NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 »
Pandemia - szok i niedowierzanie ,
Posty: 58
Dołączył: 1 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2020r. 15:52  
Cytuj
Na tym forum jest wielu takich pożytecznych idiotów jak czortunio co to uważają że ta pandemia to wielka ściema.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2020r. 15:52  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 428
Dołączył: 18 Sty 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 19 Kwie 2020r. 15:54  
Cytuj
CYTAT
czasem trzeba na tacy podać żeby udowodnić rację.

Ale żeby udowodnić ze człowiek czujący niesmak z powodu zbyt małej ilości chorych czy zmarłych jest pier*olbiety to już wystarczy spojrzeć na taki temat...
~STOP LGBT
Dlatego mamy to co mamy w kraju.
Ludzi inteligentnych brakuje.
Czasami magister, inżynier a nawet doktor wykłada się na najprostszych rzeczach
Przykładem jest doktor GUC jakiś czas temu mówiący ze to tylko grypa jest później nagle przestał się wypowiadać ale to najwidoczniej „grypa” go dobiła...
Albo skumał ze p***olil głupoty i już woli się nie wypowiadać...
Czasami zanim coś napiszecie pomyślcie nie prez filtr wujka gogle a własne neutrony odbijające się od waszych kopuł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 167
Dołączył: 10 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2020r. 16:39  
Cytuj
czytalem na onecie taki ciekawy artykuł znanego profesora psychiatrii, ktory twierdzil ze w okresie pandemi u niektorych ludzi ujawniaja sie choroby psychiczne, objawia sie to tym ze zaczynaja byc bardzo podejrzliwi, nie ufaja nikomu, a poszczególności wladzy jaka by nie byla, podwazaja wszystko co sie tylko da, tworza rozne teorie spiskowe, buntuja sie na wszystko, w czesci pacjentow to z czasem zanika a u innych zostaje na stale i sie nasila

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2020r. 17:11  
Cytuj
obawiam sie ErnestW, że masz świeta racje, tez to obserwuje

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2020r. 18:26  
Cytuj
CYTAT
czytalem na onecie taki ciekawy artykuł znanego profesora psychiatrii, ktory twierdzil ze w okresie pandemi u niektorych ludzi ujawniaja sie choroby psychiczne, objawia sie to tym ze zaczynaja byc bardzo podejrzliwi, nie ufaja nikomu, a poszczególności wladzy jaka by nie byla, podwazaja wszystko co sie tylko da, tworza rozne teorie spiskowe, buntuja sie na wszystko, w czesci pacjentow to z czasem zanika a u innych zostaje na stale i sie nasila


Ja czytałem inny artykuł. W czasach pandemii, ludzie się boją - to normalne. W strachu łatwiej nimi sterować. Łatwiej dają wiarę temu co im się przekazuje - w imię walki z pandemią.
W czasie pandemii oczekują opieki. Mogą przyjąć bezkrytycznie wszelkie niedogodności, wierząc, że to im pomoże. Że zło minie. Żyją w marazmie wierząc, że pewnego dnia się obudzą i pandemii już nie będzie. To bardzo niebezpieczne.
Szczególnie władza potrafi i wykorzystuje strach, gra na emocjach. Manipuluje i zastrasza. To nie ważne, czy zagrożenie jest czy nie ma. Ważne, że w to wierzymy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 167
Dołączył: 10 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2020r. 18:31  
Cytuj
ja tam sie nie znam na medycynie, ale z twojej wypowiedzi wnioskuje ze jestes czortunio takim klasycznym przykladem o ktorym pisal na onecieten profesor psychiatrii, nie obraz sie, ale tak to wyglada. druga sprawa to przeginasz z tym twoim niedosytem liczby zarazonych i zmarlych, zachowujesz sie jak hiena, tak nie wolno to sa ludzie ktos oplakuje ich smierc, aty sobie drwiny z tego robisz

do moderatora, zawiesiliscie konto hitfromthebong, a chlop prawde napisal. moze i wulgarnie, ale prawde

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 620
Dołączył: 31 Sty 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2020r. 19:03  
Cytuj
czortunio, ty cierpisz na obsesję z tym manipulowaniem i zastraszaniem. Ludzie umierają setkami, tysiące leżą w szpitalach i w domach a ty pieprzysz o manipulacji i zastraszaniu. Takie numery to można było ćwiczyć w średniowieczu jak lud był ciemny, niepiśmienny to go straszyli zaćmieniem słońca, księżyca. W ogóle nie kumasz tematu i nie przyjmujesz faktów, taki koń z klapkami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2020r. 19:07  
Cytuj
CYTAT
czytalem na onecie taki ciekawy artykuł znanego profesora psychiatrii, ktory twierdzil ze w okresie pandemi u niektorych ludzi ujawniaja sie choroby psychiczne, objawia sie to tym ze zaczynaja byc bardzo podejrzliwi, nie ufaja nikomu, a poszczególności wladzy jaka by nie byla, podwazaja wszystko co sie tylko da, tworza rozne teorie spiskowe, buntuja sie na wszystko, w czesci pacjentow to z czasem zanika a u innych zostaje na stale i sie nasila


Robią z ludzi wariatów a ty temu przyklaskujesz. Pomysł czasem.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2020r. 19:09  
Cytuj
CYTAT
czortunio, ty cierpisz na obsesję z tym manipulowaniem i zastraszaniem. Ludzie umierają setkami, tysiące leżą w szpitalach i w domach a ty pieprzysz o manipulacji i zastraszaniu. Takie numery to można było ćwiczyć w średniowieczu jak lud był ciemny, niepiśmienny to go straszyli zaćmieniem słońca, księżyca. W ogóle nie kumasz tematu i nie przyjmujesz faktów, taki koń z klapkami.


Ciekawy jestem kogo obwinisz za pozostałe zgony, których w kwietniu, w Polsce będzie pewnie 100 razy więcej niż spowodowanych wirusem.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2020r. 19:42  
Cytuj
CYTAT


Ciekawy jestem kogo obwinisz za pozostałe zgony, których w kwietniu, w Polsce będzie pewnie 100 razy więcej niż spowodowanych wirusem.


A chciałbyś więcej zgonów z powodu covida? Tak wynika z Twoich wypowiedzi. Gdyby nie działania rządu i to że mieliśmy szczęście że wirus dotarł do nas później, jesteśmy w lepszej sytuacji niż wiele państw. Jednak zauważyłem że ludzie po pierwszym szoku już się przyzwyczaili do sytuacji i co raz mniej stają się uważni. Po części to jest też zasługa takich komentarzy jak Ty tu umieszczasz. Dzisiaj było ponad 500 przypadków, jak tak dalej pójdzie to jeszcze pod koniec następnego tygodnia będzie ponad tysiąc przypadków na dzień.
Chociać też masz wiele racji, sam jak wracam z pracy to widzę że wielu kierowców samochodów, którzy samotnie podróżóją mają założone maski. Zakaz wychodzenia do lasu też był bezsensowny. Jak wprowadzili specjalnie godziny dla seniorów od 10 do 12, to powinni im zabronić robić zakupy od np. od 15 do 18. Bo wtedy wiele osób wraca z pracy i robi i należałoby w tych godzinach ograniczyć ruch w marketach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2020r. 20:01  
Cytuj
CYTAT
czytałem na onecie taki ciekawy artykuł znanego profesora psychiatrii, który twierdził ze w okresie pandemii u niektórych ludzi ujawniają się choroby psychiczne, podważają wszystko co się tylko da, tworzą różne teorie spiskowe, buntują się na wszystko, u części pacjentów to z czasem zanika a u innych zostaje na stale i się nasila....


to by wiele tłumaczyło

Obrazek

https://pbs.twimg.com/media/EV3XzbbWAAE6yFP?format=jpg&name=small

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2020r. 20:24  
Cytuj
CYTAT
CYTAT


Ciekawy jestem kogo obwinisz za pozostałe zgony, których w kwietniu, w Polsce będzie pewnie 100 razy więcej niż spowodowanych wirusem.


A chciałbyś więcej zgonów z powodu covida? Tak wynika z Twoich wypowiedzi. Gdyby nie działania rządu i to że mieliśmy szczęście że wirus dotarł do nas później, jesteśmy w lepszej sytuacji niż wiele państw. Jednak zauważyłem że ludzie po pierwszym szoku już się przyzwyczaili do sytuacji i co raz mniej stają się uważni. Po części to jest też zasługa takich komentarzy jak Ty tu umieszczasz. Dzisiaj było ponad 500 przypadków, jak tak dalej pójdzie to jeszcze pod koniec następnego tygodnia będzie ponad tysiąc przypadków na dzień.
Chociać też masz wiele racji, sam jak wracam z pracy to widzę że wielu kierowców samochodów, którzy samotnie podróżóją mają założone maski. Zakaz wychodzenia do lasu też był bezsensowny. Jak wprowadzili specjalnie godziny dla seniorów od 10 do 12, to powinni im zabronić robić zakupy od np. od 15 do 18. Bo wtedy wiele osób wraca z pracy i robi i należałoby w tych godzinach ograniczyć ruch w marketach.


Ja nikogo nie namawiam. Każdy ma swój rozum i niech się nim kieruje. Ja mam w dupie te zakazy.
Nigdy nie widziałem tłumów w lesie i zamykanie lasów to idiotyczny pomysł. Temu się sprzeciwiam, a każdy interpretuje to jak chce.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2020r. 20:33  
Cytuj
A słyszał ktoś kiedyś o 5 etapach porzucania/żałoby/po rozstaniu? Pierwszym etapem jest zawsze szok i niedowierzanie. To normalne że niektórzy nie wierzą w tą epidemią lub uważają za rozdmuchaną, tak właśnie przechodzą pierwszy etap. Ale trzeba żyć dalej i przejść na kolejne etapy, a nie zatrzymać się na pierwszym. To nie jest dobre dla zdrowia psychiczne, bo widzę że niektórym pomaga tu pisanie postów z wymyślonymi historiami do spiskowymi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2020r. 21:36  
Cytuj
No właśnie, wpierw próbowali niedowierzaniem Konstytucyjnym i bojkotem Inspiracyjnym ale nie zadziałało mlotek no to nadszedł czas na etap pogodzenia się cool

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wybory-prezydenckie-2020-po-zdecydowala-kidawa-sie-nie-wycofa/rznw9d9

ALE PO tym nadejdzie etap deprechy i masowej emigracji wyborców, mam wrażenie ze to tez już przerabiali na swoim elektoracie...

https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2015/10/corka-kopacz-straszy.jpg

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2020r. 23:18  
Cytuj
CYTAT
A słyszał ktoś kiedyś o 5 etapach porzucania/żałoby/po rozstaniu? Pierwszym etapem jest zawsze szok i niedowierzanie. To normalne że niektórzy nie wierzą w tą epidemią lub uważają za rozdmuchaną, tak właśnie przechodzą pierwszy etap. Ale trzeba żyć dalej i przejść na kolejne etapy, a nie zatrzymać się na pierwszym. To nie jest dobre dla zdrowia psychiczne, bo widzę że niektórym pomaga tu pisanie postów z wymyślonymi historiami do spiskowymi.


Kolego, to Wy siedzicie w chałupach, paradujecie w maskach, wykupujecie zapasy papieru toaletowego. Generalnie mi to nie przeszkadza - większy spokój. Robicie sobie etapy ...
My żyjemy normalnie cool girl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2020r. 10:22  
Cytuj
CYTAT

My żyjemy normalnie cool girl


A ty dalej swojesciana, ale wmawiaj sobie tak dalej, jak to ci pomaga mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 620
Dołączył: 31 Sty 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2020r. 10:26  
Cytuj
ty czortunio jesteś już opętany, paradowanie w maskach jest obowiązkowe a papieru toaletowego jest w ciul i nie widziałem żeby ktoś kupował setkami sztuk, sporadycznie co najwyżej jedno opakowanie. Jak ci to nie przeszkadza to po co wylewasz te swoje poty na forum. Coś mi się wydaje że ty też siedzisz w chałupie i czytasz niewłaściwe wiadomości. Nie jestem pewny że żyjesz normalnie. Normalność dla każdego to co innego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2020r. 10:47  
Cytuj
CYTAT
ty czortunio jesteś już opętany, paradowanie w maskach jest obowiązkowe a papieru toaletowego jest w ciul i nie widziałem żeby ktoś kupował setkami sztuk, sporadycznie co najwyżej jedno opakowanie. Jak ci to nie przeszkadza to po co wylewasz te swoje poty na forum. Coś mi się wydaje że ty też siedzisz w chałupie i czytasz niewłaściwe wiadomości. Nie jestem pewny że żyjesz normalnie. Normalność dla każdego to co innego.


W dodatku nie wiem jak on żyje "normalnie". Przecież knajpy są pozamykane, lub jedzenie można kupić na wynos. Fryzjerzy też mają nie czynne, lekarz tylko na telefon; itd. Ale on żyje normalnie mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 165
Dołączył: 25 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2020r. 10:58  
Cytuj
Jak czytam posty o zastraszaniu społeczeństwa i o tzw. epidemii strachu to mam bekę. Oglądajcie wrealu24 i wywiady z "pseudodoktorami". Zawsze znajdzie grupa do której rzeczywistość nie przemawia, która szuka czegoś podejrzanego w czymś co do tej pory było dla nich normalnością i na siłę próbują sobie tłumaczyć. Ciekawe czy byliby tacy mądrzy siedząc w Hiszpanii czy we Włoszech?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2020r. 14:18  
Cytuj

Obrazek


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2020r. 15:22  
Cytuj
CYTAT
Jak czytam posty o zastraszaniu społeczeństwa i o tzw. epidemii strachu to mam bekę. Oglądajcie wrealu24 i wywiady z "pseudodoktorami". Zawsze znajdzie grupa do której rzeczywistość nie przemawia, która szuka czegoś podejrzanego w czymś co do tej pory było dla nich normalnością i na siłę próbują sobie tłumaczyć. Ciekawe czy byliby tacy mądrzy siedząc w Hiszpanii czy we Włoszech?


Mam rodzinę we Włoszech. Wszyscy zdrowi.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 247
Dołączył: 18 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2020r. 15:29  
Cytuj
Andrzej 2.0, bardzo mądrze piszesz.
Polecam wszystkim artykuł epidemiologia z gazety krakowskiej:
https://gazet(...)7foy0Rxw

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 632
Dołączył: 21 Marz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2020r. 15:43  
Cytuj
Bardzo dobry artykuł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2020r. 17:22  
Cytuj
No dobry, przydałoby się by jak najwięcej ludzi go przeczytało i zrozumiało.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2020r. 18:42  
Cytuj
żeby zrozumiało że maski służą wyłącznie do ograniczenia rozsiewania wirusa przez bezobjawowych ludzi

sam proces myślenia nie jest gwarancją absolutnie niczego... wrealu24 tego dowodzi umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »