NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
Rabat na wykup gruntu,
Posty: 132
Dołączył: 20 Maja 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Gru 2018r. 22:19  
Cytuj
Czy ktoś się orientuje ile zniżki planuje nasz Prezydent na wykup gruntu pod domkiem z wieczystego użytkowania? w Warszawie jest to 98% , a u nas coś będzie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Gru 2018r. 22:19  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 707
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Gru 2018r. 22:30  
Cytuj
Wczoraj jeden z posłów PISu mowil, ze w każdym mieście w którym rządzą będzie maksymalna bonifikata.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 20 Gru 2018r. 06:58  
Cytuj
CYTAT
Wczoraj jeden z posłów PISu mowil, ze w każdym mieście w którym rządzą będzie maksymalna bonifikata.


Maksymalna wg. rządu to 60%. W Warszawie bonifikata 98% tylko na miejskich terenach. Te nieruchomości na działkach skarbu państwa 60%. Ile da nasz Prezydent??

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
cdn
cdn
cdn
Posty: 302
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 20 Gru 2018r. 09:03  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Wczoraj jeden z posłów PISu mowil, ze w każdym mieście w którym rządzą będzie maksymalna bonifikata.


Maksymalna wg. rządu to 60%. W Warszawie bonifikata 98% tylko na miejskich terenach. Te nieruchomości na działkach skarbu państwa 60%. Ile da nasz Prezydent??


60% to minimalna bonifikata jaka ustalil rzad.Radni moga przeglosowac nawet 100 % bonifikaty.Nie moze byc tylko mniejsza niż 60 % wiec nie siej zametu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 20 Gru 2018r. 09:07  
Cytuj
Rząd maksymalnie daje 60% samorządy mogą wg własnych rabatów ale nie mniej niż te 60%. Ile da nasz prezio ?

Teraz jaśniej?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 132
Dołączył: 20 Maja 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Gru 2018r. 13:55  
Cytuj
To zobaczymy ile wyborcy są dla nich naprawdę warci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 27 Kwie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2019r. 09:40  
Cytuj
Ponawiam temat, coś ruszyło w temacie ? Ktoś już wykupił grunt?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 4 Wrz 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2019r. 18:03  
Cytuj
Dostał ktoś zaświadczenie z Urzędu Miasta o "przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności" ? Rok powoli mija, w wielu miastach takie zaświadczenia zostały już wydane.

zbyszko
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 37
Dołączył: 28 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2019r. 20:25  
Cytuj
CYTAT
Dostał ktoś zaświadczenie z Urzędu Miasta o "przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności" ? Rok powoli mija, w wielu miastach takie zaświadczenia zostały już wydane.

Brat czeka i póki co nic nie widać na horyzoncie w tek sprawie. Wszyscy milczą

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 22 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2019r. 21:57  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Dostał ktoś zaświadczenie z Urzędu Miasta o "przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności" ? Rok powoli mija, w wielu miastach takie zaświadczenia zostały już wydane.

Brat czeka i póki co nic nie widać na horyzoncie w tek sprawie. Wszyscy milczą


Ja i osoba z mojej rodziny (mieszkania w innych rejonach Stalowej) otrzymaliśmy takie zaświadczenia jeszcze w maju. Proponuję skontaktować się z UM w tej sprawie.

W moim przypadku po zaświadczenie musiałem się zgłosić sam, ponieważ nie zastali mnie w domu, a pracownicy UM roznosili zaświadczenia osobiście, a nie wysyłali.

Tak czy inaczej powinna dojść listem poleconym Decyzja z Sądu i ja tak miałem dlatego po dłuższym czasie braku zaświadczenia sam się zgłosiłem i takie zaświadczenie wybrałem.

Bonifikata w Stalowej wynosi 99%.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 46
Dołączył: 7 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2019r. 10:12  
Cytuj
Kilka dni temu odebrałem pismo w tej sprawie. Jest 99% bonusa. Jak ktoś reflektuje składa się prosty wniosek, UM go weryfikuje i procedury idą dalej: UM przekazuje wniosek do ksiąg wieczystych. Tam trzeba będzie się zgłosić i zrobić opłatę sądową ( koszt ok. 250 zł). Warto, bo przekształcenie to opłata do UM tylko kilka złotych. Warunek uruchomienia dofinansowania jest jeden: wniosek można wypełnić jeżeli decydujemy się ponieść opłatę w jednej racie, a nie 20rocznych rat w wysokości, jak do tej pory wynosiła opłata roczna za wieczyste użytkowanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 4 Wrz 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2019r. 15:01  
Cytuj
CYTAT
Kilka dni temu odebrałem pismo w tej sprawie. Jest 99% bonusa....


Składałeś jakieś pismo w tej sprawie czy UM sam Ci przysłał?

zbyszko
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 46
Dołączył: 7 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2019r. 15:09  
Cytuj
Roznosił pracownik (chyba) UM. Nie było nikogo w domu. Zostawił w skrzynce awizo, żeby zgłosić się do UM i tam już zostałem poinformowany co i jak.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 4 Wrz 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2019r. 18:36  
Cytuj
Dziękuję Jurek II

zbyszko
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 22 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2019r. 10:24  
Cytuj
CYTAT
Kilka dni temu odebrałem pismo w tej sprawie. Jest 99% bonusa. Jak ktoś reflektuje składa się prosty wniosek, UM go weryfikuje i procedury idą dalej: UM przekazuje wniosek do ksiąg wieczystych. Tam trzeba będzie się zgłosić i zrobić opłatę sądową ( koszt ok. 250 zł). Warto, bo przekształcenie to opłata do UM tylko kilka złotych. Warunek uruchomienia dofinansowania jest jeden: wniosek można wypełnić jeżeli decydujemy się ponieść opłatę w jednej racie, a nie 20rocznych rat w wysokości, jak do tej pory wynosiła opłata roczna za wieczyste użytkowanie.


Co Ty gadasz....nie ma żadnej opłaty w sądzie. To jest po stronie UM. Jak ktoś nie dostał Zaświadczenia z UM to trzeba się zgłosić i później na podstawie zaświadczenia wypełnić wniosek o bonifikatę.

Wniosek do sądu składa UM i decyzja wydawana jest w tym samym czasie co zaświadczenie. Z sądu - pocztą przychodzi zmiana w księdze wieczystej i tyle.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »