NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Manewry wojskowe?,
Posty: 68
Dołączył: 26 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Paź 2019r. 13:41  
Cytuj
Wczoraj i dzisiaj w rejonie Krawców i Przyszowa latały samoloty wojskowe. Czy ktoś posiada informacje co to były za jednostki lotnicze. Na pewno nie były to F16 ;-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Paź 2019r. 13:41  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 495
Dołączył: 27 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Paź 2019r. 18:30  
Cytuj
Te samoloty to Lockheed Martin F-35 Lightning II, pomału siły United States Air Force sie lokują na naszej ziemi umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Paź 2019r. 19:47  
Cytuj
@ XTCL

Dobry Wieczór;

Jestem znanym politologiem pochodzącym ze Stalowej Woli, i znam się na wywiadzie wojskowym.
Opisz samoloty które widziałeś. Jak wyglądały ?

To były manewry wojsk lądowych - czołgi Leopard 2A4.
Polska nabyła 142 egzemplarze wersji A4 (jeden spalił się na poligonie).
W Nowej Dębie ćwiczono jazdę po lesie w szyku kolumny i okopywanie egzemplarzy wersji A4 na pozycjach obronnych.

Na miejscu był Prezydent Duda i Minister Błaszczak.
Mówili coś do mikrofonów - chyba o podwyżkach dla żołnierzy - stojąc na tle czołgów Leopard 2A4 przykrytych siatkami maskującymi.

Żeby nadać manewrom międzynarodowymi wydźwięk, ściągnięto z Niemiec dwa bojowe wozy piechoty "Puma" wraz z załogami.
"Puma" to niemiecki, gąsienicowy odpowiednik polskiego "Rosomaka".
Ogółem niemieckie wojska lądowe otrzymały 200 "Pum".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 68
Dołączył: 26 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Paź 2019r. 09:08  
Cytuj
~go123
Kiepski z Ciebie politolog. Pytam o samoloty, a Ty wyjeżdźasz z czołgami. Zmień profesje na klauna być może szybciej znajdziesz pracęuśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 10 Paź 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Paź 2019r. 10:46  
Cytuj
CYTAT
@ XTCL

Dobry Wieczór;

Jestem znanym politologiem pochodzącym ze Stalowej Woli, i znam się na wywiadzie wojskowym.

Proszę rozszerzyć stwierdzenie "znany" politolog. Znany jest Pan z czego? Bo coś mi mówi że jest Pan mitomanem i kłamcą. Na takiej samej podstawie mogę powiedzieć że jestem pilotem jednego z tych samolotów i lataliśmy Iskrami. Na przyszłość jak jest Pan tak pewny że jest Pan znany to proszę się podpisać imieniem i nazwiskiem pod swoimi wypocinami. Tylko proszę nie zbliżać się do słoików po majonezie.

A tak zupełnie serio to śmigają nad Nową Dębą tyle ze nie wyrabiają się podczas zawracania. I wydaje mi się że faktycznie były to F35.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 429
Dołączył: 10 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 10 Paź 2019r. 15:20  
Cytuj
Polacy cwicza z niemcami. A ze wczoraj cos latalo czy tam we wtorek to pokazowka dla prezydenta i ministra... bo byli obecni na poligonie w ND

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Paź 2019r. 16:40  
Cytuj
To po prostu kolejny przyszły nick "znany politolog"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4944
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 10 Paź 2019r. 17:14  
Cytuj
CYTAT
@ XTCL

Dobry Wieczór;

Jestem znanym politologiem pochodzącym ze Stalowej Woli, i znam się na wywiadzie wojskowym.
Opisz samoloty które widziałeś. Jak wyglądały ?

To były manewry wojsk lądowych - czołgi Leopard 2A4.
Polska nabyła 142 egzemplarze wersji A4 (jeden spalił się na poligonie).
W Nowej Dębie ćwiczono jazdę po lesie w szyku kolumny i okopywanie egzemplarzy wersji A4 na pozycjach obronnych.

Na miejscu był Prezydent Duda i Minister Błaszczak.
Mówili coś do mikrofonów - chyba o podwyżkach dla żołnierzy - stojąc na tle czołgów Leopard 2A4 przykrytych siatkami maskującymi.

Żeby nadać manewrom międzynarodowymi wydźwięk, ściągnięto z Niemiec dwa bojowe wozy piechoty "Puma" wraz z załogami.
"Puma" to niemiecki, gąsienicowy odpowiednik polskiego "Rosomaka".
Ogółem niemieckie wojska lądowe otrzymały 200 "Pum".


Dzień dobry.good
Nie nazywam się Czesio.zdegustowany
Jestem znanym znawcą politologów.Szczególnie tych ze Stalowej Woli(sztuk jeden).ok
Samoloty których nie widziałem,przemieszczały się w przestrzeni powietrznej.
Cechą charakterystyczną tych maszyn ,było wyposażenie w skrzydła.W Leopardach tego nie uwzględniono.Szkoda.mlotek
Miały napęd chemiczny,prawdopodobnie odrzutowy,albowiem nie zauważyłem żadnych elementów mechanicznych np.śmigieł.Nie zauważyłęm,bo nie widziałem.Logiczne.co
Podkreślam-nie były to Leopardy 2A4.
Nie wiem co widział"Znany Politolog",ale chciałbym wiedzieć co bierze iż ma takie"odloty".:szok:
Bierz połowę z tego co teraz.zaklopotany
PS.Skoro okopywano tylko wersję"A" tejże "Pumy",to nawet boję się zapytać o wersję"B"...mlotek
KWK"Bogdanka"podobno zakupiła 2 egz.do fedrowania.uśmiech
Cytat-"mówili coś do mikrofonów,chyba o podwyżkach(...)"
"Chyba"to się trawa na wietrze.O wiele lepiej brzmi"koleboce".sciana

NAJSZYBSZE ZWIERZĘ ŚWIATA, TO KURA W PALESTYNIE .
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Paź 2019r. 20:22  
Cytuj
@ jusek

Rozumiem.
Zatem musiały być to polskie samoloty szkolno-treningowe typu TS-11 "Iskra".

A te niemieckie "Pumy" (na zdjęciu poniżej) są strasznie drogie.
Jeden egzemplarz kosztuje 9 milionów Euro.

https://uploa(...)ries.jpg

Maszyna waży 43 tony.
Boki są pokryte modułowym (czyli zrobionym z wymiennych paneli) pancerzem kompozytowym (trudnym do stopienia przez energię głowic kumulacyjnych*).
Podobno "Puma" może wytrzymać trafienie kierowaną rakietą przeciwczołgową (ATGM**) starszej generacji, taką jak 9M113 "Konkurs" o przebijalności 60 cm monolitycznej stali.
Ale przy trafieniu nowszą ATGM, jak 9M115-2 "Metis-M" o przebijalności 80 cm monolitycznej stali, "Puma" pójdzie z dymem.

* - zawierających profilowany ładunek wybuchowy w kształcie stożka skierowanego podstawą do przodu;
** - anti-tank guided missile.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 68
Dołączył: 26 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Paź 2019r. 21:10  
Cytuj
Dzisiaj po niebie śmigały dwa takie samoloty, udało mi się uchwycić aparatem z komórki ale był niski pułap chmur i słabo widać. Zdjęcie wstawię jutro. Przypuszczam, że skoro są ćwiczenia w Nowej Dębie to być może jutro ok. 9.30 znów będą widoczne na niebie. Gdy przelatują jest niesamowity gwizd. Podobne do MIG-29

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Paź 2019r. 21:16  
Cytuj
@ XTCL

MiG-ów 29 lepiej w powietrze nie wysyłać, bo trzy się już rozbiły.
Ale wizualna różnica między TS-11 a MiG-29 jest znaczna: TS-11 jest jednosilnikowy, a MiG-29 jest dwusilnikowy.
Ewentualnie w grę wchodzą jeszcze stare myśliwce bombardujące Su-22 (jednosilnikowe) i wielozadaniowe F-16 (też jednosilnikowe).
Wszystkie te samoloty różnią się zwłaszcza budową dziobu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Paź 2019r. 00:10  
Cytuj
Ale huk konkretny robią przelatując nad domami.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Paź 2019r. 14:51  
Cytuj
@ Jacek

Bo to są silniki turboodrzutowe.

Tak po prawdzie, napęd turboodrzutowy jest przereklamowany.
Duże samoloty z napędem turbośmigłowym rozwijają prędkość przelotową około 600 km/h, podczas gdy w przypadku samolotów z napędem turboodrzutowym jest to 800-900 km/h.
Prędkość jest o 30-50% większa, ale silniki turboodrzutowe zużywają nieporównywalnie więcej paliwa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »