NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Lot do USA, Co można wnieść na pokład
Posty: 347
Dołączył: 3 Lip 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2019r. 23:52  
Cytuj
Mam pytanie do osób latajacych do USA.
Co można wnieść na pokład samolotu a czego nie wolno, słyszałem że jedzenia swojego nie wolno jak i picia, że są regulacje prawne które regulują te sprawy. Jak ma się to w rzeczywistości, czy np. jedzenie zakupione na lotnisku można wnieść, jeśli tak to do czego się ono ogranicza. 2 sprawa to kwestia bagażu, nie zmaierzam mieć praktycznie w ogóle bagażu oprócz plecaka który myśle wziąć na pokład ale nie zaszkodzi skoro już za to płacę załadować torbę podróżną napchaną np. ciuchami i bielizną tylko po to by np. podłożyć sobie pod nogi podczas lotu, czy taka torba musi iść z góry do luku bagażowego, czy można ją zabrać na pokład ?

Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień. Autor: George Bernard Shaw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2019r. 23:52  
Cytuj

Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień. Autor: George Bernard Shaw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 29 Gru 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2019r. 11:02  
Cytuj
Na pokład nie możesz wnosić jedzenia ani picia swojego. Mozesz natomiast wniesc wszystko zakupione na lotnisku, ale uwaga !!! TYLKO W STREFIE BEZCLOWEJ. Czyli juz po odprawie bagażowej i paszportowej. Bagaz podreczny nie moze przekraczac około 20 kg (ale dokladna wage reguluje kazdy przewoznik, wiec doczytaj na jego stronie). Zapomnij o plecakach czy torbach pod nogami, kazdy podreczny idzie do luu bagazowego. W takim bagazu nie mozesz miec broni, narkotykow, ostrych przedmiotow i zywnosci zakupionej poza strefa bezcłową.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 392
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2019r. 13:00  
Cytuj
Bagaż podręczny bierze się ze sobą do samolotu (czyli np.plecak, czy jakaś mała torba sportowa), nie może ważyć więcej niż chyba 7kg, możesz zabrać ze sobą na pokład laptopa i inną elektronikę. Bagaż rejestrowany, czyli normalna walizka nie może przekraczać 23kg i ona "ląduje" w łuku bagazowym, do którego nie ma dostępu dla pasażera. Jedzenie i picie wyrzuca się już przy kontroli bezpieczeństwa. Nie wiem jak w polskich portach, ale w amerykańskich przy kontroli musisz tylko wylać picie z butelki, butelkę możesz sobie zatrzymać i ją napełnić wodą z automatu, po przejściu bramek. Jedzenie i picie kupione na bezcłowym można wnosić na pokład. Po resztę informacji odsyłam do wujka google i stron przewoźnika

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 25 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2019r. 18:58  
Cytuj
Wszystko zależy od lini lotniczych.
Lot, Finnair, Virgin Atlantic, Delta, British: z nich korzystałam lecąc do USA i miałam w cenie zawsze 23 kg rejestrowane oraz 10 podrecznego. W porównaniu z tanimi liniam, bagaż podręczny bez problemu wnosiłam na pokład .
Jedzenie też miałam zawsze swoje ( suche typu paluszki, biszkopty, pączek) i nikt nie robił z tym problemu. Raz w NYC zabrali mi jabłka na lotnisku, ale to dlatego, że zapomniałam ich zjeść smiech2
Powyższe linie mają raczej w cenie napoje i jedzenie więc nie trzeba się martwić umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 347
Dołączył: 3 Lip 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2019r. 22:54  
Cytuj
Dzięki za opinie, będe leciał LOT-em.

Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień. Autor: George Bernard Shaw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »