NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Brak prądu dla 45+, pamiętacie?
Posty: 123
Dołączył: 1 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2018r. 18:58  
Cytuj
Brak prądu przypomniał mi piękne chwile. W całej klatce wszyscy się znali i sobie pomagali. Spędzali ze sobą imieniny, rocznice, andrzejki, itp. Dzieciaki biegały po piwnicach, pisały kredą po chodnikach, grały w podchody. Rodzice spędzali czas z sąsiadami. Pewnie alkohol się też pojawiał. Czy to znaczy, że byliśmy z rodzin patologicznych?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2018r. 18:58  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 28 Lis 2018r. 19:44  
Cytuj
pamiętam swoje dzieciństwo, dziś według psychologów i innych podobnych zawodów to patologia, ale to było wręcz odwrotnie cudowne dzieciństwo, patologią jest dla mnie obecna młodzież uzależniona od smartfonów gier i innej ryjącej mózgi użytkowej elektroniki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 284
Dołączył: 25 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2018r. 22:03  
Cytuj
CYTAT
Brak prądu przypomniał mi piękne chwile. W całej klatce wszyscy się znali i sobie pomagali. Spędzali ze sobą imieniny, rocznice, andrzejki, itp. Dzieciaki biegały po piwnicach, pisały kredą po chodnikach, grały w podchody. Rodzice spędzali czas z sąsiadami. Pewnie alkohol się też pojawiał. Czy to znaczy, że byliśmy z rodzin patologicznych?


Tak

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 708
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2018r. 23:25  
Cytuj
To po prostu wskazuje na powolne dziadzienie ;)

Im człowiek starszy, tym mniej ela­stycz­nie reagu­je na zacho­dzą­ce dooko­ła zmia­ny i przede wszyst­kim coraz mniej ogar­nia.

Twoi rodzice nie rozumieli Ciebie, Twoich rodziców ich rodzice, itd..

Świat idzie do przo­du i co rusz widzi­my, że “za naszych cza­sów to było ina­czej”.

Wszystko dookoła się zmienia - czasami może na minus, ale jednak w ogólnym rozrachunku na plus. Radzę gonić za zmianami, a nie stać w miejscu i narzekać jak to kiedyś było lepiej...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 301
Dołączył: 25 Lis 2015r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2018r. 23:47  
Cytuj

Obrazek


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 339
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2018r. 06:50  
Cytuj
Pepsi, a kto tu narzeka? Technika idzie do przodu, czasy się zmieniają ok, tylko co dalej? Wyłączą prąd i co? Myślisz, że"dzisiejsza" młodzież poradziłaby sobie w jakiejś trudniejszej sytuacji? Nie, a wiesz dlaczego, bo nie ma w nich kreatywności, "myślenia". Myślą za nich urządzenia, nie mogą czegoś znaleźć w Internecie to to nie istnieje, nie da sie tego zrobić. Najbardziej przerażające są te ich wpisy na Internecie typu:dziewczyno, którą widziałem dziś na przystanku, w autobusie, na ulicy,w sklepie odezwij się. To już chyba przesada, całować też się będą przez internet? Kiedyś ludzie ze soba rozmawiali, a teraz? Nowoczesność nowoczesnością, a gdzie podstawowe uczucia,rozmowa? Trzeba i w tym kierunku pomyśleć. Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 123
Dołączył: 1 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2018r. 08:30  
Cytuj
CYTAT
To po prostu wskazuje na powolne dziadzienie ;)

Im człowiek starszy, tym mniej ela­stycz­nie reagu­je na zacho­dzą­ce dooko­ła zmia­ny i przede wszyst­kim coraz mniej ogar­nia.

Twoi rodzice nie rozumieli Ciebie, Twoich rodziców ich rodzice, itd..

Świat idzie do przo­du i co rusz widzi­my, że “za naszych cza­sów to było ina­czej”.

Wszystko dookoła się zmienia - czasami może na minus, ale jednak w ogólnym rozrachunku na plus. Radzę gonić za zmianami, a nie stać w miejscu i narzekać jak to kiedyś było lepiej...

Jak widać nawet czytanie ze zrozumieniem zanika.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 708
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2018r. 08:51  
Cytuj
Abstrahując czy to narzekanie czy nie ;)

Polecam książkę Blackout. Marc Elsberg przedstawia w książce sytuację w której Europa pogrąża się w ciemności. Ciekawa lektura.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 455
Dołączył: 9 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2018r. 10:58  
Cytuj
Technika technika , ale tutaj chodzi o bardziej związki między ludzkie , których tak jak ugór napisał są już na wyginięciu...
Para idzie sobie na kolacje razem.... zamówili uśmiechnęli się do siebie , on wyciąga telefon i coś patrzy , ona po chwili to samo.... kolacja przyszła zjedli i od razu na tel , nie minęło kolejne 15 min zapłacili i wyszli...
:szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 166
Dołączył: 28 Marz 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2018r. 11:07  
Cytuj
CYTAT
Technika technika , ale tutaj chodzi o bardziej związki między ludzkie , których tak jak ugór napisał są już na wyginięciu...
Para idzie sobie na kolacje razem.... zamówili uśmiechnęli się do siebie , on wyciąga telefon i coś patrzy , ona po chwili to samo.... kolacja przyszła zjedli i od razu na tel , nie minęło kolejne 15 min zapłacili i wyszli...
:szok:


W restauracji?
Bywam w restauracjach często i nie widze czegoś takiego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11602
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2018r. 11:10  
Cytuj
A ja nader często. Restauracje, kawiarnie, pizzerie itp...
Plaga smartfon-zombie.

Ciekawe podsumowanie tej sytuacji ostatnio słyszałem:

"Komórki zbliżają tych, co są daleko, ale oddalają tych, co są blisko"

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 166
Dołączył: 28 Marz 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2018r. 11:58  
Cytuj
CYTAT
A ja nader często. Restauracje, kawiarnie, pizzerie itp...
Plaga smartfon-zombie.

Ciekawe podsumowanie tej sytuacji ostatnio słyszałem:

"Komórki zbliżają tych, co są daleko, ale oddalają tych, co są blisko"


Polecam zatem eleganckie restauracje gdzie chodzą tam ludzie nie co inni. Tam jedynie widzę jak ktoś dyskretnie czasem zerknie na telefon i odkłada go do kieszeni. Ludzie przychodzą tam ubrani według dress cod'u i zachowują się z zachowaniem zasad s-v

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 455
Dołączył: 9 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2018r. 12:06  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Technika technika , ale tutaj chodzi o bardziej związki między ludzkie , których tak jak ugór napisał są już na wyginięciu...
Para idzie sobie na kolacje razem.... zamówili uśmiechnęli się do siebie , on wyciąga telefon i coś patrzy , ona po chwili to samo.... kolacja przyszła zjedli i od razu na tel , nie minęło kolejne 15 min zapłacili i wyszli...
:szok:


W restauracji?
Bywam w restauracjach często i nie widze czegoś takiego.


Powiesz w jakich bywasz ? To ja Ci powiem gdzie taka sytuacje widziałem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 166
Dołączył: 28 Marz 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2018r. 13:55  
Cytuj
Wopin wierze na słowo.
Tak ale na pw. Nie ma nic gorszego niz przechwałki restauracjami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 455
Dołączył: 9 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2018r. 11:17  
Cytuj
Przecież ja nawet ani jednej nie wymieniłem jeszcze umiech
Luz bracie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Lis 2018r. 11:25  
Cytuj
CYTAT
Nie ma nic gorszego niz przechwałki restauracjami.


Pożar stodoły jest gorszy od takich przechwałek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 166
Dołączył: 28 Marz 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2018r. 11:29  
Cytuj
Wopin chodziło mnie że ja nie bede tu wymeniał

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 938
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 30 Lis 2018r. 12:13  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Technika technika , ale tutaj chodzi o bardziej związki między ludzkie , których tak jak ugór napisał są już na wyginięciu...
Para idzie sobie na kolacje razem.... zamówili uśmiechnęli się do siebie , on wyciąga telefon i coś patrzy , ona po chwili to samo.... kolacja przyszła zjedli i od razu na tel , nie minęło kolejne 15 min zapłacili i wyszli...
:szok:


W restauracji?
Bywam w restauracjach często i nie widze czegoś takiego.



A ja taka sytuacje widzialem bardzo czesto, a raz widzialem na obiedzie rodzine , dwojka dzieci przed tabletem i kaski na glowach. Mialem zrobic fotke uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 26 Lis 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2018r. 14:01  
Cytuj
CYTAT
pamiętam swoje dzieciństwo, dziś według psychologów i innych podobnych zawodów to patologia, ale to było wręcz odwrotnie cudowne dzieciństwo, patologią jest dla mnie obecna młodzież uzależniona od smartfonów gier i innej ryjącej mózgi użytkowej elektroniki


Głupoty opowiadasz...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 18 Gru 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Gru 2018r. 10:13  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Technika technika , ale tutaj chodzi o bardziej związki między ludzkie , których tak jak ugór napisał są już na wyginięciu...
Para idzie sobie na kolacje razem.... zamówili uśmiechnęli się do siebie , on wyciąga telefon i coś patrzy , ona po chwili to samo.... kolacja przyszła zjedli i od razu na tel , nie minęło kolejne 15 min zapłacili i wyszli...
:szok:


W restauracji?
Bywam w restauracjach często i nie widze czegoś takiego.



A ja taka sytuacje widzialem bardzo czesto, a raz widzialem na obiedzie rodzine , dwojka dzieci przed tabletem i kaski na glowach. Mialem zrobic fotke uśmiech




teraz takie sytuacje sie widzi wszęęęęędzie. ja zawsze truje swojemu chłopakowi, że nie używamy telefonów podczas kolacji, czy jakiegokolwiek wyjścia, bo chce spędzić czas z nim, a nie z tyłem jego telefonu;) skutkuje

Naturalny krem ujędrniający i przeciwzmarszczkowy https://mialenia.pl/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »