NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Filmy z napisami w kinie ,
Posty: 123
Dołączył: 13 Sie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2018r. 12:59  
Cytuj
Właśnie spojrzałem na repertuar kin w Stalowej Woli i przyszło mi na myśl jedno. Jak to możliwe, że w dzisiejszych czasach filmy w kinach są z napisami. Już nie wymagajmy dubbingu do każdej produkcji, ale lektor wydaje mi się, że to powinien być standard.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2018r. 12:59  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 273
Dołączył: 21 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2018r. 13:34  
Cytuj
Jak dla mnie to dubbing powinien byc tylko w filmach dla dziecismiech2 Warto tez uczyc sie jezyków przynajmniej tego angielskiego którym porozumiesz sie prawie wszedzie a własnie takie ogladanie filmów z napisami swietnie uczy jezykasmiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2018r. 13:35  
Cytuj
wielu ludzi w ten sposób nauczyło się angielskiego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 708
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2018r. 14:09  
Cytuj
Serio? sciana W czasach gdzie praktycznie każdy zna język angielski? Przecież lektor psuje film i całe szczęście, że nie ma go w kinie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 114
Dołączył: 5 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2018r. 14:42  
Cytuj
W pełni rozumiem, że lektor psuje efekty specjalne w filmach ale mimo wszystko powininien być, ze wzgledu na starsze osoby. To jest jednak kpina, że nie można zabrać dziadka/babki do kina bo juz ze wzgledu na wiek nie dadza rady z napisami. Przecież nie sa gorsi od innych ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 24 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Gru 2018r. 15:14  
Cytuj
CYTAT
W pełni rozumiem, że lektor psuje efekty specjalne w filmach ale mimo wszystko powininien być, ze wzgledu na starsze osoby. To jest jednak kpina, że nie można zabrać dziadka/babki do kina bo juz ze wzgledu na wiek nie dadza rady z napisami. Przecież nie sa gorsi od innych ?



babci nie zabierzesz tez na bungee i tez nic w tym dziwnego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 114
Dołączył: 5 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2018r. 16:00  
Cytuj
CYTAT
babci nie zabierzesz tez na bungee i tez nic w tym dziwnego.


Dzięki, że mnie uświadomiłeś bo w życiu bym o tym nie pomyślał! Czapki z głów!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 273
Dołączył: 21 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2018r. 16:13  
Cytuj
Mało którą babcie ,dziadka interesuja filmy puszczane teraz w kinach pisze to na przykładzie babc i dziadków które mam w otoczeniu czy tam znam..a filmy w kinie odkad ja pamietam były z napisami ,oczywiscie teraz powstała jeszcze moda na dubbing który jest tragiczny.Taka sytuacja ma prawdopodobnie zwiazek z kosztami łatwiej dodac napisysmiech2 a i tak wiekszosc bedzie zadowolona wiec po co przepłacac, dubbing ma za to przyciagac młodziutkich widzów bo jest smieszniejmlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 123
Dołączył: 13 Sie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2018r. 17:14  
Cytuj
Zgadzam się z poprzednimi odpowiedziami odnośnie nauki języka, choć wolę jednak lektora z tego względu, że j. angielski nie jest językiem ojczystym i nawet przy dobrej znajomości trzeba go "przetworzyc na nasze"... A czy nie uważacie, że napisy troszeczkę odciagają uwagę od tego co się dzieje w filmie??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 273
Dołączył: 21 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2018r. 17:24  
Cytuj
Zależy tez pewno jakie filmy ogladasz jakies ambitniejsze kino moze rzeczywiście byc kłopotliwe i tu lektor jest mile widziany ale filmy typu Avengers jakies horory czy inne takie tu to wystarczy troche liznac angielskiegosmiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 123
Dołączył: 13 Sie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2018r. 18:01  
Cytuj
CYTAT
Zależy tez pewno jakie filmy ogladasz jakies ambitniejsze kino moze rzeczywiście byc kłopotliwe i tu lektor jest mile widziany ale filmy typu Avengers jakies horory czy inne takie tu to wystarczy troche liznac angielskiegosmiech2

Wspomniane przez Ciebie filmy idealnie nadają się jak wspomnieli poprzednicy do nauki języka. Prosty angielski bez jakichś trudnych słów i sformułowań.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~J~
~J~
~J~
Posty: 296
Dołączył: 8 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2018r. 21:24  
Cytuj
Jest taka zasada, że jak idziesz do kina to musisz czytać. A jak nie chcesz czytać, to czekasz aż go w telewizji puszczą. Tam zawsze jest lektor. Coś za coś.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 165
Dołączył: 25 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2018r. 09:56  
Cytuj
Kwestia przyzwyczajenia ogółu. My poprzez lata komuny przyzwyczailiśmy się do lektora. Na zachodzie wszystkie filmy czy seriale są dubbingowane,a w krajach Skandynawii wszystko w TV jest z napisami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 25 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Gru 2018r. 11:07  
Cytuj
Są dwa rozwiązania:
nauka szybkiego czytania ( może za wolno czytasz?)
nauka języka angielskiego ( teraz stopień komunikatywny to powinien być standard)
Nikomu z mojego otoczenia nigdy nie przeszkadzały napisy umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 12 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Gru 2018r. 12:34  
Cytuj
CYTAT
Są dwa rozwiązania:
nauka szybkiego czytania ( może za wolno czytasz?)
nauka języka angielskiego ( teraz stopień komunikatywny to powinien być standard)
Nikomu z mojego otoczenia nigdy nie przeszkadzały napisy umiech


3 rozwiązanie dać sobie spokój w filmami i stworzyć swoje własne życie tak fajne żeby się czasu na filmy nie chciało tracić. Polecam ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 16 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Gru 2018r. 13:46  
Cytuj
Ja dużo pracuję przy komputerze i nie pójdę na film z napisami, bo mam dość czytania, chcę dać oczom odpocząć. Jeśli mam męczyć oczy to wolę nie iść.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 29 Lis 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Gru 2018r. 13:11  
Cytuj
ja tylko na filmy z napisami chodzę - polskie tłumaczenie często bywa krzywdzące dla angielskich zwrotów, więc wolę słyszeć oryginalny dialog żeby wyłapać dosłowny sens

Strialys nie tylko pomaga w walce z rozstępami ale również ujędrnia i nawilża skórę Vhttps://strialys.pl/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 63
Dołączył: 13 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2018r. 18:28  
Cytuj
Jak widzę film z polskim dubbingiem w nc+ to zaraz przełączam na wersję z napisami. Polskiego dubbingu nie da się znieść.To już wolę lektora.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~J~
~J~
~J~
Posty: 296
Dołączył: 8 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2018r. 09:03  
Cytuj
CYTAT
Jak widzę film z polskim dubbingiem w nc+ to zaraz przełączam na wersję z napisami. Polskiego dubbingu nie da się znieść.To już wolę lektora.


Dubbing to jeszcze pikuś, ale oni całą ścieżkę dźwiękową zmieniają. Jak w filmie jest dynamiczna akcja, to posłuchajcie jaka jest ścieżka dźwiękowa z dabbingiem, a potem zmieńcie na wersję oryginalną (pilotem się zmienia). W oryginale super dynamiczne, a po polsku srutu-tutu. Porażkamlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »