NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Ścięte sosny przed Słoneczkiem!, Ścięte sosny przed Słoneczkiem!
Posty: 55
Dołączył: 24 Maja 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2019r. 17:06  
Cytuj
Mam pytanie,czy ktoś wie dlaczego ścięto zdrowe sosny przed restauracją Słoneczna przy ul Popiełuszki, bodajże 5 sztuk, pnie zdrowe, jeszcze pachnie świeżym drzewem!
Komu one przeszkadzały?Wyszła oczywiście betonowa pustynia,a było tak ładnie,serce się kraje na to co się wyprawia!
Dlaczego ludzie na to pozwalają?,dodatkowo tnie się zimą nie myśląc o letnim skwarze i cieniu,jakie dają drzewa,Boże co tu się wyprawia!!!!Przecież tam można było się schronić przed słońcem czekając na zmianę świateł!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2019r. 17:06  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 316
Dołączył: 30 Lip 2019r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2019r. 18:05  
Cytuj
Też mi kopara opadła jak wczoraj były, a dziś tylko pieńki zostały . Taka teraz moda na ścinanie drzew .W lecie bedzie milutko pod parasolami jak przygrzeje .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 164
Dołączył: 30 Kwie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2019r. 18:19  
Cytuj
To ja się zapytam, dlaczego największym wrogiem pana prezydenta są drzewa? Wrogiem nie jest wyludnianie się miasta, nie jest ośmieszanie się władz Stalówki, problemem są drzewa. Czy LN spadł z drzewa jak był dzieckiem, że teraz chce je wszystkie wyciąć? Nie róbcie ze Stalowej Woli betonowej pustyni, opamiętajcie się!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 656
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 12 Lis 2019r. 20:23  
Cytuj
Chyba odpowiedz jest prosta,chęć większego zysku .Brak drzew to wiecej miejsca na stoliki przed Słoneczkiem.Betonowa pustynia to trend w mieście.Bo może ptaki tam sobie na tych sosnach nocowały i rano na stolikach były kupy?To chyba był powód ,obsługa nie chce sprzątać tylko kasę brać.Drzewa na pewno nie były uschnięte,bo aż tyle w jednym miejscu to było by podejrzane.Szkoda bo chodziłem do Słoneczka na piwo,a teraz będe musiał zrezygnować.Nie szanują przyrody to ich omijam,proste.neutralnyLucek jak zwykle podpisał wniosek o wycinkę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2019r. 21:20  
Cytuj
Zbierzmy się w końcu i zaprotestujmy przeciwko bezcelowym wycinkom drzew. Zgodę ktoś w magistracie podpisał. Wylewanie żali w Internecie niczego nie zmieni. Władza nas nie słucha, to trzeba wyjść na ulice.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 12 Lis 2019r. 22:38  
Cytuj
Lucek Drwal znów ma problemy z nocnym moczeniem poscieli . Jak wyda pozwolenie na scięcie choć kilku drzew do których ma awersję znów może przez jakiś czas spać w suchej poscieli .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 12 Lis 2019r. 22:40  
Cytuj
Z tego co wiem ma tam być rondo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4953
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 12 Lis 2019r. 23:14  
Cytuj
Jak jeszcze wytną tych kilkanaście sosen pomiędzy "JUBILATEM" a MDK(Wrzos),a potem to zabetonują ,będzie curva szczyt marzeń "Nadbrzerznego".sciana
Ecologia po hooyu.placze
Jeśli ma być rondo, to jak nie ma miejsca aby je tam zmieścić?
A przy Policji można było zrobić- 1-go Sierpnia i Popiełuszki?zdegustowany
Fakt,to skrzyżowanie z Okulickiego dla skręcających w kierunku Al.JP II to koszmar,ale chyba można było coś wykombinować.
Nie byłem na miejscu ale,jeśli to prawda rzeczywiście szlag trafia...zaklopotany
Chyba że robią ukłon do PSS-u."Słoneczko" będzie bardziej widoczne dla klienteli.co

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 316
Dołączył: 30 Lip 2019r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2019r. 23:26  
Cytuj
Ja czekam na grom z jasnego nieba -czyli pozwolenie nas wycinkę 20 ha lasku o których była mowa pod nowe inwestycje . Pominę że już piły ostrzą na ten skrawek zieleni i bagien koło LOKu na "zimnej wodzie " .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lis 2019r. 08:13  
Cytuj
CYTAT
Z tego co wiem ma tam być rondo

Na trawniku przed restauracją? Chyba nie nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 16 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lis 2019r. 10:07  
Cytuj
Widocznie są zbedne to wycieli,teraz to sobie mozecie....Na drugi raz to przypiąć sie do drzewa a dodatkowo wbić zęby w kore

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 8 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2019r. 14:06  
Cytuj
Nie są. Właśnie na tym polega problem, że suche i spróchniałe drzewa się przewracają, a Nadbereżny wycina te zdrowe, które de facto nie zagrażają przewróceniem. Nie wycina plantacji sosny za hutą pod fabryki i miejsca pracy, za to wycina szlachetne gatunki drzew w centrum miasta pod budowę placu zabaw czy - o zgrozo - parkingu.

Chcący szuka rozwiązania, leniwy - wymówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 656
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 13 Lis 2019r. 15:31  
Cytuj
Byłem tam dzisiaj i wstyd dla ,,Słoneczka" .Pewnie ktoś poskarzył sie ze jest wąski wjazd i sosny wycinają żeby tam tirem wjezdzac.Zwsze te sosny tam były i nie przeszkadzały to idiota wymyślił sobie szeroki wjazd na parking.Jak coś to Chowaniec wie coś więcej ,to chyba własność Społem?placzeNie chodzimy na piwo do Słoneczka ,może zrozumią ż nam klientom nie podoba się beton zamiast drzew.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10491
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 13 Lis 2019r. 17:06  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 656
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 13 Lis 2019r. 17:18  
Cytuj
W lesie drzewa wycina sie prawie codziennie ,a w miescie nie sadzi się drzew po to żeby wyciąć po 70 latach ,tak jak w lesie.Taka jest róznica.Niestety drzewa to dobry interes i powstały podejrzane firmy co zarabiają na wycinaniu drzew w mieście.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10491
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 13 Lis 2019r. 17:33  
Cytuj
Piły nie zwalniają. Dobrze ze nam nie zrobili Mielca. Perfumy :-) tam ludzie mają za oknem.

Obrazek
Odchwaszczenie młodego lasu pod miastem na 27 ha. Ile to drzew.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Lis 2019r. 07:01  
Cytuj
Przejeżdżałem wczoraj tamtędy. Faktycznie, wygląda to tragicznie :( Wizualnie miejsce to straciło bardzo wiele na uroku. Jedno to przyzwyczajenie, w końcu całe moje życie te drzewa tam stały. Druga sprawa to łyso jest, tak po prostu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 24 Maja 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lis 2019r. 08:34  
Cytuj
pan prezydent obiecał, ze nie będzie więcej bezsensownych wycinek, a tu proszę! i nie myślcie, że ludzie pogadają, przyzwyczają się i zapomną!o nie!, żal pozostanie już zawsze, a moja noga więcej w tym lokalu nie postanie, i będę do tego namawiać również znajomych!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Lis 2019r. 08:47  
Cytuj
CYTAT
pan prezydent obiecał, ze nie będzie więcej bezsensownych wycinek, a tu proszę! i nie myślcie, że ludzie pogadają, przyzwyczają się i zapomną!o nie!, żal pozostanie już zawsze, a moja noga więcej w tym lokalu nie postanie, i będę do tego namawiać również znajomych!


a skąd wiesz że ta wycinka były bezsensowna ?? może miała sens tylko ty o nim nie wiesz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 24 Maja 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lis 2019r. 09:00  
Cytuj
ponieważ sensowna wycinka ma miejsce TYLKO i WYŁĄCZNIE wówczas gdy drzewa są spróchniałe, a te nie były!!!!!i nie filozofuj!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Lis 2019r. 09:11  
Cytuj
CYTAT
ponieważ sensowna wycinka ma miejsce TYLKO i WYŁĄCZNIE wówczas gdy drzewa są spróchniałe, a te nie były!!!!!i nie filozofuj!


ale może teren będzie inaczej zagospodarowany więc drzewa musiały być wycięte - nie znasz powodu a siejesz zamęt

to nie jest twoje podwórko że możesz decydować czy coś będzie wycinane czy nie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 24 Maja 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lis 2019r. 10:08  
Cytuj
ale ja jestem mieszkanką tego miasta, a drzewa to jest dobro wspólne a nie własność urzędników!!!! i nie mów tu o sianiu zamętu!!!!Rosły przez tyle lat, były dobrem wspólnym, a teraz jeden podpis i "po sprawie" wstyd i hańba!!!!!Ludzie nie chcą betonowej pustyni!!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 24 Maja 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lis 2019r. 10:10  
Cytuj
no właśnie,a apropo swojego podwórka, to dlaczego czasem jeden dziad czy dwóch chcą wycinki i urzędnicy im ulegają!przecież to nie ich podwórko!Nikt innych o zdanie wtedy nie pyta!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Lis 2019r. 10:18  
Cytuj
to może po prostu napisz do pana prezydenta czy innego urzędnika pismo z prośbą o wyjaśnienie dlaczego te drzewa zostały usunięte a nie wylewasz tu żale jakby ktoś ci mógłby pomóc w tym ujadaniu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 24 Maja 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lis 2019r. 10:46  
Cytuj
chodzi o to,aby uswiadomić ludziom co sie wyprawia w naszym mieście!nie każdy tamtędy przechodzi akurat, a wiedzieć warto,ażeby cos przedsiewziac na przyszłość!, ażeby urzędnicy dowiedzieli sie co ludzie o tym sądza i na drugi raz sie zastanowili!
Ja walczę o nasze miasto, tak cięzko zrozumieć, czy udajesz głupiego!?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »