NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »
Nowy Temat Odpowiedz
Przedszkole publiczne dla arergika, Jak w temacie :)
Posty: 43
Dołączył: 19 Lis 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2017r. 16:41  
Cytuj
Co prawda do rozpoczęcia rekrutacji jeszcze jest sporo czasu, ale już teraz chciałam zrobić wstępne rozeznanie w temacie. Mam dziecko alergiczne, jest to alergia na wiele podstawowych produktów - m. in. mleko krowie, większość zbóż glutenowych (pszenica, orkisz, owies), mięso wieprzowe, dorsz, sporo warzyw i owoców. Ponadto, zw względu na nietolerancję pokarmową lekarz zalecił nam również eliminację białego cukru. I teraz pytanie - czy jest w Stalowej publiczne przedszkole, które podoła wyzwaniu? umiech Czy ktoś ma podobny problem? Spotkałam się z opinią, że dzieci z alergiami na wiele produktów nie są mile widziane w przedszkolach, ale nie wiem ile w tym jest prawdy. A może któreś przedszkole jest wyjątkowo warte polecenie? A może któreś od razu powinnam odrzucić? Oczywiście bardzo ważna jest też opinia o pozostałych aspektach przedszkola, w szczególności do do kadry.

Będę wdzięczna za wszelkie informacje i porady umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2017r. 16:41  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 309
Dołączył: 25 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2017r. 17:40  
Cytuj
Na wszystkie te produkty macie alergię potwierdzona badaniami, napełnia wiesz ..ze u takich maluchów testy trzeba powtarzać co jakiś czas. Niekiedy alergia na dany produkt nie jest stała.

Jesteś szalony, brak Ci piątej klepki, jesteś wariatem ale tylko wariaci naprawdę coś są warci
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 19 Lis 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2017r. 17:51  
Cytuj
Tak, wszystko mamy potwierdzone badaniami - córka miała robione testy. Będziemy je powtarzać po roku, jeszcze zostało kilka miesięcy. Jak najbardziej jestem świadoma, że coś może się zmienić, ale póki co przyjmuję wersję, że alergia jest i będzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2017r. 13:46  
Cytuj
Przedszkole nr 2 podobno jest przystosowane pod tym kątem. Alergie itp

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 19 Lis 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lis 2017r. 12:30  
Cytuj
Niestety przystosowanie przedszkola Nr 2 pod kątem alergii jest już nieaktualne. Zadzwoniłam nawet do UM, żeby zapytać czy jest jakieś przedszkole dla alergików. Odpowiedź brzmi nie. Rodzicu - radź sobie sam...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »