NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Zamykanie kosciolow , zamykanie kosciolow
Posty: 2
Dołączył: 3 Kwie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2020r. 21:20  
Cytuj
Hejka . Jaka jest wasz opinia na temat ograniczeni jakie sa nakladane na kosciol z powodu koronowirusa.

Moja opinia jest bynajmniej taka :
Koscioly nie powinny miec ograniczen liczbowych dla wiernych.
Osoby ,ktore sa za separacja kosciola od panstwa zaczynaja w tym przypadku popierac wladze by ta ograniczala liczbe wiernych w kosciolach co jest juz zlamaniem tej zasady.

Druga kwestia to podejscie wladz kosciola ,ktore ulegaja niewiernym plus antychrzescijanskim mediom co jest zlamanie Slowa Bozego.
W Starym Testamecie mamy wiele przykladow ,gdzie Bog karal grzesznikow ( pogan jak i Izraelitow ) za odwracanie sie od niego. W Bibli czyli ksiedze ,ktora jest podstawa chrzescijanstwa sa opisane sytuacje ,gdzie Stworca dopiero po nawroceniu sie narodu i oddaniu mu chwaly i ofiar przeblagalnych w swiatyniach zdejmowal ucisk na swoim ludzie.

W Nowym Testamencie mamy opisane sytucje, gdzie Jezus zostal znaleziony w Swiatyni;
,, Oto ojciec Twój i ja z bólem serca szukaliśmy Ciebie». On odpowiada z Boską iście powagą: «Czemuście mnie szukali? Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego Ojca?». "
Dziejsze spoleczenstwo w celach ochrony przed wirusem siedzi w domach ,a czy dla chrzescijan ,,dom" to nie jest Swiatynia Boga??

,,6 I mówił dalej: „Wykonało się! Ja jestem Alfa i Omega, Początek i Koniec. Spragnionym za darmo dam pić ze źródła wody życia. 7 Zwycięzcy otrzymają wszystko: Ja będę ich Bogiem, a oni—moimi dziećmi. 8 Natomiast tchórze, niewierzący, zwyrodnialcy, mordercy oraz ci, którzy prowadzą rozwiązłe życie, uprawiają czary, oddają cześć podobiznom bożków lub kłamią, trafią do ognistego jeziora płonącej siarki, które jest drugą śmiercią”."

Historia Polski i zyciorysy Swietych nie raz pokazywaly nam,ze kleski i niepowodzenia jakie ludzie doznawali powodowaly to,ze koscioly w takich sytuacjach sie zapelnialy,a wierni po modlitwach o laske Pana dostawali uzdrowien lub zagrozenia mijaly.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2020r. 21:20  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 902
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2020r. 21:34  
Cytuj
Moje zdanie jest takie. Jeszcze jakieś 2 tygodnie temu z Wielką Brytania mieliśmy podobna ilość zakażeń. Teraz tam jest ponad 40 tys u nas 4tys. U nas było wszystko zamknięte u nich wpuszczali kilka tysięcy kibiców z Hiszpanii. Bawili się i nic sobie z tego nie robili. Zamknięcie wszystkiego pomaga. Problem w tym że granic nie zamknęli i dzień w dzień kilka tys ludzi przyjeżdża do Polski.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 133
Dołączył: 25 Marz 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2020r. 22:02  
Cytuj
Wpuszczaja do Polski, nieudacznikow, bo za chwile tylko oni beda glosowac na tych co zorganizowali ten LOT DO DOMU. Bo my prawdziwi Polacy, pracujacy w Polsce stracilismy na tym wszystkim ogromnie duzo. Oby tylko dane bylo nam to wszystko przezyc, trzeba sie modlic i tyle.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 167
Dołączył: 10 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2020r. 08:17  
Cytuj
CYTAT
Wpuszczaja do Polski, nieudacznikow, bo za chwile tylko oni beda glosowac na tych co zorganizowali ten LOT DO DOMU. Bo my prawdziwi Polacy, pracujacy w Polsce stracilismy na tym wszystkim ogromnie duzo. Oby tylko dane bylo nam to wszystko przezyc, trzeba sie modlic i tyle.


bardzo dziwna wypowiedz, po co robisz podziały? wszyscy stracili duzo, nie tylko ty, olga tokarczuk miala troche racji ze spoleczenstwo teraz robi wielkie podzialy na tych zlych co wrocili i my co tu jestesmy, najpierw dzielisz i obwiniasz, a potem odsylasz do modlitwy, masz chyba problem z wlasna osobowoscia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 133
Dołączył: 25 Marz 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2020r. 08:43  
Cytuj
Nie do konca rozumiesz onco chodzi. Zobaczysz z reszta co bedzie jak to wszystko sie oby szczesliwie skonczy. Zauwazysz te wszelkie podzialy, jak to nazwales znowu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2020r. 11:42  
Cytuj
Zorro ty trollu idź na psychiatryk.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 272
Dołączył: 9 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2020r. 11:45  
Cytuj
mlotek
CYTAT
Hejka . Jaka jest wasz opinia na temat ograniczeni jakie sa nakladane na kosciol z powodu koronowirusa.

Moja opinia jest bynajmniej taka :
Koscioly nie powinny miec ograniczen liczbowych dla wiernych.
Osoby ,ktore sa za separacja kosciola od panstwa zaczynaja w tym przypadku popierac wladze by ta ograniczala liczbe wiernych w kosciolach co jest juz zlamaniem tej zasady.

Druga kwestia to podejscie wladz kosciola ,ktore ulegaja niewiernym plus antychrzescijanskim mediom co jest zlamanie Slowa Bozego.
W Starym Testamecie mamy wiele przykladow ,gdzie Bog karal grzesznikow ( pogan jak i Izraelitow ) za odwracanie sie od niego. W Bibli czyli ksiedze ,ktora jest podstawa chrzescijanstwa sa opisane sytuacje ,gdzie Stworca dopiero po nawroceniu sie narodu i oddaniu mu chwaly i ofiar przeblagalnych w swiatyniach zdejmowal ucisk na swoim ludzie.

W Nowym Testamencie mamy opisane sytucje, gdzie Jezus zostal znaleziony w Swiatyni;
,, Oto ojciec Twój i ja z bólem serca szukaliśmy Ciebie». On odpowiada z Boską iście powagą: «Czemuście mnie szukali? Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego Ojca?». "
Dziejsze spoleczenstwo w celach ochrony przed wirusem siedzi w domach ,a czy dla chrzescijan ,,dom" to nie jest Swiatynia Boga??

,,6 I mówił dalej: „Wykonało się! Ja jestem Alfa i Omega, Początek i Koniec. Spragnionym za darmo dam pić ze źródła wody życia. 7 Zwycięzcy otrzymają wszystko: Ja będę ich Bogiem, a oni—moimi dziećmi. 8 Natomiast tchórze, niewierzący, zwyrodnialcy, mordercy oraz ci, którzy prowadzą rozwiązłe życie, uprawiają czary, oddają cześć podobiznom bożków lub kłamią, trafią do ognistego jeziora płonącej siarki, które jest drugą śmiercią”."

Historia Polski i zyciorysy Swietych nie raz pokazywaly nam,ze kleski i niepowodzenia jakie ludzie doznawali powodowaly to,ze koscioly w takich sytuacjach sie zapelnialy,a wierni po modlitwach o laske Pana dostawali uzdrowien lub zagrozenia mijaly.



Bynajmniej to nie to samo słowo co przynajmniej mlotekmlotek

Nie ma nic dobrego w wojnie, z wyjątkiem jej końca - Abraham Lincoln.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 683
Dołączył: 30 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2020r. 11:58  
Cytuj
Zorro masz całkowita rację!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 11 Lis 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2020r. 12:03  
Cytuj
Zorro nie siej zamętu, będzie wówczas najlepiej dla wszystkich.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2020r. 12:42  
Cytuj
Dobrze się stało. Szkoda że nie każdy tego przestrzega jak to było wczoraj pokazane u księdza prowadzącego.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2020r. 13:13  
Cytuj
Według wcześniejszego rozporządzenia rządu od 12 kwietnia aż do odwołania w kościołach lub na pogrzebach będzie mogło być obecnych do 50 osób. Abp Polak zaznaczając, że zapisy te nie były konsultowane z Konferencją Episkopatu Polski, opowiedział się za pozostawieniem obecnych ograniczeń limitujących udział wiernych w mszach św. do pięciu osób (z wyłączeniem osób sprawujących posługę).

Jeżeli słyszymy to, co się dzieje dzisiaj, oczekuję, że w tym tygodniu na pewno pan minister powie, że przedłuży także ten czas restrykcji i taka sytuacja się nie wydarzy, a to, co zostało kiedyś zapisane nie będzie aktualne. Nic się nie zmienia (…). Jestem przekonany, że jeżeli będzie to apogeum epidemii w czasie Świąt, że takie ogłoszenie będzie lada moment, że dalej jesteśmy w ograniczeniu, które dzisiaj przeżywamy — tłumaczył abp Polak.

Zachęcał także wiernych do pozostania w domach i uczestnictwa w mszach online lub za pośrednictwem radia i telewizji

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4951
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2020r. 15:50  
Cytuj
Odnoszę wrażenie iż żyjemy w państwie świeckim.zdegustowany
Co prawda, jedna z religii ma priorytet,ale tak już jest.
Niezależnie od wyznawanej wiary, przepisy sanitarne dotyczą wszystkich.nie wiem
Nie twórz nowego tematu.sciana
Twoje pytania są zarazem odpowiedzią.Taką, która nie uznaje innych niż te ,które chcesz czytać.A te muszą być zgodne z przyjęta tezą.
Pachnie mi to- albo próbą "nagrzania"atmosfery ,albo ze jesteś świadkiem Jehowy.zaklopotany

Odpowiadam-Koniec świata odwołany,ale impreza i tak się odbędzie.ok
Jak na ten rok to pierwszy "Armageddon".W tamtym roku było 3-4.
Wszystkie przeżyłem. Więcej grzechów nie pamiętam.good

Sam udzielasz odpowiedzi,a dopiero potem podajesz pytanie.
Po co i dlaczego w tej kolejności?chytry
Wg mnie TEMAT do zamknięcia .mlotek.
Dlaczego?Jak wyzej oraz...
...Powód drugi(tak ,tak w tej kolejności)-Regulamin SM
Wg niego-Przy pierwszym wpisie nie można zakładać nowego tematu. Jeśli pamiętam, powinno być to możliwe po 15-tym.
No i"primo"-powód pierwszy-Brednie.:szok:

Po trzecie jest już kilka identycznych tematów.

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 3 Kwie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2020r. 17:59  
Cytuj
Wypowiedz typowo polityczna i ateistyczna. Jesli jak piszesz to panstwo sweckie to niepowinno sie wpychac do wladz koscielnych . Zawsze kiedy ktos chcial narzucac polskiemu kosciolowi i wiernym co maja robic to przypominaja mi sie czasy zaborow , 2 Wojna Swiatowa, komunizm. Dzieki wierze narodu polskiego to zawsze po ciezkich czasach okazywalo sie ,ze to oni mieli racje.

Ciekawy jestem czy taka pseudo kwarantanna nie ma na celu wplynac na swiadosc ludzka - czyli odizolowania sie spoleczenstw ,rozdzielenia relacji miedzyludzkich i braku wspolczucia dla ludzi chorych ,ktory wiara chrzescijanska stara sie potrzymywac. Ciekawe czy spoleczenstwo nie stanie sie potem bezuczuciowe dla straszych schorowanych ludzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 7 Kwie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2020r. 11:34  
Cytuj
zapytanie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 833
Dołączył: 4 Lip 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2020r. 12:36  
Cytuj
Religia to zaraza.

***** ***
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4951
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2020r. 14:53  
Cytuj

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 14 Lut 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2020r. 15:16  
Cytuj
jakby na swiecie nie bylo kosciolow, ktore rozprzestrzenialy nauki czytania i pisania to do tej pory wiekszosc by pasla krowy i mieszkala w lepiankach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2020r. 17:54  
Cytuj
To jak to jest, że w krajach gdzie jest najwięcej świątyń (obojętnie jakich), jest najwięcej przestępstw, największa korupcja, bieda i analfabetyzm. Ale chętnie posłucham jeżeli się mylę umiech

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11609
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2020r. 17:56  
Cytuj
Bob! - Ateista - specjalista?potluczony

A jak tam twoje wykształcenie?

No pochwal się. Nie ma się czego wstydzić.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 63
Dołączył: 13 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2020r. 18:40  
Cytuj
CYTAT
Religia to zaraza.


I to najgorsza ze wszystkich.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 63
Dołączył: 13 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2020r. 18:41  
Cytuj
CYTAT
jakby na swiecie nie bylo kosciolow, ktore rozprzestrzenialy nauki czytania i pisania to do tej pory wiekszosc by pasla krowy i mieszkala w lepiankach.


Czego przykładem jest autor tego posta oraz założyciel tematu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2020r. 22:03  
Cytuj
CYTAT
Bob! - Ateista - specjalista?:potluczony

Czy krytyka kościoła = ateizm

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 14 Lut 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2020r. 05:26  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
jakby na swiecie nie bylo kosciolow, ktore rozprzestrzenialy nauki czytania i pisania to do tej pory wiekszosc by pasla krowy i mieszkala w lepiankach.


Czego przykładem jest autor tego posta oraz założyciel tematu.


Brak wiedzy i argumentow ???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 14 Lut 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2020r. 05:29  
Cytuj
CYTAT
To jak to jest, że w krajach gdzie jest najwięcej świątyń (obojętnie jakich), jest najwięcej przestępstw, największa korupcja, bieda i analfabetyzm. Ale chętnie posłucham jeżeli się mylę umiech


Tam gdzie nie ma Kosciola jest najwieksza liczba narkomanow , alkoholikow , aborcji , eutanazji , rozpadow relacji rodzinnych i miedzyludzkich.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11609
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2020r. 07:01  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Bob! - Ateista - specjalista?:potluczony

Czy krytyka kościoła = ateizm


Bob!

Jak tam twoje wykształcenie?

Nie wstydź się!


Przeczytaj swoją wypowiedź na temat KK jeszcze raz i zastanów się na spokojnie - co właściwie skrytykowałeś. Na mój gust nie spodobała ci się ilość świątyń i powiązałeś to bezmózgowo z ilością przestępstw, korupcją, biedą i analfabetyzmem?zaklopotany

Jakieś źródło?

Bob! Pochwal się swoim wykształceniem! ok

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »