NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Prezent na Komunię ,
Posty: 17
Dołączył: 11 Paź 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2017r. 22:27  
Cytuj
Komunia - co dajecie w prezencie w tym dniu swoim chrześniakom?
Tak wiem nie o prezenty chodzi, inny jest sens tego święta, ale ostatecznie dziecko liczy na prezent więc bez zbędnych komentarzy proszę...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2017r. 22:27  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2017r. 22:41  
Cytuj
Ja ofiaruję chrzesnicy złoty łańcuszek z medalikiem a także złoty komplet: kolczyki + wisiorek.
Mam nadzieję, że mój prezent bedzie "na lata". Poza tym...myślę, że to ładna pamiątka....

Jes­tem Ko­bietą niczy­jego ser­ca...za sil­na by być z kimś, za słaba by być samą, za wyb­redna by brać to co od ręki mi dają...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2017r. 08:52  
Cytuj
Biblia, zegarek i kasa.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 42
Dołączył: 12 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2017r. 09:30  
Cytuj
400 zl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 21 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Maja 2017r. 09:41  
Cytuj
Rower

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 6 Kwie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2017r. 10:12  
Cytuj
to zalezy od finansow jesli pracujesz daj powazny prezent a jak nie pracujesz daj pismos wiete kup bombooniere kwiatka i 100 zl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 19 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2017r. 13:00  
Cytuj
A po co jest w ogóle ta komunia? Pamiętam że jak ja szedłem na swoją, to nawet nie wiedziałem co to i po co tam idę, liczyły się tylko prezenty i kasa. Przecież te dzieci nawet nie wiedzą po co jest ten obrzęd, wiedzą tylko że tak trzeba bo im to wmawiają szamani w czarnych sukienkach. Jednym słowem indoktrynacja pełną gębą. Żal mi ich, bo nie zostawia im się wyboru co do tego, w co lub kogo mają wierzyć, albo nie wierzyć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2017r. 13:49  
Cytuj
Jak nie wiedziałeś po co idziesz do Komunii, to widocznie nie słuchałeś na religii ...
To, że Ty nie wiedziałeś, to nie znaczy że wszystkie dzieci są takie jak Ty kiedyś byłeś ...
Przydałaby Ci się porządna wiedza, skoro nie rozróżniasz szamana od księdza i sukienki od sutanny ...

CYTAT (wikipedia)
Istotną cechą indoktrynacji jest świadome pozbawianie odbiorców wiedzy o kierunkach przeciwnych do promowanych.

Kościół nikomu wiedzy nie zabrania ...
Poza tym decyzję podejmuje rodzic !!!

Jeżeli rodzic widzi, że dziecko chce się dotknąć gorącego pieca, to zabrania mu się do niego zbliżać, bo nie chce, żeby się sparzyło.
Podobnie jeżeli dziecko chce wejść w jakąś pseudo religię - sektę, to rodzic również chroni swoje dziecko przed tą sektą, aby nie stała mu się krzywda.
Dziecko może a nawet powinno wiedzieć o innych religiach, ale ja wychowuję swoje dziecko w mojej katolickiej wierze.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1156
Dołączył: 6 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Maja 2017r. 14:24  
Cytuj
ja daje banknot 500 zl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 646
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Maja 2017r. 16:27  
Cytuj
Chcesz pokazać klase to kup kłada,lepszego prezentu na bogato nie ma.co

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2017r. 12:00  
Cytuj
żadnego kłada - czy Wy żeście już oszaleli ???

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
RRJ
RRJ
RRJ
Posty: 420
Dołączył: 12 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2017r. 16:20  
Cytuj
Kłada ? Chyba żeście zgłupieli !!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 17 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2017r. 08:56  
Cytuj
Te wyścigi w obdarowywaniu to masakra. Ja swojemu dziecku za kilka lat chyba dam kasę na lokatę a zrobi sobie co będzie chciał z tym po osiągnięciu odpowiedniego wieku :-) niestety dzieci nie rozumieją sensu tego sakramentu... Myślę, że kasa i biblia z ewentualnie czymś złotym to odpowiedni prezent, o ile masz pewność, że rodzice dzieciaka nie wydadzą tej kasy na remont :-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 6 Maja 2017r. 09:04  
Cytuj
CYTAT
Komunia - co dajecie w prezencie w tym dniu swoim chrześniakom?
Tak wiem nie o prezenty chodzi, inny jest sens tego święta, ale ostatecznie dziecko liczy na prezent więc bez zbędnych komentarzy proszę...
Ja kupiłam łańcuszek z krzyźykiem złoty, ozdobną książkę pomiątkową w którą będą mogli się wpisać wszyscy goście na uroczystości I Komunii dziecka i bombonierkę. Pieniędzy nie daję wcale.

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 1 Paź 2009r.
Skąd: Nisko RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2017r. 09:06  
Cytuj
Fakt, kład na komunię to jakaś buraczana pomyłka. Ja swojemu krześniakowi sprezentowałem VW Golfa smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 6 Maja 2017r. 09:08  
Cytuj
CYTAT
Komunia - co dajecie w prezencie w tym dniu swoim chrześniakom?
Tak wiem nie o prezenty chodzi, inny jest sens tego święta, ale ostatecznie dziecko liczy na prezent więc bez zbędnych komentarzy proszę...
Podobno klady w tym roku w modzie ale po wypadku dziecka które na swoim prezencie się zabiło przestrzegam przed kupowaniem takich sprzętów.

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 15 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2017r. 09:34  
Cytuj
Krzyżyka się nie daje
Jak go kupiłaś dziecku to zawolaj choćby złotówkę za niego niech go kupi od ciebie
Zła wróżba

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 6 Maja 2017r. 12:22  
Cytuj
CYTAT
Krzyżyka się nie daje
Jak go kupiłaś dziecku to zawolaj choćby złotówkę za niego niech go kupi od ciebie
Zła wróżba
Katolicy ponoć w wróżby nie wierzą bo to grzech. Ale o co chodzi moźesz napisać bo mam możliwość wymienić ten krzyżyk na medalik. Sprzedawca mi zasugerował ale o wróżpbie nie wspomniał.

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
RRJ
RRJ
RRJ
Posty: 420
Dołączył: 12 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2017r. 15:09  
Cytuj
Nie wiem czy to wróżba ale rzeczywiście jakoś tak się utarło,że dziecku krzyżyka się nie daje.
Może rsta będzie wiedział, bo on wie dużo z zakresu wiary itp.Chociaż to zapewne jakiś zabobon i z wiarą ma mało wspólnego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 21 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Maja 2017r. 15:33  
Cytuj
Mówią ze jak dajedługo sie krzyzyk dziecku na komunie to tak jakby dawało sie krzyz na cale zycie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 6 Maja 2017r. 15:39  
Cytuj
CYTAT
Mówią ze jak dajedługo sie krzyzyk dziecku na komunie to tak jakby dawało sie krzyz na cale zycie
Przecież już przy narodzeniu wiadomo, że im dłużej to dziecko będzie żyło tym dłużej będzie nieść krzyż bo samo życie jest tą trudną drogą. Ja tam w zabobony nie wierzę ale krzyżyk wymienię na medalik. Tak na wszelki wypadek.

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 655
Dołączył: 10 Paź 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Maja 2017r. 17:54  
Cytuj
W tym roku wypadły mi dwie komunie. Dla chłopca zegarek (160zł kosztował) a dla dziewczynki koperta bo zbiera na rower (200zł) Kwota dla obu dzieciaków symboliczna. Gdyby to było rok po roku mogłabym na ten cel przekazać więcej funduszy. Najlepiej spytać rodziców , bądź samego dziecka czy chcę prezent czy zbiera na coś pieniążki.

Dużo wiesz, skoro mówisz.. ŻYCIE JEST SUKĄ !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11558
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2017r. 18:05  
Cytuj
CYTAT
Przecież już przy narodzeniu wiadomo, że im dłużej to dziecko będzie żyło tym dłużej będzie nieść krzyż bo samo życie jest tą trudną drogą. Ja tam w zabobony nie wierzę ale krzyżyk wymienię na medalik. Tak na wszelki wypadek.


Mimoza - przecież Ty nie wierzysz... a może jest inaczej?mlotek

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 6 Maja 2017r. 18:43  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Przecież już przy narodzeniu wiadomo, że im dłużej to dziecko będzie żyło tym dłużej będzie nieść krzyż bo samo życie jest tą trudną drogą. Ja tam w zabobony nie wierzę ale krzyżyk wymienię na medalik. Tak na wszelki wypadek.


Mimoza - przecież Ty nie wierzysz... a może jest inaczej?mlotek
Już mi się nie chce tłumaczyć....nie wierzę w Boga i jego wymogi opisywane przez KK. Nie uznaję księży za kogoś wyjątkowego, obdarowanych jakimiś mocami dzięki wyświęceniu, ja ich tylko lubię za te bajki i miny jakie prezentują jak głoszą prawdę boską. Uwielbiam kiedy stopniują grzeszność grzechu w grzechu i mierzą ją ilością many many od grzesznika. MÓJ BÓG NIGDY NIKOGO NIE POTĘPI ANI TEŹ NIGDY NIKOGO NIE WYWYŹSZY ANI NIE PONIŹY. Różnią się ci bogowie od siebie czy to jest ten sam Bóg? Pytanie bez odpowiedzi jak odpowiedź ode mnie dla Ciebie, czyli galimatias i kogel mogel na raz.

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 8 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2017r. 20:06  
Cytuj
Bravo Mimoza!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »