NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 7 ... » »»
Droga s74 Pysznica , Droga s74 Pysznica
Posty: 207
Dołączył: 15 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2020r. 14:09  
Cytuj
CYTAT
Zastanawia mnie jedno, GDKiA na stronie oficjalnie podaje 3 warianty(1,3,4), natomiast na mapie są 4.

A najlepsze , że ponoć ten 4 wariant jest właśnie opracowywany...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2020r. 14:09  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 938
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 7 Lut 2020r. 14:47  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Zastanawia mnie jedno, GDKiA na stronie oficjalnie podaje 3 warianty(1,3,4), natomiast na mapie są 4.

A najlepsze , że ponoć ten 4 wariant jest właśnie opracowywany...


Skad takie info? Ponoc zadna decyzja nie zapadla dopiero w czerwcu lub sierpniu zapadnie decyzja.

Teraz to tylko spekulacje, jedno jest pewne ze jest tam niezly burdel w papierach a protesty nic nie daja, widac to byla na przykladzie S19.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 15 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2020r. 15:44  
Cytuj
CYTAT


Skad takie info? Ponoc zadna decyzja nie zapadla dopiero w czerwcu lub sierpniu zapadnie decyzja.

Teraz to tylko spekulacje, jedno jest pewne ze jest tam niezly burdel w papierach a protesty nic nie daja, widac to byla na przykladzie S19.



Ja słyszałam od znajomej, której mąż dowiadywał się w GDDKiA. A protesty mimo wszystko coś dają, ponieważ w pierwszej wersji wariant zielony miał węzeł na Jasnej Polanie, a teraz jest przeniesiony na Podlesie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 938
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 7 Lut 2020r. 16:41  
Cytuj
CYTAT
CYTAT


Skad takie info? Ponoc zadna decyzja nie zapadla dopiero w czerwcu lub sierpniu zapadnie decyzja.

Teraz to tylko spekulacje, jedno jest pewne ze jest tam niezly burdel w papierach a protesty nic nie daja, widac to byla na przykladzie S19.



Ja słyszałam od znajomej, której mąż dowiadywał się w GDDKiA. A protesty mimo wszystko coś dają, ponieważ w pierwszej wersji wariant zielony miał węzeł na Jasnej Polanie, a teraz jest przeniesiony na Podlesie.


No to zrodlo informacji slabe, przeniesienie wezła to bardziej zdrowy rozsadek .My sie skupiamy na naszym malutkim kawalku Stalowo Wolskim, widac ze tam w Warszawce w takich dziurach jak nasza to mapki sa robione po omacku, w sumie nie dziwne patrzac na to co sie bedzie dzialo w Kielcach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2020r. 19:09  
Cytuj
CYTAT
Bardzo prawdopodobny jest ten wariant jasnozielony. Zbieramy podpisy pod protestem. Dla zainteresowanych :

Zebranie sobota 15:30 -16:30 nowy dom kultury w Pysznicy (za urzędem gminy), sala widowiskowa,trzeba znać nr działki, podpisy będą zbierane najlepiej od każdej pełnoletniej osoby- roześlij


Z czystej ciekawości jakieś informacje ze spotkania...czy coś więcej w temacie wariantów lub terminów. Ogólnie dowiedzieli się coś Państwo?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 15 Kwie 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2020r. 19:24  
Cytuj
CYTAT
Z czystej ciekawości jakieś informacje ze spotkania...czy coś więcej w temacie wariantów lub terminów. Ogólnie dowiedzieli się coś Państwo?


Żadnych konkretów. Zbierane były tylko podpisy, nie było nikogo z gminy ani ze starostwa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2020r. 20:12  
Cytuj
Jakoś tak przypuszczałem. A tych podpisów dużo nazbierano?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 15 Kwie 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2020r. 22:13  
Cytuj
Nie wiem ile, ale bardzo dużo ludzi było, nie mieścili się na sali.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 9 Lut 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2020r. 00:56  
Cytuj
Potwierdzam, było bardzo dużo ludzi. Spotkanie dotyczyło głównie sprzeciwu dla wariantu pomarańczowego. Spora ilość osób zasugerowała, aby dopisać do pisma, że wariant zielony również jest niedopuszczalny, ponieważ prawdopodobnie pierwszy protest dotyczący tego wariantu nie przeszedł przez RODO. Głównymi argumentami jest to że Pysznica jest sypialnią Stalowej Woli, obszar ten jest objęty programem Natura 2000, podzieli Gminę, będą większe koszty dojazdu do pracy, szkół, wydłuży się czas dojazdów, a przede wszystkim zaburzy spokój i życie mieszkańców (zostanie wyburzona bardzo duża liczbą nowych budynków mieszkalnych).

Zastanawiającym jest to że wariant zielony i pomarańczowy jest poprawiany i usilnie spróbuje się je przeprowadzić przez Pysznicę, domy mieszkalne, a między Pysznicą a Sudołami jest duży obszar nieużytków rolnych..
Być może jest w tym jakiś interes...

Smutnym faktem jest to, że Wójta nie było, mimo że zapewniał swoje wsparcie w takich inicjatywach!


Proszę o liczny udział w spotkaniach, debatach!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 15 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2020r. 07:28  
Cytuj
Była podana jeszcze jedna informacja, że wniosek ten będzie do wglądu w UG w Pysznicy i jeśli ktoś chciałby się podpisać, to będzie mógł to zrobić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 188
Dołączył: 12 Lut 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Lut 2020r. 08:43  
Cytuj
Wariant czerwony dla drogi S74 był już ogłoszony i jest to chyba najlepsza opcja.

WJ
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 188
Dołączył: 12 Lut 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Lut 2020r. 08:57  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT


Skad takie info? Ponoc zadna decyzja nie zapadla dopiero w czerwcu lub sierpniu zapadnie decyzja.

Teraz to tylko spekulacje, jedno jest pewne ze jest tam niezly burdel w papierach a protesty nic nie daja, widac to byla na przykladzie S19.



Ja słyszałam od znajomej, której mąż dowiadywał się w GDDKiA. A protesty mimo wszystko coś dają, ponieważ w pierwszej wersji wariant zielony miał węzeł na Jasnej Polanie, a teraz jest przeniesiony na Podlesie.


No to zrodlo informacji slabe, przeniesienie wezła to bardziej zdrowy rozsadek .My sie skupiamy na naszym malutkim kawalku Stalowo Wolskim, widac ze tam w Warszawce w takich dziurach jak nasza to mapki sa robione po omacku, w sumie nie dziwne patrzac na to co sie bedzie dzialo w Kielcach.


Heniu,po co takie bzdety wypisujesz.Powinieneś się cieszyć,że drogi budują,że Polska się rozwija,a ty marudzisz.
Ciesz się,że konsultują i nanoszą poprawki,aby wybrać jak najlepszy przebieg drogi...no ale niestety,ktoś i tak poczuje się pokrzywdzony,bo droga będzie przebiegać 100 m za jego płotem,kogoś będą musieli wysiedlić.Ale jak zauważyłem w Nienadówce,wysiedleni budują się nieopodal swoich starych zabudowań.Tak będzie i tutaj,w gminie Pysznica.Takich Heniów nic nie zadowoli...chyba,że wrócą stare porządki...

WJ
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 4 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Lut 2020r. 10:11  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
CYTAT


Skad takie info? Ponoc zadna decyzja nie zapadla dopiero w czerwcu lub sierpniu zapadnie decyzja.

Teraz to tylko spekulacje, jedno jest pewne ze jest tam niezly burdel w papierach a protesty nic nie daja, widac to byla na przykladzie S19.



Ja słyszałam od znajomej, której mąż dowiadywał się w GDDKiA. A protesty mimo wszystko coś dają, ponieważ w pierwszej wersji wariant zielony miał węzeł na Jasnej Polanie, a teraz jest przeniesiony na Podlesie.


No to zrodlo informacji slabe, przeniesienie wezła to bardziej zdrowy rozsadek .My sie skupiamy na naszym malutkim kawalku Stalowo Wolskim, widac ze tam w Warszawce w takich dziurach jak nasza to mapki sa robione po omacku, w sumie nie dziwne patrzac na to co sie bedzie dzialo w Kielcach.


Heniu,po co takie bzdety wypisujesz.Powinieneś się cieszyć,że drogi budują,że Polska się rozwija,a ty marudzisz.
Ciesz się,że konsultują i nanoszą poprawki,aby wybrać jak najlepszy przebieg drogi...no ale niestety,ktoś i tak poczuje się pokrzywdzony,bo droga będzie przebiegać 100 m za jego płotem,kogoś będą musieli wysiedlić.Ale jak zauważyłem w Nienadówce,wysiedleni budują się nieopodal swoich starych zabudowań.Tak będzie i tutaj,w gminie Pysznica.Takich Heniów nic nie zadowoli...chyba,że wrócą stare porządki...

Sam jestes Heniek, 2 lata temu kupilismy 50arow,18miesiecy temu dostalem pozwolenie na budowę, sprawdzilem wszystkie mapy bylo 7 wariantow najblizszy byl 700m od działki I co teraz mam dom SSO wydalem 500tys I dowiaduje sie że nowy Wariant przebiega 40m od domu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 23 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2020r. 13:30  
Cytuj
Kasandra wprowadzasz ludzi w błąd skutek jest taki że są nieporozumienia i kłótnie ! Pierwszy protest obejmował trasę jasno zieloną i pomarańczową ponieważ oby dwie trasy się pokrywały i przebiegały przez ten sam teren (zobacz sobie mapy ) nic mi nie wiadomo czy do protestu ktoś dołączył z jasnej Polany zainteresowanych tematem było nie wielu , ponieważ ludzie nie wierzą w to ze droga szybkiego ruchu może iść przez ich domy ! Kilka dni temu przebieg tras został zmieniony jasno zielony nie znacznie a pomarańczowy znacznie ! Wczorajszy protest był przeciwko trasie pomarańczowej, ale mam nadzieje ze organizatorzy protestu dopiszą tez wariant jasno zielony ponieważ ludzie zostali zaproszeni na protest i przybyli ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Pan
Pan
Pan
Posty: 12
Dołączył: 24 Lis 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2020r. 13:53  
Cytuj
Warianty są 3 . Czwarty wariant jest proponowany przez biuro opracowujące wszystkie te trasy znajdujące się w Gdańsku

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 15 Kwie 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2020r. 14:49  
Cytuj
Jest jakaś grupa na fb? Albo inne miejsce gdzie będą podawane na bieżąco informacje odnośnie protestu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 15 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2020r. 15:38  
Cytuj
CYTAT
Kasandra wprowadzasz ludzi w błąd skutek jest taki że są nieporozumienia i kłótnie ! Pierwszy protest obejmował trasę jasno zieloną i pomarańczową ponieważ oby dwie trasy się pokrywały i przebiegały przez ten sam teren (zobacz sobie mapy ) nic mi nie wiadomo czy do protestu ktoś dołączył z jasnej Polany zainteresowanych tematem było nie wielu , ponieważ ludzie nie wierzą w to ze droga szybkiego ruchu może iść przez ich domy ! Kilka dni temu przebieg tras został zmieniony jasno zielony nie znacznie a pomarańczowy znacznie ! Wczorajszy protest był przeciwko trasie pomarańczowej, ale mam nadzieje ze organizatorzy protestu dopiszą tez wariant jasno zielony ponieważ ludzie zostali zaproszeni na protest i przybyli ok



Jeśli kogoś wprowadziłam w błąd to przepraszam, chociaż uważam ,że gdyby ktoś dokładnie przeczytał cały wątek to wątpliwości by nie miał. Arla 18 wyjaśniła po co było zebranie. Tak naprawdę to nic nie jest jeszcze ustalone. Wariant pomarańczowy podobno zmienia się raz na miesiąc.Trzeba jednak trzymać rękę na pulsie. Jeśli nie będziemy nic robić, to może się okazać, że później będzie już za późno.
P.S. Ty tez wprowadzasz w błąd, ponieważ wariant jasnozielony nie jest już brany pod uwagę. Na starej mapce on ma numer 7. W tej chwili mowa jest cały czas o wariancie zielonym czyli nr 3.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 14 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2020r. 16:09  
Cytuj
Maszyna urzędnicza ruszyła. Na stronie BIP
Radomyśla jest takowe obwieszczenie

http://www.biule(...)72&str=1

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 15 Kwie 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2020r. 17:57  
Cytuj
CYTAT
Maszyna urzędnicza ruszyła. Na stronie BIP
Radomyśla jest takowe obwieszczenie

http://www.biule(...)72&str=1


A czy widział ktoś załącznik nr 9, gdzie są miejsca tych badań?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 4 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Lut 2020r. 19:16  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Maszyna urzędnicza ruszyła. Na stronie BIP
Radomyśla jest takowe obwieszczenie

http://www.biule(...)72&str=1


A czy widział ktoś załącznik nr 9, gdzie są miejsca tych badań?


Zalacznik jest do wglądu w Urzedzie Gminy w Radomyslu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 15 Kwie 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2020r. 20:12  
Cytuj
CYTAT
Zalacznik jest do wglądu w Urzedzie Gminy w Radomyslu


Jest napisane ze do wglądu w siedzibie obwieszającego, czyli w urzędzie marszałkowskim, ale jak piszesz ze jest w UG Radomyśl, to i w Pysznicy tez będzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 234
Dołączył: 23 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2020r. 11:33  
Cytuj
dla mieszkanców zachodzniej czesci Pysznicy wartant nr 3 jest optymalny. 1 i 4 nie do przyjecia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 4 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Lut 2020r. 12:26  
Cytuj
CYTAT
dla mieszkanców zachodzniej czesci Pysznicy wartant nr 3 jest optymalny. 1 i 4 nie do przyjecia


A jakie to kolory

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 19 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2020r. 13:44  
Cytuj
A dla mnie wariant 3 zielony jest najgorszy. Czynnik społeczny to jeden z czterech wymienionych na stronie GDKiA branych pod uwagę przy typowaniu drogi, pozostałe to środowiskowy, techniczny i ekonomiczny. Na pewno na prowadzeniu drogi niektórzy stracą i gmina jako całość ( już nie będzie tak atrakcyjna dla budownictwa indywidualnego i droga zajmnie sporo terenu, także wzrośnie zanieczyszczenie środowiska ) ale dla całego regionu to duża szansa na rozwój. Gdzieś ta droga musi biec niestety.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 234
Dołączył: 23 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2020r. 18:48  
Cytuj
warant 3 to wariant zielony.
Pozstale warianty mocno wzmoza ruch w gminie i "oddziela" ja od SW.
oby wybraliwarant nr 3 zielony, sam przygotowuje wzor pisma i udostepnie to dla chetnych

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »