NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »
Nowy Temat Odpowiedz
Podjęcie pracy...,
Posty: 14
Dołączył: 24 Lut 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2018r. 14:36  
Cytuj
Składam CV. Dostaję zaproszenie od właściciela do podjęcia pracy na "okres próbny" (trzy - cztery dni - bez podpisywania umowy). Pracodawca nie przyjmuje mnie do pracy. Czy powinienem dostać wynagrodzenie za te 3-4 dni?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2018r. 14:36  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2018r. 14:48  
Cytuj
Oczywiście.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 24 Lut 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2018r. 14:57  
Cytuj
Tak mi się wydawało, że się należy, ale widać, że niektórzy "biznesmeni" inaczej podchodzą do sprawy...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2018r. 15:02  
Cytuj
Oczywiście, że ci się należy. Jednak będzie bardzo trudno je wyegzekwować po dobroci, jeżeli pracodawca to palant, a ty dodatkowo nie podpisałaś/eś żadnej umowy (np. na okres próbny lub krótkotrwałej umowy na czas określony).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2018r. 15:03  
Cytuj
Pracowałeś na czarno.

Mimo tego należy ci się wynagrodzenie. Możesz wystąpić do sądu z powództwem o ustalenie istnienia stosunku pracy - osobiście lub za pośrednictwem Państwowej Inspekcji Pracy.

Jakie posiadasz dowody, że zostałeś „zatrudniony” przez pracodawcę?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 122
Dołączył: 29 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2018r. 15:18  
Cytuj
CYTAT
Składam CV. Dostaję zaproszenie od właściciela do podjęcia pracy na "okres próbny" (trzy - cztery dni - bez podpisywania umowy). Pracodawca nie przyjmuje mnie do pracy. Czy powinienem dostać wynagrodzenie za te 3-4 dni?


Zadzwoń do gościa nagrywając rozmowę że chcesz kasę za te 4 dni tak aby przyznał że u niego pracowałeś. Jeśli Ci nie będzie chciał wypłacić idź do PiP. Tam nie dość że załatwią że Ci wypłacą to dojadą gościa za zatrudnianie na czarno.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 24 Lut 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2018r. 15:24  
Cytuj
Praca w "galerii handlowej". Jest monitoring. Świadkami są "klienci", którym świadczona była usługa. Nie chodzi mi o kasę, tylko o to, że ten "proceder" trwa do tej pory (chodzi o inne, wyzyskiwane osoby)...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 122
Dołączył: 29 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2018r. 15:27  
Cytuj
To tym bardziej. Do inspekcji pracy a oni się nie bawią w pouczenia tylko wlepiają. Kary wynoszą do 30 000 zł

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2018r. 15:53  
Cytuj
Masakra, że gościowi się chce co tydzień zatrudniać nowe osoby i je szkolić mlotek niektórym już kasa mózg przysłania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 5 Kwie 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Maja 2018r. 08:37  
Cytuj
Niestety, ale takie zjawiska się zdarzają - sama padłam "ofiarą" takich dni próbnych aczkolwiek w Lublinie.
Powinien w końcu znaleźć się ktoś z jajami, ktoś kto zrobi z tym w końcu porządek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Maja 2018r. 08:54  
Cytuj
mistletoe dobrze piszesz,tez śmieje z tych buraków beznesmenów którzy przeszkolą i nauczą pracownika a potem go wywala bo chciał podwyżkę 100 lub 200 zl i biorą znowu nowego i tak w kołoumiechok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Maja 2018r. 10:35  
Cytuj
CYTAT
Składam CV. Dostaję zaproszenie od właściciela do podjęcia pracy na "okres próbny" (trzy - cztery dni - bez podpisywania umowy). Pracodawca nie przyjmuje mnie do pracy. Czy powinienem dostać wynagrodzenie za te 3-4 dni?



Za każdą godzinę pracy należy się zapłata!

Wyślij poleconym wezwanie do zapłaty kwoty zaległej,jak nie zareagują to PIP i dalej sprawa sądowa. Możesz szukać osób,które są poszkodowane podobnie jak Ty i wtedy koszta np: prawnika, będą mniejsze.
Pamiętaj aby w szukaniu poszkodowanych umieszczać informacje,które nie zostaną wykorzystane przeciwko Tobie (zniesławienie).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »