NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »
Nowy Temat Odpowiedz
Trasa Stw-Warszawa, Trasa Stw-Warszawa, która najlepsza
Posty: 24
Dołączył: 12 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2017r. 11:39  
Cytuj
Bardzo proszę o podpowiedzi. Nie podróżowałem już kilka lat do Warszawy z naszych okolic a mam wyjazd. Którą drogą najlepiej, najszybciej i bezpiecznie dojechać do Warszawy (okolice Woli). Chodzi mi o konkretną trasę, numery dróg, przez które główne miejscowości jechać. Czy np. jechać przez Radom.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2017r. 11:39  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 902
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2017r. 12:27  
Cytuj
sandomierz - opatów - ostrowiec świetokrzyski - radom - warszawa lub sandomierz - ożarów - zwoleń - radom - warszawa. w warszawie sa juz drogowskazy jak jechac na wole i inne dzielnice. jedna i druga droga mniej wiecej taka sama

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 9 Marz 2017r. 12:30  
Cytuj
ja zawsze lece na radom bo mozna ekspresowką troche poleciec. tak wiec stalowa, ostrowiec, radom, wawa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 450
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2017r. 13:31  
Cytuj
Drogę lepiej wybrać tą, z której strony Warszawy jest CEL.
W tym wypadku rozsądnie jest jechać przez Radom >>> S8.
Ale równie dobra jest droga przez Kozienice, Piaseczno czyli 79 potem S2 a potem S8.

Droga 79 została praktycznie na całej długości odnowiona. Jadąc spokojnie uzyskasz ten sam czas niż "latając" przez Radom, tej dwupasmówki jest raptem ok 80km... Wiem natomiast, że dla wielu kierowców wizja jazdy dwupasmówką w dalszym ciągu jest przeżyciem, kiedy mogą rozpędzić swój pojazd.... Jadąc szybciej niestety nie oznacza, że do celu uzyskamy lepszy czas.

Jedyną nie opłacalną drogą w tym wypadku jest przez Lublin (łącznik obwodnicy już otwarty) ze względu na CEL podróży - Wola. Jest też ok 55 km dwupasmowej drogi.

Znam wszystkie te drogi bo jeżdżę nimi na przemian, a nie "ja zawsze jeżdżę tylko tędy (bo nie znam innej drogi) i jest spoko)


Mam kolegę... który twierdził, że z Krakowa do Stalowej Woli jedzie 1h 30min. Oczy wyszły mi na wierzch, ponieważ wiem, że takiego wyniku nie powstydziłby się kierowca rajdowy. Kiedy zapytałem, o której wsiadł do samochodu (np 12:00) i o której wysiadł z niego (np 16:00) dodał, że liczył od blach do blach bo przecież wyjazd z miasta się nie liczy. Owszem, liczy się umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 902
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2017r. 14:14  
Cytuj
1,5 godz do krakowa to moze nie ale 1 godz 50 min tak. Sam robie katowice do miejsca docelowego 2 godz 40 min (300 km)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 9 Marz 2017r. 20:24  
Cytuj
fakt zwykle uderzalem w okolice takie ze lepiej jezdzic mi przez s8.

ale i jezzilem na kozienice ale nie lubie tej drogi dlatego zdecydowanie swiadomie polecam przez radom. dwupasmowki jest raptem 80 km ale calej trasy jest tez raptem niewiele ponad 200...
Zdarzylo mi sie jechac tez przez lublin z uwagi na polozenie punktu w wwa i czas. czsem przejazd przez warszawe zajmuje tyle samo co dojazd od tablicy wwa do stalowej...

Najszybciej zawsze radom.

co do krk to ostatnio spokojna jazda zrobilem krakow okolice ikea 2h15min, wrocław ponizej 4h przez a4.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 180
Dołączył: 28 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2017r. 20:38  
Cytuj
Jeździłem do Warszawy już wszystkimi wymienionymi drogami i oczywiście najważniejsze jest miejsce docelowe. Przez Radom jest chyba najkorzystniej ale ja często jadę przez Lublin tzn. Lublin się omija obwodnicą i dla mnie jest najkorzystniej gdyż jadę na Ochotę i później Wole. Takie mam miejsca docelowe. I jeszcze nigdy w korkach nie stałem dłużej niż 5 min.(czyli światła) . Dodam że byłem już w każdych godzinach dnia i nocy. Od strony Lublina wjazd do Warszawy jest najplynniejszy. Takie moje spostrzeżenie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »