NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 »
Spuszczanie psów że smyczy,
Posty: 9
Dołączył: 2 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2019r. 22:04  
Cytuj
Dzisiaj na Błoniach Pan spuścił swoje psy że smyczy które biegnąc agresywnie do drugiego psa przestraszyły moje dziecko które na szczęście zdążyło uciec do mnie na ręce. Czy w takim przypadku Właściciele psów nie myślą, że stwarzają zagrożenie dla ludzi? Pies to tylko stworzenie nawet jeśli nigdy nikogo nie pogryzło to w przypływie agresji może to zrobić. Ja też byłam kiedyś ugroziona przez psa, dlatego ppo prostu się ich boję. Co Pan by zrobił gdyby na miejscu mojej córki było jego dziecko?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2019r. 22:04  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 24 Maja 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2019r. 22:11  
Cytuj
podobno,za takie coś grozi mandat nawet do 5tyś.zł, należy zawiadomić właściwy organ, to się odechce!, ja też sobie nie zycze, żeby mnie obskakiwał jakiś psiur!a nie raz się spotkałam z taka syt!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Sie 2019r. 22:33  
Cytuj
CYTAT
Dzisiaj na Błoniach Pan spuścił swoje psy że smyczy które biegnąc agresywnie do drugiego psa przestraszyły moje dziecko które na szczęście zdążyło uciec do mnie na ręce. Czy w takim przypadku Właściciele psów nie myślą, że stwarzają zagrożenie dla ludzi? Pies to tylko stworzenie nawet jeśli nigdy nikogo nie pogryzło to w przypływie agresji może to zrobić. Ja też byłam kiedyś ugroziona przez psa, dlatego ppo prostu się ich boję. Co Pan by zrobił gdyby na miejscu mojej córki było jego dziecko?


I jak dobiegły do drugiego psa co zrobiły?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 15 Wrz 2018r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2019r. 22:36  
Cytuj
Jak widzisz psy pobiegły i nic wam nie zrobiły. Strach ma wielkie oczy. ok

Maria
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 2 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2019r. 22:47  
Cytuj
Całe szczęscie że nic się nie stało tym razem ale po tym jak kiedyś pogryzł mnie pies po prostu się ich boję. A tym bardziej że było że mną dziecko. Gdyby cokolwiek więcej się stało ciekawe jaka byłaby wtedy Pani wypowiedź. Ja rozumiem że ktoś ma psy i nie przeszkadzają mi o ile są przypięte na smyczy przy swoim właścicielu. Może nawet szczekac ok. Ale z daleka ode mnie i dziecka. Boję się i mam do tego prawo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Sie 2019r. 22:56  
Cytuj
Dobry Wieczór;

Ograniczenia prawne istnieją jedynie w przypadku ras psów uznawanych za agresywne:

http://www.straz(...)gresywne

Jeżeli ktoś puścił luzem np. pekińczyka, to wiadomo że nie stwarza to żadnego zagrożenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 2 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2019r. 23:39  
Cytuj
To były chyba buldog ale nie jestem pewna. Na pewno nie były to yorki czy pekinczyki. Widząc dwa tak duże psy biegnące z agresja w naszą stronę zdążyłam krzyknąć do córki żeby do mnie przybiegla. Ona wyskoczyła mi na ręce pies na szczęście tylko nas obwachal bo obok mnie przechodziła Pani z psem i ten pies odciągnal jego uwagę bo ten drugi od razu do niego pobiegł. Pan musiał kilkakrotnie wołać te psy na szczęście odciągnal ich i pobiegł nawet nie przepraszajac. Ja nie jestem typem człowieka konfliktowego więc nie dzwoniłam na policję ale czy w ogóle jest takie prawo które nakazuje chodzić z psem na smyczy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Sie 2019r. 23:41  
Cytuj
Jak dobiegły do drugiego psa co zrobiły?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 164
Dołączył: 30 Kwie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2019r. 23:50  
Cytuj
A i tak właściciel pieska powie, że "nie gryzie i lubi dzieci". Tępić chamstwo na każdym kroku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2019r. 07:37  
Cytuj
Cytuję: 'Jedynym przepisem w ogólnym polskim prawie, który mówi o tym, że psa nie można "puszczać luzem" jest art. 166 kw. Odnosi się on tylko do terenu leśnego. Wynika więc z tego, że pies może biegać luzem wszędzie z wyjątkiem lasu. Dodatkowo zmienione przepisy odnoszą się tylko do sytuacji, w których zostanie złamane prawo. Jeśli nasz pies nic nie zrobił i nie jest niebezpieczny, niepotrzebna nam smycz. 
Ale żeby nie było tak anarchistycznie, jest jeszcze ostatnia "kategoria" przepisów, które odgrywają tu kluczową rolę i ich funkcja nie uległa zmianie. Jest to prawo miejscowe, które określane jest w każdej gminie inaczej. W Polsce jest około 2500 gmin, więc można śmiało stwierdzić, że w każdej z nich przepisy co do wyprowadzania psa mogą być inne.'

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 314
Dołączył: 30 Lip 2019r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2019r. 07:52  
Cytuj
A co pisze na regulamninie który jest na błoniach ? Nie można puszczać psa ze smyczy .Dlatego wiekszość osób na spacery z psem chodzi po wale .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 240
Dołączył: 4 Kwie 2012r.
Skąd: St.W
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2019r. 08:24  
Cytuj
CYTAT
A i tak właściciel pieska powie, że "nie gryzie i lubi dzieci". Tępić chamstwo na każdym kroku.


To, że właściciel psa tak powie to nie jest chamstwo. I w większości przypadków to prawda bo pełno psów i nic się nie dzieje.

-Agnieszka-
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 428
Dołączył: 18 Sty 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Sie 2019r. 08:34  
Cytuj
CYTAT
Jak dobiegły do drugiego psa co zrobiły?

Jak widzisz dwa razy zadajesz pytanie i jesteś ignorowany jak myślisz dlaczego ?
Bo pani nie bardzo chce odpowiedzieć ze psy pewnie zaczęły się bawić z innymi psami.
Niestety pies biegnący do drugiego psa może wyglądać groźnie ale omija wszystko na swojej drodze w tym również dziecko l. Czy wy uważacie ze gość wiedząc ze jego pies może być agresywny by go wypuścił przy dziecku?
Mogę się założyć ze syt wyglądała tak ze piesek z daleka zobaczył psa albo sunie jakiegoś sąsiada czy kolegi z którym lubią hasać no to pan ich puścił żeby pobiegały sobie troszkę a pani już dostała paranoi...
Zakaz spuszczania psy ze smyczy ok rozumiem mógł pójść gdzie indziej.
Ale czy gość stał tam daleko i wolał do psa nie wiem jak on tam się nazywa fafik bierz go k**wa?! Pokazując palcem na twoje dziecko ? Wątpię.....
Paranoje proszę odstawić na bok...zakazów przestrzegać a skoro dziecko musiało do pani biec i musiała pani pisać o tym na forum to mam pytanie.
W jakiej odległości było od Pani dziecko ze musiała pani do niego KRZYCZEĆ i musiało ono do pani BIEC ???
Biegnący pies był problemem ale jeśli dziecko (nie znam jego wieku) zrobiło by coś innego ? Przewróciło się wzięło szkło do ręki i skaleczyło czy wzięło do buzi coś a pani by nie zdążyła zareagować to co wtedy ?
Widok MADEK których dzieci są 20-30m dalej a one sobie podziwiają przyrodę gadają z psiapsiolkami albo siedzą na fejsie mnie przeraża pilnujesz czyjegoś psa? Pilnuj tez swoje dziecko...
„Widząc dwa tak duże psy biegnące z agresja w naszą stronę zdążyłam krzyknąć do córki żeby do mnie przybiegla”
Czyli dziecko samo się przestraszyła czy pani wpędziła je w paranoje wolałas żeby do pani przybiegło bo trochę się to kupy nie trzyma
Raz dziecko samo uciekało raz pani zdążyła krzyknąć żeby do pani przybiegło zaraz się okaże ze pies to labradorek a pani nie wie co się tam stało

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Sie 2019r. 08:48  
Cytuj
hitfromthebong masz rację.

Najlepsze było ubarwianie „biegły agresywnie”

no litości

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 305
Dołączył: 12 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2019r. 09:25  
Cytuj
Nie mam nic do psów ale co do sposzczania ich ze smyczy już mam bo jak sobie chodzą właściciele z pieskami na spacery np.w parku czy nan błoniach i tym podobne to niech trzymają te psy na smyczy A nie teksty typu " jest nie groźny " " on nic nie zrobi " " On chce się przywitać " " on lubi być poglaskany " " on tylko polizal na przywitanie".. Jak bym chciał pogłaskać przytulić wyjść na spacer z psem to bym sobie sam kupił psa i z nim wyszedł. I jeszcze te kupy po tych psach to tragedia tyle już jest psich pakietów A damulki i książęta wyprowadzają psy za potrzebą nasraja i później lezą te kupy na chodnikach trawnikach. W domu czysto pięknie A na,zewnątrz już się nie chce sprzątać po swoim pupilu SPRZATAJCIE PO SWOICH PSACH. Właściciela psów którzy nie sprzątają powinni być karani wysokimi mandatami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 165
Dołączył: 28 Marz 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2019r. 09:37  
Cytuj
CYTAT
Nie mam nic do psów ale co do sposzczania ich ze smyczy już mam bo jak sobie chodzą właściciele z pieskami na spacery np.w parku czy nan błoniach i tym podobne to niech trzymają te psy na smyczy A nie teksty typu " jest nie groźny " " on nic nie zrobi " " On chce się przywitać " " on lubi być poglaskany " " on tylko polizal na przywitanie".. Jak bym chciał pogłaskać przytulić wyjść na spacer z psem to bym sobie sam kupił psa i z nim wyszedł. I jeszcze te kupy po tych psach to tragedia tyle już jest psich pakietów A damulki i książęta wyprowadzają psy za potrzebą nasraja i później lezą te kupy na chodnikach trawnikach. W domu czysto pięknie A na,zewnątrz już się nie chce sprzątać po swoim pupilu SPRZATAJCIE PO SWOICH PSACH. Właściciela psów którzy nie sprzątają powinni być karani wysokimi mandatami.



Ja kupiłem 2 smycze flexi giant profesional 10 metrów i przerobiłem rolkę na inną i mam smycz 20 metrów i tacy czepialscy jak mimik i inni mogą mi naskoczyć. Biega pies swobodnie biega, jest na smyczy jest a tacy toksyczni ludzie jeszcze bardziej się frustrują

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2019r. 10:02  
Cytuj
CYTAT
Nie mam nic do psów ale co do sposzczania ich ze smyczy już mam bo jak sobie chodzą właściciele z pieskami na spacery np.w parku czy nan błoniach i tym podobne to niech trzymają te psy na smyczy A nie teksty typu " jest nie groźny " " on nic nie zrobi " " On chce się przywitać " " on lubi być poglaskany " " on tylko polizal na przywitanie".. Jak bym chciał pogłaskać przytulić wyjść na spacer z psem to bym sobie sam kupił psa i z nim wyszedł. I jeszcze te kupy po tych psach to tragedia tyle już jest psich pakietów A damulki i książęta wyprowadzają psy za potrzebą nasraja i później lezą te kupy na chodnikach trawnikach. W domu czysto pięknie A na,zewnątrz już się nie chce sprzątać po swoim pupilu SPRZATAJCIE PO SWOICH PSACH. Właściciela psów którzy nie sprzątają powinni być karani wysokimi mandatami.
ludzie powinni psy pilnować i po nich sprzątać, ale niestety nie potrafią nawet tego robić w stosunku do swoich dzieci. A jak reagować kiedy idę z psem na smyczy, dziecko podlatuje z rodzicem i bez pytania głaszcze? Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 428
Dołączył: 18 Sty 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Sie 2019r. 12:45  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Nie mam nic do psów ale co do sposzczania ich ze smyczy już mam bo jak sobie chodzą właściciele z pieskami na spacery np.w parku czy nan błoniach i tym podobne to niech trzymają te psy na smyczy A nie teksty typu " jest nie groźny " " on nic nie zrobi " " On chce się przywitać " " on lubi być poglaskany " " on tylko polizal na przywitanie".. Jak bym chciał pogłaskać przytulić wyjść na spacer z psem to bym sobie sam kupił psa i z nim wyszedł. I jeszcze te kupy po tych psach to tragedia tyle już jest psich pakietów A damulki i książęta wyprowadzają psy za potrzebą nasraja i później lezą te kupy na chodnikach trawnikach. W domu czysto pięknie A na,zewnątrz już się nie chce sprzątać po swoim pupilu SPRZATAJCIE PO SWOICH PSACH. Właściciela psów którzy nie sprzątają powinni być karani wysokimi mandatami.
ludzie powinni psy pilnować i po nich sprzątać, ale niestety nie potrafią nawet tego robić w stosunku do swoich dzieci. A jak reagować kiedy idę z psem na smyczy, dziecko podlatuje z rodzicem i bez pytania głaszcze? Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?


Ja mam doświadczenie w takim temacie idę sobie do auta patrzę dzieciak MADKI biegnie obok mojego auta i łopatka napierdala po aucie a głowa przyjebalo w lusterko a co na to MADKA ?!?!?
Przecież to rtylko dziecko....
Mówicie dbajcie i pilnujcie swoich psów ? To nie wyrzucajcie po lasach na pysznicy jebane wiesniaki psów bo ja mam 3z4 psów takie które były wyrzucone przez takie MADKI i popierdolencow jak wy co to pieska na chwile bierzecie dla dziecka a jak mu się zanudzi to chuj z nim do lasu co nie?
Co lepsze pies który polize ci mordę (Slina psa nie zawiera bakteri mogących zaszkodzić człowiekowi)
Czy dziecko nakurwiajace w twoje auto i MADKA mówiąca przecież to tylko dziecko
Ja po swoich psach ZAWSZE sprzątam bo mi korona z głowy nie spadnie ale Tallin MADKOM upilnowanie dzieci już sprawia problem.... a jeśli dziecko psów się boi to niech się bawi w piaskownicach między blokami tam psów wpuszczać nie wolno
Ciekawe co by było jakby na terenach zielonych nad Sanem postawili tabliczki zakaz wypuszczania dzieci luzem...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 455
Dołączył: 9 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2019r. 12:53  
Cytuj
szczerze to hitfromthebong ma znow 100% racji bo takich Madek jest coraz wiecej , tez mialem podbna sytuacje z autem i Madki dzieckiem....
ja otrzymalem opd '' przeciez to dziecko i on jeszzcze nie rouzmie''
to mu na litosc boska wytlumacz kobieto a nie smiejac sie zachecasz go do jeszcze wiekszego uderzania w samochod mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 15 Wrz 2018r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2019r. 16:45  
Cytuj
CYTAT (beatryce)
Boję się i mam do tego prawo.


To się bój dalej.

Moją ciocie okradł na chodniku chłopak w długich włosach. Boję się wszystkich w długich włosach. Lęki irracjonalne się leczy. ok

Maria
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Sie 2019r. 17:41  
Cytuj
CYTAT

Co lepsze pies który polize ci mordę (Slina psa nie zawiera bakteri mogących zaszkodzić człowiekowi)
Czy dziecko nakurwiajace w twoje auto i MADKA mówiąca przecież to tylko dziecko
Ja po swoich psach ZAWSZE sprzątam bo mi korona z głowy nie spadnie




Trzeba było dodać trzecią możliwość w tym "Co lepsze..."
np: zjeść jedną pomarańcze.
Pies często liże różne części swojego ciała i może komuś to nie przeszkadza,ale niech potencjalna "morda" ma świadomość,że od psa można się zarazić różnymi chorobami.
Dlatego przestrzeganie podstawowych zasad chigieny jest uzasadnione.

W sprzątaniu po swoich psach w ogóle nie chodzi o to czy spadnie to, co sobie tam zakładasz na głowe - to jest Twój zwyczajny obowiązek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 275
Dołączył: 29 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2019r. 18:42  
Cytuj
CYTAT
Dzisiaj na Błoniach Pan spuścił swoje psy że smyczy które biegnąc agresywnie do drugiego psa przestraszyły moje dziecko które na szczęście zdążyło uciec do mnie na ręce. Czy w takim przypadku Właściciele psów nie myślą, że stwarzają zagrożenie dla ludzi? Pies to tylko stworzenie nawet jeśli nigdy nikogo nie pogryzło to w przypływie agresji może to zrobić. Ja też byłam kiedyś ugroziona przez psa, dlatego ppo prostu się ich boję. Co Pan by zrobił gdyby na miejscu mojej córki było jego dziecko?


Jakie zagrożenie dla twojego gówniaka stworzył pies, biegnąc "agresywnie" (co to w ogóle znaczy, mocno uderzał łapami podłoże?!) do innego psa?

I dlaczego właściciel psa ma przejmować się tym, że ty boisz się psów albo twój kaszojad wystraszył się jego psa? Idź sobie na spacer tam, gdzie psów nie ma. Pies też człowiek, musi sobie pobiegać, tak po prostu.

Póki pies jest pod kontrolą właściciela (nie koniecznie na smyczy) nie ma problemu, pies może sobie biegać. I nic ci do tego.

A psychopath is better than no path
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Sie 2019r. 20:30  
Cytuj
CYTAT

Jakie zagrożenie dla twojego gówniaka stworzył pies, biegnąc "agresywnie" (co to w ogóle znaczy, mocno uderzał łapami podłoże?!) do innego psa?

I dlaczego właściciel psa ma przejmować się tym, że ty boisz się psów albo twój kaszojad wystraszył się jego psa? Idź sobie na spacer tam, gdzie psów nie ma. Pies też człowiek, musi sobie pobiegać, tak po prostu.

Póki pies jest pod kontrolą właściciela (nie koniecznie na smyczy) nie ma problemu, pies może sobie biegać. I nic ci do tego.


Jeżeli tereny na błoniach mają służyć mieszkańcom jako miejsce do odpoczynku i relaksu to nie powinno dochodzić do takich sytuacji.
Jeżeli jest informacja, że pies ma być na smyczy i w kagańcu to właściciel czworonoga stwarza problem a nie dziewczyna z dzieckiem.
Jaki jest regulamin na tamtym terenie ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Sie 2019r. 21:24  
Cytuj
Dalibor ty se sam załóż kaganiec w lecie. Nawet te niby oddychające duszą psa

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 4 Sie 2019r. 23:27  
Cytuj
Widać, dziecko nie nauczone, miłości do czworonogów :(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »