NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Płyta indukcyjna w bloku- opłaty,
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 17 Lis 2018r. 16:17  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT

co chciałeś zasugerować

To pytanie? Nie widzę pytajnika. Nic nie chciałem "sugerować". Napisałem co napisałem, myślę, że zrozumiale. Idź do sklepu i szukaj garnka, którego nie użyjesz na indukcji. Powodzenia.


No 90% zwykłych "garnków" w sklepie na indukcji nie użyjesz, zwłaszcza tańszych, większość linii Tefal też nie działa na indukcji, trzeba specjalną (nie aluminiowe), także dziwne te twoje prześmiewki. "Garnki" które się nadają do indukcji są specjalnie oznaczone (nie jest to może super technologia, po prostu odpowiedni materiał). Ja mam osobiście zestaw tefala i parę innych i czeka mnie zmiana (tak, sprawdzałem je na indukcjiumiech, nie działają).


Poważnie, masz aluminiowe garnki? Gratuluję umiechumiech

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2018r. 16:17  
Cytuj

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Lis 2018r. 18:18  
Cytuj
CYTAT

No 90% zwykłych "garnków" w sklepie na indukcji nie użyjesz, zwłaszcza tańszych, większość linii Tefal też nie działa na indukcji, trzeba specjalną (nie aluminiowe), także dziwne te twoje prześmiewki.

Trochę mnie zaskoczyłeś. Wszedłem na stronę Tefala, dział garnki i czytam po kolei zestawy: hero działa, duetto działa, uno działa, talent działa, gourment działa, melody działa. Nie znalazłem nic, co by na indukcji nie działało. Tak naprawdę, najtańsze gary z Ikei będą grzały jak złoto. Opowieści o spejalnych garnkach słyszałem w latach 90tych ubiegłego wieku. Ale indukcja była wtedy czymś porównywalnym z teleportacją. Czasem trzeba zmienić garnki. Ja zmieniwszy gaz na indukcję niestety musiałem schować do pudła spory komplet Zeptera. Coś za coś. Nie żałuję. Nikogo do indukcji nie namawiam, jego sprawa, ja do gazu bym nie wrócił. Zwracam jedynie uwagę, że o ile czasem trzreba garnki wymienić, to nie ma konieczności szukania cudownych garnków w internecie z ameryki, tylko wystarczy pójść do sklepu na KENa na rogu i wziąć pierwszy lepszy zestaw. Gorzej z patelniami, ale to też nie jest nie do przeskoczenia. Pozdrawiam.

Ps. Plus jest taki, że garnki z indukcji po dwóch latach można sprzedać jako nieużywane umiech Moje po dwóch latach całe lśnią, są czyste i pachnące. Na gazie zawsze będzie syf, na garnku, szafkach, firankach...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lis 2018r. 16:20  
Cytuj
CYTAT
Trochę mnie zaskoczyłeś. Wszedłem na stronę Tefala, dział garnki i czytam po kolei zestawy: hero działa, duetto działa, uno działa, talent działa, gourment działa, melody działa. Nie znalazłem nic, co by na indukcji nie działało. Tak naprawdę, najtańsze gary z Ikei będą grzały jak złoto. Opowieści o spejalnych garnkach słyszałem w latach 90tych ubiegłego wieku. Ale indukcja była wtedy czymś porównywalnym z teleportacją. Czasem trzeba zmienić garnki. Ja zmieniwszy gaz na indukcję niestety musiałem schować do pudła spory komplet Zeptera. Coś za coś. Nie żałuję. Nikogo do indukcji nie namawiam, jego sprawa, ja do gazu bym nie wrócił. Zwracam jedynie uwagę, że o ile czasem trzreba garnki wymienić, to nie ma konieczności szukania cudownych garnków w internecie z ameryki, tylko wystarczy pójść do sklepu na KENa na rogu i wziąć pierwszy lepszy zestaw. Gorzej z patelniami, ale to też nie jest nie do przeskoczenia. Pozdrawiam.

Ps. Plus jest taki, że garnki z indukcji po dwóch latach można sprzedać jako nieużywane umiech Moje po dwóch latach całe lśnią, są czyste i pachnące. Na gazie zawsze będzie syf, na garnku, szafkach, firankach...


Dobra, mój błąd, garnki to nie moja branża i jak widać jestem do tyłu, ja kupowałem swoje ładnych parę lat temu i możliwe, że teraz inne realia (jak kupowałem, to była chyba tylko jedna specjalna seria pod indukcję), ale nie zmienia to faktu, że tak jak piszesz musiałeś zmienić swoje "Zeptery" (które pewnie służyły by ci jeszcze ładnych parę lat) tak inni mogą być zmuszeni zmienić swoje (zwłaszcza jak mają starsze/tańsze zestawy) - mój tefal w bdb stanie ale indukcji nie obsługuje. Ja nie mówię że to jest magia, po prostu nie wszystko na indukcji działa (ale fakt, stało się to już bardzo popularne) i naśmiewanie się z kogoś, że ktoś . Osobiście mam płytę ceramiczną i przejście na indukcję to kwestia czasu dla mnie, gazu nie popieram.

Andrzej_2.0 - a z czego niby jest większość "garnków"? Albo nierdzewka albo aluminium (oczywiście powlekane), więc niby czego mi gratulujesz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Lis 2018r. 16:40  
Cytuj
Dlatego nie przeczę, że jeżeli ktoś ma już komplet garnków to jest spora szansa, że z nich nie skorzysta. Ale zwykle gaz na indukcję zmienia się w trakcie poważnego remontu kuchni i przy takim warto odświeżyć flotę garnczków i sporo osób i tak pozbywa się tych starych. A dziś kupując nowy komplet, nie jest problemem zakup naczyń przeznaczonych do płyty indukcyjnej, bo jest ich ogrom. Więc reasumując, jeżeli ktoś ma i tak zamiar zmienić gary, to argument, że będzie musiał kupić "specjalne i drogie" garnki jest nietrafiony i wprowadza w błąd. Na to tylko chciałem zwrócić uwagę.
Zeptery służą grubo ponad 20 lat i jeszcze na pewno się przydadzą umiech A realia się zmieniają, jak pisałem kiedyś infukcja to były jakieś czary mary z amerykańskich filmów. Teraz z tego co wiem w nowych blokach często w ogóle nie doprowadza się instalacji gazowej. Płyty indukcyjne są popularne więc i producenci nie mając wyjścia tworzą naczynia uniwersalne. Pozdr.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »