NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 ... » »»
Strajk w szkołach co sądzicie o tym ?,
Posty: 305
Dołączył: 12 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2019r. 09:20  
Cytuj
Od poniedziałku ma się zacząć strajk w szkołach co sądzicie o tym ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2019r. 09:20  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11599
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2019r. 10:00  
Cytuj
Niech zrezygnują z karty nauczyciela.

Kiedy ja zaczynałem pracę po studiach - jedyne na co mogłem liczyć to była minimalna krajowa.

Koniec z uprzywilejowaniem tej grupy zawodowej.

Chociażby ten przepis...

" Art. 64.

1. Nauczycielowi zatrudnionemu w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie letnie i zimowe, przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii i w czasie ich trwania."


A tu link do całości:

http://karta-nauczyciela.org/uprawnienia-socjalne-i-urlopy

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 305
Dołączył: 12 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2019r. 10:33  
Cytuj
Od poniedziałku ma się zacząć strajk w szkołach co sądzicie o tym ?co z dziecmi jak rodzice w pracy? Mamy ich wziasc ze soba ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 316
Dołączył: 20 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2019r. 11:27  
Cytuj
CYTAT

Kiedy ja zaczynałem pracę po studiach - jedyne na co mogłem liczyć to była minimalna krajowa.



A teraz? Dalej robisz za miske ryżu czy zacząłeś normalnie zarabiać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 708
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2019r. 11:29  
Cytuj
CYTAT
Kiedy ja zaczynałem pracę po studiach - jedyne na co mogłem liczyć to była minimalna krajowa.


Czasy się zmieniły. Teraz nikt po studiach do pracy nie idzie za minimalną. To źle?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2019r. 11:41  
Cytuj
Szkoła to też firma. Powiedzcie mi w jakiej firmie obligatoryjnie dostaja 1000zł podwyżki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 708
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2019r. 11:56  
Cytuj
CYTAT
Szkoła to też firma.


Prywatne szkoły owszem, ale chyba nie te strajkują.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 902
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2019r. 11:59  
Cytuj
3 godziny pracy dziennie:/
I 5 tysi do reki. I jeszcze malo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 5 Maja 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2019r. 11:59  
Cytuj
Sądzę że nauczyciele korzystają z tego że wybory są za kilka miesięcy i w imię poparcia PiS zrobi wszystko i da wszystko czego dusza zapragnie... Czy nauczycielom należą się podwyżki? Absolutnie nie. Tak jak pisze przedmówca, niech zrezygnują z Karty Nauczyciela, z wolnych wakacji, ferii, przerw świątecznych, 18h tygodnia pracy (o zgrozo), rocznych urlopów na poratowanie zdrowia, podwyżek inflacyjnych co roku itd itd. a wtedy mogą rozmawiać o podwyżkach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 115
Dołączył: 16 Gru 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Kwie 2019r. 12:04  
Cytuj
Uważam że, jest to protest czysto polityczny... buntowani i podsycani przez PartieOszustów. Ewidentnie widać że nie chcą się dogadać tylko zadyme robć... pewnie wykorzystają to szKODniki i pójda za nimi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 3 Gru 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2019r. 12:04  
Cytuj
Niech dostana podwyżki, ale niech pracują po 8 godzin dziennie, nie musieliby zabierać sprawdzianów do domu aby sprawdzić, czy przygotować się do lekcji. A tak biedaczki 3-4 lekcje w dniu i do domku, a potem płacz ile to muszą poświęcić czasu w domu na szkole sprawy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11599
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2019r. 12:07  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

Kiedy ja zaczynałem pracę po studiach - jedyne na co mogłem liczyć to była minimalna krajowa.



A teraz? Dalej robisz za miske ryżu czy zacząłeś normalnie zarabiać.


Teraz zarabiam godnie.

Oczywiście że jest to protest polityczny - wzorowany na "psiej grypie". Rok podwójnych wyborów. Będzie się działo.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2019r. 12:27  
Cytuj
CYTAT
Niech dostana podwyżki, ale niech pracują po 8 godzin dziennie, nie musieliby zabierać sprawdzianów do domu aby sprawdzić, czy przygotować się do lekcji. A tak biedaczki 3-4 lekcje w dniu i do domku, a potem płacz ile to muszą poświęcić czasu w domu na szkole sprawy.


Według mnie to bardzo mądre słowa. Powiem jak jest za granicą. Nauczyciele na zachodzie nie poprawiają kartkówek w domach, tam mają testy, nie ma takich nalotów.Nauczyciel ma siedzieć w szkole i tam się przygotowywać i poprawiać, nie wynosi się ze szkoły materiałów i słusznie.
Niech pracują 8 godzin, w czasie ferii i wakacji również. Powinni mieć jedynie 26 dni urlopu jak każdy i mieć do wykorzystania to w połowie ferie i reszta na wakacje i w ciągu roku 5 dni na tzw. "kacowe" jakby coś trzeba było np. załatwić. Oprócz tego mogą przecież iść na chorobowe jak każdy człowiek itp.


Skomlenie, że mało zarabiają jest dla mnie żenujące. Znam nauczycieli kilku i wiem, że zarabiają naprawdę dobrze, mimo,że jak tu wyżej wspomniano pracują po 3-5 godzin dziennie. Dla mnie to roszczeniowcy i przemądrzalcy. Nie lubię nauczycieli. Jak nie pasuje, na ich miejsce są tłumy. KUL wypuścił samych nauczycieli tysiące. Na pewno chętnie tych co im nie pasuje, zastąpią. Widziały gały co brały idąc do pracy w szkole. Jak nie pasuje, po co tam było iść? Ustąpcie miejsca innym, może lepszym od WAS.

W tym kraju wszystko załatwia się strajkami. Powinno im się odebrać Kartę Nauczyciela, inne zawody nie są gorsze. Ludzie naprawdę ciężko harują na najniższą krajową. Powinno się pensje powyższych do tych wartości z zachodu. Chcecie być w unii? Dajcie oprócz cen unijnych, również unijne pensje! Ale wszystkim!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 902
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2019r. 12:28  
Cytuj
https://www.wiocha.pl/1414237,Broniarz-w-1.-rzedzie-na-konwencji-PO

I wszystko jasne. Protest bezstronny:/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2019r. 12:41  
Cytuj
premier szydlo proponuje 9 tys
i dalej im to nie odpowiada

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2019r. 12:55  
Cytuj
A co nauczyciele mieliby robić w szkole, w ferie i wakacje?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 29 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2019r. 12:56  
Cytuj
Mądrale! Agatta 1978... Mryszard...KUL kształci nauczycieli? Nie znam nauczyciela matematyki, polskiego, chemii, fizyki i zadnego przedmiotu po KUL! Nie porównuj szkoły za granicą do naszej...nie masz asystenta, który przygotuje pomoce do lekcji. Gdzie masz sprawdzać prace? w pokoju nauczycielskim jednym dla wszystkich? na korytarzu? sale zajęte lekcyjne po Twoich lekcjach, ktoś inny tam ma lekcje po Tobie. A ten ruch, hałas, krzyk nawet, wejdź do szkoły...ile możesz sie skupić? ze swoim dzieckiem jak przyjdą do niego inne dzieci to już nic nie zrobisz, pilnujesz. Oj, mądrale, mądrale....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2019r. 13:08  
Cytuj
swoje dzieci bede naklanial
aby po studiach poszly pracowac w szkole

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 902
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2019r. 13:15  
Cytuj
CYTAT
A co nauczyciele mieliby robić w szkole, w ferie i wakacje?


Chociazby czyscic lawki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2019r. 13:16  
Cytuj
Tu pokutuje polityka rządu, bo tak się kończy rozdawnictwo pieniędzy według politycznego klucza (wyborców i wyborów). Kraj obecnie rozwija się, więc podwyżki powinien dostać każdy, stosownie do zajmowanego stanowiska, tak się dzieje na zachodzie. Gwarantuję, że w kolejce czekają kolejne zawody smiech2

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 902
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2019r. 13:26  
Cytuj
CYTAT
Tu pokutuje polityka rządu, bo tak się kończy rozdawnictwo pieniędzy według politycznego klucza (wyborców i wyborów). Kraj obecnie rozwija się, więc podwyżki powinien dostać każdy, stosownie do zajmowanego stanowiska, tak się dzieje na zachodzie. Gwarantuję, że w kolejce czekają kolejne zawody smiech2



Troche w tym prawdy. Ale pieniadze nie sa dawane okreslonej grupie osób tylko wszystkim.
Emeryci - wsrod emerytow tez sa nauczyciele
500+ - kto ma dzieci ten dostaje, takze nauczyciele

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 708
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2019r. 13:27  
Cytuj
CYTAT
Kraj obecnie rozwija się, więc podwyżki powinien dostać każdy, stosownie do zajmowanego stanowiska, tak się dzieje na zachodzie. Gwarantuję, że w kolejce czekają kolejne zawody smiech2


Szkoda tylko, że ten rząd rozdaje pieniądze nie za pracę, a za posiadane potomstwo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2019r. 13:40  
Cytuj
CYTAT
Troche w tym prawdy. Ale pieniadze nie sa dawane okreslonej grupie osób tylko wszystkim.
Emeryci - wsrod emerytow tez sa nauczyciele
500+ - kto ma dzieci ten dostaje, takze nauczyciele

I zamiast teraz zarabiać i odkładać na emeryturę, będziesz liczył na zasiłki i co rząd rzuci jako ochłap umiech
Od obecnej najniższej krajowej, będzie emerytura socjalna.
CYTAT
Szkoda tylko, że ten rząd rozdaje pieniądze nie za pracę, a za posiadane potomstwo.

To tylko wymówka (pieniądze miały zwiększyć dzietność), liczy się liczba wyborców smiech2

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 30 Sie 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2019r. 14:01  
Cytuj
Pracowałam w szkole, w której nie obowiązywała cała karta nauczyciela i ku wiadomości wielu takowe istnieją. Nie ma trzynastek, nagród, socjalnego i wielu innych przywilejów, więc nie wszyscy nauczyciele mają tak cudownie. Chętnie zrezygnowałam z wakacji na rzecz urlopu, który mogę wziąć kiedy chcę. A nie wtedy kiedy wolne mają wszyscy poniżej 20 roku życia. Popieram ich protest, bo za chwilę nie będzie młodych nauczycieli, tylko sami znerwiciwani, schorowani starsi belfrowie nie nadający się już do tej pracy i nie na czasie w odczuciu młodzież.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2019r. 14:05  
Cytuj
teraz praca nauczyciela wsrod obecnej mlodziezy to dopiero wyzwanie
wiekszosc energii idzie nad zapanowaniem nad klasa

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 4 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »