NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 12 13 14 15
Obwodnica Stalowej Woli - pomiary hałasu,
Posty: 294
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Marz 2024r. 16:54  
Cytuj
CYTAT
oehdwsh


Wybacz anaaaML, ale w moich czasach w szkole uczono czytać i pisać tylko teksty złożone z całych wyrazów. Jeżeli masz mi coś do przekazania, a nie chcesz tego robić oficjalnie na forum, możesz skorzystać z wiadomości P.W.

A swoją drogą, coś musiało cię bardzo poruszyć, skoro napisałaś pierwszy post po prawie roku braku aktywności na forum.

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2024r. 16:54  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Marz 2024r. 17:31  
Cytuj
Wracając wczoraj z zakupów, natknąłem się na znajomą, która była na wczorajszym spotkaniu wyborczym Prezydenta Nadbereżnego w okręgu nr 2 przy bloku Poniatowskiego 80. Oznajmiła mi:

CYTAT
I widzi Pan, ekrany będą. Za miesiąc. Prezydent obiecał.

Nie wiem, co powiedział i/lub obiecał wczoraj prezydent, ale jedno jest pewne: ludzie słyszą to, co chcą usłyszeć.

Prawda jest taka, że za miesiąc co najwyżej może być odpowiedź (pozytywna lub negatywna) GDDKiA. Ewentualne ekrany, to melodia bliżej nieokreślonej przyszłości (o ile w ogóle będą).

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10532
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 13 Marz 2024r. 22:07  
Cytuj
Platforma nie załatwi kasy z Centrali? Taka okazja zrobić cos dla Ludu PiS-owskiego na Podkarpaciu. Zobaczymy czy im zależy,,,

Jedno słowo Donka wystarczy , Sezamie Ewropejski Otwórz się umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Marz 2024r. 03:24  
Cytuj
Dostałem odpowiedź z UM:

Obrazek

Załączników nie zamieszczam, gdyż są to dokładnie te same 3 pisma, które znajdują się na poprzedniej stronie (korespondencja pomiędzy Prezydentem Miasta a GDDKiA z 29.08.2023 r, 29.09.2023 r i 26.02.2024 r.).

A swoją drogą, w naszym UM mają bardzo wolny obieg informacji: pismo utworzone 7 marca, podpisane elektronicznie 11 marca, do adresata dociera dopiero 14 marca. Ale, lepiej późno, niż wcale.

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10532
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Marz 2024r. 16:22  
Cytuj
To ile ubyło na Staszica, ogarnąłeś temat w końcu czy Sztab dalej ciśnie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Marz 2024r. 14:02  
Cytuj
Pora na poznanie stanowiska drugiej strony, tj. GDDKiA:

Obrazek

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2024r. 19:07  
Cytuj
Nie mam jeszcze odpowiedzi z GDDKiA na moje ostatnie pismo, ale dotarł do mnie e-mail wysłany 28 marca z GDDKiA do naszego UM. Jego treść zamieszczam poniżej.

Obrazek

Tak więc rozgrywka ping-ponga trwa nadal. sciana

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10532
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2024r. 19:22  
Cytuj
A co na to Donek. Pieniądze właśnie przysłali z ewropy na dobre niemieckie ekrany.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2024r. 19:35  
Cytuj
CYTAT
A co na to Donek. Pieniądze właśnie przysłali z ewropy na dobre niemieckie ekrany.

Akurat zdanie „Donka” nie mnie interesuje. Bardziej ciekawi mnie, co ma zamiar zrobić z tym prezydent naszego miasta?

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10532
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2024r. 19:43  
Cytuj
Nieważne kto, pewnie Generalna Dyrekcja wie wszystko a pieniądze są wiec hajda na ekrany.

Ja na przykład dalej nie wiem ile ubyło hałasu w Śródmieściu żeby u was przybyło i musze z tym żyć.

Takie ekrany to Zielona sprawa. Będzie dobrze i Donek da.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Kwie 2024r. 16:42  
Cytuj
Dzisiaj otrzymałem pismo z GDDKiA.

Obrazek

Przypomnę, że zgodnie z ich wcześniejszym pismem:

CYTAT
Wynikiem analiz jest stwierdzenie, iż mając na uwadze przekrój poprzeczny wybudowanej na nasypie drogi nie ma możliwości wskazania takich warunków technicznych, które pozwoliłyby zlokalizować w pasie drogi obwodowej ekranów akustycznych.

Ponadto, 27 lutego GDDKiA nie wiedziała o ewentualnym finansowaniu ekranów przez miasto. Pismo z taką deklaracją dotarło dopiero następnego dnia. Czyżby źródło finansowania miało cudowny wpływ na pojawienie się dotychczas nieistniejących warunków technicznych? Jeżeli nie, to po co ten ping-pong?

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10532
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 17 Kwie 2024r. 17:23  
Cytuj
Brawo, zaoszczędzimy a Donek z budżetu da na ekrany na skarpie. Spore domki tam stoją.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Maja 2024r. 16:30  
Cytuj
Dla przypomnienia:

• dzisiaj (13. maja) minęło 5 lat od rozpoczęcia budowy naszej obwodnicy;
• pojutrze (15. maja) miną 3 lata od oddania jej do użytku;
• za niecałe dwa tygodnie (25. maja) minie 19 miesięcy od złożenia przez Prezydenta Nadbereżnego obietnicy budowy ekranów przez miasto.

A ekranów jak nie tyło, tak nie ma. I na razie nic nie wskazuje na to, aby się miały w ogóle pojawić.

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 103
Dołączył: 27 Lip 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Maja 2024r. 06:25  
Cytuj
CYTAT
Może dla kogoś trochę to głupie good ale mi brakuje sklepu takiego ze składnikami do przyrządzania w domu np. Kebaba :cwaniak: . Niby da się kupić po marketach tzw. mięso "kebab", ale ono koło kebaba nawet nie leżało. Nie jest podobne w smaku. To bym kupił takiego mięska na parę dni. Tak samo bułka czy pita, tortilla. Sosy?!?! :szok: Nie, nie kupisz kebabowego sosu. Da się zrobić samemu powiedzmy sos, czy też surówkę !!! Są różne przepisy. Ale tej Reszty nie kupisz. A ja chciałbym kupić sobie gotowe. To taki sklep bym chciał.

I jeszcze niechby hummus miał w tysiącach rodzajów, nie tylko polskiego (ten najsmaczniejszy) ale i zagranicznego (też fajne).

No to naprawde glupie...

-- Pozdrawiam, Blackvader
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Maja 2024r. 14:35  
Cytuj
Jakby na potwierdzenie moich słów, UM odpowiedział na pytanie dotyczące maila z GDDKiA. Odpowiedź została przesłana jako wiadomość tekstowa SMS, więc muszę ją zacytować:

CYTAT
Szanowny Pan ................
Radny Rady Miejskiej w Stalowej Woli

Odpowiadając na Pana wiadomość z dnia 15.05.2024 r. w sprawie odpowiedzi na e-maila z GDDKiA dotyczącej ekranów akustycznych wzdłuż obwodnicy Stalowej Woli informuję, że odpowiedź ze strony Gminy Stalowa Wola będzie możliwa po opracowaniu szczegółowej koncepcji budowy ekranów.

Gmina Stalowa Wola musi najpierw ją zlecić zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych. Aktualnie trwają prace nad wnioskiem o przeprowadzenie przetargu. Po sporządzeniu koncepcji będziemy mogli uzyskać warunki techniczne od GDDKiA konieczne do zaprojektowania ekranów akustycznych.

Z poważaniem
..................
Naczelnik Wydziału
Przygotowania Inwestycji

Tak więc przepychanka trwa nadal. Miasto opracuje koncepcję, GDDKiA ją odrzuci, miasto być może opracuje drugą, GDDKiA znowu napisze, że nie istnieją warunki umożliwiające budowę ekranów, itd., itd.

Ale nie tylko my mamy takie problemy. Właśnie ukazał się ciekawy artykuł:
https://www.onet.pl/informacje/onetkrakow/gorale-zapowiadaja-blokade-zakopianki-ostrzegaja-bedzie-zadyma/qvc1vek,79cfc278

Więc może górale pokażą nam, jak należy załatwiać takie sprawy?

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 12 13 14 15
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »