NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »
Nowy Temat Odpowiedz
Urlop pracowniczy, Witam
Posty: 60
Dołączył: 22 Wrz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Maja 2018r. 09:51  
Cytuj
Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące urlopu wypoczynkowego. Sprawa wygląda tak. 7miesięcy temu rozpoczęłam pracę na umowę o pracę. Z przyczyn losowych musiałam z niej zrezygnować z dniem ostatniego kwietnia. Przez caly okres pracy nie korzystałam z urlopu. Czy zatem nalezy mi się urlop płatny ? Pytam ponieważ nie otrzymałam od pracodawcy zapłaty za urlop jedynie połowę miesiecznego wynagrodzenia za 15 dni pracy w ostatnim miesiacu. . .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Maja 2018r. 09:51  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Maja 2018r. 10:02  
Cytuj
http://www.regiopraca.pl/portal/porady/prawa-pracownika/pierwszy-urlop-wypoczynkowy-kiedy-sie-nalezy-i-na-jak-dlugo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 900
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Maja 2018r. 11:52  
Cytuj
Jezeli pracowalas do konca kwietnia to powinnas dostac xaplate za caly miesiac a nie 15 dni. Ja za niewykozystany urlop dostalem pieniadze ale to bylo 4 lata temu. Ponoc cos sie zmienialo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 646
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 17 Maja 2018r. 15:57  
Cytuj
Ja w 2001 roku miałem sporo urlopu,kiedy chciałem go wykorzystac to brzydal brygadzista nie chciał sie zgodzic nawet na dzien bo duzo pracy jest i starsi maja pierwszenstwo .Robiłem tak pół roku i pechowo złamałem noge w listopadzie.Długo nie byłem w pracy.Po powrocie pracowałem troche ale trzeba było kogos zwolnic i młodzi poszli na pierwszy ogien.Minapisali ze zwolniony bo za czesto nie ma mnie w pracy i blokuje tok produkcji.Wywalili z pracy ,nawet nie zdarzyłem wykorzystac urlopu a miałem ponad 50 dni.Za czesc ulopu mi tylko zapłacili.Bierzcie urlop szybko bo nie wiadomo co kierownik zrobi .mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 22 Wrz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Maja 2018r. 16:31  
Cytuj
Czy nalezy mi sie urlop platny pracujaac na umowe o prace ?-jesli tak to czy moge pojsc do PIP ? I to zgłosić ?-

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Maja 2018r. 18:37  
Cytuj
CYTAT
Czy nalezy mi sie urlop platny pracujaac na umowe o prace ?-jesli tak to czy moge pojsc do PIP ? I to zgłosić ?-


Nie idź na noże z pracodawcą tylko spróbuj się dogadać, możesz kiedyś do niego wrócić a tak spalisz mosty. Jeżeli nie zechce rozmawiać to wtedy dokładnie opisz swoją sprawę do PIP, możesz też skierować sprawę do sądu pracy. Sa prawnicy, którzy za darmo taki wniosek napiszą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »