NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Niepotrzebne ubrania,
Posty: 45
Dołączył: 10 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2019r. 10:58  
Cytuj
Cześć,

Robilam wiosenne porządki w szafie i nazbierala mi sie spora sterta niepotrzebnych ubran w rozmiarze XS i S.

Nie bardzo mam co z tym zrobic a wyrzucac szkoda bo ubrania nie sa zniszczone. Moze ktoś z Was wie gdzie mogłabym je oddać lub może znacie osobiście jakąś biedniejszą rodzine w której jest szczupła wysoka dziewczyna ?

Chętnie oddam - za darmo umiech Może ktoś potzrebuje umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2019r. 10:58  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 291
Dołączył: 10 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2019r. 12:56  
Cytuj
Ja też mam takie ubrania i w końcu zaczęłam wywozić do kontenera PCK, gdzie to idzie dalej nie bardzo wiem i nie bardzo mnie to interesuje. Niestety...
też szukałam kogoś kto by chciał takie ubrania ale "nikt nie potrzebuje"nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2019r. 13:06  
Cytuj
ja stawiam przed śmietnikiem.
moment i ktoś sobie weźmie, bo w tych kontenerach to są zbiórki nie dla PCK, tylko prywatnych firm, które handlują tymi ciuchami, część sprzedają do ciucholandów, a część idzie na przemiał szmat.

Jesli chcecie, by ktoś korzystał z tych ubrań to lepiej zawieść do magazynu PKPS (Polski Komitet Pomocy Społecznej) przy LOK

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 107
Dołączył: 4 Lut 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2019r. 14:02  
Cytuj
Kiedyś był skup 1zl za kg na przemysłowej. Zawsze to grosze ale nie wiem czy jeszcze skupuja

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 3 Maja 2019r. 14:16  
Cytuj
ubranka takie można przynosić do Mopsu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Maja 2019r. 16:06  
Cytuj
U mnie różnie.

Niektóre takie rzeczy - jeżeli są znoszone / sprane / zniszczone - wyrzucam do śmieci.
Niektóre wrzucam do kontenerów* na odzież, a niektóre zostawiam w reklamówce na przystanku autobusowym z przyklejoną kartką na której piszę np. "darmowa niemiecka kurtka wojskowa z 1997 roku", albo "darmowe buty skórzane".
U mnie w okolicy Jarosławia kręci się bardzo dużo bezdomnych, i zawsze jakiś weźmie z przystanku.

* - to co wrzucacie do kontenerów na odzież, trafia do dyskontów odzieżowych / sklepów z tanią odzieżą (tzw. "szmatexów").
Jeżeli chcesz oddać za darmo, to najlepiej zostaw na przystanku autobusowym.

P.S. W Jarosławiu jest schronisko dla bezdomnych, prowadzone przez taką fundację która jednocześnie prowadzi tam hospicjum i kaplicę.
Biorą kasę z pomocy społecznej, NFZ-u, i jeszcze każą bezdomnym pracować.
Zarabiają na tym grube pieniądze.
Nic dziwnego że bezdomni wolą koczować na ulicy, pod mostami, na przystankach. Moim zdaniem powinni dostawać zasiłki socjalne w formie gotówki do ręki, a nie że pieniądze kradnie jakaś fundacja.
Tak samo dla bezrobotnych powinny być jakieś zasiłki socjalne.
A nie ma nic.

Ogólnie, Jarosław to upadłe miasto.
Nawet cmentarza mają monitoring i są zamykane na noc, żeby bezdomni na nich nie koczowali.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 17 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2019r. 20:59  
Cytuj
CYTAT
Cześć,

Robilam wiosenne porządki w szafie i nazbierala mi sie spora sterta niepotrzebnych ubran w rozmiarze XS i S.

Nie bardzo mam co z tym zrobic a wyrzucac szkoda bo ubrania nie sa zniszczone. Moze ktoś z Was wie gdzie mogłabym je oddać lub może znacie osobiście jakąś biedniejszą rodzine w której jest szczupła wysoka dziewczyna ?

Chętnie oddam - za darmo umiech Może ktoś potzrebuje umiech

Witam.Czy jeszcze aktualne? Chetnie przyjmę ,Czy będą dobre na dziewczynkę na 158 , 11 lat.Mój tel 696 077180

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 3 Sty 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2019r. 12:43  
Cytuj
No właśnie nie wiadomo do końca jak to jest z tymi ubraniami z kontenerów ale sama mam dużo ubrań nie zniszczonych i szkoda ich wyrzucać aktualnie mam dwie reklamówki ciuszków na malutkie dziecko takie dopiero urodzone naprawdę niektóre bardzo ładne i nie mam co z tym zrobić bo nikt nie potrzebuje moje dziecko już wyrosło

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Maja 2019r. 07:51  
Cytuj
ja też mam dużo niezniszczonych ubrań ale zawsze wystawiam pod klatkę jak jest ogłoszenie że zbierają na fundację
mam świadomość że oni to potem sprzedają ale cóż
coś trzeba z nimi robić ....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2019r. 12:46  
Cytuj
Przy Kościele w Gorzycach zbierają dla podopiecznych Domu Samotnej Matki. Ich na pewno watro wspomóc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 104
Dołączył: 30 Cze 2013r.
Skąd: RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2019r. 13:10  
Cytuj
Ja swego czasu oddawałam potrzebującym w pewnym ośrodku, do czasu gdy nie zauważyłam w swoich ubraniach pań, które tam pracowały. Ubrania były charakterystyczne i niepowtarzalne więc niemożliwe, aby kupiły podobne. Podobnie kiedyś moja znajoma oddała ubranka dla dzieci. Ubranka miała z USA. W ubrankach chodziły dzieci tych pań. Raczej nie trafiły do potrzebujących.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 291
Dołączył: 10 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2019r. 14:12  
Cytuj
ale gdzie przy kościele w GORZYCACH??? W którym miejscu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »