NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 2 3 4 5 6 7 »
Podsumowanie rządów PiS - Czas refleksji,
Posty: 188
Dołączył: 12 Lut 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2019r. 12:51  
Cytuj
Beznadziejna dyskusja,wiotkie argumenty,skrajne emocje,a jakichkolwiek z tego korzyści brak...drodzy,stalowowolscy znawcy...a karawana jedzie dalej,do trzynastego coraz blizej...czyżby zanosiło sie na większość konstytucyjną?

WJ
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2019r. 12:51  
Cytuj

WJ
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2019r. 19:52  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Chodzi o pewien dysonans:
- Są ludzie, którzy krzyczą że PiS to socjaliści i uprawiają rozdawnictwo i że tego nie popierają, ale jednocześnie nie mają żadnych oporów żeby brać 500+; 300+...potluczony


Przecież ktoś z rządzących zdecydował, ze powinni te pieniądze dostać. Czyli wg Ciebie pobieranie tych świadczeń socjalnych powinno być tzw. "lojalką" zobowiązującą do milczenia, ewentualnie tylko do chwalenia.



Żeby je dostać, trzeba było wypełnić wniosek.
Ciekawe, czy tacy ludzie podpisywali je splunięciem....potluczony

No ten wredny rozdawniczy PiS...
Ale z drugiej strony taka kasa....good

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2019r. 20:55  
Cytuj
@ferbi246

"Redystrybucja dochodów to nie jest ideaumiech to cos co obecnie jest wszędzie."

Oczywiście, że redystrybucja dochodów to idea. Tak jak np. idea celibatu wśród księży czy idea pomagania innym w ramach WOŚP czy innego Caritasu.

Co ty chcesz osiągnąć takimi stwierdzeniami?

Pochwalić się tym, że nie ogarniasz?



"Chciałem ci tylko naświetlić tło epoki"

Aleś naświetlił.

Tło EPOKI w dwóch pytaniach.

Dodaj jeszcze ze cztery zdania, opraw, zatytułuj "Historia świata dla tępaków" i zacznij sprzedawać. Albo rozdaj rodzinie. Niech poczytają coś innego, a nie tylko Handelsblatt i Handelsblatt.



"Odnoszę wrażenie, że myślisz, iż chłopi dostali tą ziemie za darmo. Więc musisz sie jeszcze douczyćok"

Trzeci komentarz, który nic nie wnosi, oprócz tego, że wiem, że przyjmujesz błędne założenia.

Skąd bierze się twoje fałszywe przekonanie, że myślę, iż chłopi dostali tę ziemię za darmo?

Nawet pińcet plus nie jest za darmo.



"Podobać to mi sie może np. kompozycja kwiatów na wieńcu nagrobnym dla POKO po wyborach"


Wieńce nagrobne.

Na wieńcach nagrobnych to PIS wjechał do Sejmu w ostatnich wyborach.


Tutaj słowa Jarka z 2015 odnośnie sprowadzenia wraku. Takie jakby zwieńczenie zwycięskiej kampanii i pokazanie, że Jarek się w tańcu nie pier...i.

"Jeżeli chodzi o odzyskanie wraku, to trzeba cisnąć, być może odwołać się do Trybunału w Hadze".

Powiedz mi ferbi246, czy twoim zdaniem Jarek pocisnął?

Która to już miesięcznica NIEODZYSKANIA wraku?


Kogoś to jeszcze w Polsce obchodzi?


Tutaj masz jeszcze jedną mądrość Jarka:

"- To jest sprawa ważna dla Polski i dla każdego Polaka, który udaje się gdzieś za granicę. Ludzie pochodzący z państw traktowanych jako słabe i pomiatane nie są dobrze traktowani"

Po sprowadzeniu wraku, Polska wstała z kolan i Polacy za granicą są już traktowani jakby NIE pochodzili z państwa traktowanego jako słabe i pomiatane.



"a nie reforma rolna w wykonaniu przywiezionych z Moskwy komunistów"

Rozumiem twoje emocje i rozumiem, że ze względu na KOMUNISTÓW nie jesteś w stanie powiedzieć czy w przypadku tych 370 000 rodzin chłopskich można mówić o SOLIDARNOŚCI SPOŁECZNEJ czy też nie.


"Nie można. Kolejna pała na egzaminie"

Ty nie możesz ferbi246. I gdyby poproszono cię o to porównanie na egzaminie to pewnie dostałbyś pałę.

Nie możesz, bo nie posiadasz wiedzy? Czy brak ci umiejętności analizowania i wyciągania wniosków?

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3088
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2019r. 21:02  
Cytuj
CYTAT

Żeby je dostać, trzeba było wypełnić wniosek.
Ciekawe, czy tacy ludzie podpisywali je splunięciem....potluczony

No ten wredny rozdawniczy PiS...
Ale z drugiej strony taka kasa....good


Żal ci ogon ściska czy szukasz frajerów? mlotek

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2019r. 21:07  
Cytuj
@miruś

"Ciekawe, czy tacy ludzie podpisywali je splunięciem....potluczony"

Ty miruś pochodzisz z rodziny, gdzie ludzie podpisują się splunięciem czy to może jakiś lokalny zwyczaj?

Na pewno nietutejszy.

Przybliż proszę temat, bo podpisywanie splunięciem wydaje się dosyć dziwaczne.

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3088
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2019r. 21:23  
Cytuj
Kasa leci z nieba!
Socjalizm to stan umysłu. smiech2

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 491
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2019r. 08:30  
Cytuj
Kiedys ludzie nie mieli telewizorow i internetu ,a widzieli co sie dzieje i walczyli o wolnosc,demokracje i dobrobyt !
Teraz media ma kazdy i wydawałoby sue "SWIATOWY NARÓD" a tylko kasa sie liczy.
5 mln lepszego sortu ma w dupie konstytucje ,wolnosc itp.
Manna z nieba i nieorobic sie ,a zarobic.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2019r. 10:28  
Cytuj
CYTAT


Żal ci ogon ściska czy szukasz frajerów? mlotek


Widzę, że trafiłem w sedno. potluczony

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2019r. 12:08  
Cytuj
@ferbi246

20 września o godzinie 22:52 napisałeś:

"Doszły mnie słuchy, że POKO w razie wygranej obiecuje utrzymać wszystkie socjalne, że sie tak wyrażę "zdobycze" PISu, czyli pińćet , trzysta i co tam jeszcze PIS dał, a ty sporo czasu poświęciłeś na krytyke PISu ze względu na jego rozdawnictwo. Czy teraz skrytykujesz również POKO?
Jeśli jestes na usługach POKO to wystawili cie do wiatru, jeśli nie, to nie będziesz miał problemu, aby wylać na nich wiadro pomyj. Jeśli jednak jesteś, to za wiadro pomyj nie dostaniesz kopiejek.
To teraz czekam na to co zrobisz.
A musisz coś zrobić, aby zachować wiarygodność i nie stać się pośmiewiskiem tego forum."


6 września o godzinie 10:33 w temacie "Prawo i Sprawiedliwość..." straszyłeś:

"Może by tak zagłosować na POKO, która wprowadzi tak pożądane przez Ciebie zmiany, zlikwiduje zasiłki - te osławione 500+"


7 września o godzinie 01:24 w tym samym temacie odpisałem ci:

"Taa. To już jest nie do zlikwidowania. Nie wiem czy POKO nie obiecuje teraz nawet więcej."

i

"Moim zdaniem żadna partia nie może już zabrać 500+, bo by miała rewolucję na ulicach. Na takiej samej zasadzie jak nie może obniżyć pensji minimalnej."


Ferbi246 - czy ty rozumiesz, że pytając o coś na co już dostałeś odpowiedź, robisz z siebie pośmiewisko forum?

Jesteś na tyle nierozgarnięty, że nie rozumiesz tego?

Czy dostajesz kasę od posta i wali cię co o tobie myślą?

Gdzie jest twoja wiarygodność?



P.S. W tym samym poście z 7 września napisałem o 500+:

"Ale inflacja może zmienić wartość nabywczą. I moim zdaniem inflacja to zaora. Inaczej. Jestem pewien, że PIS dopuści do tego, żeby inflacja to zaorała."

Info dla ferbiego. Chodzi o zaoranie 500+.


I co się okazało dosłownie kilka godzin później?

Jarek ogłosił wielki plan podniesienia cen poprzez zwiększenie kosztów produkcji poprzez skokowe zwiększenie płacy minimalnej.


W Chinach pewnie by się to nazywało Wielki Skok, w PRL jakiś Plan Pięcioletni.

Jaruś podał nawet konkretne kwoty: 3000 i 4000.

Widać od razu, że te kwoty wyszły mu po długich i żmudnych obliczeniach, z uwzględnieniem wszystkich aspektów gospodarki.

A nie dlatego, że fajnie wyglądają, no i łatwiej Jarusiowi zapamiętać, a wiadomo, że on jest w stanie czarne z białym pomylić.

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 438
Dołączył: 13 Wrz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2019r. 14:19  
Cytuj
miruś myśli, że pieniążki się biorą z wypełnienia kwita...
miruś myśli, że mu się coś należy...
miruś myśli... naprawdę?? chytry miruś myśli??

A czy wiecie, że 96% osadzonych głosuje na PO?? zgadnijcie dlaczego, bo na pewno nie z miłości do ojczyzny...

głęboką przemianę polityczną przechodzą ci wszyscy osadzeni księża-pedofile... Przyjechał kardynał z Watykanu, stwierdził, że trzeba więcej pieniędzy, żeby zbadać przypadki pedofilii w kościele i pojechał... kto ma rozum ten wnioski sam wyciągnie...


Ciekaw jestem jaka frekwencja będzie na tych wyborach, bo to będzie najlepszy wskaźnik oceny rządów PiS. Ile osób więcej oleje rządzących??
To, że PiS zwyciężyło to jest wina tylko i wyłącznie nieudolnej opozycji, to, że PiS będzie miało teraz większość konstytucyjną to będzie wina tylko i wyłącznie nieudolnej opozycji!!! Nieprawdą jest to, że PiS kupuje głosy, po prostu nie ma na kogo innego zagłosować!!! Czy PiS rządził dobrze?? jeżeli będzie frekwencja na poziomie 50% tak jak ostatnio, to sami sobie odpowiedzcie... Ja mam gdzieś, daleko wybory, tym razem nie pójdę i już i nie będę w tym cyrku uczestniczył, bo nie jestem małpą i będę krytykował, do momentu, aż zaczną wsadzać za krytykę, a tak będzie na pewno.

Wszystkie media mówią, że PiS to "prawica"... dobry żart, toż to czerwona zaraza w swoim "najlepszym" wydaniu!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2019r. 14:37  
Cytuj
CYTAT
miruś myśli, że pieniążki się biorą z wypełnienia kwita...
miruś myśli, że mu się coś należy...
miruś myśli... naprawdę?? chytry miruś myśli??




Co ty pitolisz?zaklopotanypotluczonypotluczonypotluczony

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10392
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2019r. 16:41  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 438
Dołączył: 13 Wrz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2019r. 18:27  
Cytuj
CYTAT
2. Zryczałtowany ZUS bez zmian dla wszystkich innych przedsiębiorców (o przychodach powyżej 10 tys. zł).



to jakiś żart??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10392
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2019r. 18:48  
Cytuj
CYTAT
Przy dochodach rzędu 4 tys. zł na miesiąc składka wyniesie 1045,17 zł - wylicza PiS. To, jak zaznacza, 271,8 zł mniej, niż wynosi stawka za ten rok (1316,97).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2019r. 01:57  
Cytuj
@art2deco

"500 złotych dla małych i mikroprzedsiębiorców. PiS przedstawiło nowy program"

Fajne te nowe programy.

Co tydzień nowe.


Fajne jest to, że PIS wprowadził nowy sposób prowadzenia kampanii, który można by nazwać "Kto da więcej?".

I PIS coś wrzuci, POKO przebije, a za tydzień PIS ma "nowy", głęboko przemyślany i przygotowywany przez 4 lata program, w którym przebija POKO.


Ten "nowy" ZUS ma kosztować państwo 1,5-2 mld zł.


Ktoś wie czy w tym naszym super budżecie były na to przeznaczone pieniądze czy też może jednak budżet nam się nie domknie?

Jeśli to jest "nowy" program, to prawdopodobnie tych pieniędzy nie było.


A może niepotrzebnie się martwię, bo to jest "planowana składka" i nie wiadomo kiedy to wejdzie i czy wejdzie.

Bo Unia, bo kryzys, bo w ZUSie jest tyle kasy, że 2 mld w tą czy w tamtą nie robią różnicy.

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4896
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2019r. 05:10  
Cytuj
Słuchałem wypowiedzi Zbigniewa Ziobry o ostatnich(bo tak to można nazwać)aferach PiS-uarów,a właściwie o "knowaniach"opozycji.
Coraz więcej szamba wypływa,a twardy elektorat dalej ich popiera.sciana
W sumie mają rację.ok
Jarosław płaci,tylko debil nie weźmie.mlotek
Po wyborach idylla się skończy.zdegustowany
Niemiecka gospodarka hamuje,a tam jest największy zbyt na nasze towary.
Te cztery lata siłą rozpędu, możliwe że gospodarczo damy radę. A następne wybory? Ten kto wygra dopiero będzie musiał ciąć świadczenia.Przegra i znów wróci Kaczyński.O ile skleroza go nie zniszczy.zaklopotany
P.S.Co do Ziobry.
A myślałem kiedyś,że "żaden komputer przez tego pana skrzywdzony nie będzie".placze
Teraz ma nowy.good
"Bidok i oferma",bo kiedy poprzednio odchodził"z nierządu" Jarka,rozjechał samochodem laptopa.Fakt,zapłacił z własnej kasy,ale gdyby go zdał,ktoś odzyskałby osunięte dane.A tak...spoko.chytry

IM MNIEJ WIESZ, TYM LEPIEJ ŚPISZ. JEŚLI WIĘCEJ WIESZ, GORZEJ ZASYPIASZ, ALE TYM TRUDNIEJ BĘDZIE IM CIEBIE WYDYMAĆ W CZASIE SNU.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 181
Dołączył: 7 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2019r. 07:41  
Cytuj
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2186
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2019r. 07:50  
Cytuj
Stop imigrantom / Program 500+ / start programu Mieszkanie + / Stop wyprzedaży polskiej ziemi rolnej / Stop komornikom / Reforma sądów = stopsędziowskiemu bezprawiu / Uszczelnienie VAT-u (miliardy wpływów) / Repolonizacja (odzyskanie Banku PEKAO , Elektrownia Połaniec) / Stop dzikiej reprywatyzacji wWarszawie / Podatek bankowy / Ustawa hazardowa (przejęcie przez Państwo automatów dogier i podatek na zakłady w internecie) / zwiększenie liczby posterunków Policji /zwiększenie armii OT / konfiskata mienia bandytów / podwyższenie płacy minimalnej (2000zł / 13zł/h )/ zmniejszenie CIT / Stop wysokim odprawom dla prezesów spółek państwowych (poprzez 70% podatek) / Plan wprowadzenia proporcjonalnych składek ZUS dla małych firm / zakaz odbierania dzieci z powodu biedy / wyższe kary dla piratów drogowych oraz oprawców dzieci i zwierząt / polityka historyczna (sprawa muzeum 2WŚ , German Death Camps, patriotyczne wychowanie w szkołach ) / decyzje ws. Mierzeja Wiślana i tunel w Świnoujściu / rosnący PKB / prawo doo brony koniecznej / reforma edukacji / darmowe (niektóre) leki / niższy wiek emerytalny/ poszerzenie Opola (=rozproszenie mniejszości niemieckiej) i inne.

Teraz pokaż dokonania PO z 8 lat

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 181
Dołączył: 7 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2019r. 07:59  
Cytuj
Wiktor, przejrzyj Stonę z pierwszego postu, tam Ci opisano jak wygląda ta realizacja twojej listy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2186
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2019r. 08:17  
Cytuj
Czy ktoś wie jaki program ma KO oprocz podwyższenia wieku emerytylnego, zlikwidowania 500+,sprowadzenia inżynierów z afryki i podwyższenia podatków

???



"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 181
Dołączył: 7 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2019r. 08:27  
Cytuj
Pis wprowadził lub podniósł łącznie ponad 25 podatków, wróć danin.
Obniżenie wieku emerytalnego sprawi że w przyszłości nikt nie dostanie emerytury. Dobry krok.
500+, teraz już 450+ bo inflacja jest na kredyt o czym już Mateuszek mówił. A straszenie uchodźcami? Tego wroga już nawet PiS olał bo się okazało że liczba imigrantów gwałtownie wzrosła, tak że ze stron rządowych usunięto statystyki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2019r. 08:32  
Cytuj
CYTAT
Czy ktoś wie jaki program ma KO oprocz podwyższenia wieku emerytylnego, zlikwidowania 500+,sprowadzenia inżynierów z afryki i podwyższenia podatków

???




Szetyna sam nie pamięta co mają w programie, bo ten program jak i wszystkie decyzje nie powstał w Polsce.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 698
Dołączył: 14 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2019r. 00:27  
Cytuj
@Wiktor

Fajne jest to "Stop imigrantom".


Wiesz Wiktor dlaczego w Polsce nie ma "inżynierów z Afryki"?

Jak zrozumiesz dlaczego Polacy wolą być bezdomnymi w Berlinie niż w Warszawie to zrozumiesz.

Mirek777: "Myślę, że nie zabijałbym dzieci."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 108
Dołączył: 12 Wrz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2019r. 05:25  
Cytuj
Podsumowujac rzady PIS to napewno jest lepiej jak bylo za PO - ogolnie chcialbym by Konfederacja sie pojawila w sejmie zamiast tych lewicowych poslow z Biedroniem na czele

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2019r. 07:26  
Cytuj
CYTAT
Wiktor, przejrzyj Stonę z pierwszego postu, tam Ci opisano jak wygląda ta realizacja twojej listy


mazgosia odniósł się krytycznie do niektórych działań PiS-u.
Jego prawo.

Jak widać @Niskotowszystko - nie zadałeś sobie trudu, by to przeczytać.

Wiktor - dzięki za umieszczenie tych działań rządu - o niektórych nie pamiętałem.
Pozwoliłem sobie uzupełnić moją listę o działania z Twojego wpisu. ok

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 2 3 4 5 6 7 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »