NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 6 7 8 9 10 11 12 ... » »»
Strajk w szkołach co sądzicie o tym ?,
Posty: 4
Dołączył: 30 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Kwie 2019r. 21:33  
Cytuj
"Polska to jest taki dziwny kraj, gdzie rozmowy nauczycieli czy lekarzy o wyższych zarobkach budzą oburzenie. Nauczyciel ma być Siłaczką, lekarz Judymem, ma być pasja, zaangażowanie, etos i poświęcenie" - pisze w liście do Gazeta.pl była nauczycielka.

Mój Tata był nauczycielem przez blisko 40 lat. Mój Mąż jest nauczycielem od 22 lat. Sama byłam nauczycielką, przez 4 lata. Porzuciłam ten zawód. Kartę Nauczyciela, przywileje, wakacje, ferie, 18 godzin i prezenty od uczniów.
Czytam te wszystkie brednie w postach i komentarzach w internecie, czytam i zbiera we mnie złość i żal jednocześnie. Narodzie, jaki jesteś już upadły, że plujesz jadem na każdą grupę inteligencji, która podniesie głowę przeciwko swojemu losowi? Jak bardzo dałeś się zmanipulować tej retoryce "elity" i "kasty"? Gdy strajkują lekarze, gdy protestują sędziowie, gdy, tak ja teraz, sprzeciwiają się nauczyciele, każdy Kowalski i Nowak czuje się w obowiązku wylać z siebie żółć, poniżyć, upodlić, umniejszyć.
I tylko jedno logiczne wytłumaczenie przychodzi mi do głowy – jakże łatwo jest swoje własne porażki, upadki i nieudaczność przed samym sobą usprawiedliwić, ujmując wartości komuś innemu. Bo przecież szczęśliwy, spełniony człowiek nie zagląda do życia, a przede wszystkim do portfela, drugiemu.
Moi Drodzy, każdy z nas miał te same możliwości, ten sam start. Edukacja w naszym kraju jest publiczna, dostępna i bezpłatna dla każdego. I to aż do ukończenia studiów. Każdy z nas mógł się uczyć, wkuwać, czytać, brać udział w olimpiadach, konkursach, szlifować języki. Każdy miał szansę zdawać maturę i wybrać dowolny kierunek studiów – od tej nieszczęsnej pedagogiki (skąd w tym kraju przekonanie, że to kuźnia nauczycieli?) po medycynę i prawo. To mój wybór, determinacja i praca, a życie to suma naszych własnych wyborów.
Więc zamiast wytykać nauczycielowi wakacje (zapominając, że wakacje zostały wymyślone dla dzieci i miało to swoje uzasadnienie) i 45-minutowe lekcje (mimo tego, że ten pruski system ma już 200 lat i nie miał nic wspólnego z przywilejami dla nauczycieli), należało włożyć swój wysiłek w studia z matematyki, biologii czy sztuki i po prostu zostać nauczycielem.
Polska to jest taki dziwny kraj, gdzie rozmowy nauczycieli czy lekarzy o wyższych zarobkach budzą oburzenie. Nauczyciel ma być Siłaczką, lekarz Judymem, ma być pasja, zaangażowanie, etos i poświęcenie. Chudy portfel, ciemny chleb i lampa naftowa. Nie, nie i jeszcze raz nie. Żyjemy w świecie gospodarki rynkowej, dochód, przychód, PIT, podatek, kredyty to wszystko kasa, a my o pieniądzach cicho, najlepiej wcale.
REKLAMA
Przecież to normalna rzecz – zarabiać. Czemu kasa budzi większy rumieniec niż seks przed ślubem? Nauczycielom chodzi o kasę? Chodzi im o wiele ważnych rzeczy – prestiż, uwagę, jakość, poważanie. Ale tak, chodzi im też o kasę. I dlaczego to, Moi Drodzy, budzi Wasze potępienie? Dlaczego to ma zawstydzać nauczycieli? Większości Was nie żenują zarobki pani dyrektor w NBP ani prezesa w państwowej spółce, a gdy nauczyciel wychodzi po podwyżkę, krzyczycie, że to z waszych podatków. Nauczyciel też płaci podatki.
A dobro dzieci? Kiedy po wielu latach spoglądam wstecz w mury swojej szkoły, widzę głównie tych, którzy tłumaczyli mi ten świat krytycznie, tych, którzy mieli swoje zdanie, tych, co nie bali się czytać między wierszami i pisać na marginesach.Program nauczania jest skostniały, nauczyciele nie umieją uczyć, lecą szablonem, robią tylko testy? Oto teraz jest idealna lekcja dla Waszych dzieci – lekcja życia. Lekcja trudnych wyborów, bezkompromisowości, negocjacji, zarządzania, mediacji, jedności.
Mój Tata strajkował w 1993 roku. I to mimo tego, że wiedział o braku wypłaty wynagrodzenia dla strajkujących. Wtedy nauczyciele tak naprawdę nie wywalczyli nic. Mój Mąż strajkuje dziś. Mocno to przeżywam. I tak, kasa jest ważna, ale najważniejsze jest to, jak w naszym kraju jest mało szacunku dla wiedzy i doświadczenia, jak mało poważania dla wyjątkowości i dla osiągnięć. Wszyscy powinniśmy być mierni. Przeciwko temu strajkuję każdego dnia i ja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Kwie 2019r. 21:33  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 707
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Kwie 2019r. 21:47  
Cytuj
Cały ten hejt piszą tylko trolle internetowe, którzy sami się z tego śmieją jak czytają to co piszą.

Nie spotykam się w "realu" z podobnymi opiniami, nikt normalny nie powie złego słowa o nauczycielach, którzy walczą o podwyżki ZA PRACĘ! - w kraju gdzie ludzie za darmo dostają co miesiąc 500 zł za posiadanie dziecka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10392
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 12 Kwie 2019r. 23:26  
Cytuj
CYTAT
Przecież to normalna rzecz – zarabiać. Czemu kasa budzi większy rumieniec niż seks przed ślubem? Nauczycielom chodzi o kasę? Chodzi im o wiele ważnych rzeczy – prestiż, uwagę, jakość, poważanie.


Z wypowiedzi Broniarza na konferencjach po odrzucaniu propozycji płacowych MEN, obstrukcji obywatelskich praw do egzaminu, podnoszeniem gróźb i zastrzeżeń co do ważności przeprowadzonych egzaminów, przypadków mobbingu nauczycieli i centrali związkowych którzy nie podzielili zdania strajkujących i aktywności politycznej opozycji na moment przed wyborami, nie sposób się z tobą bezkrytycznie zgodzić vel pysznic. Myślę że możemy powiedzieć już dzisiaj, że jeżeli to było celem Broniarza, to go nie osiągnie. To co osiągnie to jedynie przedwyborcza polaryzacja następnego środowiska zawodowego.


https://wpolityce.pl/polityka/441262-festiwal-obietnic-po-rosati-jak-pis-nie-da-to-my-damy

http://telewizjarepublika.pl/skandal-w-zgierzu-nauczyciele-zaatakowali-wolontariuszy-ktorzy-zglosili-sie-do-prowadzenia-egzaminow,78700.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2019r. 00:39  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 495
Dołączył: 27 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2019r. 07:19  
Cytuj
Znalezione w sieci

"Wiecie co jest podstawą skutecznego strajku? Nie jest to ani produkcja ładnych przypinek, ani wsparcie od Mai Ostaszewskiej, ani protest-songi. Podstawę stanowi POPARCIE SPOŁECZNE - coś co początkowo nauczyciele dostali "z urzędu" za samo bycie nauczycielami i zarazem coś, co każdego kolejnego dnia wielu z nich postanowiło rujnować.

Komentatorzy mawiali - patrzmy na to z perspektywy słuszności postulatów, a nie przez pryzmat towarzysza Broniarza i hipokryzji czerwonego betonu ZNP oraz wykorzystywania strajku politycznie przez PO i TVN. Bo przecież na samym dole są zwykli nauczyciele, nasi znajomi, nasze siostry, matki i ciotki. Staraliśmy się. Sami mamy ich w swoim najbliższym otoczeniu i jakkolwiek życzylibyśmy im podwyżek, to musimy ich powiadomić, że największych wrogów mają u siebie.

Sam brak zapewnienia dzieciom zajęć był już niekomfortowym skutkiem ubocznym strajku, ale niektórzy wpadli na pomysł, by utrudnić życie uczniom jeszcze bardziej. Potem okazało się, że uderzyć należy również w niechętnych strajkowi kolegów po fachu, bo muszą być przykładnie karceni. I tak też przeglądając media mamy już pełen festiwal zachowań, przez które od facepalmu boli czoło.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 297
Dołączył: 12 Lip 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2019r. 07:44  
Cytuj
Nauczyciele chcą poparcia rodziców,których kompletnie olali.Rodzice musieli jakoś zorganizować opiekę dla dzieci.A teraz niektóre szkoły odwołują zaplanowane wycieczki,zielone szkoły za które rodzice już zapłacili,nie informując co z pieniędzmi.Rozumię że chcą więcej zarabiać,ale strajk w takiej formie nie popieram.Pewnie potem program trzeba nadgonić i zrobią to dzieci z rodzicami w domu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2019r. 07:59  
Cytuj
Jakieś dane na poparcie twierdzenia, że strajk nauczycieli nie ma poparcia społeczeństwa?

Ja osobiście nie spotykam się z taką krytyką strajku jaką można odczuć na tym forum.

Mirki przechodzą same siebie. Będzie premia umiech

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 581
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2019r. 09:08  
Cytuj
Każdy wie że to zagrywka polityczna. Miało to wszystko inaczej wyglądać.
Dlatego solidarność się odcięła.
PO wystawiła sobie pionka do robienia zadymy, 4 maja przyjedzie Tusk i będzie po strajku.
Co do nauczycieli każde ich postulaty wiążą się z pieniędzmi.
Chcą poważania? To blokowanie egzaminów i plucie na wolontariuszy na pewno im w tym nie pomoże.

Prestiż? Żadna praca nie hańbi ! Czy to lekarz czy prawnik czy kasjerka !
Są sprzątaczki co mają lepsze wykształcenie od nauczycieli tylko mniejsze znajomości i dlaczego mamy uważać je za gorsze?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2019r. 09:47  
Cytuj
@stalowemiasto

"Są sprzątaczki co mają lepsze wykształcenie od nauczycieli tylko mniejsze znajomości i dlaczego mamy uważać je za gorszych?"

Nie ma powodu uważać sprzątaczki za gorsze od nauczycieli. Nawet jeśli nie mają lepszego wykształcenia od nauczycieli.


SPRZĄTACZKI

Często przewijają się w tym temacie, z reguły są grupą społeczną z którą porównuje się nauczycieli.


"Żadna praca nie hańbi !"

Oczywiście. W tej chwili znam 2 nauczycielki, które pracują jako sprzątaczki. Może nie w Polsce, ale sprzątaczka to sprzątaczka.

Co moim zdaniem jest dowodem na to, że nie ma różnicy między nauczycielką i sprzątaczką.

Ale nie do końca rozumiem, dlaczego nie pracują w Polsce.


Z ciekawości zapytam stalowemiasto: Co powiedziałbyś córce, gdyby powiedziała, że w przyszłości chce zostać sprzątaczką?

I drugie pytanie (już do wszystkich, zwłaszcza mirka777): Która szkoła w Stalowej Woli jest najlepsza, jeśli dziecko myśli o karierze sprzątaczki?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 119
Dołączył: 5 Wrz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2019r. 10:33  
Cytuj
CYTAT
"Polska to jest taki dziwny kraj, gdzie rozmowy nauczycieli czy lekarzy o wyższych zarobkach budzą oburzenie. Nauczyciel ma być Siłaczką, lekarz Judymem, ma być pasja, zaangażowanie, etos i poświęcenie" - pisze w liście do Gazeta.pl była nauczycielka.

" Moi Drodzy, każdy z nas miał te same możliwości, ten sam start.


Chyba "nie każdy".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 900
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2019r. 12:37  
Cytuj
Jezeli sprzataczka jest dobra to potrafi zarobic do 200 zl dziennie. (Nie chodzi mi o zatrudnienie w firmie sprzatajacej). Co daje ok 5000 zl miesiecznie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2019r. 14:13  
Cytuj
"@ mirek777

"Konstytucja RP Każdemu zapewnia wolność wyrażania swoich poglądów!!!"

Rozpłacz się mirek777. "

Polaku z Polski 2 - twoje wpisy są niezwykle zabawne.
Dlaczego?
Ano dlatego, że niewiele wnoszą, pod pozorem uporządkowanej wypowiedzi kryje się chaos, bzdury i frustracja.


good

Kochani nauczyciele. Należy Wam się podwyżka. Ale nie po 1000 zł.
W zamian dajcie wreszcie coś z siebie.
I zrezygnujcie z karty nauczyciela.ok

Może zacznijcie też porządnie uczyć?

Nie.... chyba za dużo wymagam...

Obrazek

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 73
Dołączył: 29 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2019r. 14:27  
Cytuj
Każdy ma prawo o lepszy byt. Jednak nie może się to odbywać kosztem innych. W tym konkretnym przypadku nauczyciele zagrali dziećmi i ich rodzicami, całkowicie ich lekceważąc. Trudno się dziwić, że użycie takich metod przy strajku wywołało taki opór społeczny.
Jako rodzic mam popierać? Nie. Jako rodzic jestem zdecydowanie przeciwna. Nauczyciele przekroczyli pewną granicę, której nie powinni byli przekraczać.
Jestem oburzona całą tą sytuacją - i polityka nie ma z tym nic wspólnego.
Po tym strajku pozostanie tylko niechęć i jakiś niesmak względem nauczycieli.
Żal, naprawdę żal naszych dzieci...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2019r. 15:44  
Cytuj
@mirek777

Gdybym miał Cię opisać 3 słowami wybrałbym "chaos, bzdury i frustracja".



"Należy Wam się podwyżka. Ale nie po 1000 zł."

Ile się należy? Z ciekawości pytam.



"W zamian dajcie wreszcie coś z siebie."

Zagadka: co nauczyciele dają od siebie?



"Może zacznijcie też porządnie uczyć?"

W tym mieście jest katechetka, która jeszcze rok albo dwa temu przez 20-30 minut lekcji klepała z dziećmi różaniec. I tak lekcja w lekcję. Rekordem było chyba 40 minut. Bardzo pozytywna Pani. Poziom gimnazjum. Jakby nie patrzeć: Repetitio est mater studiorum.

Czy Twoim zdaniem to jest porządne uczenie?



"I zrezygnujcie z karty nauczyciela."

Może rząd mógłby ją usunąć? Jeśli ta karta to rzeczywiście taki syf, to może rząd powinien coś z tym zrobić? Rząd już coś z tym robi czy jest ślepy i zamiast usunąć kartę, daje nauczycielom jakieś podwyżki?

Co konkretnie przeszkadza Ci w karcie nauczyciela?

Nie pamiętam czy ten system dalej tak działa, ale kiedyś były chyba szkoły w których nie obowiązywała karta nauczyciela. Ktoś się orientuje? Są takie szkoły? I gdzie jest najbliższa w okolicy? Jeśli nadal są to może warto wziąć z nich przykład?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 581
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2019r. 16:22  
Cytuj
Polak z polski rzeczywiście Twoje wypowiedzi są chaotyczne.

Proponuję Ci w poniedziałek iść do szefa po 1000zł podwyżki, tylko daj znać co on na to odpowiedział.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2019r. 18:11  
Cytuj
@stalowemiasto

"Proponuję Ci w poniedziałek iść do szefa po 1000zł podwyżki, tylko daj znać co on na to odpowiedział."


Stwierdziłem, że nie będę czekał. Zadzwoniłem dzisiaj. Szef powiedział, że nie może mi dać 1000 zł podwyżki, bo obiecał już mojemu kumplowi 500 zł i drugiemu 100 zł.

I wiesz na co?

Jednemu na karmę dla krowy, drugiemu na karmę dla świni.


1000 zł - 600 zł = 400 zł

No to już mi 1000 zł nie podniesie.


P.S.

"Polak z polski rzeczywiście Twoje wypowiedzi są chaotyczne."

Możliwe.

Dajesz sobie jakoś radę?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 175
Dołączył: 9 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2019r. 18:50  
Cytuj
@PolakzPolski2

To teraz właśnie pokazałeś kto stoi za nauczycielami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2019r. 19:20  
Cytuj
@anaaaML

"Każdy ma prawo o lepszy byt."

PO CO SIĘ CHODZI DO SZKOŁY?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2019r. 19:57  
Cytuj
A ja nadal nie wiem skąd przekonanie o braku poparcia społecznego dla strajku nauczycieli.

Są jakieś badania opinii publicznej czy cała wiedza z TVP INFO?

CYTAT
Za trzy dni +/- 1 będzie po strajku, skończy się gdy słupki poparcia dla Totalitarnych zaczną spadać. Pierwszy Broniarz zgodzi się na poprzednie rozwiązania z lekka modyfikacją, niestety nie uda się powiązać pensji z wynikami pracy.

Schetino testuje metodę na wygranie paru miejsc w PE :-) Ludzie jednak nie zapomną o targowicy i sankcjach KE na Polskę i będzie lanie na kolanie. Pokazowe przesuniecie targowiczan na dalsze miejsca na listach wyborczych do parlamentu europejskiego nie zaspokoi rządzy ukarania szmalcowników. Pozostał zły smak którego nawet akcja ZNP nie przykryje.


Strajk trwa, słupki nie spadają? A może nie chodzi o słupki?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 305
Dołączył: 12 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2019r. 07:10  
Cytuj
Strajk może i trwa ale już co po niektórzy nauczyciele wylamuja się i wracają od poniedziałku do prowadzenia lekcji. Ile można strajkowac kosztem uczniów później co nagle się obudzą że materiał nie przerobiony ze oceny kiepskie i nie ma kiedy poprawić bo zaraz koniec roku. Wiadomo uczniowie się cieszą bo wolne ale jak przyjdzie im nadrabiać stracony materiał to już nie będzie im tak wesoło.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2019r. 09:18  
Cytuj
CYTAT
Strajk może i trwa ale już co po niektórzy nauczyciele wylamuja się i wracają od poniedziałku do prowadzenia lekcji. Ile można strajkowac kosztem uczniów później co nagle się obudzą że materiał nie przerobiony ze oceny kiepskie i nie ma kiedy poprawić bo zaraz koniec roku. Wiadomo uczniowie się cieszą bo wolne ale jak przyjdzie im nadrabiać stracony materiał to już nie będzie im tak wesoło.


Uczniowie nie są stroną protestu.

Pat jest w rozmowach między rządem i nauczycielami. Propozycja okrągłego stołu po świętach to za późno. Sam pomysł jest dobry ale już dziś powinni siedzieć przy stole i rozmawiać.

Poziom propagandy, użyteczni idioci i siły rzucone by dyskredytować nauczycieli jest ogromna. Pokazuje to tylko intencje rządu.


Trzeci raz pytam o poparcie, w danych sprzeciwu rodziców wobec strajku.
Potwierdzenia tych nastrojów brak. Nagonka trwa.

Nie trzeba być szczególnie inteligentnym by widzieć co się dzieje.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2019r. 10:57  
Cytuj
POWODY DLA KTÓRYCH STRAJK UPADNIE (moim zdaniem).

1. FORMA STRAJKU.

Kiedy ONR organizuje zjazd wszystkich brygad ONR to z całego kraju przyjeżdża 36 osób. ALE mają ze sobą 48 flag Polski i 319 flag ONR. I to potem ładnie wygląda na zdjęciach i różne telewizje się tym jarają.

W tej chwili ma podobno strajkować 200-300(?) tysięcy nauczycieli. Ja na ulicy nie widziałem dotychczas ani jednego. Jakieś migawki w telewizji, coś tam jedzą, jeden koleś powiedział, że mu się płakać chce.

W tej chwili nauczyciele strajkują tak jak przeciętny Kowalski wyobraża sobie pracę nauczycieli.

Siedzą w szkole i nic nie robią.

A jest jeszcze lepiej (gorzej).

Dzieci mają egzaminy i część nauczycieli klaszcze, bo jakieś barany udają krowy i świnie.

Muczeć mogą pod Sejmem albo pod willą na Żoliborzu. Przynajmniej kot prezesa będzie miał rozrywkę.

Jeśli rzeczywiście strajkuje 200-300 tysięcy ludzi to powinni sobie zrobić Marsz Niepodległości w kwietniu albo maju. Ładnie to będzie wyglądać w telewizji i ewidentnie PIS jara się kiedy duże stado ludzi z flagami przemieszcza się w jednym kierunku. Patrz Marsz Niepodległości. Patrz Czarny Piątek.

Ja nie bardzo rozumiem jak strajkujący nauczyciel ma czas organizować Szpaler Wstydu.

On w tym czasie powinien blokować drogi, przełamywać kordon policji, skakać przez płot, ginąć od kul, palić opony, wylewać gnojówkę, demolować przystanki autobusowe, wywozić Zalewską na taczkach.

Tak się robi strajki w Polsce.

Ja rozumiem, że nauczyciel to wyższa liga i do takich rzeczy się nie posunie.

I dlatego zarabia tyle ile zarabia.

A jak już dostanie lepszą robotę i zostanie na przykład żoną prezydenta to siedzi cicho, bo po co się wychylać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 22 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2019r. 13:14  
Cytuj
CYTAT
Cały ten hejt piszą tylko trolle internetowe, którzy sami się z tego śmieją jak czytają to co piszą.

Nie spotykam się w "realu" z podobnymi opiniami, nikt normalny nie powie złego słowa o nauczycielach, którzy walczą o podwyżki ZA PRACĘ! - w kraju gdzie ludzie za darmo dostają co miesiąc 500 zł za posiadanie dziecka.


To bardzo dziwne, ponieważ ja się nie spotkałem z ludźmi będącymi za strajkiem.

Tutaj trzeba odróżnić strajk od dążenia do większych zarobków. Czy ludzie są za podwyżkami dla nauczycieli ? W większości tak ale nie w ten sposób.

Czy rząd nie chce dać podwyżek ? Chce i proponuje 15 %, a w przyszłości dużo więcej przy większym pensum, które jest w tej chwili najniższe w Europie.

Czy 15 % podwyżki to mało ?

Tutaj problemem nie są zarobki nauczycieli, tylko zarobki w Polsce w ogóle. Poza metropoliami tj. Warszawa, Gdańsk, Poznań itp. zarobki za pracę bez nadgodzin w granicach 2-3 tys. netto to dobre zarobki.

Nie głosuję na PiS ale też trzeba zrozumieć każdy rząd, czy to wcześniej było AWS, SLD czy PO. Nikt nie może spełniać wszystkich żądań bo zaraz za tym zacząłby się efekt domino. Kolejne grupy, kolejne strajki.

Podsumowując - nie znam osoby, która jest za obecną formą strajku, który jak dla mnie jest użyciem "broni atomowej", która jest nieadekwatna do stanu Edukacji.
Obecnie w polskiej edukacji nie jest ani dobrze, ani źle - jest średnio i rozmowy można, a nawet trzeba prowadzić, być może inne formy strajku ale nie PORZUCAĆ UCZNIÓW w najważniejszych dla nich dniach ! To jest chore, a już brak mi słów na straszenie niedopuszczeniem do matur.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 440
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2019r. 15:38  
Cytuj
wlasnie
teraz z zona dostaniemy Jarkowe
bede mogl sobie przyzwoity smartfon kupic
lepiej ma ziec
ma dwoje dzieci
i mysli czy nie kupic nowego vw tiquana na raty
w koncu co miesiac bedzie mial 1000 zl
notomiast siostra ma krowe i pyta mnie
kiedy 500+ dostanie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2019r. 16:41  
Cytuj
Obrazek

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 6 7 8 9 10 11 12 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »