NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Thoni Alutec - jak tam jest?, Jak to wyglada od wewnątrz?
Posty: 73
Dołączył: 16 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2018r. 19:43  
Cytuj
Witajcie. Jak wygląda wynagrodzenie? Na jakie premie można liczyć? Umowy podpisywane są bez pośrednika, bezpośrednio z zakładem? Nadal jest tam system 4 brygadowy?

To prawda, że szukają ludzi na kontrolę jakości??

Dzięki za odp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2018r. 19:43  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2018r. 09:26  
Cytuj
Jak się ne zmieniło, to najpierw umowa jest podpisana z pośrednikiem. Po jakimś czasie dopiero podpisujesz umowę bezpośrednio z pracodawcą
Stawka to najniższa krajowa, ale zarobić można nieźle bo jest premia i trzeba tyrać nadgodziny.
Oczywiście że jest system 4-brygadowy, ale nie ma DW, bo trzeba tyrać nadgodziny.
Ogólnie do kontroli co jakiś cza są przyjęcia, bo dużo ludzi odchodzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 3 Wrz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola,
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2018r. 09:50  
Cytuj
Idz człowieku zapytaj i ci kierownicy wszystko powiedzą.
Co do alutka to tam zasze ludzi brakuje. W tym miesiacu na ta2 chyba z 5 osob sie zwalnia. Obstawiam że jak ktos odchodzi to przez 💰 bo na 4 brygadowke przychodzisz z własnej woli.

Awwf
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2018r. 09:53  
Cytuj
umowy dają już alutkowe,kasa tak jak pisał wcześniej,4 brygadowka nie na każdym wydziale jest,na teraz potrzeba do alutka 400 osobumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 73
Dołączył: 16 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2018r. 10:21  
Cytuj
No właśnie byłem dokładnie dopytać. Miejsce na kontroli jest, ale 1850 zł to jest stawka brutto, więc jakieś ok. 1350 zł na rękę i do tego 3 premie w brutto. Więc jak się ktoś pochoruje, to przyniesie do domu jakieś 1350 zł, a to nie jest nawet najniższa krajowa. Zagrywka koncertowa, bo z premiami wychodzi faktycznie jakieś 2200 zł, a to jest śmiech na sali na 4-brygadówce.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2018r. 10:42  
Cytuj
CYTAT
No właśnie byłem dokładnie dopytać. Miejsce na kontroli jest, ale 1850 zł to jest stawka brutto, więc jakieś ok. 1350 zł na rękę i do tego 3 premie w brutto. Więc jak się ktoś pochoruje, to przyniesie do domu jakieś 1350 zł, a to nie jest nawet najniższa krajowa. Zagrywka koncertowa, bo z premiami wychodzi faktycznie jakieś 2200 zł, a to jest śmiech na sali na 4-brygadówce.


Czyli nic się nie zmieniło. Premię nie tylko za chorobowe mogą Ci zabrać. Znajomy mój tam robił w kontroli, tyrał cały miesiąc nadgodziny, jednak ostatnia dnia miesiąca nie mógł zostać na nadgodziny. Jak wziął wypłatę to okazało się że miał gołą stawkę + pieniądze za nadgodziny. Za to że nie chciał dostać na nadgodziny, upierniczyli mu całą premię. To było kilka lat temu, nie wiem czy teraz jest tak samo, czy się zmieniło na lepsze:cwaniak:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 73
Dołączył: 16 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2018r. 12:41  
Cytuj
No to już rozumiem dlaczego wisi miesiąc czasu ogłoszenie o pracę na kontrolę, a nadal szukają chętnych, dzwonią i szukają jelenia. Byłem bliski od zostania tym jeleniem, bo proponowali, ale nie za takie pieniądze, skoro mam na umowie obecnej w innym zakładzie 3500 zł brutto. Wiem, że kiedy zachoruje, to przy wypłacie nie zostanę dosłownie OJEBANY z pieniędzy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pl2
pl2
pl2
Posty: 418
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2018r. 13:18  
Cytuj
CYTAT
No to już rozumiem dlaczego wisi miesiąc czasu ogłoszenie o pracę na kontrolę, a nadal szukają chętnych, dzwonią i szukają jelenia. Byłem bliski od zostania tym jeleniem, bo proponowali, ale nie za takie pieniądze, skoro mam na umowie obecnej w innym zakładzie 3500 zł brutto. Wiem, że kiedy zachoruje, to przy wypłacie nie zostanę dosłownie OJEBANY z pieniędzy.


Ja tam 4 lata temu byłem na rozmowie do KJ, chcieli mnie przyjąć, ale odmówiłem. Proponowali najniższą krajową; 2 lata zatrudnienia przez pośrednika, czyli agencję pracy (przy czym pierwsze umowy chyba tylko na 2 miesiące przez te 2 lata) i brak DW na 4-brygadówce. A najlepsze że kierownik powiedział mi, że jak się pracę nie skończy, to trzeba zostać dłużej. Długo myślałem nad ich ofertę, ale w związku z tym że miałem już pracę, to odmówiłem. Jeszcze kierownik miał pretensję, że musi dalej szukać pracownikajezyk. A jeszcze 4 lata temu, bezrobocie było większe niż teraz, a mimo to Alutec już miał problemy ze znalezieniem pracowników.
Potem od znajomych dowiedziałem co się tam odpiernicza, to już byłem pewny że dobrze zrobiłem. Tam z premii można za byle głupotę zostać pozbawionym. Tam premia jest batem na pracowników.
Jak ktoś lubi tyrać nadgodziny w szkodliwych warunkach, to polecam pracę w Alutecu. Zaraz pewnie odezwą się tu zadowoleni pracownicy tej firmy i będą chwalić się zarobkami. Ale jak napisze się, żeby powiedzieli ile muszą robić nadliczbowych w miesiącu, to jakoś nikt nie odpowiada. Obecnie pewnie mniej zarabiam, niż bym zarabiał w Alutecu, ale mam pracę od poniedziałku do piątku i tylko pierwsze zmiany.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 3 Wrz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola,
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2018r. 13:28  
Cytuj
Jak ktos ma dobre miejsce w alutku to sie trzyma
Rotacja zawsze jest na najgorszych miejscach.
Jesli ta firma i inne jej podobne nie podniosą płac to wkrótce upadną na własne życzenie.

Awwf
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 30 Gru 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2018r. 07:33  
Cytuj
Jak tam jest teraz? Jakaś poprawa? Słyszałem że na CNC jest fajnie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 428
Dołączył: 18 Sty 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Gru 2018r. 09:21  
Cytuj
CYTAT
Jak tam jest teraz? Jakaś poprawa? Słyszałem że na CNC jest fajnie

Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś było tak ze gość stawał ci ze stoperem dwie maszyny dalej i mierzył ci czas zmiany detalu co do sekundy umiech także np czas obróbki miałeś 30min a czas mocowania 5min 32sek wszystko tak podpinanie żebyś miał problem nawet gdy zajdzie potrzeba pójść do toalety to już tracisz wyrobienie. Poza tym swego czasu gdy się rozchorowałem dostałem tel od uroczej pani z agencji żebym przyszedł do biura (miałem zapalenie oskrzeli +anginę ropna) wchodząc do biura na wstępie usłyszałem „dostał pan wypowiedzenie umowy o prace nawet gdy pan wyjdzie dostał pan informacje słowna i wypowiedzenie już biegnie”
Pomyślałem ok po 7umowach co 2miesiace się pochorowalem a po 6 miałem przejść na alutec. A ze nadal byłem chory miałem przy sobie kolejne l4 na tydzień wypisane podpisałem wypowiedzenie wziąłem dokument zostawiłem babie l4 i co się stało ? Pani tak „posrana” w nachy ze aż miło wydzwaniała do mnie po 20razy dziennie przez 2tyg żeby nakłonić mnie do przyjścia i cofnięcia tego wypowiedzenia które mi dali (zwolnienie pracownika w trakcie l4 to był dla nich mega ból d**y bo okazało się ze sprawę w sądzie wybrałbym od ręki i mógłbym zadać odszkodowania które by ich zabolało) w końcu stwierdziłem ze p***ole te ich żałosne pieniądze i nie mam ochoty użerać się z idiotami a pani która kozaczka zgrywala miała pełne gacie....
Nie jestem mściwy wiec ich olalem ale cieplutko pozdrawiam ta panią bo pewnie do tej pory musi nachy często zmieniać ale tak to jest jak za zatrudnienie odpowiada agencja a pracodawca szuka czarnuchow którzy będą albo tyrać nadgodziny albo będzie ich można op***olic z kasy i dać najniższa krajowa plus kasę za nadgodziny jak ktoś raz nie zostanie bo przecież co to za czarnuch który po 40h nadgodzin w miesiącu nie chciał zostać na 8 godzin tosz to k***wa straszne ze nie ma czarnuchow nie posiadających rodzin czy życia prywatnego do końca oddanych pracy tak żeby potrafili tylko w pracy siedzieć umiech
No cóż na szczęście mam to już za sobą i nigdy nie wrócę do roboty na CNC za mniej niż 2500netto (Podstawy!) masz wiedzę i talent ? To się cen człowieku bo takich cyrków jak tam to nie widziałem nigdzie...
A jeśli jesteś pewny swoich umiejętności szukaj a znajdziesz napewno lepiej płatna prace gdzie nie będą cię zmuszać do nadgodzin i nie będzie tak ze jak nie pójdziesz to ci premie zabiorą.
Pozdrawiam wszystkich co poznali się na tym zakładzie pracy...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 428
Dołączył: 18 Sty 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Gru 2018r. 09:34  
Cytuj
CYTAT
Jak ktos ma dobre miejsce w alutku to sie trzyma
Rotacja zawsze jest na najgorszych miejscach.
Jesli ta firma i inne jej podobne nie podniosą płac to wkrótce upadną na własne życzenie.

Co nazywasz dobrym stanowiskiem przy tak nędznych zarobkach ?
Mówisz oczywiście o byciu w pracy większość życia i robieniu z nadgodzinami na każde zawołanie byle by nie stracić premii umiech Z takim podejściem do pracownika to napewno na własne życzenie upadną bo nawet ludzi z łapanki nie będą mogli znaleźć zwłaszcza ze wszystko idzie w górę od żywności po paliwo a wypłaty stoją w miejscach...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 683
Dołączył: 30 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Gru 2018r. 09:53  
Cytuj
ludzie nie trujcie się świadomie!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 6 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2018r. 10:55  
Cytuj
a jak jest w tym zakładzie na Modelarni podobno nie jest źle a i zarobić można ponad 2,5tys prawda to?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 30 Gru 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2018r. 10:57  
Cytuj
To jest obóz? Naprawdę tak tam jest. A PIP nie reaguję. Jak można kogoś zmusić robić nadgodziny

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2018r. 11:01  
Cytuj
Agencji nie ma już od kilku miesięcy. A co do samej agencji w Polsce to: https://www.banki(...)027.html

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 30 Gru 2018r. 11:02  
Cytuj
ludzie szanujcie się i dajcie sobie spokój z tym obozem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 30 Gru 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2018r. 11:10  
Cytuj
Prawda że zakład pracuje 31 do godziny21?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 428
Dołączył: 18 Sty 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Gru 2018r. 13:27  
Cytuj
CYTAT
Agencji nie ma już od kilku miesięcy. A co do samej agencji w Polsce to: https://www.banki(...)027.html

Hahahahahahahahaha padłem normalnie padłem ;) ja im odpuściłem ale widać karma i tak wróciła ^^ pewnie współpracowali tylko z obozami i przerabiali pracowników ile się da aż przerobili sami siebie hahaha

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 24 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2019r. 14:16  
Cytuj
zarobię 3500 w tym thoni alutec słyszałem ze tam jest czysto lepiej niż w uniwelsienie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2019r. 08:20  
Cytuj
CYTAT
zarobię 3500 w tym thoni alutec słyszałem ze tam jest czysto lepiej niż w uniwelsienie wiem


haaha jak walniesz 40 nadgodzin,albo masz 80%premiiok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 17 Sie 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2019r. 11:30  
Cytuj
uśmiechJa mam pytanie jak wygląda praca na oczyszczalni pracowników tokarz frezer konwencjonalny (czy nie gonią ich na szlifierki czasem )i jakie sa normy atmosfera i zarobki czy w wielkanoc jakieś bony rozdają oraz czy na przyszowska jeżdżą zmks dziękuje za odpowiedz uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 247
Dołączył: 4 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2019r. 12:46  
Cytuj
Ja przeniosłem się z Alutecu do Uniwheelsa. Dostałem umowę od Uniwheelsa, a nie z agencji na 2600 brutto + premie. Razem wychodzi mi około 3500 bez nadgodzin. Tylko ta cholerna czterobrygadówka!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 428
Dołączył: 18 Sty 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Sty 2019r. 13:25  
Cytuj
Jeśli masz pojęcie i ogarnięcie w produkcji nieseryjnej to spokojnie możesz się starać dostać do firmy gdzie 3500brutto dostajesz samej podstawy plus premie i nie musisz tyrać nadgodzin i pracujesz od pon do piątku umiech nazwy firmy nie podam bo nie trudno ja znaleźć ale dla chcącego nic trudnego umiech
Jeśli ktoś chciałby robić na 2zmiany na frezarkę z systemem sinumerik proszę o wiadomość na priv.
Akurat potrzebuje kogoś kto by był moim zmiennikiem na dwie zmiany (tydz pierwszej i tydz drugiej)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 17 Sie 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2019r. 13:41  
Cytuj
ponawiam z gory pytanie smiech2 jesli ktos cos wie niech pisze

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »