NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Styropian na starych budynkach ,po co?, Jakie są z tego oszczędności?
Posty: 2191
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Paź 2019r. 16:33  
Cytuj
CYTAT
Dokładnie. Ryczałt za PEC spadł o połowę ale tylko dlatego że zrobili wymiennikownie w piwnicy u sąsiada. Bez tego opłaty za ciepło byłyby takie same (wyjaśniali nam to na zebraniach). Czyli - trzeba pomylic oczy bo ktoś się skapnął o co chodzi.


Weż pod uwagę tzw.straty ciepła wynikające z przesyłu.Podobnie jest z energią elektryczną.Im dalej,tym są one większe.Normalne prawa fizyki i ekonomii.zdegustowany
Co do PEC-u w STW.
Energia cieplna jest transportowana ruramigood-żadne odkrycie,no bo jak inaczej?co
Im dalej od producenta do odbiorcy,tym drożej.
Lecz gdy jesteś monopolistą to...chytry
Jeżeli jest to gaz do ogrzewania od ruskich,to okazuje się, że taniej mają w Belgii, niż w Polsce.Tak kacapy sobie wymyślili.umiech
Polityka.
Trudno ,aby śledź bałtycki kosztował drożej w Kołobrzegu niż w Nowym Targu,ale...jezyk U nas ten"śledź" od ruskich ,jednak będzie droższy.
Nie chcesz płacić,jeść nie musisz.:szok:
Z gazem jest tak-jak nie płacisz,"żryj" konserwy i surowe śledzie.Bo zupy ,nie ugotujesz.chytry

Oczywista,oczywistość.
Jednak ,gdy nie masz takiej opcji,aby przepłacać za ogrzewanie?Co zrobisz wiedząc,ze jednak taniej mieszkać w ocieplonym domu.
Czy okna w chałupie masz skrzynkowe,jedno-,dwu-,trzyszybowe,albo zespolone, z argonem?cool
Które wybrałeś?
Ja np.w łazience mam "windowsa" firmy "X"- 150x150 cm.Nie ściemniam.jezyk
Ciepluchno jest,widniusio,widokowo też...umiech
PS.Qrva. Dalej są jednak ludzie z epoki kamienia.zaklopotany
Dziura w dachu,kamień i mech w ścianach,ognicho pośrodku chałupy,kury w izbie,kibel do wiadra...placze

Kiedyś umrzemy,a to czyni z nas szczęściarzy. Większość ludzi nigdy nie umrze,bo nigdy się nie urodzi.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Paź 2019r. 16:33  
Cytuj

Kiedyś umrzemy,a to czyni z nas szczęściarzy. Większość ludzi nigdy nie umrze,bo nigdy się nie urodzi.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 174
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Paź 2019r. 16:58  
Cytuj
CYTAT
Po co ? Po nic.
Przy okazji ktoś zarobi na zleceniu.-Zgadza się ,ale obklejanie styropianem i to grubym 15 centymetrów wymaga więcej pracy i koszty są dużo wyższe.Styropian jest w ogóle nie potrzebny, bo mur gruby izoluje dobrze.Według mnie oszukują mieszańców na kosztach remontu.Na pewno jest taniej jak samo otynkowanie grubych murów ,tak jak to robili na MDK.Jak jest gwarancja że po ociepleniu koszty ogrzewania będą mniejsze? Wiadomo że ktoś musi założyć licznik zużytego ciepła w piwnicy i wtedy będzie taniej.Bez tego licznika w piwnicy żadne obklejanie styropianem nie obniży kosztów ogrzewania.Po za tym te ocieplenie napewno po jakims czasie będzie odpadać i wtedy trzeba będzie znowu robić remont.Są już pewne postępy na plus ,bo nie niszczą tych starych brązowych płytek jak to robili na starych budynkach z ulicy Narutowicza.Robotnicy też mieli dość odkuwania tych płytek i teraz na płytki przyklejają cienki styropian i nowe marketowe płytki.zdegustowany


Nie pisz bzdur o tych super ciepłych grubych budynkach. Sprawdz współczynniki przenikania i porównaj przed i po dociepleniu, poszukaj kalkulatorów (jest ich pełno na necie) jeżeli nie wiesz jak policzyć. Na obniżenie kosztów składa sie kilka elementów. Jednym z nich jest docieplenie bez tego kosztów nie obniżysz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 11 Paź 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Paź 2019r. 19:11  
Cytuj
Po to samo co i na nowych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 329
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 16 Paź 2019r. 15:53  
Cytuj
Komu potrzebne sa jakieś współczynniki ciepła jak po dociepleniu budynku z grubą scianą dalej płaci tyle samo.Chyba że każdy będzie miał taki licznik zużytego ciepła w domu .Jak już ktoś pisał że tych liczników nie zakładają tylko jest wspólny w piwnicy dla wszystkich.Nowe budynki z betonu maja cienkie ściany więc nie interesuje mnie to ,niech docieplają.
Stare budynki nie wymagaja docieplenia,bo od 1939 nikt nie narzekał na zimno w mieszkaniu.Po co maja mieszkańcy płacic za docieplanie jak jest nie potrzebne ,zim prawie nie ma.A takie docieplenie po 20 -30 latach trzeba bedzie remontować.Ale to zwyczajnie brzydko wyglada budynek napuchnięty jest i okna zapadają się do środka .Na poczatku jakiś debil kazał robotnikom skuwać stare płytki brazowe.To jest ta największa głupota ,bo to już zabytek jest.Teraz robotnicy mają lekko bo stare płytki zostają i naklejaja na te płytki bardzo cienki styropian i na to płytki ,tandeta marketowa.Tylko że akurat te płytki są nisko i nie potrzebnie to ocieplaja bo to wysokość piwnicy jest.Jeszcze poczekamy trochę lat i pozrywają ten styropian z starych murów ,bo ktoś obliczy że jest to nie opłacalne i nie trwałe.smiech2 Dla takiej firmy co robi docieplenia nie ważne jaki blok ma mur bo chcą zarobić i w każdym przypadku będą mówić że trzeba docieplić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »