NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 6 7 8 9
Miejska stacja paliw, Paliwo
Posty: 320
Dołączył: 19 Lip 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2019r. 17:47  
Cytuj
Ja przeczytałem tylko jedną książkę i nie była to o wilku i sierotce Marysi a jaką to się domyśl, bałwochwalco i nie interesuj się ile skończyłem klas bo nie to jest w życiu najważniejsze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2019r. 17:47  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 656
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Maja 2020r. 21:25  
Cytuj
Ceny benzyny ,paliw rosna na stacjach z każdym dniem.Cena już przekroczyla 4 pln za litr paliwa.O co tu chodzi?Czy ceny na swiecie rosna,czy stacje paliw chcą odbic sobie straty na zaniżonej cenie paliw?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2226
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2020r. 21:48  
Cytuj
CYTAT
Ceny benzyny ,paliw rosna na stacjach z każdym dniem.Cena już przekroczyla 4 pln za litr paliwa.O co tu chodzi?Czy ceny na swiecie rosna,czy stacje paliw chcą odbic sobie straty na zaniżonej cenie paliw?


To po prostu powrót do normalności + nadrabianie strat stacji i koncernów umiech
Chwila moment i będziemy płacić 5.50 za benzynę lekko umiech
Mamy swoje "tanie tankowanie" umiech

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2020r. 22:32  
Cytuj
No ale co w tym dziwnego. Myślałeś że te ceny będą na stałe. Przecież to było oczywiste.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 656
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Maja 2020r. 23:50  
Cytuj
Polacy w tym roku nigdzie nie wybierają się .Zostaja w domach .Wiec stacje paliw nie sprzedadzą takich ilości paliwa jak rok temu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 620
Dołączył: 31 Sty 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2020r. 07:44  
Cytuj
przecież nie będą cały czas sprzedawać paliwo po kosztach produkcji i muszą w końcu zacząć zarabiać. Inaczej staną się niewypłacalni. I rząd im nie pomoże a wilki zza granicy patrzą którą by tu firmę przejąc za bezcen. Taki Orlen czy KGHM są podatne na ataki.

Natomiast to, co prywatni właściciele samochodów kupują do aut to kropla w morzu zużycia paliw przez gospodarkę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 164
Dołączył: 23 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Cze 2020r. 19:50  
Cytuj
Dzisiaj 3$ podwyżka baryłki ropy na światowych rynkach i stalowowolskie stacje od razu 10gr. LPG w górę.Nakupili ropy po 20$ i teraz będą mieli żniwa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Cze 2020r. 13:35  
Cytuj
a w jakich godzinach jest czynna ta stacja? bo co przyjadę to nieczynne.... moją jakieś stałe godziny otwarcia ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 132
Dołączył: 20 Maja 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Cze 2020r. 20:40  
Cytuj
Teraz na topie na ORLENIE jest ochrona rodziny i płyny za 15pln za l. Już skończyło się tanie tankownie dla bohaterów. Cena wraca do "NORMY" bo pewnie państwo podatki podniosło! I tak właśnie wygląda to sterowanie "tanie tankowanie , bo paliwa nie schodzą/ bezpieczeństwo dla bliskich bo mają płynów nadmiar. " , ale ile ludzi tyle opinii więc pozostawiam to bez komentarza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 104
Dołączył: 16 Maja 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2020r. 20:54  
Cytuj
CYTAT
a w jakich godzinach jest czynna ta stacja? bo co przyjadę to nieczynne.... moją jakieś stałe godziny otwarcia ?


Nikt nie jest w stanie określić godzin otwarcia. Częściej jest nieczynna niż czynna. Musisz wychodzić z założenia, że tylko przejeżdżasz i nie chcesz zatankować i być mega zaskoczony, gdy nagle okaże się, że zapomnieli zamknąć i jest, przez pomyłkę, otwarta.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 208
Dołączył: 28 Maja 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2023r. 14:32  
Cytuj
Nie ma cie wrażenia że na miejskiej stacji paliwa są ręcznie sterowane?
Generalnie chodzi o to żę ostatnio 95 kosztowało tam jakieś 6,46. Od dwóch dni wisi 6,32. Nie żebym lamentował, ale dolar w przeciągu tego okresu jakieś + 0,12zł, ropa odjazd jakieś +6%
W normalnej rzeczywistości paliwo by zdrożało, a tu mamy cud TANIEJE
Macie swoje podejrzenia dlaczego? nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 122
Dołączył: 24 Lut 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2023r. 15:14  
Cytuj
Nie cud tylko wybory za chwilę.
I znając życie za chwilę usłyszymy, że to sukces włodarza miasta...
Przecież ta stacja nie działa na zasadach ekonomii, bo już dawno by jej nie było.
Porównajcie do Orlenu przez ulicę - ceny wyższe, a dodatkowo mają w ofercie wszystko to o czym napisałem poniżej.

Jak wszyscy wiemy stacja nie jest w stanie utrzymać się z samego paliwa i generalnie zarabia na wszystkim innym (jedzenie, kawa, myjnia,itd.), a tego przecież tu nie ma good

Stacja MZK jest wymysłem PRowym i tylko tak należy ją traktować.
Oczywiście nigdy nie zobaczymy żadnych informacji ekonomicznych o funkcjonowaniu stacji, bo byłaby afera ile jest dokładane do jej istnienia.
Przecież obok jest stacja PKS gdzie zawsze jest dobre paliwo, tyle że nieładna, do zdjęć nie pasuje...

To ile w tym roku miasto da (my damy) dotacji dla MZK ???


CYTAT
Nie ma cie wrażenia że na miejskiej stacji paliwa są ręcznie sterowane?
Generalnie chodzi o to żę ostatnio 95 kosztowało tam jakieś 6,46. Od dwóch dni wisi 6,32. Nie żebym lamentował, ale dolar w przeciągu tego okresu jakieś + 0,12zł, ropa odjazd jakieś +6%
W normalnej rzeczywistości paliwo by zdrożało, a tu mamy cud TANIEJE
Macie swoje podejrzenia dlaczego? nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 175
Dołączył: 9 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2023r. 18:05  
Cytuj
Na innej stacji nie będę reklamował cena Pb95 spadła o 12gr. Więc nie tylko na MZK obniżka. Może jest to zaskakujące z uwagi na to że ostatnimi dniami straszyli nas podwyżkami od 1 września.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2226
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2023r. 19:58  
Cytuj
To co się dzieje na stacjach to robota rządowego Orlenu. To Orlen trzyma łapę na paliwie w tym kraju i to Orlen dyktuje ceny na stacjach paliw niezależnie od sytuacji jaka jest na rynku ropy i niezależnie od poziomu na jakim jest dolar w danym momencie.
Przecież oczywistym jest to, że wszystko za sprawą wyborów. Gdyby paliwo było obecnie złotówkę droższe a powinno niestety być to rząd byłby opluwany przez każdą grupę społeczną począwszy od rolników którzy mają obecnie okres zasiewów zbóż skończywszy na zwykłych kierowcach.
Dlatego Orlen blokuje cene paliw dosłownie dokładając z rządowej kasy. Wszystko pryśnie po wyborach a cena wystrzeli w ciągu tygodnia o złotówkę. Jestem pewien.
Co do samej stacji MZK omijam ją szerokim łukiem od kilku lat. Samochód pali mi tej beznyny więcej o 1 litr co zostało sprawdzone na kilku samochodach w mojej rodzinie. Natomiast ropa ma dużo dodatków bio w swoim składzie.

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2023r. 20:46  
Cytuj
CYTAT
Gdyby paliwo było obecnie złotówkę droższe a powinno niestety być

Dlaczego powinno być złotówkę droższe? Ja myślę, że powinno być złotówkę tańsze ok

I rząd nie dopłaca do ceny tylko odwrotnie - Pis doi Orlen i inne SSP na własne propagandandowe potrzeby!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2226
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2023r. 20:59  
Cytuj
Madras, obecnie Polska ma paliwo najtańsze w unii europejskiej. Dookoła nasi sąsiedzi mają paliwa sporo droższe. Niebezpieczne to zjawisko jest dlatego że może paliw w Polsce zacząć brakować ponieważ kierowcy / rolnicy z sąsiednich krajów będą przyjeżdżać do nas tankować i to w dużych ilościach.
Cena jest regulowana przez Orlen i tu nie ma dyskusji.

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2023r. 08:59  
Cytuj
CYTAT
Dlatego Orlen blokuje cene paliw dosłownie dokładając z rządowej kasy. Wszystko pryśnie po wyborach a cena wystrzeli w ciągu tygodnia o złotówkę. Jestem pewien.


w grudniu zeszłego roku straszyliście tak samo że po nowym roku po 10zł będzie i cały rok paliwo tanie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 10 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2023r. 09:34  
Cytuj
Tankowalem, mozna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2023r. 13:14  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Dlatego Orlen blokuje cene paliw dosłownie dokładając z rządowej kasy. Wszystko pryśnie po wyborach a cena wystrzeli w ciągu tygodnia o złotówkę. Jestem pewien.


w grudniu zeszłego roku straszyliście tak samo że po nowym roku po 10zł będzie i cały rok paliwo tanie


Paliwo tanie? Gdzie? 6,79 wczoraj tankowałem na Orlenie. To tanie paliwo?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2023r. 13:52  
Cytuj
czytaj Andrzejek co pisałem, straszyli w grudniu 2022roku że po nowym roku czyli od 2023 będzie paliwo po ponad 10zł za litr i nigdy w tym roku nie było takie drogie- było sporo tańsze bo w szczytach nawet 8zł nie kosztowało

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2023r. 14:23  
Cytuj
CYTAT
czytaj Andrzejek co pisałem, straszyli w grudniu 2022roku że po nowym roku czyli od 2023 będzie paliwo po ponad 10zł za litr i nigdy w tym roku nie było takie drogie- było sporo tańsze bo w szczytach nawet 8zł nie kosztowało


Średnio mnie interesuje co tam i czym tam debile straszą. Ty uznajesz, że wygonili kozę i jest tanio. Ja uważam, że jest drogo.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2023r. 20:08  
Cytuj
Nie że tanio. Tylko że podwyszki którą straszyli nie było

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 122
Dołączył: 24 Lut 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2023r. 20:39  
Cytuj
Nie było, bo Obajtek dostał prikaz, że ma nie podnosić, bo byłby szum (już nie pamiętasz jak mówił przez cały rok, że nie można obniżyć, a tu nagle w jeden dzień cud i można).

Zresztą wystarczy sprawdzić na ich stronie jak kształtował się poziom marży (jaki z tego zysk wyciagnęli) i mamy odpowiedź na wszystko.


CYTAT
Nie że tanio. Tylko że podwyszki którą straszyli nie było

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 6 7 8 9
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »