NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 7 »
Zimne kaloryfery!,
pl2
pl2
pl2
Posty: 417
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2018r. 09:21  
Cytuj
CYTAT
W nocy było już 5 stopni nikt nie mówi ze maja grzać na maxa wystarczy delikatnie złamać temperaturę i już by było fajnie i bez wilgociok


Zasada jest taka, że jak jest 3 noce z rzędu temperatura niższa niż 10C, to muszą włączyć ogrzewanie. W przeciwnym razie, włączenie ogrzewania to tylko dobra wola pecu...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2018r. 09:21  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 15 Wrz 2018r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2018r. 09:23  
Cytuj
CYTAT
Nie widzę potrzeby aby oszczędzać na ogrzewaniu. Mieszkam w bloku gdzie mam podzielniki i nie mam zamiaru oszczędzać na takije oczywistej sprawie jak ciepło w domu. Nie chce chodzić po domu opatulona w dresy bluzy itp. Jak komuś przeszkadza ciepły kaloryfer to niech go zakręci to zaoszczędzi kilka groszy...


Czas zacząć mieć osobne liczniki- każde mieszkanie za siebie, bo ja nie zamierzam mieć znowu nie dopłaty przez zmarźluchów lubiących duszne pomieszczenia.

Maria
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2018r. 09:31  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
W nocy było już 5 stopni nikt nie mówi ze maja grzać na maxa wystarczy delikatnie złamać temperaturę i już by było fajnie i bez wilgociok


Zasada jest taka, że jak jest 3 noce z rzędu temperatura niższa niż 10C, to muszą włączyć ogrzewanie. W przeciwnym razie, włączenie ogrzewania to tylko dobra wola pecu...


ogrzewanie wlacza sie na pisemny wniosek zarzadcy - nie ma znaczenia jaka jest temperatura

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 450
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2018r. 09:42  
Cytuj
klima rozwiązuje sprawę, grzanie kosztuje ok 400W-500W/h gdzie mocy cieplnej jest 3.5KW dzięki pompie ciepła. Włączasz na te pare h po pracy ew czas nastawiasz na tą 1h rano i cześć. Ogrzewanie "ze ściany", którego w danym momencie brak, taniej nie wychodzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 25 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2018r. 09:58  
Cytuj
CYTAT
klima rozwiązuje sprawę, grzanie kosztuje ok 400W-500W/h gdzie mocy cieplnej jest 3.5KW dzięki pompie ciepła. Włączasz na te pare h po pracy ew czas nastawiasz na tą 1h rano i cześć. Ogrzewanie "ze ściany", którego w danym momencie brak, taniej nie wychodzi.



Świetne rozwiązanie, już kiedyś o tym myślałam. Można prosić p namiar na firmę która się tym zajmuje?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 450
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2018r. 12:03  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
klima rozwiązuje sprawę, grzanie kosztuje ok 400W-500W/h gdzie mocy cieplnej jest 3.5KW dzięki pompie ciepła. Włączasz na te pare h po pracy ew czas nastawiasz na tą 1h rano i cześć. Ogrzewanie "ze ściany", którego w danym momencie brak, taniej nie wychodzi.



Świetne rozwiązanie, już kiedyś o tym myślałam. Można prosić p namiar na firmę która się tym zajmuje?


Zamówiłem sobie klime od LG nowa z all... bo w październiku idzie wychaczyć 1000zł taniej niż w sezonie(dałem 1200) i dałem do montażu lokalnemu majstrowi (500).
Powiem tyle, sprawdza się. 3 tygodnie w lecie i po 3 tygodnie na jesieni i wiosne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2018r. 14:17  
Cytuj
"Komunikat PEC

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. zawiadamia o gotowości do rozpoczęcia sezonu grzewczego 2018/2019.

Uruchomienie dostaw ciepła do zasobów mieszkalnych i użytkowych odbywa się po otrzymaniu pisemnego wniosku złożonego do PEC SP. z o.o. przez administratora lub zarządcę budynku."

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2018r. 14:20  
Cytuj
CYTAT
"Komunikat PEC

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. zawiadamia o gotowości do rozpoczęcia sezonu grzewczego 2018/2019.

Uruchomienie dostaw ciepła do zasobów mieszkalnych i użytkowych odbywa się po otrzymaniu pisemnego wniosku złożonego do PEC SP. z o.o. przez administratora lub zarządcę budynku."
A teraz znajdź niezgodność prawną w tym komunikacie Przepraszam dwie niezgodności.jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 5 Sie 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2018r. 23:23  
Cytuj
W piątek w nocy ma być zaledwie 1 stopień, a wspólnota Iwonki Copor dalej nie grzeje! Za to ona sama w godzinach pracy gorąco hejtuje na Stalowym. Zapewne jej zdaniem to wystarczy. Mało tego, chce teraz remont na bloku przeprowadzać i nie pozwala włączyć ogrzewania. Chyba chce, żeby ludzie wywieźli ją na taczkach!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 26 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2018r. 08:19  
Cytuj
Czy po dzisiejszej temperaturze w nocy nadal uważacie, że jeszcze za wcześnie na włączenie ogrzewania????
Pomyślcie o osobach starszych albo o tych którzy mają małe dzieci w domu, przecież to jest paranoja, my płacimy cały rok za to czy mi się wydaję?
A tutaj, nie "bo nie będę płacił za kogoś", "nie będę miał zwrotu", "u mnie jest ciepło ".....itd CYRK
MADE BY POLAND (czyt. egoiści)
Pozdrawiam z mieszkania w którym jest 17 stopni i 2 miesięczne dziecko neutralny

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2018r. 08:28  
Cytuj
Na takie okazje mieć "farelkę" i tyle.

Co Wy wszyscy z ciepłych krajów? Zapominacie w jakim klimacie żyjemy? Taki okres przejściowy jest co roku. W różnym czasie, i z różnym natężeniem ale jest.

To są minusy mieszkania w bloku.
Napełnienie sieci ciepłowniczej to duże przedsięwzięcie i kosztowne. Jak sezon grzewczy ruszy, to już będzie trwał. A potem jest krzyk że za ogrzewanie wzrosły opłaty.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 26 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2018r. 08:47  
Cytuj
Jaką przepraszam farelkę, ja nie po to płacę grubą kasę cały rok za ogrzewanie żeby dogrzewać farelką i nabijać kolejnym d........ sakiew!!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 26 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2018r. 08:51  
Cytuj
CYTAT
Na takie okazje mieć "farelkę" i tyle.

zyCo Wy wsscy z ciepłych krajów? Zapominacie w jakim klimacie żyjemy? Taki okres przejściowy jest co roku. W różnym czasie, i z różnym natężeniem ale jest.

To są minusy mieszkania w bloku.
Napełnienie sieci ciepłowniczej to duże przedsięwzięcie i kosztowne. Jak sezon grzewczy ruszy, to już będzie trwał. A potem jest krzyk że za ogrzewanie wzrosły opłaty.

Ten jak to nazwałeś "okres przejsciowy" ma trwać do połowy października czyli 12-15 w dzień i do 5 stopni w nocy, więc jak się pytam jaki to okres przejściowy jak ich obowiązkiem jest włączyć ogrzewanie 15 października???
Ile zaoszczędzisz przez te 2 tygodnie, ludzie nie róbcie z siebie .....nie wiadomo kogo?
I tak ten co miał zwrot będzie go miał a ten co dopłacał będzie miał dopłatę .
AMEN.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2018r. 08:51  
Cytuj
Postawą roszczeniową niewiele zdziałasz.
Mieszkanie w bloku wiąże się z pewnymi niedogodnościami.
Nie staję tu absolutnie w obronie PEC-u.
Wiesz - równie dobrze oni mogą grzać i cały rok - tylko kto za to zapłaci?

Za kilka dni znów zrobi się ciepło. Ale oni wtedy nie będą mogli wyłączyć ogrzewania. Obniżyć temperaturę owszem - ale to i tak odbiłoby się na wysokości rachunków.

Powyżej zamieściłem informację z PEC-u.
Dogadaj się z innymi lokatorami w bloku i załatwcie to ze spółdzielnią. Myślę, że to da więcej niż denerwowanie się i wylewanie tego na forum.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 26 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2018r. 09:05  
Cytuj
CYTAT
Na takie okazje mieć "farelkę" i tyle.

Co Wy wszyscy z ciepłych krajów? Zapominacie w jakim klimacie żyjemy? Taki okres przejściowy jest co roku. W różnym czasie, i z różnym natężeniem ale jest.

To są minusy mieszkania w bloku.
Napełnienie sieci ciepłowniczej to duże przedsięwzięcie i kosztowne. Jak sezon grzewczy ruszy, to już będzie trwał. A potem jest krzyk że za ogrzewanie wzrosły opłaty.

Zrobi się ciepło? Tzn będzie 20 stopni na zewnątrz i 15 w nocy tak?
O czym my rozmawiamy, przecież jest jesień, zimno jest i już nawet jak będzie ponad 20 to nie będzie takie odczucie ciepła jak w lipcu, a jak to mądry kiedyś powiedział "chytry dwa razy traci", nie zapłaci za ogrzewanie to zapłaci za leki w aptece i koło się zamyka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2018r. 09:25  
Cytuj
Jeśli tak uważasz - to zacznij działać, zamiast tracić czas na forum. Mam nadzieję, że Ci się uda.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2018r. 09:28  
Cytuj
zamiast uzalac sie na forum to napiszcie czy zadzwoncie do swoich zarzadcow. pec nie bedzie czytal forum tylko wlaczy ogrzewanie na podstawie wniosku jak zamiescilo na swojej stronie

u mnie juz cieplo. wystarczylo zadzwonic do zarzadcy i po problemie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 26 Maja 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2018r. 09:38  
Cytuj
CYTAT
Jeśli tak uważasz - to zacznij działać, zamiast tracić czas na forum. Mam nadzieję, że Ci się uda.

A skąd przypuszczenia że nic w tym kierunku nie robię, wręcz przeciwnie, ale w naszym kraju coś załatwić to trzeba mieć dwa życia, bo zawsze jest ale, tak samo jak tutaj, milion za i przeciw, a o mój czas się nie martwcie, mam go dużo podobnie zresztą jak Wy, skoro dyskusja trwaco

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2018r. 09:40  
Cytuj
Nie pisałbym, jeśli bym nie miał czasu.

Dyskusja staje się bezprzedmiotowa.
Działaj. ok

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2018r. 11:15  
Cytuj
Mirek jak zwykle, byle co byle klepać. Ja rozumiem ludzi, jak mieszkałem na 1 sierpnia to często było rak że w mieszkaniu 17 stopni A u rodziców w centrum było 22-23. Ludzie mają małe dzieci, A tak poza tym cały rok się płaci żeby żyć w ciepłe. Wiecznie byście na wszystkim oszczedzali, myjecie się raz na tydzień bo szkoda wody? U mnie ciepłe grzejniki od 2 dniumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2018r. 12:14  
Cytuj
Facet wszystkim wmawia jak w kraju dobrze się zrobiło, tak dobrze że o oszczędzaniu cały czas teraz pisze. Zamiast nadpłaty niech grzeją, wtedy nie podniosą aż tak cen za grzanie. Pozorna oszczędność

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 25 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2018r. 12:36  
Cytuj
Które bloki/ osiedla już ciepłe?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 37
Dołączył: 6 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2018r. 12:42  
Cytuj
Osiedle Skarpa i Plawo przyszły tydzień dopiero maja włączyć - brak słów ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2018r. 12:52  
Cytuj
CYTAT
Facet wszystkim wmawia jak w kraju dobrze się zrobiło, tak dobrze że o oszczędzaniu cały czas teraz pisze. Zamiast nadpłaty niech grzeją, wtedy nie podniosą aż tak cen za grzanie. Pozorna oszczędność


Jacuś ... a o co co właściwie chodzi i jaki to ma związek z tematem?:szok:

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2018r. 13:00  
Cytuj
No że nie rozumiem czemu naczelny Pisowiec tak pisze o oszczędzaniu w państwie dobrobytu. Skoro jest chłodno od 3 nocy to powinni włączyć.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »