NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
Nie działają światła,
Posty: 566
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Sty 2018r. 05:26  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
~J~ pierwszenstwo jest od stalowej j.pawla na lewo na okulickiego a nie na obwodnice...


Nie chciałbym Cię spotkać na tym skrzyżowaniu mlotek


ALE JAJA... NIE ZNAJA SIE NA PRZEPISACH...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2018r. 05:26  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~J~
~J~
~J~
Posty: 296
Dołączył: 8 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2018r. 19:58  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
no teoretycznie prawa ręka ale patrząc na to skrzyżowanie z góry i jadąc w nocy miałem wątpliwości.


Prawa ręka jest na skrzyżowaniu równoległym. Może dla dobra nas wszystkich oddaj prawo jazdy i nie stwarzaj zagrożenia dla innych.


Ale zasada prawej ręki też jest tu potrzebna. Jadąc od Rozwadowa na Stalową, przepuszczasz nie tylko tych z drogi głównej, ale też trzeba przepuścić tych z Okulickiego, bo są po prawej stronie. To samo się tyczy z Rozwadowa do Vivo.
Ale jadąc od Stalowej na Okulickiego już ta zasada nie obowiązuje, bo ty wyjeżdżasz z drogi głównej i nie musisz przypuszczać Rozwadowa (ale obwodnice oczywiście tak)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2018r. 20:39  
Cytuj
CYTAT
janek82 i wyszło na moje, że nie jest to łatwe zwłaszcza jak latami jesteśmy przyzwyczajeni do wygody. Dziwi mnie, że wyłączono te światła skoro jest tak niejasno. Pozdrawiam i trochę kultury


nie wyszło na twoje, czy nazwę to skrzyżowanie równorzędne czy równoległe to wiem jak się zachować w przeciwieństwie do ciebie, który wymusza pierwszeństwo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2018r. 20:41  
Cytuj
Ludzie ale co to za dyskusja przecież to są podstawy ruchu drogowego. Co wy tłumaczycie. Jeśli ktoś ma prawo jazdy to wstydziłby się o to pytać, a jeśli ktoś nie ma to nie uważam Forum Stalowego miasta to kompetentnego źródła wiedzy z tematu Ruchu Drogowego. Najbardziej podziwiam tego magika co ma drogę główna z Alei w Okulickiego. Przepisy i znaki mogą mówić co innego ale On ma tak. Jak się to czyta to świętą prawdą jest mieć oczy dookoła głowy.😀

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~J~
~J~
~J~
Posty: 296
Dołączył: 8 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2018r. 21:02  
Cytuj
CYTAT
Ludzie ale co to za dyskusja przecież to są podstawy ruchu drogowego. Co wy tłumaczycie. Jeśli ktoś ma prawo jazdy to wstydziłby się o to pytać, a jeśli ktoś nie ma to nie uważam Forum Stalowego miasta to kompetentnego źródła wiedzy z tematu Ruchu Drogowego. Najbardziej podziwiam tego magika co ma drogę główna z Alei w Okulickiego. Przepisy i znaki mogą mówić co innego ale On ma tak. Jak się to czyta to świętą prawdą jest mieć oczy dookoła głowy.😀


Ale wiesz, jak ktoś zapomniał jakie są przepisy, to już lepiem mu wytłumaczyć, niż żeby mi zderzak urwał. Tym bardziej jak ktoś jest święcie przekonany, że ma rację i dobrze jeździ.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 566
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Sty 2018r. 21:07  
Cytuj
Piszcie co chcecie. Ludzie nie znają przepisów. Stąd powinny być ronda na których się mijają i światła których boją się jak ognia jak zaświeci się żółte to hamują na ostro. Ale prawda jest taka że jak wracam przez huta do domu to korek jest przez fachowców co podjezdzaja... hamują... rozkładają się jak szpak w PiS...de i dopiero wjezdzaja zamiast to zrobić z biegu. I nie chodzi o starszych... bo ich rozumiem Ale młody kot jak to robi to flaki się przywracają...
Poza tym to dla czego nie ma świateł ma górce?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 9 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2018r. 21:42  
Cytuj
w wielkim skrócie
1 jadąc od vivo bez względu w którym kierunku tnę jak w dym, wszędzie mam pierwszeństwo.
2 jadąc od JPII puszczam tylko tych od vivo potem ja
3 jadąc z Okulickiego puszczam tych od vivo i JPII
4 jadąc z Rozwadowa jadę ostatni
Poza tym czy nie macie wrażenia że gdy nie ma sygnalizacji świetlnej ruch odbywa się płynniej zarówno na górce jak i na tzw. rondzie, myślę że światła w takim mieście jak st wola nie są potrzebne (przykład Popiełuszki, Okulickiego koło słoneczka, masakra, tam wszyscy mają czerwone).

ps. po namyśle jednak światła są potrzebne ale głównie pieszym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~J~
~J~
~J~
Posty: 296
Dołączył: 8 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2018r. 09:47  
Cytuj
Tyle czasu nie działają już światła, a ludzie dalej nie wiedzą jak jeździć.
Każdy trąbi na każdego.
Trąbią jak ktoś źle jedzie, ale jak dobrze jedzie to też. Trąbią, bo ktoś Nie jedzie, a powinien, ale jak nie powinien jechać i stoi, to innym się wydaje co innego i też trąbią.
Z tego co zauważyłam, to najbardziej się pchają ci starsi, co jeżdżą na pamięć. Ale też (co jest naprawdę przerażające) nie potrafią jeździć gówniarze, ci co pewnie ledwo dostali prawko. Akurat oni powinni znać przepisy, a tak nie jest. Jeżeli teraz nie wiedzą jak przejechać i pchają się jak głupi, to co będzie później?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2018r. 11:12  
Cytuj
Jaka pamięć, wczoraj tirowiec od vivo prawie babę zabił w oplu bo stanęła skręcając na górce od vivo na stalową by puścić tych od hali. To co się dzieje to poezja, jedzie ten kto chce bo reszta widząc że ruszasz ustępuje ci. Nikt nie zna przepisów.. nie dotyczy nielicznych.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 27 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2018r. 11:14  
Cytuj
To samo na skrzyżowaniu osiedlówek kolo skrzyżowania Wojska Polakiego z K.E.N. mniej więcej 3 razy w tygodniu wracając z pracy widze wymuszających pierwszeństwo albo z pod sklepów albo wyjeżdżającycj z pod SDK. Najczęściej stare ramole albo kobiety...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Lut 2018r. 11:22  
Cytuj
Czekam, aż pojawią się tam cztery Panie w Yarisach jadące z czterech różnych kierunków . Dojdzie wtedy do zamknięcia skrzyżowania i będzie spokój. Pani w Yarisie zawsze jest na podporządkowanej, ot tak na wszelki wypadek umiech

ps. Szczerze, nie jeżdżę tamtędy, żeby się nie denerwować umiech Największy strach jechać jak masz pierwszeństwo, bo nigdy nie wiesz, z której strony przydupi Ci ktoś, kto nie ustąpi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~J~
~J~
~J~
Posty: 296
Dołączył: 8 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2018r. 19:47  
Cytuj
Tych co Nie potrafią jeździć, można podzielić na 3 typy:

1. Nie mam pojęcia jak jechać, wiec na wszelki wypadek przepuszczę wszystkich. Obojętnie czy mam pierwszeństwo, czy nie. Ostrożności nigdy za wiele.

2. Nie wiem jak jechać, więc jadę przed siebie. Co będzie, to będzie, może się uda.

3. Ja mam zawsze racje. Obojętnie skąd jadę to i tak mam pierwszeństwo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 2 Lut 2018r. 20:04  
Cytuj
Ja mam samochód do remontu to może zacznę tamtędy jeździć i znajdę sponsora good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2018r. 10:18  
Cytuj
Ja miałam już trzy ciekawe sytuacje:
1. Babka od Chopina jadąca na Aleje (czyli na głównej) przepuszczała wszystkich po kolei i nie było mowy żeby ruszyła. Stała i koniec.sciana
2. Gość z Okulickiego, czyli przedostatni wpitolił się na środek skrzyżowania blokując oba pasy od Chopina stanął i wpuście go...
3. Gość z Okulickiego ( może ten sam jezyk ) jako pierwszy sobie pojechał, a jechały jeszcze dwa auta: od Alei w lewo i od Rozwadowa na wprost ( miał przepuścić tego pierwszego). zaklopotany
Może ludzie myślą, że pierwszeństwo ma ten, kto pierwszy przyjedzie? potluczony nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Lut 2018r. 10:43  
Cytuj
Ja wczoraj stałem od Rozwadowa w stronę stalowej, przypuszczałem jadących od stalowej w kierunku Okulickiego i wyjeżdżających z Okulickiego w stronę obwodnicy. Stoi za mną koles około 50 w volvo na blachach rni i trafi na mnie jak wsciekly, przy okazji wymachiwal rękami i pukal się po czole1. Brak słów normalnie, lepiej omijać ta krzyżówka dla własnego bezpieczeństwa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 3 Lut 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2018r. 13:41  
Cytuj
Każdą sygnalizację czeka taki remont ? Chodzi o ten odcinek na którym ma być zielona fala. Jeśli tak najgorsze skrzyżowania za nami good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 24 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2018r. 12:34  
Cytuj
Ostatnio byłam świadkiem bardzo ciekawej, a zarazem śmiesznej sytuacji. Od obwodnicy na Stalową jedzie ciężarówka, a z Okulickiego na wprost wymusza mu pierwszeństwo jakiś mały samochód. Ciężarówka hamuje i staje na środku skrzyżowania, ten tym małym się wystraszył i też się zatrzymał na środku (obaj zablokowali skrzyżowanie). Nagle z ciężarówki wychodzi kierowca, podchodzi do tej osobówki, coś mu tłumaczy przez chwilę ok. Później wraca do siebie i obaj się oddalają.
Z jednej strony środek skrzyżowania, to nie jest miejsce na uczenie kogoś jazdy mlotek, ale z drugiej strony jak teraz się nie wytłumaczy komuś jak się powinno jeździć, to następnym razem ciężarówce może się nie udać zahamować i zmiażdży/zmiecie taki samochodzik.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2018r. 18:49  
Cytuj
CYTAT
Ja mam samochód do remontu to może zacznę tamtędy jeździć i znajdę sponsora good


może być tak że ty będziesz sponsorem, zamontuj kamerkę, na wszelki wypadek spisz testament

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2018r. 18:57  
Cytuj
CYTAT
~J~ pierwszenstwo jest od stalowej j.pawla na lewo na okulickiego a nie na obwodnice...


kto ci qrwa dał prawko

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 24 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lut 2018r. 09:14  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
~J~ pierwszenstwo jest od stalowej j.pawla na lewo na okulickiego a nie na obwodnice...


kto ci qrwa dał prawko


nie wiemWszyscy się nad tym zastanawiają co

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 21 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lut 2018r. 09:14  
Cytuj
Kiedy będą światła na górce?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Lut 2018r. 15:39  
Cytuj
I jeszcze numery na wtorkowe losowanie lotto poproszę przy okazji, dzięki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~J~
~J~
~J~
Posty: 296
Dołączył: 8 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lut 2018r. 10:12  
Cytuj
CYTAT
Kiedy będą światła na górce?

Artykuł z 21 listopada
CYTAT
Zielona fala powstać ma w ciągu 60 dni (z wyłączeniem okresu zimowego od 15 grudnia 2017 do 15 marca 2018). Jeśli pozwoli pogoda inwestycja będzie realizowana bez przerw. Plany są takie, że do 23 grudnia skończone będą dwa skrzyżowania (Mickiewicza- Staszica i to przy konkatedrze), chyba że spadnie śnieg i będzie mróz.

Czyli może być za tydzień, albo za miesiąc. Albo trochę wiecej 😏 Ale ostatnio pogoda dopisywała i sygnalizatory dla pieszych już stoją.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Marz 2018r. 22:09  
Cytuj
Światła na górce znów działają. Szkoda że przy tak kosztownej modernizacji nie wymienili lamp na lampy ledowe. W ostrym słońcu słabo widac jaki jest nadawane światło. Swoją drogą na krzyzowce obok patrioty powróciły strzałki, ciekawe jak będzie regulowany ruch jak już uruchomia zieloną falę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 22 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 8 Marz 2018r. 07:44  
Cytuj
A czy zielona fala też działa/jest?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »