NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Rozbudowa poligonu w Nowej Dębie,
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2019r. 17:07  
Cytuj
Dzień Dobry Państwu;

Obecny minister obrony narodowej w rządzie PiS-u, Mariusz Błaszczak ogłosił dzisiaj plany rozbudowy poligonu wojskowego w Nowej Dębie.
Poligon ma zostać powiększony o 50%, z 20 do 30 tysięcy hektarów, co oznacza włączenie do niego wszystkich okolicznych lasów i pól.
Moim zdaniem może być to niekorzystne z puntu widzenia mieszkańców okolicznych wsi takich jak Wydrza, Krawce, Przyszów, Stany, Bojanów.

Jednocześnie ma zostać zlikwidowana wojskowa autonomia Województwa Podkarpackiego. Obsługująca Podkarpacie 21 Brygada Strzelców Podhalańskich stanie się częścią nowej 18 Dywizji Zmechanizowanej, w skład której wejdą również 1 Brygada Pancerna z Warszawy (ma na stanie około 100 czołgów Leopard 2A5) i Batalion Dowodzenia w Siedlcach (gdzie będzie znajdował się sztab dywizji).

Jakie jest Państwa zdanie w tej sprawie ?

Osobiście, zauważyłem że obszarem operacyjnym nowej 18 Dywizji będzie właściwie cała południowo-wschodnia Polska, co sugeruje że formacja została powołana na wypadek dalszej destabilizacji sytuacji na Ukrainie.
Nie ze względu na zagrożenie ze strony Rosji, ale ze względu na rozkład ukraińskiego aparatu bezpieczeństwa wewnętrznego (szerzenie się zbrojnych gangów, częste porwania, używanie sprzętu wojskowego do porachunków mafijnych i aktów wewnętrznego terroryzmu).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2019r. 17:07  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 164
Dołączył: 30 Kwie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2019r. 17:32  
Cytuj
Żydo-amerykański okupant chce od nas 300 mld dolarów w ramach roszczeń żydowskich. Jeśli Polska nie będzie chciała zapłacić (chociaż rządzi żydowski PiS), to wojska okupacyjne już zadbają o to, żeby jednak zapłacić. Nasze państwo nie jest suwerenne. PiSowcy to zdrajcy, dążą do zniszczenia Polski i ustanowienia tu Polin, czyli państwa żydowskiego na ziemiach polskich.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2019r. 19:53  
Cytuj
@ zks

Moim zdaniem Żydzi nie mają ze sprawą rozbudowy poligonu w Nowej Dębie nic wspólnego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2019r. 23:25  
Cytuj
nachcik twoja glupota, urojenia i "wiedza" kopiuj wklej za chwilkę będzie po raz kolejny obrócona w perzyny .
Owszem, poligon ma być powiększony ale nie o te tereny o których wsoomniałeś a....i tu ci pozostawię zagadkę . Dowiedz się u "swoich żródeł" o których tak często bełkoczesz o jakie tereny ma być powiększony poligon i co ma być dzięki temu w naszym rejonie zbudowane dzięki naciaskom wojska .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2019r. 15:52  
Cytuj
Jak ludność okolicznych wsi ma chodzić np. na grzyby albo jagody, skoro obecnie państwowe lasy zostaną włączone do poligonu i wszędzie będą tablice z zakazem wstępu ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2019r. 23:32  
Cytuj
I znów unikasz odpowiedzi "specjalisto" .
Odpowiedz mi na to pytaniezagadkę o jaki teren będzie powiększony poligon !!! Twoje "źródła" nagle zamilkły ???

Pozatym nie sądzisz idioto ze poligon ważniejszy od grzybów i jagód . A zakazy stoją od dziesięcioleci w naszych okolicach i co z tego ?? No ale ty nie wiesz o tym bo nigdy zapewne w okolicznych lasach nie byleś bo jeszcze by cie komar albo wiewiórka pożarła sciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2019r. 00:03  
Cytuj
Gdy jeszcze mieszkałem w Stalowej Woli (do lipca 2017 roku), często bywałem w okolicznych lasach i wiem jak to wygląda.
Teraz mieszkam we wsi Szówsko, obok Jarosławia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4896
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2019r. 08:16  
Cytuj
CYTAT
Gdy jeszcze mieszkałem w Stalowej Woli (do lipca 2017 roku), często bywałem w okolicznych lasach i wiem jak to wygląda.
Teraz mieszkam we wsi Szówsko, obok Jarosławia.

@go123
Przenieś się do Jarosławia ,budynki przy ul.Popiełuszki 16.sciana
Niedaleko jest.chytry
SP ZOZ-czynny całą dobę.good

Facet.Z treści Twojego wpisu wynika iż interesujesz się tylko tym,aby się pokazać.ok
Znów temat zerżnąłeś,bo to nie jest Twoja"twórczość".mlotek

PS.Teraz wiem,dlaczego średnie IQ mieszkańców STW,wzrosło właśnie od sierpnia 2017r.o 3 pkt.zdegustowany
Organizacja o nazwie MENSA szaleje.jezyk

IM MNIEJ WIESZ, TYM LEPIEJ ŚPISZ. JEŚLI WIĘCEJ WIESZ, GORZEJ ZASYPIASZ, ALE TYM TRUDNIEJ BĘDZIE IM CIEBIE WYDYMAĆ W CZASIE SNU.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2019r. 11:02  
Cytuj
nachcik, dalej nie odpowiadasz na zadane pytanie !!!
I nie łżyj że bywałeš w lasach okolicznych bo sam kiedyś pisałeś że się boisz i unikasz lasów .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 849
Dołączył: 5 Lip 2017r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2019r. 12:08  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Gdy jeszcze mieszkałem w Stalowej Woli (do lipca 2017 roku), często bywałem w okolicznych lasach i wiem jak to wygląda.
Teraz mieszkam we wsi Szówsko, obok Jarosławia.

@go123
Przenieś się do Jarosławia ,budynki przy ul.Popiełuszki 16.sciana
Niedaleko jest.chytry
SP ZOZ-czynny całą dobę.good

Facet.Z treści Twojego wpisu wynika iż interesujesz się tylko tym,aby się pokazać.ok
Znów temat zerżnąłeś,bo to nie jest Twoja"twórczość".mlotek

PS.Teraz wiem,dlaczego średnie IQ mieszkańców STW,wzrosło właśnie od sierpnia 2017r.o 3 pkt.zdegustowany
Organizacja o nazwie MENSA szaleje.jezyk
Nachcik tam chodzi na lewatywki z zimnej żródlanej wody które to zabiegi i tzw bicze wodne pozwalają mu w miare logicznie egzystować

Kocham Jedrule i jego kulture
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 18 Gru 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2019r. 16:32  
Cytuj
Mariusz, a kojarzysz, czy ta wąska asfaltówka prowadząca od Budy Stalowskiej do Krawców będzie teraz w granicach poligonu? Bo czytałem ten artykuł, który go123 (czy tam jakiś Nachcik) niemal w całości skądś skopiował, chyba na Onecie i od razu pomyślałem o tej drodze. Lubię nią jeździć rowerem :-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2019r. 18:36  
Cytuj
Bwele....tego czy ona jest w granicach poligonu to nie wiem na 100 procent ale faktem jest źe nie raz widzialem jak była zamknięta i pilnowana przez wojsko i trzeba było naginać rowerem z N Dęby @/ naokolo
Teraz od Krawców do Stanów jest położony asfalt na tej mega piaszczystej drodze i można śmigać, cisza i spokój .
Samo to mówi o tym ze poligon w tamtą stronę się nierozwinie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2019r. 20:33  
Cytuj
Od czasu do czasu, na poligon w Nowej Dębie będzie prawdopodobnie przyjeżdżała 1 warszawska brygada pancerna, a więc czołgi Leopard 2A5.
Nabyte przez Polskę 105 egzemplarzy ma już po 25 lat, ale wciąż są sprawne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 272
Dołączył: 9 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2019r. 21:59  
Cytuj
No widzisz , a Ty grubo po 25 a już ledwo zipiesz patrząc na Twoje wypociny.

Nie ma nic dobrego w wojnie, z wyjątkiem jej końca - Abraham Lincoln.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2019r. 22:05  
Cytuj
Hahaha toś dowalil teraz jak łysy grzywka o kant kuli
Ciekawe jak z miejsca gdzie stacjonuje brygada( okolice Warszawy )'dojedzie z taka iloscia ciężkiego sprzętu ??? Kupa km więc zablokowaliby ruch w duzej części kraju a po torach jeszcze długiiiii kawał czasu nie pojadą bo remonty . A co ważniejsze maja dużo blizej poligony .
Skąd ty takie bzdury wyciagasz ??? Z jakiegoś szmatlawca typu fakt czy jak ???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 392
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2019r. 22:20  
Cytuj
Tak trochę zmieniając temat, ale dalej w temacie poligonów. Ktoś wie po co i gdzie ostatnio wozili przez stalową tyle tego złomu? W piątek to chyba zrobili z 5 kursów po 10 niskopodwoziówek każdy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2019r. 22:56  
Cytuj
Na byly poligon w Lipie ( za niedlugo już będzie to znów czynny poligon ) . Z tego co wiem zwozili czolgi i jakis ciężki sprzęt nie tylko wojskowy ale i budowlany bo jakies pokazy maja być dla prezydenta Dudy .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 392
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2019r. 23:17  
Cytuj
To by się mogło zgadzać, bo i wozili złom i kontenery na lawetach

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2019r. 23:20  
Cytuj
Wiem o tym z bardzo dobrego info, nie wiem tylko kiedy dokladnie te pokazy . Na bank przed wyborami

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2019r. 13:34  
Cytuj
Dzień Dobry Państwu;

W przypadku większych odległości - gdy np. trzeba dowieść stare czołgi T-72M1 z jednostki w Żurawicy na poligon w Nowej Dębie lub czołgi Leopard 2A5 z Warszawy do Nowej Dęby - czołgi są transportowe na lawetach kolejowych.

Ale T-72M1 są już niebezpieczne dla załóg.
Zdarzyło się, właśnie na poligonie w Nowej Dębie, że cała załoga jednego z takich czołgów straciła przytomność. Prawdopodobnie od oparów paliwa.

Również nabyte przez Polskę, stare Leopardy 2A4 są już niebezpieczne.
Zdarzyło się podczas strzelania, że jeden z czołgów tego typu zajął się ogniem.
Załoga uległa poparzeniu - trzech przeżyło, a jeden zmarł (R.I.P.)

Na nowszych Leopardach 2A5, wyprodukowanych w połowie lat 90-tych, można jeszcze jeździć bezpiecznie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2019r. 15:28  
Cytuj
Przecież imbecylu pisalem powyzej ze po pierwsze maja blizej poligony to nie będą tu się targali bo po co ??? Po drugie sá remonty torów ( i nie chodzi mi o te u nas bo one się już kończą ) . No ale skąd taki cymbał ma o takich rzeczach wiedzieć jak nosa z przed atari nie rusza .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2019r. 16:26  
Cytuj
@ Mariusz

Oczywiście że wiem.
Przecież jestem znanym politologiem pochodzącym ze Stalowej Woli.

Wersja A5 - jak pewnie zwróciliście już uwagę - ma grubiej opancerzono czoło wieżyczki w porównaniu z wersją A4.
Ogólna grubość pancerza na czole wieżyczki wynosi 1.5 metra.
Nawet najbardziej zaawansowana rosyjska kierowana rakieta przeciwczołgowa typu 9M133 "Kornet" może przebić nie więcej niż 1 metr monolitycznej stali, więc nie ma szans aby przebiła czoło wieżyczki Leoparda 2A5.
Ale trafienie zniszczy wszystkie sensory optyczno-elektroniczne na wieżyczce i czołg straci zdolność do walki.
Będzie mógł nadal jechać, armata nadal będzie sprawna, ale nie będzie można celnie z niej strzelać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2019r. 17:20  
Cytuj
Gdybyś półgłówku wiedział to nie pisałbyś takich bzdur .
Widać te opary ze starych czołgów i tobie na dekiel zaszkodzily ...o ile wogóle to prawda ze byłeś w wojsku ( zapewne to kolejny wymysł ) . No i może wykazesz się wreszcie "swoją wiedzą" i napiszesz o jakie tereny ma być powiększony ten poligon ??? Nie bądź gołosłowny !!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2019r. 17:44  
Cytuj
Nie wiem o które dokładnie.
Ale to nie jest to informacja istotna.
Istotna jest informacja że zostanie poszerzony, a najważniejsze jest pytanie: Po co ?
Poligon to ogrodzony kawałek lasu, którego odgrodzenie ma sens pod warunkiem że można testować na poligonie jakiś ważny, nowoczesny sprzęt.
W przypadku Polski, najlepsze czołgi jakie można na poligonie testować, to właśnie 105 ex-niemieckich Leopardów 2A5.

Turecka armia straciła w północnej Syrii sześć czołgów Leopard 2A4 zmodernizowanych w Turcji do standardu A5 (a więc dodatkowo opancerzonych).
Padły ofiarami właśnie rakiet 9M133 "Kornet", będących na wyposażeniu ówcześnie popularnej organizacji Państwa Islamskiego.

Konkluzja ?
Obecnie popularne już na Świecie kierowane rakiety przeciwczołgowe typu 9M133 "Kornet" będą skuteczne przeciwko naszym (ex-niemieckim) Leopardom 2A5.
Tylko że Polska nie modernizowała A4 do A5, tylko kupiła gotowe A5.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 6 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2019r. 18:51  
Cytuj
go123 , ja to Cie wybitny politologu bez pracy lubieumiech , serio.
Często co prawda używajasz ctrl+c i ctrl+v , zawsze wtrącasz swoją wiedzę , która tak naprawdę jest zerżnięta z neta jak roksiana w sobotę . Ale ciągniesz to forum.

gogogo 123 umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »