NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 »
Wszystko o mandatach za brak maseczki w St. Woli!, Kto wie, kto dostał mandat i dokładnie w jakich okolicznościach dostał?! Itp....
Posty: 89
Dołączył: 3 Sty 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2021r. 04:01  
Cytuj
CYTAT
[cytat]Maseczka dupeczka. Sam brałeś pod uwagę wyżej że pomagać może w 1%.

Nie ma spędów nie na zarażeń. Proste. Albo prawo dotyczy wszystkich albo nikogo.

Kolejna kwestią jest że rzeczywiście w kościołach nie przestrzega się obostrzeń.

Jesli sie boisz siedz w domu i nieograniczaj nikomu prawa jakie ma w konstytucji mowiacej o wolnosci poruszania sie i religii . Twoj sped lewakow byl na ulicach i jakos Ci to nie przeszkadzalo jak ludzie nie trzymali dystansu - hipokryzja

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2021r. 04:01  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 89
Dołączył: 3 Sty 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2021r. 04:14  
Cytuj
Byly niedawno przeprowadzane badania niezalezna , ktore udowodnily to , ze maseczki sa bezkutecze: podzielono najpierw ludzi na zdrowych i chorych , a nastepnie czesc chorych miala przebywac z czescia ludzi zdrowych z maseczkami , a druga grupa byli ludzie chorzy z ludzmi bez maseczek. Okazalo sie , ze procentowo ludzie z maseczkami czy bez maja prawie identyczna liczby zarazonych ( roznica niecalego 1% co jest bledem statystycznym)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3146
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2021r. 05:14  
Cytuj
Jaki mój spęd lewaków? Masz na myśli urodziny u Rzydzyka? zaklopotany
Gdzie wyczytaleś że się boję i komuś coś ograniczam?

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Marz 2021r. 06:42  
Cytuj
maseczko - dupeczko - bredzisz

persymono - motelko - bredzisz nadprzeciętnie


***** regresika fanatyka
***** motelkę - płaskoziemca

PS

super z was para

dwoje idiotów

PS

persymono daj link do tych "badań"
i wyjaśnij przy okazji, po co maseczki nosi "normalnie" personel medyczny?

dlaczego nie wejdziesz bez maseczki do szpitala, przychodni?

nie wiedzą, że maseczki nic nie dają?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 710
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2021r. 23:13  
Cytuj
- Rano udzielałem wywiadu i powiedziałem, że przykre, że w Polsce nie robi się masek, a okazuje się, że się robi - tłumaczył w programie "Newsroom" prof. Andrzej Horban. - Nasza Agencja Rezerw Materiałowych kupuje już tylko i wyłącznie maski od polskich producentów, którzy stanęli na wysokości zadania - podkreślił.

Czyżby ruszyła już "nasza" fabryka maseczek?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2021r. 09:32  
Cytuj
CYTAT
Na 100% tam roznoszą wirusa na potęgę. Wiem jak tam jest z opowieści znajomych. Analogicznie - nie byłem w Maroku a wiem że tam też świeci słońce. Co w tym nadzwyczajnego?

Byłem niedawno w kościele i to nie byle jakim. Konkretnie to w samym klasztorze w Leżajsku w tamtym roku. Lubię stare budowle więc sobie obejrzałem. Przynajmniej tyle mam z pieniędzy które na to wykładam.

@kabi skąd wiesz że burdele nie są pozamykane? smiech2


Byłeś w kościele powiadasz? A przyklęknąłeś przy Tabernaculum? A ci twoi znajomi to chodzą do kościoła pomodlić się czy policzyć ile jest ludzi? Tacy sami jak ty, czasem zaobserwuję jednego, dwóch, wejdzie taki zakręci się w lewo, prawo popatrzy błędnym wzrokiem i się ulatnia. Od takich masz info?
Roznoszą wirusa na potęgę, podaj przykład oszołomie.
Jakby mnie sąsiad - a mam takich co nie chodzą do kościoła - zapytał coś o kościele pod kątem covid to zapewne byłaby to nasza ostatnia rozmowa i wysłałbym go do diabła.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Marz 2021r. 10:02  
Cytuj
regresik to głupiec nie potrafiący nawet spójnie przedstawić swojej opinii

bo on nie ma swoich opinii

to fanatyk, który czepia sie chaotycznie czegokolwiek

nie potrafi sklecić sensownych argumentów bo ich nie ma


karmi sie tym syfem z tvn-u a potem bredzi


***** maseczke - dupeczke - regresika - fanatyka

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3146
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2021r. 16:10  
Cytuj
Nie nazywaj mnie oszołomem bo mnie obrażasz.
CYTAT
Prawie 700 osób na kwarantannie po stwierdzeniu zakażenia koronawirusem u księdza z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie. Kościół został zamknięty, a sanepid prowadzi postępowanie w tej sprawie.


@kabi - 8ooo przypadków zakażeń dziennie. Pandemia trwa od roku. Samo to że twierdzisz że w kościele syf się nie przenosi jest tak absurdalne że dyskusja z tym mija się z celem.

Wspominając o liczeniu ludzi potwierdzasz łamanie tam obostrzeń. Ty wiesz i ja wiem o tym że tak właśnie jest.

To że wysłał byś sąsiada do diabła bo się o coś spyta to bardzo źle świadczy bo tobie.

Obrazek

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 89
Dołączył: 3 Sty 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2021r. 16:51  
Cytuj
CYTAT
Nie nazywaj mnie oszołomem bo mnie obrażasz.
CYTAT
Prawie 700 osób na kwarantannie po stwierdzeniu zakażenia koronawirusem u księdza z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie. Kościół został zamknięty, a sanepid prowadzi postępowanie w tej sprawie.


@kabi - 8ooo przypadków zakażeń dziennie. Pandemia trwa od roku. Samo to że twierdzisz że w kościele syf się nie przenosi jest tak absurdalne że dyskusja z tym mija się z celem.

Wspominając o liczeniu ludzi potwierdzasz łamanie tam obostrzeń. Ty wiesz i ja wiem o tym że tak właśnie jest.

To że wysłał byś sąsiada do diabła bo się o coś spyta to bardzo źle świadczy bo tobie.

Obrazek


Konstytucja daje nam prawo do wolnosci . Jesli sie boisz to masz wybor siedz w domu ale nie ograniczaj wolnosci wyboru drugiej osobie .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10532
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Marz 2021r. 17:10  
Cytuj
Ej Regres, gdybyś był w kościele to byś wiedział ze w supermarketach się większość ludzi zaraza. Wielobranżowy Przemysł funkcjonuje. Jedyne co zamknięto to małe, zatłoczone, z kiepską lub żadną wentylacją, bez możliwości przestrzegania dystansowania usługówki.

Jesteś jak Pani Anna cool girl wiadomo w czyim interesie przemawiała, ale sama tego nie ogłosi.

@Motel, Co robić z nosicielami HIV?
CYTAT
Konstytucja daje nam prawo do wolności . Jeśli się boisz to masz wybór siedź w domu ale nie ograniczaj wolności wyboru drugiej osobie .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2021r. 17:50  
Cytuj
CYTAT

@kabi - 8ooo przypadków zakażeń dziennie.




Tak i wszyscy zarazili się w kościele. Szkoda klawiatury.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Marz 2021r. 18:14  
Cytuj
regresik - ale ty jesteś oszołomem

(jeśli PolakzPolski20 mógł na okrągło ludzi na forum nazywać przygłupami, to ciebie można spokojnie nazywać oszołomem)



do tego jesteś beznadziejnym fanatykiem

jak można w kółko pie...yć że w kościele jest covid, nie chodząc do kościoła i zmyślając "znajomych" żeby uwiarygodnić własny idiotyzm?

motel - persymona - to co z tymi badaniami że maseczki nic nie dają?

ziemia jest płaska?
w szczepionkach są chipy?

***** regresika
***** persymone

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3146
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2021r. 20:38  
Cytuj
@CebulakzPolski ty próbowałeś udowodnić innym że są covidiotami. W tym temacie pokazujesz że sam nim jesteś.

Ja nic nikomu nie zakazuję. To nie ja tworzę prawo. Komentuję tutaj absurd dwulicowości i podwójnych standardów ludzi którzy w życiu lubią się przepychać.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Marz 2021r. 06:47  
Cytuj
ty jesteś tylko ślepym fanatykiem
takim beznadziejnym, co pitoli bzdety i bredzi bez pojęcia



***** redresika (literówka celowa) - fanatyka


PS

i udowodniłem że są "covidiotami"
nie było z tym problemu najmniejszego

- specjalisto od roszczeniowców - co nie ma pojęcia, jak ludzie żyją
- specjalisto od komuny, co nie ma pojęcia jak wyglądał tamten ustrój
- specjalisto od covida w kościele, co nie ma pojęcia jak wygląda przestrzeganie obostrzeń w kościołach

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1979
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2021r. 14:42  
Cytuj
W kościołach nie przestrzega się dystansu, bo jest za dużo ludzi i zwykle nikt nie liczy ilości wchodzących osób. Gdzie limity są przestrzegane, to pozostali gromadzą się pod płotem bez zachowania odległości. Nie ma siły, aby przez godzinę w zamkniętym pomieszczeniu nie dochodziło do transmisji wirusa. Zasada jest taka - jesteś chory, zostań w domu - kto z dorosłych tym się przejmował przed pandemią?

Na razie nikt mnie nie zamknął za komin, ale już w niektórych miejscach pojawiają się informacje o obowiązku noszenia maseczki (brak definicji w ustawie) z obrazkiem i lada moment będą wyrzucać ze sklepu. Obowiązkiem Ministerstwa Zdrowia jest nam obywatelom zafundować pakiet maseczek spełniających odpowiednie normy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11656
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2021r. 14:57  
Cytuj
Wielu ludzi w kościele zachowuje się skandalicznie.
Wręcz obnoszą się ze swoim debilnym buntem. To nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem. I ludzi jest za dużo. Księża powinni zareagować.sciana

Ale i tak jest o niebo lepiej, niż w sklepach, czy na ulicy.


Dlatego Regres - ty się puknij...zaklopotany
zaklopotanyzaklopotanyzaklopotanyzaklopotany

Jak napisał PzP4 - po prostu nie masz pojęcia o czym piszesz.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1765
Dołączył: 6 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2021r. 16:37  
Cytuj
Dwóch gości pier... trzy po trzy siedzi 24h na jakimś śmiesznym forum wyzywa innych od idiotów

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Marz 2021r. 17:28  
Cytuj
no to jesteś trzeci

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ule
ule
ule
Posty: 39
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2021r. 16:38  
Cytuj
Mandatów za brak maseczki całe mnóstwo

Opublikowano: 29 Marca 2021

W Stalowej Woli mandaty za brak maseczki na twarzy w przestrzeni publicznej sypią się jak z rękawa.

Dziś nasi Czytelnicy informują nas o tym fakcie nader często.

To, że wychodząc z domu - należy założyć na twarz maseczkę zakrywająca usta i nos, każdy z nas wie. Do niedawna wiele sądów „anulowało” mandaty, ponieważ nie do końca były one nakładane z poparciem prawa.

Ale teraz to się zmieniło.

Mandat za brak maseczki zakrywającej usta i nos, może wystawić policja w wysokości 500 zł. I to jest już zgodne z prawem

– informuje IUSTITIA Stowarzyszenie Sędziów Polskich.

Dziś w mieście tych mandatów jest sporo. Kilka patroli wyłapuje obywateli bez maseczek i wręcza, jak to się mówi, kwity do zapłaty.

Wiele osób odmawia przyjęcia, więc sprawy będą kierowane do sądów, a tam, oprócz mandatu, trzeba będzie dopłacić koszty postępowania sądowego.

Gdzie dziś policja wystawia najczęściej mandaty?

Nasi Czytelnicy wyliczają ulice: Popiełuszki, Floriańska, Okulickiego, Wojska Polskiego.

Przez wiele miesięcy rzeczywiście podstawa prawna obowiązku noszenia maseczki była wadliwa, ale od grudnia jest to uregulowana poprawnie. Obowiązek wynika już z ustawy.

„Powszechny nakaz zakrywania nosa i ust został bowiem wprowadzony początkowo z przekroczeniem granic upoważnienia ustawowego.

Naprawiając ten błąd, Sejm uchwalił 28 października 2020 r. ustawę o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19.

W art. 15 pkt 2 lit. c tej ustawy wprowadzono zmianę w art. 46b ustawy z 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, polegającą na dodaniu do art. 46b punktu 13.”

Teraz prawidłową, legalną podstawą prawną obowiązku noszenia maseczek jest:

rozporządzenie Rady Ministrów z 19 marca 2021 r. (Wydane na podstawie delegacji ustawowej)

– informuje IUSTITIA Stowarzyszenie Sędziów Polskich.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 29 Marz 2021r. 17:36  
Cytuj
who i specjaliści mówili nt maseczek ze powinni je nosić lekarza i osoby chore, tego się trzymam natomiast w ustawie nie ma dokładnie napisane kto ma nosić maseczki a jak wiadome odpowiedzialności zbiorowej nie ma, byłem z dzieckiem na spacerze przed przejściem dla pieszych idąc bez maski jak człowiek patrol policji zatrzymał się przepuszczając mnie podziękowałem oni odmachali ja poszedłem oni pojechali .... a tu widzę wszyscy napuszczają policję na obywateli zamiast ta pomagać....chorzy ludzie nie na kowida a na głowę

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ule
ule
ule
Posty: 39
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2021r. 17:53  
Cytuj
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

TEKST USTAWY W PLIKU PDF ZE STRONY SEJMU:

Dziennika Ustaw 2021 poz. 512

http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20210000512/O/D20210512.pdf

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW

z dnia 19 marca 2021 r.


w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

Na podstawie art. 46a i art. 46b pkt 1–6 i 8–13 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2020 r. poz. 1845, 2112 i 2401 oraz z 2021 r. poz. 159, 180 i 255)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10532
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Marz 2021r. 17:58  
Cytuj
Miejsc w szpitalach dla "statystów" na Śląsku i na Mazowszu brakuje. Brawo samodzielnie myślący cool girl wina PiS.


Jeżeli fakty nie potwierdzają teorii to więcej Folii Obrazek , Bezbeki Wolności Obrazek i Amantadyny Obrazek

Obrazek


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ule
ule
ule
Posty: 39
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2021r. 18:28  
Cytuj
Większość osób odnośnie treści ww. artykułu - od czasu wprowadzonego Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 lutego 2021 r - przegrywa w sądzie...


Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 26 lutego 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

------- wprowadza między innymi zakaz noszenia przyłbic czy innych zamienników, jak chusty, kominy, szaliki.

Postanowienia rozporządzenia obowiązują od soboty 27 lutego.

Zgodnie z nowym par. 25 rozporządzenia do 14 marca 2021 r.

------ nakazuje się zakrywanie, przy pomocy maseczki, ust i nosa. Z przepisu wypadły więc odzież lub jej część, przyłbice i kaski ochronne.

Nie będzie nakazu noszenia maseczek chirurgicznych, ale jest rekomendacja.

------ Maseczki filtrujące powinny mieć albo oficjalne normy, albo być wykonane z materiału, który rzeczywiście filtruje. Bawełna takich właściwości nie posiada. Dlatego maseczki tekstylne powinny być przynajmniej trójwarstwowe – z czego jedna z warstw powinna być wykonana z materiału, który pełni rolę filtra.

Wiele krajów w Europie wprowadza maseczkę przynajmniej chirurgiczną, czyli bardziej zabezpieczającą nas od maseczek materiałowych, szalika, czy innej części garderoby. Na razie jednak w Polsce nie będzie takiej zmiany przepisów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ule
ule
ule
Posty: 39
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2021r. 18:30  
Cytuj
Gdy przegra się w sądzie - oprócz 500 zł mandatu - dochodzą koszty postępowania sądu...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ule
ule
ule
Posty: 39
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2021r. 18:31  
Cytuj
Wiadomo kumuś - kto dostał mandat (i ewentualnie przegrał w sądzie) - za nienoszenie maseczki na wolnym powietrzu?

W pobliżu innych osób, czy z dala od nich...

Idąc pieszo lub jadąc rowerem...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »