NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 9 10 11 12 13 14 15 ... » »»
Nowe mieszkania komunalne,
Posty: 137
Dołączył: 26 Cze 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2018r. 21:24  
Cytuj
CYTAT
Tylko życie nie wygląda tak jak przedstawisz w danej chwili, jeszcze 1,5 roku temu nasz wspólny dochód to 3500 zł, i wynajmowane mieszkanie od 12 lat, wiec było ciężko. Ale żona zmieniła prace i już nie zarabia 1300 zł , w tym samym czasie po 12 latach pracy awansowałem . Wiec było ciężko na kredytach się jechało a teraz sie odkuwamy


Mieszkanie 60m wychodzi jakies 220tys. Za ta kase na upartego wybudujesz dom pod warunkiem ze masz dzialke. Tylko wez kredyt 220tys dolicz sobie ile odsetek do banku oddasz. Co przeklada sie rzecz jasna na okres splaty takze..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2018r. 21:24  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 166
Dołączył: 30 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2018r. 21:26  
Cytuj
Dokładnie jeśli masz działkę , a działka tyle kosztuje co wybudowanie domu umiechNo chyba ze 30 km od Stalowej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 57
Dołączył: 30 Cze 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2018r. 21:38  
Cytuj
Ta opcja jest fajna bo 3800 zł za metr a możesz spłacać przez 20 lat. To już jest koszt z kredytem.. a na wolnym rynku za mieszkanie musisz zapłacić gotówką odrazu albo wziąć kredyt (jeżeli go wgl dadzą) i wtedy drugie tyle spłacasz za odsetki...
A tu fajna perspektywa się szykowała...

Ja mieszczę się w przedziale do 30 lat, i takie mieszkanie Nam i napewno wielu z Nas daloby tą szansę na własne M.. i tymbardziej że się to spłaca miesięcznie a nie odrazu wywalasz tyle pieniędzy ..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 137
Dołączył: 26 Cze 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2018r. 21:40  
Cytuj
Otoz to

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 137
Dołączył: 26 Cze 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2018r. 21:42  
Cytuj
CYTAT
Dokładnie jeśli masz działkę , a działka tyle kosztuje co wybudowanie domu umiechNo chyba ze 30 km od Stalowej


Dokladnie. W bliskich okolicach ostatnio widzialem nawet po ponad 100tys dzialki. Takze albo ludzi pogielo z cenami albo jestem naprawde biedny

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 57
Dołączył: 30 Cze 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2018r. 22:09  
Cytuj
Jesteście chętni na rekrutację do 3 bloku?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 23 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2018r. 23:36  
Cytuj
ja myślę, że złożę na następną rekrutacje ale to wszystko jest mega przykre :/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 137
Dołączył: 26 Cze 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2018r. 07:41  
Cytuj
Ja tez zloze. Bo i tak wyjscia nie mam innego na obecna chwile

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 57
Dołączył: 30 Cze 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2018r. 08:15  
Cytuj
Ja też... Miało być mieszkanie plus a jest z perspektywą ale chyba dla rodzin urzędników

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 57
Dołączył: 30 Cze 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2018r. 08:16  
Cytuj
Ja tam się przejdę i zapytam że jeżeli teraz przyszła odmowa i zapraszają na drugi etap to jakim cudem nagle będzie ta stabilność płatnicza ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 137
Dołączył: 26 Cze 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2018r. 09:11  
Cytuj
Tech mysle ze chyba szkoda nerwow i czasu bo i tak sie nie dowiesz zapewne niczego sensownego

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2018r. 09:12  
Cytuj
Tak z ciekawości, czy jest podana do publicznej wiadomosci lista osób ktore się zakwalifikowały na przydział tak zwanego mieszkania komunalnego.
Mam prawo wiedziec kogo mieszkańcy miasta sponsorują.

Moim zdaniem powinny być budowane mieszkania do 50 m2. tylko pod wynajm /tak zwane przejściowe na określony okres czasu/ placisz czynsz mieszkasz, bez prawa wykupu na własność.

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 31 Maja 2018r. 09:25  
Cytuj
CYTAT
Tak z ciekawości, czy jest podana do publicznej wiadomosci lista osób ktore się zakwalifikowały na przydział tak zwanego mieszkania komunalnego.
Mam prawo wiedziec kogo mieszkańcy miasta sponsorują.

Moim zdaniem powinny być budowane mieszkania do 50 m2. tylko pod wynajm /tak zwane przejściowe na określony okres czasu/ placisz czynsz mieszkasz, bez prawa wykupu na własność.

Nie masz prawa wiedzieć. RODO

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 5 Sty 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2018r. 09:31  
Cytuj
CYTAT
Nie podoba mi się że nie napisali punktacji ile miałam na którym miejscu ile mi brakło tej kasy do och rzekomej zdolności płatniczej chociaż ja wiem naoewno ja mam inaczej bym nie składała. Tylko nie masz zdolności ale zarazem złóż wniosek o 3 blok to będziesz mieć o punkt więcej


Właśnie, tutaj się zgadzam. Jest po prostu dużo niejasności, z których nie muszą się tłumaczyć. Są niby jakieś punkty, ale do liczenia punktów to można było wziąć studentów, czy byle kogo, żeby policzył i rozpisał listę. Mogli nawet nie podawać ile punktów się zdobyło, tylko napisać, że zajęło się 162 miejsce i się nie zakwalifikowało.

A tak to 3 miesiące pracowała komisja 5 osobowa i tyle była w stanie zrobić, że napisali po prostu lakonicznie "brak zdolności" czy "stabilnej zdolności" i właściwie człowiek nie wie, jakie ma dalej szanse, czy było blisko, czy daleko... Słabo, naprawdę słabo...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5003
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2018r. 09:35  
Cytuj
5 osób z roboty dostało odmowy. Zarobki powyżej średniej stalowowolskiej, często 500plus i żony pracujące.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 30 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2018r. 09:36  
Cytuj
Tutaj mieszkancy nikogo nie sponsprują. Za mieszkanie musisz płacić, a na wstępie już zapłacić spora sumę w zależności od m2.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 6 Lut 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2018r. 09:46  
Cytuj
Ja pisze odwołanie i przejde sie do prezydenta miasta aby sprawdził liste osób zakwalifikowanych czym oni sie różnią. Przedstawiłam zaświadczenie ze posiadam srodki na koncie za ktore zaplacilam 40zl. Coś mi tu "smierdzi" bo tydzien temu jedna znajoma juz wiedziala ze dostala mieszkanie. Przecieki czy faktycznie po znajomosci dostala. Moze sie okazac ze faktycznie dostali tylko znajomi i rodzina urzednikow. Ja bede wnioskowala o ponowne rozpatrzenie wniosku i ewentualne szczegolowe opisanie braku zakwalifikowania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 166
Dołączył: 30 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2018r. 09:46  
Cytuj
No właśnie skąd u ludzi takie durne przekonanie że coś ktoś komuś sponsoruje , MZB wziął kredyt i na tej podstawie Ci co dostaną spłacą ten kredyt , jedyny plus taki że to jest mniej niż u dewelopera. Ale nikt nikomu nie daje i nie sponsoruje

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 166
Dołączył: 30 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2018r. 09:55  
Cytuj
I naprawdę nie rozumie tego oburzenia, przecież wszyscy doskonale wiedzieli ze 190 rodzin odpadnie , nawet jeśli spełniają kryteria

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 455
Dołączył: 9 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2018r. 09:57  
Cytuj
Ale teraz wam powiem ze z odwolania dostanie moze z 10 osob +/- , nie wiecej
Druga sprawa ze jak sie rowniez nie myle to trzeba bedzie poczekac na rozpatrzenie odwolania
czyli to moze byc jesienia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 166
Dołączył: 30 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2018r. 09:58  
Cytuj
Ale na jakiej podstawie z odwołania wywalą inną rodzinę która spełnia wymogi i da drugiej która też spełnia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 166
Dołączył: 30 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2018r. 10:00  
Cytuj
Jak małe dzieci, wszyscy wiemy bo potrafimy liczyć że spełnialiśmy warunki regulaminu a komisja zadecydowała komu daje a komu nie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 166
Dołączył: 30 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2018r. 10:03  
Cytuj
Przecież wybierali z pomiędzy trzech rodzin jedną która dostanie , z trzech spełniających warunki i mających prawdopodobnie taką samą liczbe punktów a teraz wszyscy zdziwieni że nie dostał każdy mieszkania

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 30 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2018r. 10:08  
Cytuj
Tak, z racji tak dużej ilości chętnych można było się liczyć z tym, że zostanie się odrzuconym. Chodzi o to, że pisząc nam o braku stabilnosci płatniczej, a jednocześnie zachęcając do kolejnego etapu, to mija się z celem chyba. Oby osoby, które dostały te mieszkania, będą w stanie ogarnąć to wszystko finansowo. Trzeba się liczyć z dużymi wydatkami na poczatku: opłata wstępna i wykończenie mieszkania, gdyż oddane będzie w stanie surowym...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 166
Dołączył: 30 Maja 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2018r. 10:16  
Cytuj
Już pisałem to tak jak w policji dawniej, odrzucali na psychotestach ze niby masz nieodpowiednią osobowość i charakter do pracy w tej formacji a dostawałeś się za 2 lub 3 razem. A charakteru i osobowosci raczej nie jesteś w stanie zmienic w rok.Jeszcze wieksza burza by była jak by nam napisali ze spełniamy i nie dostaniemy umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 9 10 11 12 13 14 15 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »