NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Drukarka do domowego użytku ,
Posty: 90
Dołączył: 6 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2019r. 18:48  
Cytuj
Zastanawiam się nad zakupem drukarki może ktoś poleci drukarkę do domowego użytku.
Fajnie by drukarka miała w miarę nie drogie tusze bądź dostępne zamienniki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2019r. 18:48  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 150
Dołączył: 12 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2019r. 19:56  
Cytuj
Podstawowa sprawa: drukarka laserowa, nie atramentowa. Zwracaj uwagę na koszty eksploatacji (tonery), jeśli zamienniki to z wyższej półki bo co z tego, że toner kosztuje 30zł jak starczy go na 5x mniej wydruku niż z tonera za 100zł. Ja mam drukarkę firmy Brother i jest ok.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2019r. 20:04  
Cytuj
Ja proponuję drukarkę HP. Od lat używam różnych i są tanie w eksploatacji, zamiast głowicy posiada wkłady drukujące. Model drukarki zależy od zastosowania w domu. Laserowa to kolos i musi być na nią zapotrzebowanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
NEC
NEC
Posty: 76
Dołączył: 4 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2019r. 20:31  
Cytuj
CYTAT
Podstawowa sprawa: drukarka laserowa, nie atramentowa. Zwracaj uwagę na koszty eksploatacji (tonery), jeśli zamienniki to z wyższej półki bo co z tego, że toner kosztuje 30zł jak starczy go na 5x mniej wydruku niż z tonera za 100zł. Ja mam drukarkę firmy Brother i jest ok.

Uważam, że laserowa odpada do użytku domowego. Wg powyższego wymiana kompletu 4 tonerów (dobrej jakości ZAMIENNIKÓW, chyba?) to koszt 400zł, to raczej sporo. Drukarki HP uważam , że niezbyt "tolerują" zamienniki,wkłady zamienne z chipami często odrzucały, miałem 2 modele, zamieniłem na Brother DCP-J315W, którą mam od 6 lat, od początku kupuję zamienniki po 2,50 zł za sztukę. Wymiana kompletu to 10zł, tyle co ryza papieru w promocji, więc nie oszczędzam. Zero problemów.
Gdybym teraz miał wybierać inną (mój model już nie jest produkowany), to pomyślałbym np. o czymś takim, jak EPSON XP-245 z zestawem wiecznych tuszy, np. :
https://allegro.pl/oferta/epson-xp-245-3w1-wifi-wieczne-tusze-6919156230

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 129
Dołączył: 21 Wrz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2019r. 21:11  
Cytuj
Ja mam HP DeskJet 2130 i jestem zadowolona. do użytku domowego wystarczająca

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 6 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2019r. 21:25  
Cytuj
Polecam Brother DCP-T510W lub jeden z niższych modeli z uzupełnianymi zbiorniczkami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 29 Cze 2013r.
Skąd: rst rni snd tgb
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2019r. 22:59  
Cytuj
Gdybym mógł podpowiedzieć to pomyśl o tym by nowa drukarka działała po WiFi a nie tylko po kablu
W dobie urządzeń mobilnych to fantastyczna sprawa

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 273
Dołączył: 21 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2019r. 06:27  
Cytuj
Zalezy tez do czego ci ona potrzebna w domu jak chcesz wydrukowac raz na rok pita itp to i jakis tam Hp za 150 zł styknie oczywiscie zasada jest taka ze im mniej zapłacisz za drukarke to napewno wykosztujesz sie na tuszesmiech2 Mam Hp 2130 kosztowała chyba 130 zł a same tusze oczywiscie zamienniki xxl kosztowały mnie drugi tyle smiech2 jak chcesz drukowac jakiejs dobrej jakosci zdiecia czy cos podobnego tez zabardzo taka drukareczka sie nie sprawdzi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 104
Dołączył: 30 Cze 2013r.
Skąd: RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2019r. 07:20  
Cytuj
Od kliku lat mam w domu drukarkę atramentową Brother J-315W. Posiada wi-fi więc spokojnie z komórki można drukować. Koszt zamienników jak i oryginałów śmieszny. Mało drukuje. Może klika kartek w miesiącu i spokojnie nic się z nią nie dzieje. Tusze nie zasychają. Spokojnie mogę polecić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 164
Dołączył: 23 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Sty 2019r. 07:36  
Cytuj
Nigdy w życiu nie kupuj HP.Ja mam laserową za 330 zł a orginalny czarny toner HP do niej kosztuje 199 zł.Nie znałem się i dałem się namówic przez pseudo fachowca ze sklepu na Handlowej.I teraz może się okazać że drukarka pójdzie do kosza bo jak wyczytałem opinie w internecie ten model nie przyjmuje zamienników.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 15 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2019r. 10:29  
Cytuj
Używam Lexmarków i w biurze i w domu. Mogę polecić, że względu na koszt eksploatacji i bezawaryjność. Tyle, że są trochę głośne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »