NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »
Nowy Temat Odpowiedz
Chrzest ,
Posty: 69
Dołączył: 24 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2020r. 16:36  
Cytuj
Witam ile teraz zazwyczaj daje się w kościele za chrzest ? Chodzi mi o Klasztor i kościół Florian

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2020r. 16:36  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 2 Cze 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2020r. 12:50  
Cytuj
Najlepiej się tam wybrać i po prostu dopytać, jak to wygląda cenowo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 25 Cze 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2022r. 14:43  
Cytuj
Zazwyczaj w przypadku chrztów to mowa jest o cenie około stu lub dwustu złotych (zależy od wielkości parafii). Słyszałam wiele dobrego o parafii św. Floriana, więc pewnie gdyby akurat zabrakło pieniędzy to można się z księdzem na spokojnie dogadać. Oczywiście dochodzi zawsze jeszcze kwestia organisty (a w razie potrzeby też kościelnego czy ministrantów), gdzie trzeba by zapłacić też jakąś mniejszą kwotę.
Tak czy siak polecam zawsze spytać się swoich koleżanek ile musiały płacić, bo to przecież żadna tajemnica. A księdza najlepiej jest spytać się nie o to ile należy zapłacić za chrzest, ale ile zazwyczaj rodzice płacą za chrzest ;) to nieco inna forma pytania, a jednak zazwyczaj słyszy się konkretną odpowiedź.
A jeśli ktoś zastanawia się nad tym ile dać pieniędzy jako chrzestny/chrzestna rodzicom maluszka, to cóż z tym bywają większe kłopoty. Sama byłam o to pytana już nieraz. W każdym razie wiele zależy od tego jacy są rodzice malca ;) czasem zamiast pieniędzy dobrze jest wręczyć coś co przyda się dziecku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 980
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2022r. 19:11  
Cytuj
We Florianie 5 lat temu 50 zł. Tak jak 10 lat temu, gdzie miałem sytuacje w której w kopercie było 100 zł i UWAGA Kozioł oddał mi 50 zł.
Szacun dla niego że nie skroił a mógł bez problemu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
las
las
las
Posty: 120
Dołączył: 7 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lip 2022r. 10:52  
Cytuj
W Bazylice 4lat temu proboszcz nic nie mówił o płaceniu.Ważne było aby ochrzcić a jak ktoś chciał to dał na tacę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »