NawigacjaStart » Forum » StaloweMiasto » Kosz »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
JPK-księgowy,
Posty: 5
Dołączył: 28 Sty 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2018r. 02:39  
Cytuj
Plik JPK -księgowy-kogo polecacie?Czy samemu można z tym się uporać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2018r. 02:39  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 30 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2018r. 17:31  
Cytuj
Samemu. To nic innego jak dane w excelu. A ksiegowe kroja kase jak za mokre zboze. Jedyne z xzym mozesz moec problem to przeslanie poprawne ale ja osobiscie jako laik komputerowy dalam rade. Najgorszy 1szy raz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 3 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2018r. 18:09  
Cytuj
https://www.fillup.pl/ Ja ten program używam do JPK

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2018r. 18:10  
Cytuj
No i zaczął się lament użytkowników Macintoshów:

https://msp.m(...)144.html

Jak zwykle komplikują życie przedsiębiorcom. Wystarczyło stworzyć aplikację webową, czyli działającą w przeglądarce. Logowanie poprzez ePUAP lub podpis elektroniczny, wybór pliku CSV/ODS/XLS z dysku (bądź przeciągnięcie do okna przeglądarki), wysłanie na serwer i wyświetlenie statusu. Stworzenie takiej aplikacji wyszłoby taniej, może zwiększyłyby się nieznacznie koszty utrzymania infrastruktury łącznie z zapewnieniem dostępu do aplikacji, ale nie byłoby problemu z odpaleniem programu na innych systemach niż Windows i Linux. Każdy ma przeglądarkę internetową.

@złoteczko: Tak, można się samemu uporać. Tu masz instrukcję:

http://www.finanse.mf.gov.pl/web/wp/pp/jpk/wypelnij-i-wyslij

Mała uwaga: jeśli używacie LibreOffice, przy zapisie arkusza do formatu CSV otwórzcie opcje filtra i zmieńcie separator kolumn na średnik. Domyślnie jest ustawiony przecinek i Klient JPK tego nie wczyta.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 24 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Lut 2018r. 19:55  
Cytuj
kazdy normalny program robi jpk jednym kliknieciem z wystawionych faktur.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 253
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2018r. 21:33  
Cytuj
CYTAT
kazdy normalny program robi jpk jednym kliknieciem z wystawionych faktur.


Tak z wystawionych faktur co najwyżej może ci zrobić plik JPK_FA, a od stycznia wysyłasz plik JPK_VAT (rejestry VAT), tzn te kwoty które wysyłasz w deklaracji VAT7 (musza byc zgodne). Programy ksiegowe prawie wszystkie maja taką funkcję, a jeśli kupuje ktoś darmowy z gazetą to wysyła ręcznie ze strony Ministerstwa (przedsiębiorcy sknerusy umiech)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 18 Wrz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2018r. 23:37  
Cytuj
CYTAT
Samemu. To nic innego jak dane w excelu. A ksiegowe kroja kase jak za mokre zboze. Jedyne z xzym mozesz moec problem to przeslanie poprawne ale ja osobiscie jako laik komputerowy dalam rade. Najgorszy 1szy raz


Kasa zależy od prowadzonej działalności, ilości dokumentów, pracowników itd.. Mi średnio wychodzi 150 zł za firmę. Moja księgowa robi JPK w tej samej cenie co prowadziła mi do tej pory księgowość. Z biura korzystam, bo nie chce mi się tracić czasu na dowiadywanie się pierduł w stylu JPK, RODO itd. Księgowa bierze kasę i ona się tym martwi a ja robię to czym się zajmuje moja firma umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 17 Lut 2018r. 00:12  
Cytuj
A co ma RODO do księgowości :szok:?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 253
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lut 2018r. 08:58  
Cytuj
CYTAT
[Kasa zależy od prowadzonej działalności, ilości dokumentów, pracowników itd.. Mi średnio wychodzi 150 zł za firmę. Moja księgowa robi JPK w tej samej cenie co prowadziła mi do tej pory księgowość. Z biura korzystam, bo nie chce mi się tracić czasu na dowiadywanie się pierduł w stylu JPK, RODO itd. Księgowa bierze kasę i ona się tym martwi a ja robię to czym się zajmuje moja firma umiech


Dokładnie,płacę raz w miesiącu i prawie zero mnie interesuje. Wszytsko jest w cenie. A jak prowadze Firme to nie mam czasu na takie rzeczy.Proste

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lut 2018r. 11:03  
Cytuj
JPK
to nie jest tak do konca oczywiste
2 tygodnie temu ministerstwo
zmienilo strukture JPK
jezeli nasza struktura nie bedzie zgodna
to serwer ministerstwa takiego JPK nie przyjmie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 708
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lut 2018r. 11:21  
Cytuj
RODO się będziesz jednak musiał sam zainteresować. Polecam już teraz, bo maj już blisko. Kary do 4% obrotu rocznego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 253
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lut 2018r. 12:11  
Cytuj
CYTAT
JPK
to nie jest tak do konca oczywiste
2 tygodnie temu ministerstwo
zmienilo strukture JPK
jezeli nasza struktura nie bedzie zgodna
to serwer ministerstwa takiego JPK nie przyjmie


Nie zmieniono żadnej struktury JPK dwa tygodnie temu, od stycznia obowiązuje ta sama.PO prostu wprowadzono podpis profilem zaufanym (od 10.02), a wcześniej było tylko mozna elektronicznym podpisem, ma być jeszcze wprowadzona możliwość uwierzytelniania przychodem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 9 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lut 2018r. 16:53  
Cytuj
Lena, alfz ma rację myślę że czeka cię niespodzianka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 253
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lut 2018r. 17:19  
Cytuj
CYTAT
Lena, alfz ma rację myślę że czeka cię niespodzianka.


Struktura JPK była inna za 2017, a od stycznia obowiązuje inna. Więc nie ma tu sie czemu dziwić, i wcale nie uległa zmianie 2 tyg temu tylko wczesniej(zmiana dotyczy danych podatnika). Dziwia to sie raczej firmy które sobie sami prowadzą dokumentację - bo Vatowcy prócz plików JPK maja obowiązek od 1.01. prowadzic ksiegowość elektronicznie ( a jakoś do niektórych to nie trafia)- czyli wszystko na komputerze. Stad na forach tyle pytań w stylu: gdzie moge dostać jakiś darmowy dobry program". Śmiechu warte, i żal ściska.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lut 2018r. 18:46  
Cytuj
no i ostatnio klient JPK 2.0 - ten ministerialny nie wysylal
natomiast z innej aplikacji szlo
a tak na marinesie
JPKi wysylam od lutego 2017 r
wiec jakies doswiadczenie juz zlapalem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 253
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lut 2018r. 21:50  
Cytuj
CYTAT
no i ostatnio klient JPK 2.0 - ten ministerialny nie wysylal
natomiast z innej aplikacji szlo
a tak na marinesie
JPKi wysylam od lutego 2017 r
wiec jakies doswiadczenie juz zlapalem


Nie ty jedyny, Ja również od roku ;)A skoro szkoda pieniędzy na inwestycję w dobry program to takie są skutki umiechO tym wczesniej pisałam, jak ktoś skneruje na takich ważnych rzeczach to później zbiera plony umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 37
Dołączył: 19 Lis 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lut 2018r. 17:43  
Cytuj
A czy u Waszych księgowych w związku z nowymi obowiązkami związanymi z jpk wzrosły ceny usług za prowadzenie księgowości?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Lut 2018r. 18:53  
Cytuj
Aby samodzielnie prowadzić księgowość, wystarczy wydać 59 zł rocznie na program Mała Księgowość w e-sklepie Rzeczpospolitej.

Program zawiera wszystko, co jest niezbędne do prowadzenia działalności i bez najmniejszego problemu sporządza oraz wysyła pliki JPK-VAT (wszystkie pliki JPK, deklaracje VAT itp.) w oparciu o zaksięgowane faktury sprzedażowe i kosztowe. Autorzy programu bardzo szybko reagują na wszystkie wymysły ministerstwa.

Też kiedyś wydawałem co miesiąc ponad 200 złotych na biuro rachunkowe, ale od 2010 roku wszystko robię sam. Nie jest to trudne, ale oczywiście zależy od skali działalności, chęci i niestety wymaga minimum wiedzy (potrzebne informacje zawsze można uzyskać w US lub znaleźć w internecie).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 708
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lut 2018r. 22:57  
Cytuj
CYTAT
Też kiedyś wydawałem co miesiąc ponad 200 złotych na biuro rachunkowe, ale od 2010 roku wszystko robię sam. Nie jest to trudne, ale oczywiście zależy od skali działalności, chęci i niestety wymaga minimum wiedzy (potrzebne informacje zawsze można uzyskać w US lub znaleźć w internecie).


Pytanie czy warto tracić czas, aby zaoszczędzić 200 zł.

W tym samym czasie gdy bawimy się w księgowego można przecież pracować i zarobić pewnie więcej niż oszczędzimy (200 zł).Warto policzyć ile kosztuje nas godzina naszego czasu i czy nie warto jej poświęcić na pracę na rzecz swojej firmy, niż próbie pozornego oszczędzania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 9 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Lut 2018r. 08:04  
Cytuj
Pepsi, masz oczywiście rację.
Dlatego napisałem, że zależy to m.in. od skali działalności.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 18 Wrz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2018r. 09:08  
Cytuj
CYTAT
A czy u Waszych księgowych w związku z nowymi obowiązkami związanymi z jpk wzrosły ceny usług za prowadzenie księgowości?


U mojej księgowej nie wzrosły. Ceny wzrastają tylko jak zwiększy się ilość faktur lub pracowników.
Księgowa powiedziała mi, że ten "nowy obowiązek" to 5 kliknięć na miesiąc, więc za co ma brać więcej kasy. Ale z tego co słyszę, to niektóre biura rachunkowe wykorzystały to JPK do podniesienie kosztów obsługi księgowej. Może trzeba zmienić biuro ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 316
Dołączył: 20 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2018r. 13:38  
Cytuj
Moja księgowa podnosi więc zmieniam umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2018r. 13:58  
Cytuj
najlepiej znalezc taka ksiegowa
ktora maksymalnie bierze 100 zl
no i oczywiscie odpowiada za swoja robote

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 18 Wrz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2018r. 16:58  
Cytuj
CYTAT
najlepiej znalezc taka ksiegowa
ktora maksymalnie bierze 100 zl
no i oczywiscie odpowiada za swoja robote

Kasa zależy od tego ile masz dokumentów, ilu pracowników, jaki rodzaj działalności.
Pełna księgowość, 1000 faktur i 20 pracowników ... za 100 zł ? umiech Jeśli znajdziesz to daj namiar umiech.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 24 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Lut 2018r. 17:17  
Cytuj
CYTAT
najlepiej znalezc taka ksiegowa
ktora maksymalnie bierze 100 zl
no i oczywiscie odpowiada za swoja robote



100 zł za ksiegowosc ? chyba na głowe upadłes. Za tyle to żul nie chciał mi wykopac dołka pod kabel na działce ...

zeby ksiegowosc miala rece i nogi, byla uzyteczna zyciowo to nawet przy 1 os dzialalnosci i do kilkudziesieciu faktur musi kosztowac min 400 zł netto. Taniej to ci student moze zrobi tak jak mu sie wydaje (albo przepisze faktury). Jak firma wieksza, wiecej pracownikow, faktur to koszt rosnie - to normalne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » StaloweMiasto » Kosz »