NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 2 3 4 5 6 7 8 ... » »»
Zakaz handlu w niedziele, co sądzicie, bez zbednych komentarzy nie na temat
Posty: 10535
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Marz 2018r. 19:12  
Cytuj
Obywatelskie jednoczenie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2018r. 19:12  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 15 Paź 2007r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2018r. 19:21  
Cytuj
Raczej przymus .

Dyskusja z fanatykami i ślepymi wyznawcami jest bezsensowna.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10535
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Marz 2018r. 19:22  
Cytuj
Pożar w Galeriach?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2018r. 21:24  
Cytuj
CYTAT (Feniks)
Pamiętajmy, niedziele jak i soboty sa dniami ustawowo wolnymi od pracy i sobota powinna być traktowana na równi z niedzielą.

Cooo...???
Przecież to jest niedorzeczne co piszesz, ale jako człowiek wolny masz do tego prawo.
Dla mnie sobota nigdy nie będzie taka jak niedziela.
I dla wielu osób też jest zasadnicza różnica pomiędzy sobotą a niedzielą i potrafią je dni rozróżniać.


CYTAT (truskawka1)
A wracając do tematu - wystarczyłoby, żeby wszyscy, którzy uważają się za wierzących po prostu przestrzegali obowiązujących ich przykazań i nie szwendali się w niedzielę po sklepach. Po miesiącu, góra dwóch, wszystkie sklepy byłyby pozamykane we wszystkie niedziele - przecież przedsiębiorcom nie kalkulowałoby się otwieranie sklepów w dni, w które nie ma żadnych przychodów (bo umówmy się, że te 8% innowierców, ateistów i innych "zaprzańców" raczej nie zapewni odpowiednich utargów, zwłaszcza, że nie wszyscy z nich robią zakupy w niedziele).

Bo nie wystarczy być wierzącym, trzeba być jeszcze praktykującym ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Marz 2018r. 00:08  
Cytuj
CYTAT (Feniks)
Pamiętajmy, niedziele jak i soboty sa dniami ustawowo wolnymi od pracy i sobota powinna być traktowana na równi z niedzielą.

CYTAT (rsta)
Cooo...???
Przecież to jest niedorzeczne co piszesz, ale jako człowiek wolny masz do tego prawo.

Co księdza tak zdziwiło? Co jest takie niedorzeczne?
Jakby ksiądz czytał ze zrozumieniem to by wiedział o czym pisze.
CYTAT (rsta)
Dla mnie sobota nigdy nie będzie taka jak niedziela.

Dla mnie nie ma różnicy jeżeli tak jak napisałem, że są to dni ustawowo wolne od pracy, owszem w kościele niedziela ma zupełnie inne znaczenie niż sobota.
CYTAT (rsta)
I dla wielu osób też jest zasadnicza różnica pomiędzy sobotą a niedzielą i potrafią je dni rozróżniać.

Zgadza się dla jednych są to normalne dni pracy a dla drugich weekend czyli dni odpoczynku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2018r. 07:47  
Cytuj
Jeżeli sobota i niedziela to dni ustawowo wolne od pracy, to daj prawo ludziom do tego wolnego dnia przynajmniej w niedzielę również w handlu.
A jak chcesz pochodzić po sklepach w niedzielę to te sklepy, gdzie będzie pracował sam właściciel będą otwarte, to możesz po nich chodzić.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 15 Paź 2007r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2018r. 09:01  
Cytuj
Ludziom co Ty bredzisz tysiące ludzi będzie dalej pracować. Tu chodzi tylko i wyłącznie żeby zmusić ludzi do "świętowania" niedzieli.Ne ma nic wspólnego z dobrem ludzi. Jak by chodziło o dobro to by tak skonstruowali ustawę żeby człowiek miał z tego profity jakby chciał pracować w niedziele.

Dyskusja z fanatykami i ślepymi wyznawcami jest bezsensowna.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Marz 2018r. 10:04  
Cytuj
CYTAT (rsta)
to daj prawo ludziom do tego wolnego dnia przynajmniej w niedzielę również w handlu.

Szanowny księże dlaczego niedziela a nie sobota? Ci co chcą iść do kościoła to i pracując w niedziele znajdą na to czas.
Proszę księdza ludzie już mają zagwarantowane prawem dni wolne a podpisując umowę o prace godzą się dobrowolnie na prace w soboty i niedziele. Ta ustawa to zwykły bubel jak większość. Jeżeli ktoś chce pracować w weekendy to niech pracuje. Pozostaje tylko kwestia wynagrodzenia. Ustawa powinna zagwarantować pracownikowi godne wynagrodzenie a pracodawca sam oceniłby czy mu się to opłaca czy nie. W latach PRL pracując w HSW niedziele były 100% płatne + dodatek za niedziele i święta a sobota była normalnym dniem pracy.
CYTAT (rsta)
A jak chcesz pochodzić po sklepach w niedzielę to te sklepy,

Niech ksiądz mi wierzy, że korzystam z dużo bardziej atrakcyjnych miejsc na spacery niż sklepy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1032
Dołączył: 14 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Marz 2018r. 10:36  
Cytuj
CYTAT
Ludziom co Ty bredzisz tysiące ludzi będzie dalej pracować. Tu chodzi tylko i wyłącznie żeby zmusić ludzi do "świętowania" niedzieli.Ne ma nic wspólnego z dobrem ludzi. Jak by chodziło o dobro to by tak skonstruowali ustawę żeby człowiek miał z tego profity jakby chciał pracować w niedziele.
w jaki sposób zmusić? wołami cię zaciągną na mszę?

Przez lata elity budowały legendę Wałęsy i niszczyły każdego, kto twierdził,ze to kapuś. Dziś, gdy okazało się, że nim był dalej nie przyjmują tego do wiadomości. Bo nie niszczmy bohatera ble,ble,ble
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 15 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2018r. 10:42  
Cytuj
CYTAT
Jeżeli sobota i niedziela to dni ustawowo wolne od pracy, to daj prawo ludziom do tego wolnego dnia przynajmniej w niedzielę również w handlu.
A jak chcesz pochodzić po sklepach w niedzielę to te sklepy, gdzie będzie pracował sam właściciel będą otwarte, to możesz po nich chodzić.


Ja tez jestem za tym, żeby ludzie mieli prawo do świętowania w niedzielę. Ale dla mnie prawo to zupełnie co innego niż zakaz narzucony odgórnie. Gdyby pracownicy mieli prawo wyboru, czy chcą pracować w niedzielę czy nie, to właściciel sklepu musiałby w jakiś sposób zachęcić pracowników do pracy w niedzielę. A jeśli nie miałby chętnych, to musiałby to robić sam lub zamknąć sklep. Zaręczam, że za odpowiednią kasę chętnych by nie brakowało.
U mnie w pracy było kiedyś podobnie z tym , że dotyczyło to sobót. I zawsze było więcej chętnych do pracy niż było potrzeba.
Aha no i jestem za tym, żeby to prawo do wolnych niedziel dotyczyło wszystkich zawodów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8428
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 3 Marz 2018r. 10:57  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (Feniks)
Pamiętajmy, niedziele jak i soboty sa dniami ustawowo wolnymi od pracy i sobota powinna być traktowana na równi z niedzielą.

Cooo...???
Przecież to jest niedorzeczne co piszesz, ale jako człowiek wolny masz do tego prawo.
Dla mnie sobota nigdy nie będzie taka jak niedziela.
I dla wielu osób też jest zasadnicza różnica pomiędzy sobotą a niedzielą i potrafią je dni rozróżniać.


CYTAT (truskawka1)
A wracając do tematu - wystarczyłoby, żeby wszyscy, którzy uważają się za wierzących po prostu przestrzegali obowiązujących ich przykazań i nie szwendali się w niedzielę po sklepach. Po miesiącu, góra dwóch, wszystkie sklepy byłyby pozamykane we wszystkie niedziele - przecież przedsiębiorcom nie kalkulowałoby się otwieranie sklepów w dni, w które nie ma żadnych przychodów (bo umówmy się, że te 8% innowierców, ateistów i innych "zaprzańców" raczej nie zapewni odpowiednich utargów, zwłaszcza, że nie wszyscy z nich robią zakupy w niedziele).

Bo nie wystarczy być wierzącym, trzeba być jeszcze praktykującym ...


To jak nie praktykują to ich zmusicie?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 11 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2018r. 11:02  
Cytuj
bezensowna ustawa z kilku powodow.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Marz 2018r. 14:54  
Cytuj
CYTAT
Ludziom co Ty bredzisz tysiące ludzi będzie dalej pracować. Tu chodzi tylko i wyłącznie żeby zmusić ludzi do "świętowania" niedzieli.Ne ma nic wspólnego z dobrem ludzi.



Znam przykład osoby zadowolonej z ustawy,bo pracując w handlu, często w weekendy jest poza domem. Nie chodzi tu o "świętowanie" ale o spędzenie czasu wolnego z dziećmi,które od poniedziałku do piątku mają szkołę i inne zajęcia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2018r. 15:56  
Cytuj
CYTAT
Ja tez jestem za tym, żeby ludzie mieli prawo do świętowania w niedzielę. Ale dla mnie prawo to zupełnie co innego niż zakaz narzucony odgórnie. Gdyby pracownicy mieli prawo wyboru, czy chcą pracować w niedzielę czy nie.


Nie ma zakazu pracy w Niedziele bo to ustawowo dzień wolny od pracy, ale mamy przymus pracy w Niedziele w pewnych niezbędnych dziedzinach gospodarki i służbach. Pracodawca musi rekompensować za dodatkową prace w pozostałych przypadkach jeżeli zależy mu na dobrej kadrze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 15 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2018r. 19:01  
Cytuj
CYTAT


Nie ma zakazu pracy w Niedziele bo to ustawowo dzień wolny od pracy, ale mamy przymus pracy w Niedziele w pewnych niezbędnych dziedzinach gospodarki i służbach. Pracodawca musi rekompensować za dodatkową prace w pozostałych przypadkach jeżeli zależy mu na dobrej kadrze.


Zakaz handlu w niedzielę to nic innego jak zakaz pracy w handlu. Pracownik, który chciałby pracować np. w każdą niedzielę, nie ma na to szans z uwagi na ustawę. Natomiast w innych zawodach takich jak np. służba zdrowia czy
4-brygadówka itp., pracownik również nie ma wyboru, tylko musi pracować w niedzielę. Dlatego uważam, że praca w niedzielę powinna być dobrowolna dla każdego, a pracodawca powinien znaleźć sposób, aby zachęcić do pracy w niedzielę.
Tak jak wspomniałam wyżej, u mnie w pracy wolne soboty były dobrze opłacane. Chętnych nigdy nie brakowało. Ale kiedy dla pracodawcy było to już nieopłacalne, zrezygnował z tych sobót. Niestety...Ale nikt nikomu nie narzucał pracy w dzień wolny ani nie zakazywał...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8428
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 3 Marz 2018r. 19:50  
Cytuj
Są tacy, którym do głowy nie przyjdzie że ludzie mogliby mieć wybór. Zakaz, dla nich to najlepsze rozwiązanie.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1032
Dołączył: 14 Paź 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Marz 2018r. 19:51  
Cytuj
CYTAT
CYTAT


Nie ma zakazu pracy w Niedziele bo to ustawowo dzień wolny od pracy, ale mamy przymus pracy w Niedziele w pewnych niezbędnych dziedzinach gospodarki i służbach. Pracodawca musi rekompensować za dodatkową prace w pozostałych przypadkach jeżeli zależy mu na dobrej kadrze.


Zakaz handlu w niedzielę to nic innego jak zakaz pracy w handlu. Pracownik, który chciałby pracować np. w każdą niedzielę, nie ma na to szans z uwagi na ustawę. Natomiast w innych zawodach takich jak np. służba zdrowia czy
4-brygadówka itp., pracownik również nie ma wyboru, tylko musi pracować w niedzielę. Dlatego uważam, że praca w niedzielę powinna być dobrowolna dla każdego, a pracodawca powinien znaleźć sposób, aby zachęcić do pracy w niedzielę.
Tak jak wspomniałam wyżej, u mnie w pracy wolne soboty były dobrze opłacane. Chętnych nigdy nie brakowało. Ale kiedy dla pracodawcy było to już nieopłacalne, zrezygnował z tych sobót. Niestety...Ale nikt nikomu nie narzucał pracy w dzień wolny ani nie zakazywał...


no i jak sobie wyobrażasz pracę w niedzielę dla chętnych w markecie? przykładowo żaden pracownik w daną niedzielę nie chce pracować i co? pracodawca pracuje sam na 3 kasach? zatrudnia ludzi na tę niedzielę, a za tydzień zwalnia?

Przez lata elity budowały legendę Wałęsy i niszczyły każdego, kto twierdził,ze to kapuś. Dziś, gdy okazało się, że nim był dalej nie przyjmują tego do wiadomości. Bo nie niszczmy bohatera ble,ble,ble
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 302
Dołączył: 7 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2018r. 19:59  
Cytuj
Rekonstrukcja Rozwadowa przyniesie dużo pracy w Niedziele, w Stalowej natomiast w Sobotę wszystko będzie otwarte. No i gitaraok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 12 Cze 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Marz 2018r. 19:59  
Cytuj
CYTAT
Sieć dyskontów Lidl rozpoczyna promocję pod hasłem „Tania sobota” zachęcającą do robienia zakupów w soboty. To odpowiedź firmy na wchodzące właśnie w życie ograniczenie handlu w niedziele - podają wirtualnemedia.pl

Spot z kampanii pokazuje w musicalowej stylistyce rodziny robiące zakupy w Lidlu. Tekst piosenki podkreśla, że warto w tym sklepie w sobotę zrobić zakupy na zapas. Reklamy informują, że w ramach promocji „Tania sobota” niektóre produkty w najbliższą sobotę i niedzielę będą w znacznie niższych cenach.


To jest to, o czym wspominałem w moim poście.

http://www.dlahandlu.pl/detal/wiadomosci/lidl-promuje-sie-spotem-tania-sobota,68601.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 302
Dołączył: 7 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2018r. 20:00  
Cytuj
Dobra propozycja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 15 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2018r. 21:03  
Cytuj
CYTAT
no i jak sobie wyobrażasz pracę w niedzielę dla chętnych w markecie? przykładowo żaden pracownik w daną niedzielę nie chce pracować i co? pracodawca pracuje sam na 3 kasach? zatrudnia ludzi na tę niedzielę, a za tydzień zwalnia?


Wyjścia są zawsze co najmniej 2. Jak nie ma chętnych na pracę w niedzielę - nie otwiera sklepu albo płaci za tą niedzielę tyle, żeby chętni się znaleźli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 2 Marz 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Marz 2018r. 00:11  
Cytuj
Proponuje krytykantom ustawy żeby sami poszli do pracy w niedzielę w galerii bez żadnego dodatkowego wynagrodzenia za ten dzień bo stawka godzinowa jest jak za zwykły dzień, ciekawe co jeden z drugim by wtedy powiedział. A jeżeli nie ma się co robić w niedzielę tylko chodzić bez sensu po sklepach to sorawka ;)Żal dupę ściska za przeproszeniem bo bez wyjścia do vivo w niedzielę żyć nie umiecie, szkoda mi takich ludzi ;) PS niekatolik

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 4 Marz 2018r. 01:27  
Cytuj
wtf1989 nikt nikogo nie zmusza do pracy w handlu. Podobno bezrobocia już nie ma i jest rynek pracownika. W Biedronce i Lidlu zarobisz więcej niż w biurze z wyższym wykształceniem i dwoma językami obcymi. Więc jest wybór.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Marz 2018r. 08:40  
Cytuj
Andrzej uderzył w samo sednoumiech, gdyby rzad zwiekszyl stawkę godzinowa w niedziele, zyskali by wszyscy nie tylko procownicy handlu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Marz 2018r. 08:44  
Cytuj
CYTAT
Są tacy, którym do głowy nie przyjdzie że ludzie mogliby mieć wybór. Zakaz, dla nich to najlepsze rozwiązanie.

Dlaczego tak Cię boli to, że ludzie chcą mieć wolne niedzielę?

Czy wypowiadał się choć jeden pracownik marketu, który napisał, że chce pracować w niedzielę na kasie, czy na sklepie ???

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 2 3 4 5 6 7 8 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »