NawigacjaStart » Forum » Okolice » Nisko »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
E coli w wodzie w Nisku!!!,
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Sie 2017r. 16:09  
Cytuj
Uprzedzam sąsiadów z Niska, że w wodzie znów mają bakterie. Stalowe widać zaspało, a i miasto podobno nie spieszy się z informowaniem mieszkańców. Ciekawe czy beczkowozy faktycznie stoją na mieście czy widnieją tylko w komunikacie prezia na stronie www miasta.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sie 2017r. 16:09  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 122
Dołączył: 29 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sie 2017r. 16:42  
Cytuj
Podrzuciłem temat koleżance z Polsat News. Może uda się jej go przeforsować i zrobić materiał na temat nieudolności w walce z tą bakterią.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 209
Dołączył: 8 Marz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 25 Sie 2017r. 17:03  
Cytuj
bo tu lepiej mieć pożywkę jak jeżdżą kierowcy RNI niż podać ludziom tak ważną informację - a może tak dostanę % za to że zwróciłem uwagę? to wam wychodzi najlepiej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 25 Sie 2017r. 19:45  
Cytuj

Coli to bakteria kałowa.
Znaczy się, woda jest zanieczyszczona odchodami zwierząt lub ludzi.
Najwyraźniej rurociąg jest w złym stanie, i dostają się do niego różne zanieczyszczenia. Trzeba sprawdzić całą sieć pod kątem szczelności. A potem studnie głębinowe z których woda jest pobierana.
Może coś się utopiło, albo pokopało nory i sra do wody ?
Trudno powiedzieć.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 3 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sie 2017r. 19:55  
Cytuj
A bo w końcu byście przestali płacić za te syfna wodę może by zrobili porządek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 25 Sie 2017r. 20:00  
Cytuj

Sprawa jest pilna.
W Jemenie picie brudnej wody doprowadziło do epidemii chory.
Zachorowało 600 000 ludzi.
Ale z drugiej strony, człowiek nie może nie pić nawet jeden dzień.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 163
Dołączył: 6 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sie 2017r. 20:20  
Cytuj
CYTAT

Sprawa jest pilna.
W Jemenie picie brudnej wody doprowadziło do epidemii chory.
Zachorowało 600 000 ludzi.
Ale z drugiej strony, człowiek nie może nie pić nawet jeden dzień.



Po pierwsze człowiek bez wody może wytrzymać 5-6 dni, a po drugie nie porównuj Jemenu, gdzie w tej wodzie na pewno było coś więcej niż bakteria coli...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Sie 2017r. 21:21  
Cytuj
Swego czasu pisałem do tvn, polsatu i tvp odnośnie wody w Nisku, która nie nadawała się do spożycia, a dopuszczana była warunkowo. Przekaczane były normy zawartości metali ciężkich, normy mętności, bakteria coli była na porządku dziennym. Załączałem im wyniki badań sanepidu, sprawozdania z badania z jakości wody etc. Uchwałę rady miasta, która mówiła wyraźnie, że woda o obniżonej jakości MUSI mieć przez MZK obniżoną cenę (MZK nigdy nie spełniało tego warunku).
Ludzie nie byli informowani o złej jakości wody, o bakteriach. Jak MZK czyściło rury środkiem, który powoduje odrywanie się brudu od rur i w konsekwencji popłynięcie syfu z wodą, mieli obowiązek informowania mieszkańców. Nigdy tego nie robili. Masę pieniędzy dostali na modernizację sieci i co z tego wyszło? Już nie ma brązowej wody w kranie, ale jak widać coś ciągle nie gra. Na chwilę obecną nikt nie poniósł żadnej odpowiedzialności za trucie tysięcy ludzi przez lata. A tvn czy polsat temat olali. Przyjeżdżali do Niska tylko jak ktoś kogoś zamordował. Czyli dość regularnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 429
Dołączył: 10 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 25 Sie 2017r. 21:25  
Cytuj
Dostalem informacje ze do niska leci blekitny24 beda sytuacje monitorowac z gory. A raczej fale uchodzcow zmierzajaca do Stalowej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 59
Dołączył: 27 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sie 2017r. 21:49  
Cytuj
Komunikat owszem jest ale na stronie Gminy. A gdzie informacja na stronie MZK, na mieście? Poza tym nie każdy śledzi codziennie stronę www Gminy więc skąd ma wiedzieć? Widocznie od dziś trzeba. Woda do badania pobrana 23 sierpnia a dziś jest 25 więc 2 dni ludzie spożywali nieświadomie skażoną "wodę". W komunikacie podane są miejsca odbioru wody przydatnej do spożywania ale godziny? Mam nadzieję, że tylko dzieciom nic nie będzie bo zagryzę

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Sie 2017r. 21:52  
Cytuj
Nie ma godzin, bo nie ma i wody. Każdemu będą wkręcać, że akurat minął się z beczkowozem. Ja nikogo z wodą nie widziałem, a przejeżdżałem dziś dwa razy przez Nisko.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 59
Dołączył: 27 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sie 2017r. 22:03  
Cytuj
I mamy niżański basen-"woda" na obecną chwilę ma zapach chloru

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 392
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sie 2017r. 22:44  
Cytuj
Przejeżdżałem dzisiaj o 18 przez ul. Szklarniową, koło MZK. Żadnego beczkowozu, nawet żadnej kartki informującej o bakterii. A na SM artykuł pojawił się jak zwykle po zamieszczeniu informacji na forum ... mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 23 Paź 2012r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 25 Sie 2017r. 23:05  
Cytuj
CYTAT
Przejeżdżałem dzisiaj o 18 przez ul. Szklarniową, koło MZK. Żadnego beczkowozu, nawet żadnej kartki informującej o bakterii. A na SM artykuł pojawił się jak zwykle po zamieszczeniu informacji na forum ... mlotek


Bo to strona o stalowej, a nie o nisku. Na oficlajnej stronie urzedu miasta niska powinna być taka informacja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 392
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sie 2017r. 08:28  
Cytuj
Tylko powiedz mi kto codziennie wchodzi na stronę urzędu miasta? Skoro SAM jest tylko o stalowej, to dlaczego na pierwszy rzut oka można zobaczyć kilka artykułów z Niska/powiatu niżanskiego?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Sie 2017r. 09:10  
Cytuj
Masz kilka portali nizanskich i o 13 widziałem juz artykuł i dzwoniłem do żony.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 808
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sie 2017r. 11:00  
Cytuj
a dlaczego portal ma zamieszczać natychmiast ogłoszenia z gmin? gdy jest taka sytuacja miasto, powiat powinni natychmiast wykupic ogłoszenia na lokalnych portalach zeby ludzie mogli przeczytac... niektórzy są smieszni domagajac się takich rzeczy...
masz pretensje ze ktoś nie dal o 14 art tylko o 15 o Nisku jak to portal głównie o Stalowej Woli? ciesz sie ze w ogole dali, ze opisali ci punkty gdzie mozna szukac wody, dali ci telefony gdzie sie mozesz dowiedziec, ja jestem wdzieczny za to...

wczoraj na tysiaclecia była woda, ale sie skonczyła i pojechali, kto wiedzial, to sie zaopatrzyl, reszta co wrocila pozno z roboty nie wiedziala juz gdzie szukac wody, zacieraja rece ci ze sklepow bo woda idzie jak cieple buleczki a mieszkancy traca dodatkowo pieniadze

moze by powiat czy gmina wyjasnili lepiej ludziom co maja teraz zrobic jak pili kilka dni skazona wode, zwlaszcza dzieci bo jak piszą na internecie Gotowanie we wrzątku NIE eliminuje wszystkich zarazków i ich przetrwalników, a zaledwie jedna bakteria Escherichia coli po ośmiu godzinach może utworzyć kolonię liczącą niemal 17 milionów osobników.

I co wy na to?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Sie 2017r. 12:30  
Cytuj
CYTAT
a dlaczego portal ma zamieszczać natychmiast ogłoszenia z gmin?

Wcale nie. Ale dobry portal tak robi. Stalowe Miasto jest portalem stalowowlskim ale i okolic. Świadczy o tym chociqżby dział forum Nisko czy dział newsów "Region". Nie ma się co spinać. Ludzie z stw bardzo często goszczą w Nisku, jeżdżą do rodziny, knajp, zamawiają stamtąd żarcie. Dla wielu to ma jakieś znaczenie. Portale i tak zadzialały lepiej niż miasto.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 26 Sie 2017r. 15:07  
Cytuj

@ Apoel

Ja bez wody do picia potrafię przetrwać maksymalnie 3-4 godziny.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 23 Paź 2012r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 26 Sie 2017r. 15:23  
Cytuj
CYTAT

@ Apoel

Ja bez wody do picia potrafię przetrwać maksymalnie 3-4 godziny.



Fascynująca informacja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Sie 2017r. 15:26  
Cytuj
CYTAT

@ Apoel
Ja bez wódy do picia potrafię przetrwać maksymalnie 3-4 godziny.


Jak piszesz z polskimi znakami to bądź konsekwentny!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 194
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sie 2017r. 15:26  
Cytuj
CYTAT
Wcale nie. Ale dobry portal tak robi. Stalowe Miasto jest portalem stalowowlskim ale i okolic. Świadczy o tym chociqżby dział forum Nisko czy dział newsów "Region".


Żaden dobry portal nie robi, bo nie mieliby za co życ heheheh. Byle jaki wkleja każde ogłoszenie z różnych stron, bo i tak im nikt za to nie zapłaci, reszta, te co sie liczą, na tym dobrze zarabiaja, a gminy płaca za umieszczenie info o przetargach, ogłoszenia o imprezach, lub dogaduja się co do patronatów medialnych, gmina promuje na imprezie portal, a portal pisze o wydarzeniu i tak to leci. Jesliby portale dawały wszystko jak leci za darmo, musieliby się zwijac bo nie miałyby środków do pracy i życia... po co wklejac cos za darmo, jak można zarobic?
Gmina w takiej sytuacji jak ta z zatrutą woda natychmiast powinna dla dobra swoich obywateli zlecić w lokalnych portalach zawiadomienie o skażeniu bo powinna dbać o swoich mieszkancow, a nie czekac az sobie same portale napiszą ostrzegając ludzi i ratując im niekiedy nawet życie, bo po spożyciu coli można umrzeć nawet

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 459
Dołączył: 4 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 26 Sie 2017r. 15:58  
Cytuj

Moim zdaniem sam w sobie fakt że Nisko jest osobnym miastem, to żart.
Przecież między Stalową Wolą a Niskiem nie ma żadnej fizycznej odległości.
Zabudowania obu miejscowości graniczą bezpośrednio ze sobą.
Moim zdaniem Nisko powinno zostać przeklasyfikowane na dzielnicę Stalowej Woli.
Wtedy w Nisku ludzie mieli by czystą wodę w kranie, 24 godziny na dobę.
A tak ? Nie mają co pić, nie mają w czym prać, z brudu pewnie poumierają na sepsę.
A w szpitalu i tak im powiedzą że to ich wina, bo pewnie przynieśli bakterie ze sobą.
Winnych nie będzie, a ludzie będą leżeć na cmentarzu.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 26 Sie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sie 2017r. 18:20  
Cytuj
Tą sprawę należy nagłośnić, zgłosić do TVN-u być może oni znajdą odpowiedzialnych za to że woda w Nisku nie nadaje się do picia i jest niebezpieczna dla zdrowia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Sie 2017r. 23:09  
Cytuj
CYTAT

Żaden dobry portal nie robi, bo nie mieliby za co życ heheheh. Byle jaki wkleja każde ogłoszenie z różnych stron, bo i tak im nikt za to nie zapłaci

Pierdolisz od rzeczy. Nawet nie cytuję reszty Twojej wypowiedzi, bo szkoda na nią internetu.

Licht, Nacht czy inne gówno. Jako, że widuję Cię regularnie jak łazisz jak debil po Przemysłowej, mogę kiedyś podejść do Ciebie i pierdolnąć Cię w łeb? Może i Tobie wyjdzie to na dobre? Bo głupi jesteśjak moja mikrofalówka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Okolice » Nisko »