NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »
Nowy Temat Odpowiedz
Wyjazd z pod avanti - skrzyżowanie równorzędne?,
Posty: 450
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2017r. 08:25  
Cytuj
Wyjeżdżając z pod pizzeri avanti w prawo nie ma to skrzyżowanie żadnych znaków - obowiązuje zasada, że żeby na nie wjechać, muszę przepuścić tych z prawej. Tu sprawa jest prosta, bo samemu skręcając w prawo i braku ulicy z naprzeciwka można uznać, że zawsze jestem pierwszy i nie muszę patrzeć w lewo umiech Ale życie... jest takie, że tym jadącym z lewej strony prosto, wydaje sie, że mają pierwszeństwo.

Jakie macie spostrzeżenia? Widzieliście tam kiedyś stłuczkę? Jak nie będę mógł sprzedać samochodu chętnie skorzystałbym z tego prawa smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2017r. 08:25  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2017r. 09:12  
Cytuj
To żebyś miał większy wybór takich miejsc, podpowiadam, że identyczna sytuacja jest przy kościele Opatrzności Bożej - wyjazd z drogi między blokami położonymi przy Al. Jana Pawła II 32 i Poniatowskiego 37. Barany jadące od strony ulicy Poniatowskiego w kierunku Jana Pawła uważają, że mają pierwszeństwo. Kiedyś któryś się zdziwi potluczony

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 450
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2017r. 09:46  
Cytuj
Dziękuję za informację. Siadając za kółko co tu dużo mówić trzeba skupiać się nad tym co sie robi.

Admina proszę o poprawę tematu, skrzyżowanie równorzędne - powinno być a napisałem równoległe...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 20 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2017r. 12:18  
Cytuj
CYTAT
To żebyś miał większy wybór takich miejsc, podpowiadam, że identyczna sytuacja jest przy kościele Opatrzności Bożej - wyjazd z drogi między blokami położonymi przy Al. Jana Pawła II 32 i Poniatowskiego 37. Barany jadące od strony ulicy Poniatowskiego w kierunku Jana Pawła uważają, że mają pierwszeństwo. Kiedyś któryś się zdziwi potluczony

Wielokrotnie wjeżdżając na to skrzyżowanie jak najbardziej prawidłowo byłem wyzywany przez jadących prosto od idiotów, debili i ch..ów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 27 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2017r. 12:41  
Cytuj
A ile razy hamowaliście koło Rustici na Okulickiego? Ten z prawej pomimo że ma znak aby ustąpił pierwszeństwa wpycha się no bo jest po prawej stronie. Nie wszyscy się patrzą na znaki a co dopiero jak ich nie ma:/. (

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 17 Marz 2010r.
Skąd: stąd
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2017r. 12:54  
Cytuj
to raczej nie jest ulica tylko parking przyblokowy(teren przed avanti, capri...) dlatego stłuczek tam praktycznie nie ma
bo wyjeżdżający ustępują pierwszeństwa wiedząc że wyjeżdżają nie z ulicy ale z parkingu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 13 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Lut 2017r. 15:20  
Cytuj
ja pierdo.... że tacy ludzie mają prawo jazdy ....:szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 450
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2017r. 21:49  
Cytuj
CYTAT
to raczej nie jest ulica tylko parking przyblokowy(teren przed avanti, capri...) dlatego stłuczek tam praktycznie nie ma
bo wyjeżdżający ustępują pierwszeństwa wiedząc że wyjeżdżają nie z ulicy ale z parkingu


Tam jest znak P? Ja to wiem, Ty to wiesz, że to przysklepowy parking. Ale nie kojażę w Kodeksie Drogowym czegoś takiego że wyjeżdżając z parkingu mam ustępować. Nie ma znaku "ustąp", nie jest to droga gruntowa, więc skrzyżowanie traktuje jako równorzędne. To, że to jest parking wiemy my, tubylcy. Dla kogoś z Warszawy to nie musi być oczywiste, a właśnie chodzi mi o prawo, bo drugie prawo - ulicy w tym przypadku znam umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2017r. 21:24  
Cytuj
Niestety nie udało mi się znaleźć zapisu w oryginale, zapewne opisu do ustawy. Myślę jednak że to powinno wystarczyć:

CYTAT
Na skrzyżowaniach dróg w strefie zamieszkania, pierwszeństwo nie powinno być określane znakami, z wyjątkiem skrzyżowań, na których ze względu na ograniczoną widoczność należy oznakować wlot znakiem STOP-u. Obowiązuje zatem reguła prawej ręki – czyli Ustępujemy wszystkim pojazdom nadjeżdżającym z naszej prawej strony.


CYTAT
http://www.kamiennagora.pl/pl/urzad_/zasady-ruchu-drogowego-w-strefie-zamieszkania.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »