NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 3 4 5 6 7 »
Ceremonia pogrzebowa i wartość życia,
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Marz 2018r. 22:05  
Cytuj
Rzeczy niestworzone. Normalnie kosmos. zaklopotany

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Marz 2018r. 22:05  
Cytuj

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Marz 2018r. 22:23  
Cytuj
HIV, powiedz mi jak najbardziej poważnie, bez wyśmiewania:

Kim byłeś w poprzednim wcieleniu i na jakiej planecie mieszkałeś?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1456
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 22 Marz 2018r. 22:32  
Cytuj
Nie lubie sie powtarzac. Wszystko juz napisalem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Marz 2018r. 22:59  
Cytuj
CYTAT
Rsta, Ty sobie drwisz. Czy to po chrześcijańsku? Pewnie przeczytałeś mój poprzedni post, w którym po krótce przedstawiłem 1,5% absurdów i banialuków z katechizmu. Jako osoba wierząca w takie dziwactwa chyba nie masz prawa wyśmiewać innych.

Co do teorii, o której pisze HIV. Zastąpienie Boga przez UFO powoduje, że całe chrześcijaństwo układa sie w logiczną całość i nabiera sensu.

I na koniec pytanie. Są tysiace, setki tysięcy ludzi, którzy widzieli UFO. Ile jest osób, które widziały Boga?????


Ja. Tu na forum ok jak dobrze poszukać to i dwóch znajdziesz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Marz 2018r. 06:04  
Cytuj
Czy Wy nie widzicie, że dyskusja z fanatykami nie ma sensu? Dyskusja już dawno odbiegła od tematu a fanatyczny ksiądz rsta z wtórem użytkownika mirek777 swoje. Nidopuszczają nawet do rzeczowej dyskusji. Odpuście fanatykowi bo jeszcze mu żylka pęknie i będziecie mieli księdza na sumieniu. Fajnie, że ksiądz jest wierny swojej wierze ale niech ksiądz uszanuje wiarę innych.
P.s.
Moderator nie widzi, że dyskusja już dawno nie toczy się w temacie? Podobnie jak w temacie "Zakaz handlu w niedziele, co sądzicie, bez zbednych komentarzy nie na temat". Niech rsta założy nowy temat na temat wyznania i tam się produkuje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Marz 2018r. 07:14  
Cytuj
CYTAT
Niech rsta założy nowy temat na temat wyznania i tam się produkuje.

Nawet go nie kuś i nie podpowiadaj mu takich głupot!!! Jest okres rekolekcji, zaleje nam ksiądz RTSA wraz z ministrantem Mirkiem forum jakimiś religijnymi tematami.
Fakt faktem, że nie dociera do nich nic o czym się pisze. Jedno co mi schlebia, to zauważyłem, że rsta nie nawiązuje polemiki ze mną, bo już dawno uznał, że wobec moich twardych i logicznych argumentów nie ma nic do powiedzenia smiech2 umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Marz 2018r. 07:45  
Cytuj
Przynajmniej macie okazję żeby zamanifestować swoje "poglądy". Inna sprawa, że jak je już zamanifestujecie, to zostaje wam współczuć. potluczony

A skoro Feniks już bawisz się w "policjanta" - co sądzisz o zamieszczaniu wpisów jeden pod drugim, zamiast edycji swojego wpisu?good

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Marz 2018r. 08:07  
Cytuj
CYTAT (Szopen)
moich twardych i logicznych argumentów

Nie rozśmieszaj mnie uśmiech smiech2 uśmiech smiech2 uśmiech smiech2
Żadnych argumentów, samo bicie piany ...


Tamat się rozszerza, bo ileż można pisać o grzebaniu zmarłych ... ?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Marz 2018r. 08:47  
Cytuj
CYTAT (mirek777)
Przynajmniej macie okazję żeby zamanifestować swoje "poglądy". Inna sprawa, że jak je już zamanifestujecie, to zostaje wam współczuć. potluczony

Współczuć to należy Wam, bo jak inaczej można wytłumaczyć, iż większość ma inne poglądy niż Ty i ten Twój ksiądz rsta?
CYTAT (mirek777)
A skoro Feniks już bawisz się w "policjanta" - co sądzisz o zamieszczaniu wpisów jeden pod drugim, zamiast edycji swojego wpisu?good

Nie bawię się w policjanta to po pierwsze tylko zastanawiam się dlaczego niektórym można więcej i nie są moderowani a po drugie nie wiem do czego pijesz z tymi wpisami. Nawiasem mówiąc po ilości postów można stwierdzić kto nabija sobie posty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Marz 2018r. 09:16  
Cytuj
Feniks - to ty traktujesz proporcje poglądów na forum jako papierek lakmusowy nastrojów społecznych? Please....cool girl

Nam się po prostu chce pisać. Nie wiem jak to traktuje Rsta, - dla mnie to zabawa i studium różnorodności poglądów.potluczony

Co do ilości moich postów. Gdyby niektórzy nie dostali tu bana i to wielokrotnie - to mieliby po 10 - 12 tyś.
Po prostu zostałem ostatni z tych, co zaglądają tu częściej niż inni. ok

Zazdrościsz mi?zaklopotany

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Marz 2018r. 09:19  
Cytuj
CYTAT
Przynajmniej macie okazję żeby zamanifestować swoje "poglądy". Inna sprawa, że jak je już zamanifestujecie, to zostaje wam współczuć. potluczony


A dlaczego ujmujesz słowo poglądy w cudzysłów? Mam rozumieć, że poglądy to macie tylko Wy, jedyne słuszne? No to faktycznie, można współczuć, ale Wam. Z innej strony wszystko się zgadza. Macie jedyne słuszne poglądy, więc jakakolwiek dyskusja z Wami mija się z celem. Katechizm wyuczony od deski do deski i świata poza nim nie ma umiech

CYTAT
Żadnych argumentów, samo bicie piany ...

Po prostu nic z tego nie rozumiesz, bo to wykracza poza Twoje możliwości poznawcze. Nie potrafisz się odnieść do żadnych kontrargumentów. Przeważnie albo je olewasz, albo zaczynasz zmieniać temat pisząc o czymś innym.

Generalnie obaj wierzycie w rzeczy, które mają tyle samo wspólnego z rzeczywistością co reinkarnacja i wcale nie przeszkadza Wam to w obśmiewaniu wierzących w to zjawisko. Wasz problem z dyskutowaniem polega na tym, że Wasze stanowisko opiera się tylko i wyłącznie na wierze. Nie macie żadnych dowodów, logicznych argumentów, świadków itp. Dlatego jesteście na straconej pozycji. Pozostaje tylko olewanie i obśmiewanie ludzi o innych poglądach niż Wasze jedyne słuszne umiech

Co do argumentów i dowodów, była mowa np. o 10 przykazaniach. Weźmy ich treść w Piśmie Świętym i ich treść w katechizmie. Wystarczy otworzyć te dwie książki, położyć obok siebie i przeczytać. Jest pole do dyskusji. Rsta pewnie się jej nie podejmie. Bo to jakieś bicie piany, a nie rzeczywistość. Na tym polega wiara. Rsta wierzy, że te przykazania są i tu i tu identyczne smiech2 Współczuję.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 632
Dołączył: 21 Marz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Marz 2018r. 09:27  
Cytuj
Mirek i rsta nie maja poglądów tylko wytyczne. Ksiądz prowadzący często tu zagląda i sprawdza co piszą. Jeśli pójdzie im cos nie tak beda mieli niemiła rozmowe albo nawet zostana odwołaniumiech.
Ale na poczatek do tematu skieruje inteligentniejsza od nich katechetkę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Marz 2018r. 09:52  
Cytuj
CYTAT
X. Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego, ani będziesz pragnął żony jego, ani sługi jego, ani służebnicy, ani wołu, ani osła, ani żadnej rzeczy, która jego jest.

X. Ani żadnej rzeczy, która jego jest.


O tym piszesz?
Masz sługę albo służebnicę?
Masz woła i osła?

No to odpowiedz sobie sam.

----------------

Jeśli ktoś przeze mnie poczuł się urażony to przepraszam.
Ale za pisanie prawdy nie mogę przepraszać.
Jedynie za nie idealny sposób w jaki to czasami napiszę.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Marz 2018r. 10:05  
Cytuj
CYTAT
Mirek i rsta nie maja poglądów tylko wytyczne. Ksiądz prowadzący często tu zagląda i sprawdza co piszą. Jeśli pójdzie im cos nie tak beda mieli niemiła rozmowe albo nawet zostana odwołaniumiech.
Ale na poczatek do tematu skieruje inteligentniejsza od nich katechetkę.


Ferbi - nie zatuszujesz swojego ubóstwa intelektualnego ujmowaniem innym. Zabłyśnij. Pokaż nam "poglądy". ok

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Marz 2018r. 10:08  
Cytuj
Mirek czego (co) nam wspolczujesz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Marz 2018r. 10:11  
Cytuj
Paradoks - Może jakiś cytat, kontekst? Okazywałem współczucie na forum w wielu sprawach i wielu osobom.potluczony

A tak na marginesie - nie piszecie polskich znaków bo jesteście analfabetami, czy wam się nie chce szanować ojczystej mowy... A może to nie jest wasza ojczysta mowa? chytry

Szopen - udowodnionych cudów jest bez liku. Pierwszy z brzegu namacalny dowód Boskiej ingerencji - Obraz Matki Bożej z Guadalupe. Włókno powinno rozpaść się wieki temu, barwniki nie mają składu chemicznego, a najlepsza ciekawostka w ... oczach Matki Bożej.ok

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Marz 2018r. 10:49  
Cytuj
Rsta, nadal nie przeczytałeś 10 przykazań? Kiepski z Ciebie katolik.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Marz 2018r. 10:54  
Cytuj
CYTAT
zauważyłem, że rsta nie nawiązuje polemiki ze mną, bo już dawno uznał, że wobec moich twardych i logicznych argumentów nie ma nic do powiedzenia



CYTAT
Rsta, nadal nie przeczytałeś 10 przykazań? Kiepski z Ciebie katolik.


Tak, te Twoje argumenty, "twarde i logiczne" a właściwie ich brak mnie rozwalają.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Marz 2018r. 11:03  
Cytuj
CYTAT (rsta)
CYTAT
X. Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego, ani będziesz pragnął żony jego, ani sługi jego, ani służebnicy, ani wołu, ani osła, ani żadnej rzeczy, która jego jest.

X. Ani żadnej rzeczy, która jego jest.


O tym piszesz?
Masz sługę albo służebnicę?
Masz woła i osła?

No to odpowiedz sobie sam.


Rsta, skup się, SzoPeN pisał o porównaniu wszystkich dziesięciu przykazań, a nie tylko dziesiątego umiech

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Marz 2018r. 11:10  
Cytuj
Dziwne, że katolika ocenia ktoś kto udaje satanistę...?

A więc twierdzicie, że Stary Testament jest prawdziwym głosem Boga?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Marz 2018r. 12:49  
Cytuj
CYTAT
A więc twierdzicie, że Stary Testament jest prawdziwym głosem Boga?

Nie. Jeden i drugi to wymysł człowieka. Znalazłeś już 10 przykazań?

CYTAT
Rsta, skup się, SzoPeN pisał o porównaniu wszystkich dziesięciu przykazań, a nie tylko dziesiątego

Ta cała sytuacja świetnie obrazuje z kim ja prowadzę dysputę jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Marz 2018r. 13:43  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
A więc twierdzicie, że Stary Testament jest prawdziwym głosem Boga?

Nie. Jeden i drugi to wymysł człowieka. Znalazłeś już 10 przykazań?

Jeżeli wg Ciebie to wymysł człowieka, to czym się przejmujesz?

Śmierć czeka na każdego z nas.
Pogrzeb.
I wtedy już obaj będziemy mieli pewność czy Bóg istnieje naprawdę ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Marz 2018r. 13:54  
Cytuj
Pozwól, że odpowiem Ci cytatem z samego siebie z kilku postów powyżej:

CYTAT
Po prostu nic z tego nie rozumiesz, bo to wykracza poza Twoje możliwości poznawcze. Nie potrafisz się odnieść do żadnych kontrargumentów. Przeważnie albo je olewasz, albo zaczynasz zmieniać temat pisząc o czymś innym.


Niczym się nie przejmuję. Przeczytałeś 10 przykazań czy jeszcze szukasz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Marz 2018r. 14:15  
Cytuj
Drwisz sobie a to mi się nie podoba.
Albo konkrety, albo nie mamy czym dyskutować.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Marz 2018r. 15:11  
Cytuj
A czego Ty jeszcze nie rozumiesz? Zadałem Ci proste zadanie zapoznania się z przykazaniami, nie potrafisz tego zrobić i jeszcze się rzucasz. Jeśli faktycznie zadanie Cię przerosło to miej pretensje do siebie. Cofnij się kilka postów wyżej to sobie może przypomnisz, przeczytaj pięć razy, to może zrozumiesz, choć już Ci truskawka starała się wyjaśnić co masz zrobić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 3 4 5 6 7 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »