NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »
Nowy Temat Odpowiedz
PKZP HSW, Upadłość
Posty: 339
Dołączył: 8 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2017r. 08:06  
Cytuj
Czy komuś coś wiadomo na temat PKZP w HSW ? Mam wkład własny a dopiero teraz doszły mnie słuchy, że Zarząd podał się do dymisji i kasa przepadła. Ktoś coś wie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2017r. 08:06  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 39
Dołączył: 27 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Marz 2017r. 09:41  
Cytuj
Drobny 81- temat nie na topie, nikt nic nie wie ?
Jak byś zapytał coś na temat kościoła,ronda, etc. to komentarzy byś miał,że nie miał byś kiedy przeczytać.
Mądrzy internauci lubią się zajmować bzdurami, i co jeden to mądrzejszy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 316
Dołączył: 20 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Marz 2017r. 10:26  
Cytuj
CYTAT
Drobny 81- temat nie na topie, nikt nic nie wie ?
Jak byś zapytał coś na temat kościoła,ronda, etc. to komentarzy byś miał,że nie miał byś kiedy przeczytać.
Mądrzy internauci lubią się zajmować bzdurami, i co jeden to mądrzejszy.


Ty za to dużo wniosłaś. Tragedia że w sobote rano nie ma miliona komentarzy...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 209
Dołączył: 8 Marz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Marz 2017r. 10:55  
Cytuj
drobny81 - znam temat i już Ci odpowiadam, w kasie brakuje około 600 tysięcy złotych i to, że zarząd zrezygnował nie zwalnia go z odpowiedzialności. Ludzie mają naprawdę duże wkłady własne nawet do 10 tysięcy złotych. A teraz rada, pierwsze co musisz zrobić to zgłosić w swoim zakładzie (bo nie wiem gdzie pracujesz, a kasa działa w kilku zakładach nie tylko w HSW) o nie potrącanie składek na PKZP i o skreślenie z listy członków. Niestety z listy członków nikt cię nie skreśli bo podejmuje taką decyzję zarząd który abdykował. ale przynajmniej nie będą Ci nadal pobierać kasy na wkład, bo jeśli tego nie zablokujesz to twój zakład nadal będzie to robił. Druga rada, wiem, że jedynym sposobem odzyskania pieniędzy jest sprawa sądowa (w tym momencie prawnik opracowuje taki wniosek gdzie każdy będzie mógł wpisać swoje dane i złożyć, jest też opcja wniosku zbiorowego, ale to się okaże po weekendzie) W praktyce wygląda to tak, że sąd wyznacza kogoś kto może ruszyć pieniądze które są na koncie i wypłaca zainteresowanym którzy założyli sprawę, czyli biorąc pod uwagę to, że brakuje około 600 tysięcy na koncie sprawa wygląda tak: kto pierwszy ten lepszy, jeśli zakłady pracy w których działa PKZP nie dofinansuje kasy (prawnie jest to możliwe) to ci którzy nie założą sprawy pewnie zostaną z niczym. Mam nadzieję, że pomogłem, pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 20 Cze 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2017r. 17:39  
Cytuj
Witam .Mam ten sam problem proszę o jakieś informacje z tą sprawą zwiazaną jeżeli jest to możliwe proszę o kontakt napewno się odezwę .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »