NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
Minister w naszych lasach, Wizyta Szyszki w Lasach Janowskich 21 - 22 września
Posty: 11602
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2017r. 18:31  
Cytuj
Dlaczego mają protestować? Gdyby nie Szyszko już dawno byliby bez pracy. A my mielibyśmy zakaz wstępu do niemieckich lasów w Polsce.

Ciekawe czy budki strażnicze by postawili... pewnie tak.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2017r. 18:31  
Cytuj

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2017r. 19:26  
Cytuj
CYTAT

Zamiast czerpać wiedze na temat kornika z TVN, lepiej przespaceruj się do najbliższej leśniczówki i porozmawiaj z ludzmi którzy całe swe życie poświęcili lasom, a na temat kornika wiedze posiądziesz zapewne taką że zrozumiesz jakie łgarstwa łykasz oglądając wieści z TVNu.
Kto jak kto, ale leśnicy w tym temacie mają wiedze największą, a jakoś nie widzę, aby protestowali.


Jeszcze by się prawdy dowiedział a tak to trwa w błogim zakłamaniu umiech

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2017r. 20:33  
Cytuj
Panowie, do idiotów z totalnej (nie)opozycji to mi baaaardzo daleko ale swój rozum mam i widzę co się w lasach dzieje . Rzuciłem tym kornikiem tylko dla przykładu bo według mnie ( mam prawo do swojego zdania ) Szyszko to jest prawdziwy pasożyt Lasów Polskich .
Siedzicie sobie przed komputerami, pewnie nie wielu z Was było ostatnio gdzieś w lesie ( no chyba że na grzybach za cmentarzem ) i zapewne nie widzicie co się dzieje w lasach .
Polecam...weźcie rower i pojeździjcie po lesie , zobaczycie jaka jest rabunkowa gospodarka leśna która swoją mordą sponsoruje Szyszko . Ja jeżdżę po okolicznych lasach od kilkudziesięciu lat i czasami się za głowę łapię jak dewastowane są lasy...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2017r. 20:44  
Cytuj
CYTAT
mam prawo do swojego zdania

oczywiście, że tak
nawet do trwania w kłamstwie masz prawo,

CYTAT
Ja jeżdżę po okolicznych lasach od kilkudziesięciu lat i czasami się za głowę łapię jak dewastowane są lasy

a Szyszko dopiero od dwóch rządzi :-)

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 161
Dołączył: 27 Lis 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2017r. 20:50  
Cytuj
Ty Mariusz tylko na rowerku sobie jeździsz i jak piszesz, obserwujesz, a ja studia w tym kierunku skończyłem, mieszkam prawie w lesie i przebywam w nim pracując. Powiem Ci przyjacielu że bardzo nikłe masz pojęcie o tym co tu próbujesz pisać. Mam wrażenie że to tylko marna próba zdyskredytowania obecnej ekipy panującej na Wiejskiej. Pamiętaj politycy odchodzą, a lasy zostają. Zapewniam Cię że nasze "zielone płuca" są w bardzo dobrej kondycji i nic im nie grozi. Jeśli chcesz więcej informacji o gospodarce leśnej zapraszam do Nadleśnictwa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2017r. 20:56  
Cytuj
CYTAT
Ty Mariusz tylko na rowerku sobie jeździsz i jak piszesz, obserwujesz, a ja studia w tym kierunku skończyłem, mieszkam prawie w lesie i przebywam w nim pracując. Powiem Ci przyjacielu że bardzo nikłe masz pojęcie o tym co tu próbujesz pisać. Mam wrażenie że to tylko marna próba zdyskredytowania obecnej ekipy panującej na Wiejskiej. Pamiętaj politycy odchodzą, a lasy zostają. Zapewniam Cię że nasze "zielone płuca" są w bardzo dobrej kondycji i nic im nie grozi. Jeśli chcesz więcej informacji o gospodarce leśnej zapraszam do Nadleśnictwa.

okokok

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2017r. 21:06  
Cytuj
rsta..niby w jakim kłamstwie ?? Moje oczy mnie okłamują ??
Nigdzie nie napisałem że od czasów gdy Szyszko jest ministrem taka sytuacja ma miejsce . Od wielu wielu lat taka sytuacja ma miejsce .
Bronisz zupełnie bezkrytycznie Szyszkę a mi zarzucasz że wierzę propagandzie...chyba o sobie myślisz, odstaw na jakiś czas Wiadomosci w TVP i przejrzyj na oczy .

Lila...absolutnie nie miałem zamiaru zdyskredytowania ekipy rządzącej a tylko tego "ministra" pożal się Boże . Ogólnie jestem za PISem ale nie jestem bezkrytyczny . Widzę co jest złe .
Z moich obserwacji to te nasze zielone płuca nie sa w idealnej kondycji . Oczywiście mogę się mylić bo nie jestem specjalistą .
Denerwuje mnie tylko baaardzo to co widzę w lasach...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2017r. 21:14  
Cytuj
Lisa, weź pod uwagę, że najglosniej na temat lasow wypowiadaja sie Ci co maja o nim żenująco mała wiedzę. Nawet nie dociera do nich, że gospodarka leśna, prowadzona w Polsce, jest wzorcem do nasladowania w skali świata. Z pewnością pod katem dbania o bioróżnorodność siedlisk wyprzedzamy nawet Szwecję, gdzie wiekszy nacisk kladzie sie na aspekt ekonomiczny zwiaxany z pozyskaniem monokultur w sposob wysoko zmechanizowany.

Do 99% ludzi nie dociera fakt, że np Puszcza Bialowieska w wiekszosci tworzona jest przez lasy gospodarcze a drzewostany o charakterze pierwotnym to tylko ułamek powierzchni.
Przed wojna angielska firma Centurion prowadziła tam regularne wyreby zrebami zupełnymi, wiec mit pierwotnej puszczy nieco upada jak sie siegnie do literatury, conie jest trudne.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2017r. 21:16  
Cytuj
CYTAT

Denerwuje mnie tylko baaardzo to co widzę w lasach...

Mariusz, co konkretnie Cię denerwuje?, potrafisz sprecyzować?

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 7 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2017r. 21:17  
Cytuj
Wszyscy pseudo "ekolodzy" całą wiedze czerpią z TV i partyjnych szkoleń (demonstracje polityczne)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2017r. 21:20  
Cytuj
CYTAT
rsta..niby w jakim kłamstwie ??

że wycinka w Puszczy, to nie wina korników

CYTAT
Nigdzie nie napisałem że od czasów gdy Szyszko jest ministrem taka sytuacja ma miejsce .

ale najeżdżasz tylko na Szyszkę

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2017r. 21:26  
Cytuj
Inny...przeczytaj dokładnie komentarze bo jakoś nie zauważyłem aby ktoś tu była partyjnym szczekaczem . no chyba że swój pozna swego sciana

Co mnie denerwuje ? Wycinane są całe połacie lasu a miejsc gdzie sadzi się las jest o wiele wiele mniej .
Wszelakie drogi leśne są rozjeżdżane przez ciężki sprzet do wycinki . Na nie których drogach leśnych , po wycince zostaje straszne dużo drewna którego drwale nie usuwają z dróg . A juz o syfie który pozostawiaja po sobie to nie wspomnę..kupa śmieci zawsze po nich zostaje .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 7 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2017r. 21:28  
Cytuj
Gdzieś tam kiedyś przeczytałem, że powierzchnia lasów w Polsce z roku na rok ciągle się powiększa. Autor tego artykułu podpierał się danymi z GUS.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2017r. 21:30  
Cytuj
rsta...a byłeś w tej puszczy ?? widziałeś te korniki ?? Czy widziałeś tylko jak pokazywali je w TVP ?
Gdyby ministrem był ktoś z opozycji to tak samo jechałbym na niego...uwierz mi .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2017r. 21:30  
Cytuj
CYTAT
Wszyscy pseudo "ekolodzy" całą wiedze czerpią z TV i partyjnych szkoleń (demonstracje polityczne)


A mnie bardzo irytuje jak te matoły przywlaszczyly sobie okreslenie ekolog.
W rzeczywistości ekolog oznacza osobe zajmująca sie czymś biegunowo odleglym od czynności prowadzonych przez tych psychopatow bo nawet termin ekologia oznacza coś calkowicie innego niż to do czego większość ludzi przywykła.

Ekologia jest to nauka...., żeby nie było za łatwo to sobie sami doczytajcie, lepiej zapamietacie.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 7 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2017r. 21:33  
Cytuj
"wycinane całe połacie lasów" - Bo tak się to właśnie robi. Potem te całe połacie obsadza się sadzonkami, tego nie widzisz ? Może za szybko śmigasz na tym rowerku smiech2

Wyluzuj chłopie i przestań pluć jadem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2017r. 21:33  
Cytuj
kosmal3006 ...w tym się z Tobą zgodzę . Pseudo ekologów Ci uu nas dostatek . Np Ci którzy protestują tak zawzięcie w puszczy to jest kupa śmiechy a nie ekolodzy .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2017r. 21:36  
Cytuj
Inni...no właśnie w tym problem że nie widzę jakos sadzenia lasów .
nie wierzysz ?? Zapraszam do lasu...
Niby na kogo pluję jadem?? Piszę to co widzę

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 7 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2017r. 21:44  
Cytuj
Też śmigam rowerkiem po leśnych odstępach umiech ale chyba mam więcej optymizmu od Ciebie.
Wyluzuj chłopie weekend się zaczął umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2017r. 21:45  
Cytuj
Mariusz wystarczy logiczne myślenie i kojarzenie faktów.

Żaden leśnik nie uważa, że wycinka jest zła,
A opozycja i UE mają pretekst do walki z rządem!

Przejrzyj na oczy

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2017r. 21:47  
Cytuj
CYTAT
Inny...przeczytaj dokładnie komentarze bo jakoś nie zauważyłem aby ktoś tu była partyjnym szczekaczem . no chyba że swój pozna swego sciana

Co mnie denerwuje ? Wycinane są całe połacie lasu a miejsc gdzie sadzi się las jest o wiele wiele mniej .
Wszelakie drogi leśne są rozjeżdżane przez ciężki sprzet do wycinki . Na nie których drogach leśnych , po wycince zostaje straszne dużo drewna którego drwale nie usuwają z dróg . A juz o syfie który pozostawiaja po sobie to nie wspomnę..kupa śmieci zawsze po nich zostaje .


1. Po wycieciu lasu metodą zrębu zupełnego odnawia sie tą sama powierzchnię z samosiewu lub sztucznie, wiec nie już nie moze być mniej nasadzen niz zębów.
Pisalem na początku tematu, ze od 1945 roku powierzchnia ladow w Polsce wzrosła o okolo 50%, to mało?

To jak chcesz pozyskiwać drewno z drzewostanu jednogatunkowego, zlozonego z gatunku światłorzadnego jakim jest sosna zwyczajna, bedacego w wieku rębności, na słabym siedlisku boru świeżego ewentualnie boru mieszanego świeżego jakie przeważają w naszym regionie, na piaskach slabogliniastych , gdzie w grę wchodzi odnowienie jako gatunkiem panujacym również tylko sosna bo nic innego Ci do gornego pietra drzewostanu poza jeszcze swierkiem gdzie jest wilgotniej nie wejdzie?

Wiesz co? W 90% przypadków tylko rebnia zupełna. O dziwo jest to dla sosny zwyczajnej naturalny sposob jej pozyskiwania bo w naturze sosnowe drzewostany odnawiaja sie w cyklach odpowiadajacych zrębom zupelnym czyli witrolomy lub pogorzeliska po pożarach.
Polecam "Charakterystyke hodowlana drzew leśnych" prof. Andrzeja Jaworskiego, to za malo ale już coś rozjaśnia.

2. ŚMIECI w lesie!!!!, tak, zostawiaja rozne gnoje. Ale czy tylko pracownicy ZULi, może sporadycznie, większość śmieci w lesie to sprawa ludzi, ktorzy nie maja z lasem wiele wspólnego

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2017r. 21:52  
Cytuj
CYTAT
Inni...no właśnie w tym problem że nie widzę jakos sadzenia lasów .
nie wierzysz ?? Zapraszam do lasu...


To jak patrzysz, przecież każda powierzchnia zrebowa ustawowo podlega odnowieniu max do 2 lat od zalozenia zrębu.

To wytlumacz mi skad od wojny 50%wy wzrost powierzchni ladow w Polsce iponad dwukrotny wzrost zasobnosci w m3 grubizny/ha?

Rocznie w Polsce pozyskuje sie 50 do 60% rocznego przyrostu.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2017r. 21:55  
Cytuj
CYTAT
[cytat]
2. ŚMIECI w lesie!!!!, tak, zostawiaja rozne gnoje. Ale czy tylko pracownicy ZULi, może sporadycznie, większość śmieci w lesie to sprawa ludzi, ktorzy nie maja z lasem wiele wspólnego


Ale chyba przy wycince lasu ktoś nadzoruje tych ludzi którzy się zajmują wycinką ?? Nie widzą jaki syf zostawiają ??


rsta... gó@@#o mnie obchodzi co ma na ten temat do powiedzenie UE i opozycja . opozycja robiła to samo za swoich rządów a UA niech się zajmuje swoimi sprawami .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2017r. 22:03  
Cytuj
CYTAT

rsta... gó@@#o mnie obchodzi co ma na ten temat do powiedzenie UE i opozycja . opozycja robiła to samo za swoich rządów a UA niech się zajmuje swoimi sprawami .

chyba zaczynasz kumać

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2017r. 22:03  
Cytuj
CYTAT
Ale chyba przy wycince lasu ktoś nadzoruje tych ludzi którzy się zajmują wycinką ?? Nie widzą jaki syf zostawiają


A myślisz, że leśniczy w czasie kilkudniowego prowadzenia prac zrebowych nie ma innej pracy jak stanie na zrebie i pilnowanie szeregowych pracowników ZULa, cały czas nie moze im patrzeć na ręce. Poza tym nadleśnictwa dysponuja również pula pieniędzy na sprzatanie lasów i to sie czasami robi ale nie jest to spektakularne wydarzenie,wiec umyka uwadze ludzi. No i niestety, żyjemy w kraju, ktory do najczystrzych nie należy i wiemy obaj, że ze sprzątaniem nie nadążysz a wielu ludzi nie zmienisz, sa gnojami i tyle, beda smiecic bez wzgledu na zajmowane stanowisko.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »