NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 »
Wszystko o mandatach za brak maseczki w St. Woli!, Kto wie, kto dostał mandat i dokładnie w jakich okolicznościach dostał?! Itp....
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Lut 2021r. 17:51  
Cytuj
no pewnie że dobre

coś, czego covidowi idioci nie mają

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2021r. 17:51  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 89
Dołączył: 3 Sty 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2021r. 18:15  
Cytuj
CYTAT
szkoda, że państwo nie potrafi sobie poradzić i wydać ustawy żeby takich jak osoba zakładająca post skutecznie ostudzić...

Chcesz się zakazić, twój problem (choć i mój bo cię leczyć będą za moje) ale szanuj innych!
Po mieście chodzi tak wielu ludzi bez maseczek, a policji brak!!!!


Pokaz badania , gdzie jest udowodnione , ze maseczka pomaga???
Chcialbym bym nam przedstawil jakas maseczke , ktora jest zatwierdzona i przebadana dajaca gwarancje 100% bezpieczenstwa - szukam takiej i niegdzie nie moge kupic

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Lut 2021r. 18:30  
Cytuj
bo jak 99 to nie ma sensu nie?

jak widać są wśród nas idioci, co wymagają "badań" i analiz

bo rozumu im brak


***** covidowych idiotów

PS

takie badania motelku na pewno istnieją
i na pewno nie ma maseczek chroniących w 100%

to by musiał być skafander kosmiczny


PS 2

niesamowite jakich idiotów ta ziemia nosi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3146
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2021r. 19:13  
Cytuj
Bredzisz Cebularz....
***** Ciebie
:-)


Wyjaśnij jeszcze dlaczego ludzie zarażają się w kościołach i nie stosują tam do obostrzeń?

Zdrowie bo życie tysięcy istnień w tym przypadku nie ma znaczenia?. Taka instytucja powinna świecić przykładem. ObiTymczasem jest siedliskiem pedofilii i siewców śmierci.

Człowiek z natury robi z drugiego człowieka "tego złego". Usprawiedliwia w ten sposób swoją agresję wobec bliźniego. Widzi źdźbło w oku drugiego człowieka nie widząc w swoim.

Patrz wyżej przykład Mirka: "-Ale wy jesteście źli. Głupi. Egoistyczni. Jesteście debilami i skur...ielami." W tym cytacie jest więcej sensu niż na pierwszy rzut oka może się wydawać. Ten cytat powinien stać się pozycją obowiązkową w Polskim systemie edukacji. Jest kompilacją i płętą przywar narodowych. Może być przedmiotem natchnienia. Tematem przewodnim rozwijając który można by eseje i elaboraty pisać. Naprawdę wielki szacunek i podziw dla autora ile treści i emocji udało mu się zawrzeć w tym jakże lapidarnym twierdzeniu!

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1765
Dołączył: 6 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2021r. 19:36  
Cytuj
CYTAT
no pewnie że dobre

coś, czego covidowi idioci nie mają


Dobrze że chociaż w to wierzysz... antoni też wierzy ze w końcu dojdzie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 89
Dołączył: 3 Sty 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2021r. 20:36  
Cytuj
CYTAT
bo jak 99 to nie ma sensu nie?

jak widać są wśród nas idioci, co wymagają "badań" i analiz

bo rozumu im brak


***** covidowych idiotów

PS

takie badania motelku na pewno istnieją
i na pewno nie ma maseczek chroniących w 100%

to by musiał być skafander kosmiczny


PS 2

niesamowite jakich idiotów ta ziemia nosi



Czyli co nie masz nic do powiedzenia .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Lut 2021r. 08:19  
Cytuj
regresik bredzisz
starzec bredzisz

motelko (persymono)

o czym mam dyskutować z płaskoziemcą?
nie zrozumiałaś nawet tego, co napisałem -

a skoro nie zrozumiałaś
uznałaś że nie mam nic do powiedzenia


jest tu taki jeden - rock1

chopek co twierdzi, że jak nie ma objawów to nie ma choroby i nie może zarażać

z nim pogadaj

twój poziom foliarko

***** covidowych idiotów

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2021r. 08:54  
Cytuj
CYTAT
Bredzisz Cebularz....
***** Ciebie
:-)


Wyjaśnij jeszcze dlaczego ludzie zarażają się w kościołach i nie stosują tam do obostrzeń?



regres,
Kościoły tylko widzisz?

Burdeli nie widzisz? Zbiegowisk wściekłych nie widzisz?

Co ty wiesz o kościele jak tam nie chodzisz? Podaj przypadki ile ludzi zaraziło się w kościele?

W każdym komentarzu mijasz się z prawdą, typowy lewacki oszołom.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 183
Dołączył: 27 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2021r. 08:55  
Cytuj
Polaku masz żonę? Spisz z nią w maseczce? Bo wiesz ona może chorować bez objawów i Ciebie zarazi.

Jeśli nie mam objawów które to świadczą o chorobie covid (na onecie też możesz poczytać) nie kaszle, nie kicham nie smarkam dystansuje się społecznie, ale żyje normalnie to jak może się ktoś zarazić od mej osoby? Przez otarcie kurtki?
Wybacz - wam w resorcie już się w głowach powywracało.
Tylko dane o zachorowaniach i umieralności, a kiedy wreszcie konkrety co do leczenia? Bo przez tel. to ciężko się leczyć w pierwszym stadium zachorowania.
Jeszcze konkretnych obostrzeń nie podano a już na portalach internetowych pojawiły się reklamy o maseczkach i ich skuteczności.
Przez rok przyłbice były wystarczające, szaliki, maseczki domowej roboty teraz nie. Czy Ty resortowy ludek jesteś faktycznie taki tępy żeby nie dostrzec manipulacji społeczeństwa? Nie - Ty jesteś poddany... Jeśli najważniejsza osoba w państwie powie że trzeba się czołgać bo wirusa nie ma na wysokości 30 cm. będziesz to robił.
Czy Ty uważasz tak jak Mirek że pewnien prezes partii jest wybitnym politykiem?
Pytam się bo wiele was łączy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Lut 2021r. 12:33  
Cytuj
rocku jesteś głupcem

twoja głupota stanowi zagrożenie dla otoczenia


***** rocka

regresik - kiedy ostatnio byłeś w kościele?

***** regresika




bredzicie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 183
Dołączył: 27 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2021r. 14:22  
Cytuj
Polaku umiesz czytać? A czy umiesz odpowiadać na pytania? ZADAŁEM je Tobie.
Jesteś istotą która funkcjonuje totalnie bez swego myślenia.
Zapraną masz głowę przez resort i ścieki wiadomości np. onet. Potrafisz wszystkich obrażać. Tylko tyle potrafisz. Przez takich jak Ty,, oblajtków" mamy bajzel w kraju. Przez sługasów podlizywaczy, karierowiczów lewacko komuszego pisu.
Ty byłeś w kościele Polaku? Komunie świętą jak bierzesz? Na lewą rękę czy do ust?
Nie wydaje Ci się sprzecznością w tak wielkiej pandemii że nie można iść do restauracji, lekarza itp. A w kościele ksiądz udziela komunii z ręki? (mnie osobiście to nie przeszkadza).
Kolejna sprawa szumnego hasła DDM i teraz jeszcze doszła aplikacja i najważniejsze (wreszcie) wietrzenie. Rozumiem przez to że trzeba wietrzyć pomieszczenia, biura, sale itp. No przecież powietrze świeże jest najważniejsze! Święta racja. To po jakiego piernika ta maseczka mi potrzebna idąc na spacer po mieście gdzie z nikim nie rozmawiam i mijam się w dystansie? No chyba że Ciebie spotkam chorego bez objawów i na mnie kichniesz lub naplujesz. To to już zakrawa o przestępstwo pandemiczne.
Dlaczego wy z pisresortu nie potraficie myśleć własnym rozumem tylko klepiecie to co wam powie kłamca, ministralny lekarz, i prezes prezesów.
Widzisz Ty to nawet bredzić nie potrafisz, ale *****?
I jeszcze śmiesz kogoś pytać o kościół.
A jeśli Ty mnie nazywasz głupcem to tylko świadczy o Twym wychowaniu, dobroci ludzkiej. Pewnie nikt Cię nie lubi. Jeśli masz dom i rodzinę to mam nadzieję że tylko na forum jesteś wyzywaczem a w domu fajnym gościem do pogadania i życia. A to też nie jest dobre - dwulicowość jest najgorszą cechą społeczną.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2021r. 14:37  
Cytuj
Opisałeś się jak dyżurny troll. A ja ci powiem że przez takich jak ty, tego syfu się nigdy nie pozbędziemy.
Właśnie takich co nie przestrzegają zaleceń powinno się nazywać nie głupcami a terrorystami. I taki paragraf do nich stosować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 183
Dołączył: 27 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2021r. 15:00  
Cytuj
Kabi jak mało kto się stosuję do obostrzeń, ale rozsądek jest na pierwszym miejscu.Chodzisz na spacery gdzie nie ma ludzi w masce?
Mydło antybakteryjne mam zawsze przy sobie od kilku dobrych lat.
W pracy myję ręce co 20 min. Gdy łapie mnie lekkie przeziębienie siedzę w domu.
Jak wam będą kazać w imię walki z wirusem skakać z 4 piętra też będziecie to robić?

Tak opisałem się, ale czy coś źle napisałem. Odpowiedz!
Ludzie powoli tracą pracę, biznesy ceny towarów i usług wyższe i wszystkim wam to pasuje?
Wypraszam sobie - żadnym trolem nie jestem. To domena partii ze sprawiedliwością i prawem na czele.
Wyrażam swe zdanie. Ty je masz? Czy oni myślą za Ciebie, a Ty im łaskawie się kłaniasz i dziękujesz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Lut 2021r. 15:10  
Cytuj
rocku ja nie czytam twoich odpowiedzi



nie zamierzam czytać odpowiedzi szkodliwego społecznie głupca, który uważa, że jak nie ma objawów, to nie jest chory i nie może zarażać.


***** rocka - głupca

bredzisz rocku

kabi ma rację - jesteś jak terrorysta
głupiec - terrorysta
głupiec - troll

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2021r. 15:17  
Cytuj
No dobrze, a czy to tylko polski rząd tak się zachowuje? Popatrz na zachód, południe, nie przywołuj Szwecji bo tam wszyscy siedzą w domach i wychodzą tylko do pracy albo do lekarza poza tym siedzą na dupie. Większość.

Ja robię podobnie jak ty, nie używam maski jak nie ma nikogo w pobliżu ale znasz inny sposób na pozbycie się tego gówna? Może to i nie jest groźne ale na razie nie ma potwierdzenia że każdy zakażony wyzdrowieje. A czytamy że wiele umiera, fakt m.in raka covidowego. Widziałeś Zakopane, spędy wściekłych Julek?

Rząd powinien zacząć egzekwować to prawo a nie prosić się o przestrzeganie. Widmo kilku tys. zł kary uspokoiłoby te marsze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 183
Dołączył: 27 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2021r. 15:27  
Cytuj
Polaku bo Ty jak poczciwy resortowiec tylko potrafisz obrazić i ***** .
Dyskusja z Tobą żadna bo klapy na oczach.

Odpowiedz na pytania jeśli potrafisz i Ci nie wstyd.
Bo ja biorę pod uwagę Twój czerwony komuszy wpis i się zastanawiam jak mogę kogoś zarazić katarem którego nie mam?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 183
Dołączył: 27 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2021r. 16:17  
Cytuj
Kabi nie interesuje mnie Szwecja i inne kraje. Jesteśmy w Polsce więc piszemy o Tym co tu się dzieje. Nie widzisz ułomności i braku zdolności rządzenia w tym złym czasie?
Wytłumacz mi to jeśli była zapowiedź trzeciej fali (podobno ją mamy bo tak mądrzy ludzie w resorcie powiedzieli)to po jakiego grzyba zarządzono jak to Ty napisałeś spęd w Zakopanym? Jest na co wine zgonić.
Na temat parodii maseczek już pisałem. Ludzie wolą kupić lub uszyć bawełniane niż kupować chirurgiczne więc trzeba zrobić zakaz noszenia wszystkiego oprócz maseczek wskazanych.
Kabi to jeśli by nie było covida to ludzie by nie umierali? Podam Ci przykład kolega w pracy słabo się czuł. Wystraszył się i zadzwonił do lekarza I słyszę wywiad że to tamto...i na koniec jeśli stan się pogorszy to pproszę zrobić test. Czy to jest normalne? Lekarz powinien przebadać i zapobiec chorobie gdyż były objawy. Dlatego ludzie umierają bo nie mają szybkiej dostatecznej pomocy. Nie szczepionki i zakazy leczenie przy pierwszych objawach jest najważniejsze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3146
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2021r. 16:48  
Cytuj
Rock ten syf się roznosi zanim nawet pojawiają się objawy.

Możesz nie mieć AIDS a zarazić HIVem.



CYTAT
CYTAT
Bredzisz Cebularz....
***** Ciebie
:-)


Wyjaśnij jeszcze dlaczego ludzie zarażają się w kościołach i nie stosują tam do obostrzeń?



regres,
Kościoły tylko widzisz?

Burdeli nie widzisz? Zbiegowisk wściekłych nie widzisz?

Co ty wiesz o kościele jak tam nie chodzisz? Podaj przypadki ile ludzi zaraziło się w kościele?

W każdym komentarzu mijasz się z prawdą, typowy lewacki oszołom.


Napominać innych podczas gdy samemu się nie stosuje do zasad i jeszcze pretensje że nie chcą słuchać. Straszne, głupie i śmieszne w swojej istocie.

W kościołach roznoszą wirusa.
Mirek o takich ludziach by powiedział "Mirek: "-Ale wy jesteście źli. Głupi. Egoistyczni. Jesteście debilami i skur...ielami." Mocne to słowa. Ja bym taki roszczeniowy nie był. Zwracam uwagę tylko żeby nie stosować podwójnych standardów.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Lut 2021r. 17:14  
Cytuj
rocek - szkodliwy głupiec, który twierdzi, że jak nie ma objawów to nie ma choroby i nie może zarażać oraz regresik - forumowy fanatyk, beton - antypisowiec, bez pomysłu na przyszłość, co w kościele nie był od dawna, ale wie, że tam jest WIRUS

świetna z was para


***** rocka - głupca
***** regresika - ślepego fanatyka

PS

rocku - głupcze - ja nie odpowiadam na pytania głupców

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3146
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2021r. 17:35  
Cytuj
Na 100% tam roznoszą wirusa na potęgę. Wiem jak tam jest z opowieści znajomych. Analogicznie - nie byłem w Maroku a wiem że tam też świeci słońce. Co w tym nadzwyczajnego?

Byłem niedawno w kościele i to nie byle jakim. Konkretnie to w samym klasztorze w Leżajsku w tamtym roku. Lubię stare budowle więc sobie obejrzałem. Przynajmniej tyle mam z pieniędzy które na to wykładam.

@kabi skąd wiesz że burdele nie są pozamykane? smiech2

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1883
Dołączył: 24 Cze 2020r.
Skąd: gudmankowo
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Lut 2021r. 19:40  
Cytuj
opowieści znajomych


buuuuuuu aaaahahahhhahhha!

opowieści znajomych


jeb...em regresik

nasz betono - fanatyk ma "znajomych" którzy chodzą do kościoła i widzieli tam WIRUSA


wyjdź chopie na zewnątrz
popatrz ile osób ma założoną właściwie maseczkę

a potem idź do kościoła
na mszę

i porównaj

ślepy fanatyku


***** regresika

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3146
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2021r. 22:09  
Cytuj
Maseczka dupeczka. Sam brałeś pod uwagę wyżej że pomagać może w 1%.

Nie ma spędów nie na zarażeń. Proste. Albo prawo dotyczy wszystkich albo nikogo.

Kolejna kwestią jest że rzeczywiście w kościołach nie przestrzega się obostrzeń.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1979
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2021r. 00:27  
Cytuj
Może się przydać:
CYTAT
maska
1. «zasłona na twarz (albo część twarzy) z otworami na oczy, nakładana podczas maskarady, obrzędów ludowych lub przez aktorów w teatrze; też: osoba z tak zasłoniętą twarzą»
2. «pozorowane zachowanie mające ukryć prawdziwe zamiary i uczucia»
3. «twarz zniekształcona, zastygła w jakimś grymasie»
4. «odlew twarzy ludzkiej»
5. «osłona twarzy chroniąca ją przed działaniem szkodliwych substancji lub przed urazami; też: osłona na nos i usta zapobiegająca rozsiewaniu zarazków»
6. «część aparatu tlenowego lub aparatu do narkozy, przylegająca szczelnie wokół ust i nosa chorego»
7. «maseczka kosmetyczna»
8. «zewnętrzna pokrywa silnika samochodu, samolotu, czołgu itp.»
9. «urządzenie służące do zasłaniania pola widzenia, używane przy robieniu zdjęć sztucznie montowanych»
10. «naturalna lub sztuczna zasłona stanowisk wojskowych»

maseczka
1. zdr. od maska w zn. 1, 5.
2. «okład na twarz z ziół, kremu itp. stosowany w celu odświeżenia i ujędrnienia skóry»

przyłbica
1. «hełm z zasłoną opuszczaną na twarz, używany w Europie w XIV–XVII w.; też: ruchoma zasłona w tym hełmie»
2. «tarcza ze szkła ochronnego z okienkiem używana dla ochrony przez spawaczy»

Ten piąty punkt jest dyskusyjny w przypadku zwykłych maseczek materiałowych (bo nie zapewniają ochrony przed wirusem), a także w przypadku kominów (bo ich funkcją jest ochrona przed zimnem). Ciekawe, jaką definicję maseczki przyjmie sąd, gdyż ustawa nie zawiera definicji maseczki. Chyba nie na zasadzie "bo ma wyglądać jak maseczka", czyli kawałek szmaty z gumkami na uszy. Jeśli komin lub jakakolwiek inna forma osłony twarzy i nosa zostanie wypuszczona na rynek, gdzie jej podstawową funkcją będzie ochrona przed rozsiewaniem zarazków, to spełni słownikową definicję w punkcie 5. Na rynku istnieją kominy z filtrem, co mają chronić użytkownika przed smogiem i częściowo przed drobnoustrojami, natomiast czy istnieją działające w drugą stronę (żeby nie rozsiewać), tego nie sprawdzałem. Oczywiście porządny zimowy komin z kilkoma warstwami jest lepszy pod tym względem od zwykłej szmacianej dopuszczonej do użytku maseczki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 89
Dołączył: 3 Sty 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2021r. 03:56  
Cytuj
CYTAT
bo jak 99 to nie ma sensu nie?

jak widać są wśród nas idioci, co wymagają "badań" i analiz

bo rozumu im brak


***** covidowych idiotów

PS

takie badania motelku na pewno istnieją
i na pewno nie ma maseczek chroniących w 100%

to by musiał być skafander kosmiczny


PS 2

niesamowite jakich idiotów ta ziemia nosi


Ile PolakzPolski4 placa za posty albo nagodzine ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 89
Dołączył: 3 Sty 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2021r. 03:59  
Cytuj
CYTAT
Maseczka dupeczka. Sam brałeś pod uwagę wyżej że pomagać może w 1%.

Nie ma spędów nie na zarażeń. Proste. Albo prawo dotyczy wszystkich albo nikogo.

Kolejna kwestią jest że rzeczywiście w kościołach nie przestrzega się obostrzeń.

Jesli sie boisz siedz w domu i nieograniczaj nikomu prawa jakie ma w konstytucji mowiacej o wolnosci poruszania sie i religii .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »