NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »
Nowy Temat Odpowiedz
Święto Miłosierdzia Bożego. 28.04.2019,
Posty: 345
Dołączył: 16 Sty 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2019r. 13:08  
Cytuj
W najbliższa niedzielę 28 kwietnia 2019 święto Miłosierdzia Bożego.

Do wszystkich ludzi wierzących i niewierzących oto słowa pana Jezusa do s.Faustyny

Zgodnie z życzeniem Pana Jezusa, święto Miłosierdzia Bożego ma być obchodzone w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, co wskazuje na ścisły związek pomiędzy wielkanocną tajemnicą Odkupienia, a tym świętem.
Liturgia tego dnia najpełniej wychwala Boga w tajemnicy Jego miłosierdzia. Święto Miłosierdzia ma być nie tylko dniem szczególnej czci Boga w tej tajemnicy, ale także dniem łaski dla wszystkich ludzi, a szczególnie dla grzeszników.
Pan Jezus związał bowiem z tym świętem wielkie obietnice.
Największą z nich złączył z Komunią świętą, przyjętą w tym dniu,oczywiście w stanie łaski uświęcającej - jest to obietnica
"zupełnego odpuszczenia win i kar",
czyli takiej łaski, jaką otrzymujemy tylko w sakramencie chrztu świętego. Wielkość tego święta polega także na tym, że wszyscy, nawet ci, którzy dopiero w tym dniu się nawracają, mogą uprosić wszelkie łaski, jeśli one są zgodne z wolą Bożą. więcej na http://www.milosierdzieboze.pl/ ostatnia szansa dla wszystkich.

Pragnę - powiedział Pan Jezus - aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników (Dz.699).
Dusze giną mimo mojej gorzkiej męki. Daję im ostatnią deskę ratunku, to Jest święto Miłosierdziamojego. Jeżeli nie uwielbią miłosierdzia mojego, zginą na wieki (Dz.965).
Wielkość tego święta mierzy się miarą niezwykłych obietnic, jakie Pan Jezus z tym świętem związał.

Kto w dniu tym przystąpi do Źródła Życia - powiedział Chrystus - ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar (Dz.300).

W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; (. . .) niech się nie lęka zbliżyć do mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat (Dz.699).

Aby skorzystać z tych wielkich darów, trzeba wypełnić warunki nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego (ufność w dobroć Boga i czynna miłość bliźniego) oraz być w stanie łaski uświęcającej (po spowiedzi świętej) i godnie przyjąć Komunię świętą.

Nie znajdzie żadna dusza usprawiedliwienia - wyjaśnił Jezus - dopóki nie zwróci się z ufnością do miłosierdzia mojego, i dlatego pierwsza niedziela po Wielkanocy ma być świętem Miłosierdzia, a kapłani mają w dniu tym mówić duszom o tym wielkim i niezgłębionym miłosierdziu moim (Dz.570).

Napisz Nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, przychodzę wpierw jako Król miłosierdzia
Choćby dusza była już jak trup rozkładająca się i choćby już po ludzku nie było wskrzeszenia, i wszystko już stracone - nie tak jest po Bożemu: cud miłosierdzia Bożego wskrzesza tę duszę w całej pełni. O biedni, którzy nie korzystacie z tego cudu miłosierdzia Bożego, na darmo będziecie wołać, ale będzie za późno" (Dz. 1448

Nie sprzedawaj duszy diabłu - Bóg da Ci za nią więcej! Mała Fatima Rzeszowszczyzny. https://nowiny24.pl/mazury-mala-fatima-rzeszowszczyzny-cuda-dokonuja-sie-tu-do-dzis/ar/5827669
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2019r. 13:08  
Cytuj

Nie sprzedawaj duszy diabłu - Bóg da Ci za nią więcej! Mała Fatima Rzeszowszczyzny. https://nowiny24.pl/mazury-mala-fatima-rzeszowszczyzny-cuda-dokonuja-sie-tu-do-dzis/ar/5827669
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 833
Dołączył: 4 Lip 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2019r. 14:43  
Cytuj
I po co takie coś przyklejasz na forum? Bądź sobie wierzący ale nie wciskaj bajek na około. Niektórzy mają waszą sektę gdzieś, wojujący katoliku.

***** ***
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 36
Dołączył: 28 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2019r. 15:10  
Cytuj
Wkleja bo może , w czym masz problem.Nikogo nie obraża itd.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 472
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2019r. 18:35  
Cytuj
Oto wielka tajemnica wiaaaaryy…………

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 3 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2019r. 20:54  
Cytuj
Ciekawe ilu przesmiewców pod tym postem będzie na łożu śmierci wołać o Miłosierdzie Boże?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2019r. 23:49  
Cytuj
CYTAT
Ciekawe ilu przesmiewców pod tym postem będzie na łożu śmierci wołać o Miłosierdzie Boże?


Kilku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 833
Dołączył: 4 Lip 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2019r. 00:39  
Cytuj
Mam błagać przed śmiercią Boga o miłosierdzie bo jak nie to mnie wrzuci do piekła? Śmiechu wart ten Jezus i cała ta wiara.

***** ***
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2019r. 08:41  
Cytuj
Witam

To tak z drugiej strony w ramach przemyśleń.....

"Jak wyglądałoby nasze życie gdybyśmy naprawdę świętowali wieczne życie, a nie śmierć męczeńską?

Jak wyglądałoby nasze życie gdybyśmy przestali wierzyć w swoją małość, grzeszność i plugawą naturę?

Jak zmieniłoby się nasze życie gdybyśmy wiedzieli, że jesteśmy do szpiku kości dobrzy?
Wrażliwi, współczujący, kochający.
I że to jest naszą naturą.

Kim byśmy byli wiedząc, że jesteśmy poczęci nie z grzechu, a z miłości i do miłości?

Kim byśmy byli wiedząc, że Bóg nie osądza?
Tylko kocha.
Zawsze.
Bezwarunkowo.
I że naprawdę nic nie możemy zrobić żeby Go rozczarować, obrazić, zranić czy zabić?

Kim byś był wiedząc, że nie zabiłeś Boga?
I że to nie Twoja wina, że się urodziłeś.
Ani Adama. Ani Ewy.
Że nic naprawdę nie musisz robić.
Odkupywać.
Przepraszać.
Żałować.
Pokutować.

Co jeśli Bóg kochałby Ciebie takiego jakim jesteś?
Co jeśli Ty kochałbyś Siebie takiego jakim jesteś?

Kim byśmy byli wiedząc, że On niczego od nas nie chce?
Ani kwiatków.
Ani modlitw.
Ani ofiar.
Pustych słów i gestów.
Ani tym bardziej poczucia winy, separacji, odzielenia, cierpienia.

Jakby to było gdybyśmy przestali wierzyć w Boga osądzającego, pamiętliwego, mściwego, surowego?
Bezdusznego.
Niezrozumiałego.
Odległego.
Tam gdzieś w dalekim Niebie szykującego już akta na nas na sąd ostateczny.
Boga kata.
Boga dającego wolną wolę, ale mówiącego skażę Cię na piekło i wieczne potępienie jak nie wypełnisz mojej.
Jakby to było gdybyśmy przestali zabijać w imię Boga, zaczęli kochać bez przykazań?

Jak by to było gdybyśmy zaczęli wierzyć w Boga takiego jak czujemy leżąc na majowej łące?
Takiego ze szczerbatym uśmiechem dziecka.
Tego co rano kawę przy łóżku stawia szurając kapciami.
Tego co wieczorem rękę na plecach położy i przytuli do włochatej piersi.
Tego co odbija się w pomarszczonej toni skąpanego w słońcu jeziora.
Tego co wprawia w ruch z doskonałą precyzją miliardy gwiazd, planet, komet i księżyców.
Tego który rodzi się z pierwszym krzykiem.
Tego co odchodzi z ostatnim westchnieniem.
Tego w sercu nie w książkach sprzed wieków, ciemnych obrazach, dusznych ludzkich historiach w ociekających złotem wielbiących ubóstwo kościołach.

Bóg to Ty.
I ja.
Krowa, drzewo i ptak.
Kim byś był wiedząc to?
Jak byś żył bez winy i odkupienia?
Bez kary i nagrody.
Bez sądu.
Bez piekła i nieba.

Z miłością, która nie potrzebuje uzasadnienia, udowodnienia, odkupienia.
Po prostu jest.

Z Miłością."

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2019r. 09:09  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Ciekawe ilu przesmiewców pod tym postem będzie na łożu śmierci wołać o Miłosierdzie Boże?


Kilku.


Wy wszyscy będziecie wołać Imienia Boga na łożu śmierci, a daję głowę bo większych bezbożników widziałem jak byli młodzi i cały świat do nich należał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2019r. 10:22  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Ciekawe ilu przesmiewców pod tym postem będzie na łożu śmierci wołać o Miłosierdzie Boże?


Kilku.


Wy wszyscy będziecie wołać Imienia Boga na łożu śmierci, a daję głowę bo większych bezbożników widziałem jak byli młodzi i cały świat do nich należał.



Witam

Nie mierz wszystkich swoją miarką ....


Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 472
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2019r. 19:41  
Cytuj
CYTAT

Wy wszyscy będziecie wołać Imienia Boga na łożu śmierci, a daję głowę bo większych bezbożników widziałem jak byli młodzi i cały świat do nich należał.


My wszyscy, wy wszyscy… tak jak wszyscy którzy wołali przed nami. Tylko że to będzie krzyk do nikąd. To że człowiek przed śmiercią chwyta się brzytwy jest jakby normalne. Tylko na co to jest dowód?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2019r. 20:30  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

Wy wszyscy będziecie wołać Imienia Boga na łożu śmierci, a daję głowę bo większych bezbożników widziałem jak byli młodzi i cały świat do nich należał.


My wszyscy, wy wszyscy… tak jak wszyscy którzy wołali przed nami. Tylko że to będzie krzyk do nikąd. To że człowiek przed śmiercią chwyta się brzytwy jest jakby normalne. Tylko na co to jest dowód?


powiem ci tak "błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli" widocznie nie dostąpiłeś tej łaski. Ten który umiera z Bogiem nie krzyczy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11602
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2019r. 08:20  
Cytuj
CYTAT
Mam błagać przed śmiercią Boga o miłosierdzie bo jak nie to mnie wrzuci do piekła? Śmiechu wart ten Jezus i cała ta wiara.


Kiedyś ....

Zmienisz zdanie.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 472
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2019r. 18:13  
Cytuj
A co będzie jak kiedyś to wam, umierającym w ciszy i łasce, Allach tego nie wybaczy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11602
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2019r. 19:34  
Cytuj
O to jestem spokojny.

Wedle słów: "Jezu ufam Tobie" ok

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 833
Dołączył: 4 Lip 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2019r. 11:29  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Mam błagać przed śmiercią Boga o miłosierdzie bo jak nie to mnie wrzuci do piekła? Śmiechu wart ten Jezus i cała ta wiara.


Kiedyś ....

Zmienisz zdanie.

Zdanie już zmieniłem. Jak przestałem wierzyć w bajki.

***** ***
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11602
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2019r. 12:04  
Cytuj
Dyskusja na razie nie ma sensu.
Przyjdzie czas, gdy zrozumiesz. ok

Pokój Braciesmiech2

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »