NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Po godzinach - Restauracje, Kawiarnie, Dyskoteki »
Nowy Temat Odpowiedz
Zwrot kaucji za wynajem lokalu ,
Posty: 10
Dołączył: 23 Sty 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lip 2019r. 18:35  
Cytuj
Witam może ktoś pomoże mi ogarnąć temat otóż mam zarezerwowaną sale na imprezę w pewnym lokalu, w którym ostatnio dużo osób się zatruło. Wpłaciłem zaliczkę w formie " kaucji", a w umowie pisze wyraźnie ze jeśli to ja zrezygnuje, kaucja nie podlega zwrotowi. Czy biorąc pod uwagę fakt ze lokal ma problemy z zapewnieniem bezpiecznego jedzenia mogę się wycofać i żądać zwrotu kaucji?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lip 2019r. 18:35  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 9 Lip 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lip 2019r. 18:50  
Cytuj
- Ze zgłoszeń i przeprowadzonych wywiadów jest podejrzenie, że w tym lokalu u uczestników biorących udział w przyjęciu weselnym doszło do zatrucia pokarmowego. Jesteśmy w trakcie opracowywania tego zdarzenia. Wstrzymaliśmy działalność gastronomiczną tego lokalu w trybie natychmiastowym– mówi Maria Budkowska, dyrektor Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Nisku.

Pomyśl trochę. I TY nie rezygnuj, lokal sam zrezygnuje, nie z Twojej winy. Wtedy będą musieli oddać Ci kaucję. Na chwilę obecną lokal ma wstrzymane wykonywanie działalności, a procedura wznowienia trochę trwa. Pytanie tylko.. na kiedy masz zarezerwowany termin?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 23 Sty 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lip 2019r. 19:50  
Cytuj
Impreza wypada mniej więcej za rok, więc jeszcze dużo czasu. Lokal do tej pory, pewnie będzie prosperować normalnie. Chciałbym zrezygnować z tego lokalu, ponieważ nie chce żeby moi goście mieli jakiekolwiek obawy co do jedzenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Lip 2019r. 22:40  
Cytuj
Nie pytaj na forum miejskim, zapytaj na forum prawnym. Chociażby forumprawne.org. Tam są ludzie, którzy Ci pomogą. Ja np. nie bardzo ogarniam co to jest "zaliczka w formie kaucji"? Albo zaliczka, albo kaucja. Kaucja jest czymś co się zwraca, zaliczka niekoniecznie. Może Cię z punktu prawnego jakoś ratować użycie pojęcia"kaucja". Ale o to pytaj prawników. Powodzenia!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 59
Dołączył: 28 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lip 2019r. 22:54  
Cytuj
Zaliczka jest zwrotna - jeśli nie dojdzie do realizacji usługi.

Zadatek nie.

To dwa różne pojęcia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 23 Sty 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lip 2019r. 23:09  
Cytuj
W umowie mam " W przypadku odstąpienia od umowy przez zleceniodawcę w terminie powyżej 10 dni od daty zawarcia umowy kaucja nie podlega zwrotowi" więc to nie jest ani zaliczka ani zadatek. Dzięki za odpowiedzi, popytam jeszcze na forum prawnym, tak jak mi Szopen doradził.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Lip 2019r. 12:48  
Cytuj
Przedstawić trzeba całą sytuację, bo niewykluczone, że biorąc pod uwagę dzisiejsze okoliczności i to, że lokal na chwilę obecną nie działa i Ty nie masz absolutnie żadnej pewności, że wznowi świadczenie usług, które deklarował w umowie, masz prawo rozwiązać tę umowę niejako z winy lokalu nie ponosząc z tego powodu żadnych konsekwencji.

Ps. Sorry za najdłuższe zdanie roku na forum umiech Tak wyszło potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lip 2019r. 13:30  
Cytuj
Próbuj polubownie sprawę załatwić i to jak najszybciej bo pewnie osób, które będą chciały zrezygnować będzie więcej. Kaucje dopiero odzyskasz jak lokal się nie wywiąże z umowy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 29 Lip 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2019r. 19:14  
Cytuj
o ile dobrze pamiętam z mojej umowy którą miałam z nimi podpisaną to jak rezygnujeszz lokalu na wiecej niż 6 miesięcy przed weselem to zaliczka zwrotna

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 281
Dołączył: 24 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2019r. 05:49  
Cytuj
miej tylko świadomość, że będąc w takiej dupie jak właścicielka obecnie to nawet jak sąd ci to klepnie, to może być problem z egzekucją.
Swoją drogą ciekawe rzeczy są w ceidg przy tej firmie w dziale "zakazy"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 18 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Lip 2019r. 12:34  
Cytuj
Nie ma pojęcia prawniczego ,,zaliczka w formie kaucji"!!! jest albo zaliczka albo kaucja!Kaucja podlega zwrotowi,zaliczka nie!!!Ale ktoś cwanie podpisał tą umowę bo faktycznie kaucja może być uznana za zaliczkę.To są takie prawnicze niuanse.Proponuję prawnika!!!Ale nie panikuj!! wesela za rok a salmonella może się trafić przy takich upałach nawet w lokalach posiadających gwiazdki Michelin!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Po godzinach - Restauracje, Kawiarnie, Dyskoteki »