NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 13 14 15 16 17 18 19 ... » »»
Koronavirus,
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2020r. 18:46  
Cytuj
Argumentów jest aż nadto. Aż dziw bierze że sam tego nie dostrzegasz, dlatego nie będę ci tłumaczył. Dlaczego nie reprezentujesz konfederacji w komisji?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2020r. 18:46  
Cytuj

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1687
Dołączył: 17 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2020r. 19:32  
Cytuj
Argumentów jest aż nadto? Andrzejku a taki jeden konkretny można by prosić po starej znajomości?umiech


Bo mi wydaje się że oprócz tego że Duda ma wygraną w cuglach na tę chwilę , to nic innego nie przychodzi do głowy...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2020r. 19:39  
Cytuj
Wystarczy, że pójdziesz na pocztę i zobaczysz jakie są teraz kolejki. Wszystko sam zrozumiesz.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1687
Dołączył: 17 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2020r. 19:55  
Cytuj
Rozumiem. Czyli według ciebie każdy chętny do oddania głosu korespondencyjnego musi pójść określonego dnia o określonej godzinie na pocztę a pani przy okienku musi przybić potwierdzenie nadania?


Po prostu pytam , szczerze mówiąc sam nie wiem jaką formę to przyjmie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 417
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2020r. 20:06  
Cytuj
CYTAT
Wystarczy, że pójdziesz na pocztę i zobaczysz jakie są teraz kolejki. Wszystko sam zrozumiesz.


A wcześniej nie było kolejek na poczcie? Przez ostatni okres, czyli 2 lat reguralnie bywałem na poczcie 3-4 razy w tygodniu. I na jakieś 3 wizyty, to dwa razy musiałem się wystać w kolejce. Ale cóż poradzić, jak na 6 okienek, zazwyczaj są czynne 2 lub 3. Do tego co chwilę trafiają się osoby, które rzadko coś wysyłają i zawsze muszą się o wszystko wypytać, lub coś źle wypełnią i muszą ponownie wypełnić blankiet. Albo idą odebrać awizo i nie do czytają, że mogą odebrać dopiero po 19 godzinie.
PS. Głosowanie korespondencyjne trochę inaczej wygląda, niż Ci się wydajesmiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2020r. 20:36  
Cytuj
No to widać chłopcy, że nawet nie przejeżdżaliście w ostatnim czasie obok żadnej poczty. Może i dobrze #siedźnadupie

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2020r. 20:40  
Cytuj
Jedrek nie masz wstydu z tym chodzeniem na wybory na pocztę, ręce opadają do poziomu totalnych nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1687
Dołączył: 17 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2020r. 20:44  
Cytuj
CYTAT
No to widać chłopcy, że nawet nie przejeżdżaliście w ostatnim czasie obok żadnej poczty. Może i dobrze #siedźnadupie



Trochę kręcisz Andrzejku. A może wystarczy wrzucić kopertę do tej czerwonej skrzynki na zewnątrz urzędu?


Dostajesz na adres zameldowania gotową kartę wyborczą , wypełniasz ją sam czy z małżonką , a potem wrzucasz kopertę i tyle z tym zachodu.
Moim zdaniem wstyd że przez 31 lat transformacji ustrojowej musieliśmy się fatygować osobiście, i dopiero srakawirus załatwił temat.
A gdyby tak jeszcze weszło głosowanie przez internet to można by uznać że 31 lat po samorozwiązaniu PZPR komuna się w końcu skończyła...


Obawiam się że kolejki na poczcie to bardzo słaby argument. A jakiś inny problem?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2020r. 21:24  
Cytuj
A jeszcze przed chwilą pisałeś, że nie wiesz jak to będzie. Już wiesz?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1687
Dołączył: 17 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2020r. 21:30  
Cytuj
W międzyczasie przeczytałem co nieco. Np jakiś dziennikarzyna z RMF wrzucił takie coś:


https://mobile.twitter.com/patrykmichalski/status/1247223225416929281

Tak jakby wcześniej za zniszczenie karty wyborczej nic nie groziło....


Andrzejku czy podtrzymujesz swoją opinię że głosowanie korespondencyjne będzie kłopotliwe?
Ja zadawałem pytania , liczyłem że rozwiejesz moje wątpliwości np sprawie czerwonej skrzynki na zewnątrz urzędu pocztowego. Dalej nie wiem czy trzeba ustawiać się przy okienku , czy wystarczy wrzucić kopertę bez wchodzenia na pocztę...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2020r. 21:46  
Cytuj
CYTAT
Obrazek


globaliści już wiedzą albo sugerują co będzie kołem zamachowym budzącej się do życia gospodarki...zdegustowany muszę przyznać ze środowiska lgbtqp+ naprawdę mają ciężko w pandemii i braku kontaktów grupowych, Biedroń ma jakieś propozycje?

https://www.forbes.pl/biznes/sex-shopy-online-przezywaja-boom-koronawirus-napedza-sprzedaz-seksgadzetow/4v4r860?tpcc=onet_bloczek_paid&utm_source=onet.pl&utm_medium=sg_bloczek&utm_campaign=oferta_paid

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2020r. 21:52  
Cytuj
A PiS już nie boi się fałszerstw?
Skąd będzie wiadomo, że oddałem głos?
Takie drobnostki.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1687
Dołączył: 17 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2020r. 22:02  
Cytuj
Andrzejku a teraz skąd wiesz że oddałeś głos?


Skoro nawet taki zacofany cywilizacyjnie człowiek jak Jarosław Kaczyński nieco zluzował majty , to wydaje mi się że ty powinieneś przyklasnąć...



Dobrze że w tym smutnym czasie kiedy srakawirus dziesiątkuje naszą populację , są jeszcze odważni ludzie którzy potrafią się dobrze bawić

https://mobile.twitter.com/stumbras3/status/1247213445038116866

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4899
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2020r. 05:00  
Cytuj
CYTAT
[cytat]N


Dostajesz na adres zameldowania gotową kartę wyborczą , wypełniasz ją sam czy z małżonką , a potem wrzucasz kopertę i tyle z tym zachodu.
Moim zdaniem wstyd że przez 31 lat transformacji ustrojowej musieliśmy się fatygować osobiście



@Edek
Już widzę jak 31 lat temu głosowałeś.Biegałeś z koszulą w zębach i tetrową pieluchą na kuprze.jezyk
--------
Ja nie mam zameldowania w Polsce.nie wiem
Nie piszę tego dla"jaj".Taka jest prawda.
I co z korespondencją do mnie na terenie RP.co
Jak mogę tak zagłosować zagłosować będąc za granicą?
Pytanie teoretyczne,bo akurat w maju będę na terenie RP,ale nie mam zamiaru gdziekolwiek się meldować.zdegustowany
W jaki sposób znajdzie mnie listonosz?
A gdy będę w pracy i nie spotka mnie w domu?Albo ktoś z rodziny z@pyerdoli moją kartę?

https://demot(...)iezienia

W komisji wyborczej,zgodnie z kwarantanną powinni odczekać dwa dni ,zanim otworzą list z moim głosem.Ja bałbym się go otworzyć,nawet po tygodniu.potluczony

https://demot(...)e-zarazy

Listonoszy jest ok.30 tys.z czego 15 na L-4(info z TV Trwam z dn.06.04.2020r),odbiorców czyli osób uprawnionych -30 mln.
Ile wychodzi na jednego listonosza?
A chyba doręczają tez inne przesyłki.

https://demot(...)e-ponury

A ja?Chciałbym wybrać zaświadczenie o prawie do głosowania. Udać się do komisji gdziekolwiek wtedy będę i tam skorzystać ze swojego prawa.Prawa które gwarantuje mi Konstytucja.umiech
Z tym kotem, jest mniej-więcej tak jak ze mną...3m sie

https://demot(...)-klejaca

Wybory powinny być organizowane dla ludzi, nie dla tych którzy są wybierani.sciana
Sprawdź na ile dni przed wyborami można zmienić ordynacje wyborczą.
Podpowiem.
Pół roku.A potem dopiero...
Konstytucja stanowi, że wybory Prezydenta Rzeczypospolitej zarządza Marszałek Sejmu na dzień przypadający nie wcześniej niż na 100 dni i nie później niż na 75 dni przed upływem kadencji urzędującego Prezydenta Rzeczypospolitej. 100 dni przed upływem kadencji prezydenta wypada we wtorek 28 kwietnia 2020 r., 75 dni przed upływem kadencji to sobota 23 maja. Oznacza to, że wybory prezydenckie mogą odbyć się w jedną z niedziel maja: 3, 10, 17.
Czyli nie w maju.
A ci debile jeszcze chcą zmieniać Konstytucję pod jednego człowieka...zaklopotany
Bo wiedzą,że jeśli tego nie zrobią ,"fszytko co ubzdórał sobje karakan pujdzie siem yebać".ok

https://demot(...)bsolutna
I na wesoło...good
https://demot(...)poddawac

IM MNIEJ WIESZ, TYM LEPIEJ ŚPISZ. JEŚLI WIĘCEJ WIESZ, GORZEJ ZASYPIASZ, ALE TYM TRUDNIEJ BĘDZIE IM CIEBIE WYDYMAĆ W CZASIE SNU.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 417
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2020r. 06:47  
Cytuj
CYTAT
No to widać chłopcy, że nawet nie przejeżdżaliście w ostatnim czasie obok żadnej poczty. Może i dobrze #siedźnadupie


mlotek
A nie pomyślałeś że teraz na poczcie obsługiwane jest jednocześnie 2-3 osoby, a reszta musi czekać na zewnątrz? Ja ostatnio rzadziej bywam na poczcie, ale nie widzę różnicy, do tego co było jeszcze parę tygodni temu, a co jest teraz, kiedyś jednak ci ludzie czekali ściśnięci wewnątrz, a teraz wyszli na zewnątrz. Oprócz tego mamy okres przedświąteczny, czyli ruch jest większy, jak zawsze przed świętami...
sciana
typowy ckm...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2020r. 07:03  
Cytuj
Edek, dotychczas podpisywalem się na liście wyborców
Ty nie? Czy jeszcze nigdy nie głosowałeś i nie wiesz jak się to odbywa?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1687
Dołączył: 17 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2020r. 07:19  
Cytuj
No dobrze. Podpisałeś się na liście wyborców , otrzymujesz kartę , którą po wypełnieniu wrzucasz do urny. Poza tym że fizycznie dostajesz kartę do ręki , skąd wiesz że twój głos ( o ile został prawidłowo oddany) poszedł na twojego kandydata?


Widzisz Andrzejku płynnie przeszliśmy z kwestii poczty do kwestii zaufania do organizacji ludzi tworzących system wyborczy. Wolałbym żebyśmy ustalili ponad wszelką wątpliwość czy dalej utrzymujesz że głosowanie korespondencyjne jest trudne do przeprowadzenia , bo trzeba osobiście fatygować się do okienka w urzędzie? Stać w kolejkach itp. Wyjaśnijmy sobie ten problem , a później idźmy dalej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 167
Dołączył: 10 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2020r. 07:54  
Cytuj
CYTAT
Argumentów jest aż nadto. Aż dziw bierze że sam tego nie dostrzegasz, dlatego nie będę ci tłumaczył. Dlaczego nie reprezentujesz konfederacji w komisji?


jesli rzucasz publicznie andrzej jakieś tezy, oskarżenia to powinieneś potrafic i miec chec je obronic, inaczej z przykroscia stwierdzam,pisze tak bo mialem o tobie inne zdanie, ale z dnia na dzien coraz bardziej jestem zawiedziony, wracajac do sedna, twoje wypowiedzi sa czysta propaganda, cos ala jusek
odnosnie konfederacji, to popieram bosaka i jego ugrupownie, ale takie osoby jak boska ktry ma bardzo wybujana fantazje, wiem bo bylem na dwoch spotkaniach przedwyborczych w nisku i stalowej woli, czekam az na zgliszczach konfederacji powstanie nowe, a na raziejest jak jest, bosak do drugiej tury nie dojdzie, wiec trzeba bedzie wybrac mniejsze zlo, bo kosinika czy kidawa to dla kraju posmiewisko na arenie miedzynarodowe, tylko adrian z nich sie nadaje, jest szansa ze za trzy lata powstanie koalicja pis i bosak i wtedy taki kosiniak czy kidawa na stolku prezydeta by wszystko psuli, konfederacja nawet jak by sie nie rozpadla to nigdy nie wygra wyborow na tyle by rzadzic samodzielnie, trzeba byc realista andrzejku a nie marzycielem, zawsze musi robic to z pisem, na to ma szanse, trzymam kciuki za bosaka bo tylko on moze cos z dzialac, ale bez tych starych wariatow komikow i bajkopisarzy takich jak korwin czy braun, bosak musi stworzyc cos nowego, ta kampania jest dlla niego szansa na promocje

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1687
Dołączył: 17 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2020r. 08:32  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
[cytat]N


Dostajesz na adres zameldowania gotową kartę wyborczą , wypełniasz ją sam czy z małżonką , a potem wrzucasz kopertę i tyle z tym zachodu.
Moim zdaniem wstyd że przez 31 lat transformacji ustrojowej musieliśmy się fatygować osobiście



@Edek
Już widzę jak 31 lat temu głosowałeś.Biegałeś z koszulą w zębach i tetrową pieluchą na kuprze.jezyk
--------
Ja nie mam zameldowania w Polsce.nie wiem
Nie piszę tego dla"jaj".Taka jest prawda.
I co z korespondencją do mnie na terenie RP.co
Jak mogę tak zagłosować zagłosować będąc za granicą?
Pytanie teoretyczne,bo akurat w maju będę na terenie RP,ale nie mam zamiaru gdziekolwiek się meldować.zdegustowany
W jaki sposób znajdzie mnie listonosz?
A gdy będę w pracy i nie spotka mnie w domu?Albo ktoś z rodziny z@pyerdoli moją kartę?

https://demot(...)iezienia

W komisji wyborczej,zgodnie z kwarantanną powinni odczekać dwa dni ,zanim otworzą list z moim głosem.Ja bałbym się go otworzyć,nawet po tygodniu.potluczony

https://demot(...)e-zarazy

Listonoszy jest ok.30 tys.z czego 15 na L-4(info z TV Trwam z dn.06.04.2020r),odbiorców czyli osób uprawnionych -30 mln.
Ile wychodzi na jednego listonosza?
A chyba doręczają tez inne przesyłki.

https://demot(...)e-ponury

A ja?Chciałbym wybrać zaświadczenie o prawie do głosowania. Udać się do komisji gdziekolwiek wtedy będę i tam skorzystać ze swojego prawa.Prawa które gwarantuje mi Konstytucja.umiech
Z tym kotem, jest mniej-więcej tak jak ze mną...3m sie

https://demot(...)-klejaca

Wybory powinny być organizowane dla ludzi, nie dla tych którzy są wybierani.sciana
Sprawdź na ile dni przed wyborami można zmienić ordynacje wyborczą.
Podpowiem.
Pół roku.A potem dopiero...
Konstytucja stanowi, że wybory Prezydenta Rzeczypospolitej zarządza Marszałek Sejmu na dzień przypadający nie wcześniej niż na 100 dni i nie później niż na 75 dni przed upływem kadencji urzędującego Prezydenta Rzeczypospolitej. 100 dni przed upływem kadencji prezydenta wypada we wtorek 28 kwietnia 2020 r., 75 dni przed upływem kadencji to sobota 23 maja. Oznacza to, że wybory prezydenckie mogą odbyć się w jedną z niedziel maja: 3, 10, 17.
Czyli nie w maju.
A ci debile jeszcze chcą zmieniać Konstytucję pod jednego człowieka...zaklopotany
Bo wiedzą,że jeśli tego nie zrobią ,"fszytko co ubzdórał sobje karakan pujdzie siem yebać".ok

https://demot(...)bsolutna
I na wesoło...good
https://demot(...)poddawac




Jusek stary wariacie naprawdę lubię czytać twoje pijackie przygody , niemniej życie jest zbyt cenne by tracić je na tłumaczenie alkoholikowi jakichkolwiek kwestii.

W każdym razie poszukaj pomocy u psychoterapeuty czy kogoś takiego. Kogoś kto za określoną sumę pieniędzy wysłucha twoich problemów...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1687
Dołączył: 17 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2020r. 08:41  
Cytuj
Andrzejku Ernest ma rację. Napisałeś że jest jest wiele przeciwwskazań do przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych. Jako główną podałeś kolejki na poczcie. Moim zdaniem argument całkowicie pozbawiony logiki ....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 617
Dołączył: 31 Sty 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2020r. 09:23  
Cytuj
Jusek jak nie ma argumentów to jedyne co potrafi to obrazić drugiego. Nie wiem czy wiesz ale jest taka lewacka fundacja omzrik tylko że oni bardziej PiS atakują. Jusek gdybyś w ten sposób obraził Tuska i ktoś im podrzucił twój wpis miej pewność że miałbyś spotkanie na policji. Twoje wypociny w większości tematów są funta kłaków warte. Nawet nie potrafisz udowodnić że masz rację tylko uważasz że Kaczyński to karakan a to świadczy że jesteś dupkiem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2020r. 09:52  
Cytuj
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2020r. 10:07  
Cytuj
paradoksalnie to Platforma chce nas wysłać osobiście do Urn @paradoksie...
oczywiscie nie wszystkich, sami zawiesili kampanie (co umożliwiło im pokazywać Kidawę bezwypadkowo z playbacku umiech ) a bojkotując chcą uratować przed Urną tylko swoich wyborców żeby potem tłumaczyć się ze słabego wyniku

oni naprawdę się starają wyjść z twarzą przy tylu narracjach, ale i tak wyjdzie jak zawsze potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1687
Dołączył: 17 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2020r. 10:49  
Cytuj
CYTAT
Obrazek



Uważaj jak będziesz wrzucał kopertę do skrzynki żebyś nie złapał srakawirusa. Załóż maskę - przyłbicę , okulary i rękawiczki, może uda ci się uniknąć najgorszego. Z drugiej strony jak się obawiasz o swoje życie , to sobie odpuść. Pisiory wrzucą swoje szronu na obecnego prezydenta i wygra w pierwszej turze. Po co tracić czas na drugą?umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 14 Lut 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2020r. 11:02  
Cytuj
Czy można iść na działkę? Polski Związek Działkowców zabiera głos

Wiosna to czas prac w ogrodzie, a wielu Polaków, którzy korzystają z działek w obrębie tzw. ROD-ów, zastanawia się, czy w obliczu panującej pandemii i zakazu gromadzenia się może przebywać w ogrodzie. Sprawą tą zajął się Polski Związek Działkowców.

Ogródki działkowe są zwykle oddalone od miasta, trzeba do nich dojść albo dojechać. Jak to zrobić, nie narażając się na mandat? Ci, którzy co roku uprawiają na nich owoce i warzywa, zastanawiają się właśnie teraz, czy w ogóle wolno im tam przebywać. A wiadomo, że wiosną zaczynają się intensywne prace ogrodowe, z którymi w większości nie można długo czekać.

Nie można zakazać przebywania na działce

Polski Związek Działkowców postanowił zabrać głos w tej sprawie. Z wydanego komunikatu wynika, że nie ma przepisów zakazujących przebywanie na działkach.

"Działkowiec posiada tytuł prawny do indywidualnej działki" - zauważa związek. "Co więcej, działkowcowi przysługuje prawo własności do naniesień i nasadzeń zlokalizowanych na tej działce. Zakaz przebywania na działce byłby zatem równoznaczny z wprowadzeniem wobec działkowca ograniczenia w korzystaniu z chronionych ustawą praw majątkowych, a nawet prawa własności. W obecnych warunkach żaden przepis prawa powszechnego nie statuuje takich ograniczeń. Warto podkreślić, że specyficzne rozwiązania prawne obowiązujące w ROD, gdzie poszczególne obszary (działki) mają indywidualnych, „prywatnych” dzierżawców, wykluczają też możliwość zakwalifikowania działek jako terenów zielni pełniących funkcje publiczne" - czytamy w komunikacie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 13 14 15 16 17 18 19 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »