NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
COVID-19 - łamanie pewnych procedur, łamanie pewnych procedur
Posty: 305
Dołączył: 1 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2020r. 09:21  
Cytuj
Witam, kilka moich obserwacji nt czynności jakie powinny się zmienić i stąd mój apel do władz, sanepidu itd.

I sprawa drobna:
W dalszym ciągu w niektórych sklepach panie ekspedientki podają pieczywo bez rękawiczek. Jest to czynność, która powinna odbywać się zawsze w rękawiczkach niezależnie od pandemii czy nie. Często zwracałem na to uwagę jeszcze przed tą tzw pandemią (uważam, że to słowo jest mocno na wyrost ale to nie istotne w tym momencie)
Sami możemy też to zgłosić obsłudze tak złe nawyki.
Nie będę mówił o które sklepy chodzi tylko pragnę uczulić ludzi na ten problem, ponieważ oprócz wirusów są także bakterie i inne mikroby.

Druga sprawa bardzo istotna:
W wielu państwach dostrzeżono problem wielkiego kryzysu, nasz rząd trochę przespał temat i zaoferował pomoc przedsiębiorcom ale jest to zdecydowanie pomoc źle ukierunkowana i za mała (ale to temat na inna dyskusję) Ja proponowałbym w dobie nadchodzącego kryzysu a taki nadejdzie i już jest odczuwalny, chociażby po cenach w sklepach i realnej groźbie zamykania małych firm i zwalniania ludzi aby pomóc poprzez władze lokalne i samorządowe (niech się te samorządy do czegoś przydadzą) i ludziom i przedsiębiorstwom poprzez czasowe zniesienie niektórych opłat lub możliwą do uciągnięcia zniżkę opłat, czynszów za wynajem, za gaz, wodę za prąd czy wywóz śmieci na jakiś okres np 3-6 miesięcy czasowo. Może nie wiele a jednak byłby to krok pionierski na skalę państwa i może inne samorządy poszły by tą drogą, bądźmy wzorem. Nie oszukujmy się, problem może być bardzo poważny jeśli nie zaczniemy działać o czym świadczy załamanie wielu rynków, złotówka odczuwa rekordowe spadki niemal codziennie, banki mają problemu z płynnością, wiele państw wytacza naprawdę ogromne działa, zwolnienia od zus (nie odroczenia) zwolnienia od podatków. Ktoś kto się zna choć trochę na rynku i ekonomi dostrzeże realny problem, który będzie gorszy jeśli czegoś nie zrobimy.
Małe firmy mają ogromne koszty prowadzenia biznesu - dla przykładu firma zatrudniająca 8 osób musi opłacić ZUS dla 8 pracowników plus czynsz, podatki i koszty materiałów i inwestycji, kredyty.

CYTAT
Premier, który był w czwartek wieczorem gościem CNN, nie przebierał w słowach. Mówił wprost o ciosie, jaki koronawirus zadał polskiej gospodarce.


Jeśli macie jakieś inne sugestie to zapraszam do dyskusji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2020r. 09:21  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 8 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2020r. 10:58  
Cytuj
zobacz co dziś dzieje się na rynku od strony torów kilka set osób handel mięsa i wędlin z samochodów?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 20 Marz 2020r. 14:28  
Cytuj
Przy zachowaniu higieny i ostrożności nic nam nie grozi. Ja codziennie pracuję, mam kontakt z ludźmi wiem, że ryzykuje. No ale jak nie będę miał za co żyć w przyszłym miesiącu to będzie chyba gorzej.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 20 Marz 2020r. 14:28  
Cytuj
CYTAT
zobacz co dziś dzieje się na rynku od strony torów kilka set osób handel mięsa i wędlin z samochodów?


Ty tam też byłeś?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 3 Sty 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2020r. 14:33  
Cytuj
Do remontumiech
Co do sprawy nr 1
Akurat mam znajomych pracujacych w jednej z sieci sklepów spozywczych i szkoda ze takie duże sklepy nie mają wsparcia od pracodawców chodzi mi tutaj głównie ze tych rękawiczek to nie dostali wcale o maseczkach nie wspomnę żadnej ochrony na kasach np. Pleksy dopiero wczoraj więc panie muszą ze swoich prywatnych środków się zaopatrywać co nie zmienia faktu że to racja rękawiczki przy pieczywie powinny być zawsze używane w zupełności się zgadzam ale to jak traktują ludzi to się w głowie nie mieści neutralnydziękuję

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 305
Dołączył: 1 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2020r. 20:33  
Cytuj
Tymcio wiem o takich przypadkach. PS w Gastronomii jest to samo brak rękawiczek i brak masek, nie mówiąc o płynach do dezynfekcji. Jesteśmy też białą plamą na tle wszystkich krajów, tylko w naszym kraju noszenie masek jest bezcelowe według ministra. Zapewne mają braki w magazynach a ludzie też nie mają skąd ich wziąć. Brak masek to poważny problem. To powinno być zabezpieczone dużo wcześniej.

http://www.wykop(...)3oA0k0dw

CYTAT
Nawet najprostsze maski znacząco ograniczają ryzyko infekcji, bo bardzo niewiele wirusów unosi się w powietrzu suchych albo mikrokroplach,

tzw. aerozolu, około 99,9% objętości kropel zakaźnych to krople dużej wielkości:


CYTAT
Maski FFP są bardzo do siebie podobne - wcale nie trzeba stosować 3, aby mieć duży poziom ochrony,

nie deprecjonujmy tzw. "maski budowlanej" błędnie określanej terminem "na pył gruby i średni", czyli FFP1,

gdyż chroni ona dwa razy bardziej niż tzw. maska medyczna - chirurgiczna,

wszystkie maski FFP testowane są na cząstkach drobnych od 600 nm:


Pytanie co zrobi rząd jak będzie potrzeba noszenia masek.. przecież nie ma ich w sklepach ani hurtowniach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 305
Dołączył: 1 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Marz 2020r. 18:10  
Cytuj
Kraków nie czeka:
https://regio(...)vQGJADIc

Na co stać naszą władzę?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Marz 2020r. 18:20  
Cytuj
Na co mogą liczyć krakowscy przedsiębiorcy?
Płatności podatków lokalnych – przede wszystkim podatku od nieruchomości, ale też np. od środków transportu – na wniosek przedsiębiorcy będą odraczane za okres od marca do maja włącznie lub rozkładane na raty. Będzie również możliwość starania się o umorzenie zaległości podatkowych.

W przypadku zawieszenia działalności rezygnacja z pobierania czynszu gminnego na czas okres zawieszenia działalności. Nie przewidują finansowania dla prywatnych właścicieli nieruchomości dla działających firm, czyli na przykład Galerii.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 617
Dołączył: 31 Sty 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Marz 2020r. 18:30  
Cytuj
remont, nie wprowadzaj paniki, siedzisz za monitorem i wystukujesz bzdury. Maseczki są w aptece, chyba że chcesz taką jak do OP-1.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 21 Marz 2020r. 18:41  
Cytuj
CYTAT
Kraków nie czeka:
https://regio(...)vQGJADIc

Na co stać naszą władzę?


Na nowy park trampolin. Przecież wybraliśmy dzieciaka na prezydenta to czego się spodziewasz?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 18 Lut 2008r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Marz 2020r. 19:00  
Cytuj
a czy romow katos sprawdza mimo to ze przybyło trosze samochodów z rejestracja z U.k a mimo to stoja w grupie kolo śmietnika i nikt sie tym nie interesuje??

danek
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 16 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Marz 2020r. 20:49  
Cytuj
ten wirus to początek kolejnego kryzysu gospodarczego..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 21 Marz 2020r. 20:50  
Cytuj
CYTAT
ten wirus to początek kolejnego kryzysu gospodarczego..


To na pewno. Zobaczymy jak rząd sobie poradzi.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4899
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 22 Marz 2020r. 07:44  
Cytuj
Byłem wczoraj w jednym ze sklepów nazwijmy go np."Majtas"
Ceny wędlin i mięsa zwalają z nóg.:szok:
Nie tak dawno ktoś na tym Forum,napiejer@lał się ze mnie że nie pasują mi ceny pietruszki.sciana

https://nowin(...)14134995

To niech się śmieje,zaciskając pośladki przy zakupie np.boczku,karkówki-cena po 21-25 zł(było ok.15-16).
Drobiowe udka,skrzydełka ponad 10 zł,a było 4,5 zł.
Jeszcze tak było,ale 2 tygodnie wcześniej.placze

Temat banalny,ale coś jeść trzeba.nie wiem
Dwa tygodnie wytrzymam, a będzie przysłowiowy szczaw.Ale mirabelki dopiero w sierpniu.neutralny

Myślę o psie sąsiadów.chytry
Bydlę ma jakieś(dosłownie 60 kg),to na czysto bedzie ok.40.Plus worek ziemniaków,wychodzi- 2 miesiące żarcia.
Do tego 30 kostek drożdży i 30 kg cukru równa się (C2H5OH-każdy Polak kocha)-miesiąc błogostanu.potluczony

https://demot(...)ka-jakby

IM MNIEJ WIESZ, TYM LEPIEJ ŚPISZ. JEŚLI WIĘCEJ WIESZ, GORZEJ ZASYPIASZ, ALE TYM TRUDNIEJ BĘDZIE IM CIEBIE WYDYMAĆ W CZASIE SNU.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 617
Dołączył: 31 Sty 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Marz 2020r. 07:52  
Cytuj
jusek, gdzie cię nie zasieją tam kiełkujesz, akurat kupowałem wczoraj w Mathiasie i owszem ceny nieco wyższe ale nie takie jak piszesz. Na przyszłość jak robisz obchód weź kartkę i ołówek i spisuj bo mylisz fakty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4899
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 22 Marz 2020r. 08:09  
Cytuj
CYTAT
jusek, gdzie cię nie zasieją tam kiełkujesz, akurat kupowałem wczoraj w Mathiasie i owszem ceny nieco wyższe ale nie takie jak piszesz. Na przyszłość jak robisz obchód weź kartkę i ołówek i spisuj bo mylisz fakty.


Pełen szacunek dla Ciebie.
Jednak trzymam się swojej wersji.Twoje "nieco",plus moje"co nieco" i bilans się zgadza.zdegustowany
W Majtasie nie kiełkuję,ale jutro sprawdzę.ok
Jeśli się"jebłem'-bedzie sprostowanie,autokrytyka i pokuta.sciana

Profilaktycznie idę do spowiedzi.Czosnek i cebula jako odkażacz oddechu,no i z taką gębą-problemu nie będzie...chytry

https://demotywatory.pl/1727591

Chyba,że po drodze spotkam konfesjonał...good

https://demotywatory.pl/433392/Pokuta

IM MNIEJ WIESZ, TYM LEPIEJ ŚPISZ. JEŚLI WIĘCEJ WIESZ, GORZEJ ZASYPIASZ, ALE TYM TRUDNIEJ BĘDZIE IM CIEBIE WYDYMAĆ W CZASIE SNU.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 305
Dołączył: 1 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Marz 2020r. 11:46  
Cytuj
jusek - miałem o tym napisać Pytanie do sklepu "majtas" Czego wywindowali takie ceny? w trudnych chwilach dla wszystkich. Zwietrzyli zarobek? Jesli tak to konsumenci to zapamiętają, ja to zapamiętam i nie zrobię tam zakupów po wirusie, łatka zostaje jeśli szefostwo się nie wytłumaczy z tych cen. Co jak co ale sklepy spożywcze nie odczują tak problemu jak np usługowe czy odzieżowe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 161
Dołączył: 27 Lis 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Marz 2020r. 15:20  
Cytuj
jusek jak to bywa u wielu frustratów o wszystko obwinia prezesa, nawet o swoje problemy w kontaktach z kobietami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »