NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Karaluchy w blokach,
Posty: 365
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2018r. 19:34  
Cytuj
Ostatnio sporo chodze po Stalowej i ogladam rozne nieruchomosci. Duzy problem jaki sie spotyka to karaluchy. Niewiem czy ludzie w Stalowej albo spoldzielnie mieszkaniowe sa tak cofnieci w swojej swiadomosci jakie sa z tym zagrozenia i udaja ,ze nic sie niedzieje albo sa tak zadowoleni z tego faktu ,ze maja jakies zwierzatka. Bylem kilka dni temu ogladac pare nieruchomosci na osiedlu Skarpa i Plawo to tam cale ZOO mozna spotkac. nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2018r. 19:34  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 137
Dołączył: 26 Cze 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2018r. 19:55  
Cytuj
A podasz w ktorych blokach konkretnie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 15 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2018r. 22:41  
Cytuj
O pluskwach słyszałam ale o karaluchach nie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 6 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lis 2018r. 00:27  
Cytuj
Na Okulickiego 28 w bodajże 5-tej klatce cała klatka zapluskwiona. Znajoma coś wspominała że gdzieś na parterze mieszka jakiś pan któremu rodzice umarli a że sam jest niepełnosprawny to mu pluskwy mieszkanie opanowały. Aż strach pomyśleć jak się to robactwo rozejdzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 4 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lis 2018r. 09:04  
Cytuj
Białe domy karaluchy i szczury do kompletu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lis 2018r. 09:11  
Cytuj
Niestety wielu ludzi ma głupi zwyczaj wystawiania swoich śmieci na noc przed drzwi na klatkę schodową.

Schodzą się do tego szczury.

Takie zachowanie ludzi to bezmyślność i brak poszanowania swoich sąsiadów.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 14 Wrz 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Lis 2018r. 09:59  
Cytuj
Karaluchy,pluskwy mrowki faraonki to norma od skrzyzowania przy Bazylice do gorki.
Ceny za mieszkania w Stalowej zwariowaly prawie jak w Rzeszowie.Wioska w latach 70-80 sprowadzala sie do MIASTA teraz wraca do siebie i winduje ceny bo trza chaty po ojcach wyremontowac.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 8 Lis 2018r.
Skąd: Kraków
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2018r. 10:09  
Cytuj
To niestety prawda... Karaluchy u nas na osiedlu to jakas masakra... Wyzbyc sie tego nie można... nie wiem

Kompleksowa walka z łupieżem pstrym - sprawdź Pityver [url]https://pityver.pl/[/url]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 36
Dołączył: 13 Paź 2018r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Lis 2018r. 10:35  
Cytuj
Karaluchy to zmora. Moja znajona pracowała w jadłodalni gdzie one były i przyniosła je na ubraniu do domu. Przez 2 lata truła je co tydzień a i tak coągle były w mieszkaniu. W końcu zamówiła coś przez internet , to był środek który nie truł a powodował bezpłodność u karaluchów i dopiero tym wytępiła to dziadostwo. Ja widziałam je raz bo to wyłazi tylko nocą i wiałam z tego mieszkania jak najszybciej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 16 Lis 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2018r. 19:20  
Cytuj
Tak najlepsze , ze sasiedzi udaja , ze ich to niedotyczy. W niektorych krajach admninistracje osiedla po zgloszeniu problemu wystawiaja noty kiedy bedzie usowane to dziadostwo i wszyscy musza opuscic budynek. W Stalowej to jeden sasiad patrzy na drugiego i udaja , ze ich to niedotyczy. Niewiem dlaczego jeszcze do tej pory sie tym nikt niezajmuje. Te robaki przenosza wiele chorob na ktore narazone sa dzieci.

Choroby przenoszone przez karaluchy
Obecność karaluchów w mieszkaniu może powodować reakcje alergiczne, problemy żołądkowe i biegunki. Poza tym karaluchy przenoszą chorobę Heinego-Medina (polio) – nagminne porażenie dziecięce oraz również bardzo szkodliwą czerwonkę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Lis 2018r. 21:08  
Cytuj
W bloku KEN 10 była zmora Prusaków. Sąsiedzi udawali że nie znają tematu, A noca z pod drzwi uciekalo robactwo. Ja miałem to szczęście że wynajmowalem mieszkanie i jak się zorientowałem o problemie to się wyprowadzilem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 450
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2018r. 22:14  
Cytuj
Poniatowskiego nie lepsze, gdzie jest spoldzielnia ja się pytam??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »