ludzie zaczną tracić lub przez ulgę dla klasy średniej za rok przy rozliczeniu rocznym zajdzie konieczność dopłaty dużych kwot uderzających po kieszeni Polaków. Jeśli będą traciły wdowy i wdowcy, emeryci czy pracownicy na umowach zleceniach. To niestety ale w 2023 roku wyborczym pomysłodawcy stracą w oczach społeczeństwa bardzo dużo. Stracą ich głosy.




Słyszałam ze kiedyś było cos takiego co nazywano "bykowym" dla singli.
Myślę ze nikt nie miał intencji krzywdzić wdów i to skorygują. Byczki sobie poradzą, bo tak jest w przyrodzie umiech
Ściągalność alimentów również na pewno się polepszyła bo kiedyś to słuchało się o horrorze.

Są koszty związane z kryzysem światowym, tarcz, wspomaganiem pracodawców dla utrzymania zatrudnienia i wynagrodzenia pracowników na postojowym, to wydaje się być nieuniknione bo nic z niczego się nie bierze (z wyjątkiem wszechświata który wedle pseudo naukowców powstał,,, z niczego i do tego jeszcze sam się wziął i zrobił, widzicie go). Nagłe ruchy inflacyjne wśród przedsiębiorców tylko to pogłębiły, Glapiński nie był bardzo dosadny w ocenie ich podstaw ale swoje uważnemu słuchaczowi powiedział.

Natomiast finansowy nóź w plecy to jednak dekarbonizacja jako obowiązująca polityka unijna FIT for 55. To szaleństwo anty-węglowe które nas zaorze jest w naszym przypadku tak drogie, ze zmusza do zmiany długofalowej polityki finansowej.
Teraz do czystej polityki. Do tego Reich ze skundloną Opozycją zablokował wypłatę środków unijnych, nie uważam żebyśmy je dostali w 2022. A jeżeli ich nie dostaniemy to nie powinniśmy ratyfikować Zielonej Polityki i kropka. To spowoduje znowu blokadę wypłaty środków strukturalnych aż sytuacja gospodarcza doprowadzi do niepokojów społecznych o co ulicy i zagranicy chodzi. To jest oczywiście żenująca postawa ale tacy oni są.
Będzie zmiana władzy w Białym Domu, Libtards wylecą z hukiem ale o dwa lata za późno dla nas.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3125
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2022r. 06:01  
Cytuj
Nie sprowadzą bukowego bo mamy konstytucję więc księża też musieliby płacić a to wiadomo że atak na kościół...
Ty się moll art2deco żeby pogłowia od kóz nie wprowadzono smiech2

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 11 Lut 2022r. 09:34  
Cytuj
CYTAT
I bardzo dobrze. Chłopak niech robi karierę i dutki kosi. A wy siedźcie dalej na forum i narzekajcie bo to PO, bo to PiS, bo to 500+.


Zmartwię cię i zepsuje swój obraz. Nieźle zarabiam bo ciężko pracuję. Dlatego właśnie krew mnie zalewa gdy taki miglanc bez pojęcia o biznesie a nawet uczciwej pracy (nigdy nie pracował na normalnym etacie) dostaje pracę z partyjnego nadania za 9k miesięcznie za kilka godzin pracy.
Mi podwyżka podatku o 9 %, a działaczom partyjnym nowe etaty. Nowy polski ład.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »