NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Nabicie klimatyzacji,
Posty: 212
Dołączył: 18 Lut 2008r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Lut 2017r. 12:19  
Cytuj
witam ,czy możecie mi doradzić gdzie najlepiej sprawdzić szczelność odgrzybić i nabić klimatyzacje w samochodzie??

danek
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2017r. 12:19  
Cytuj

danek
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2017r. 20:08  
Cytuj
Polecam na górce za sklepem polmosu. Jest tam też laweta i wulkanizacja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 13 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lip 2017r. 11:51  
Cytuj
Witam, odświeżam temat. Gdzie polecacie odgrzybic i nabić klimatyzację w samochodzie? I jakie są ceny?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 16 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lip 2017r. 16:26  
Cytuj
Polecam firme na Przemyslowej (po lewej od bramy na Wtorstal). Na priv moge wyslac numer.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 20 Lip 2017r. 17:20  
Cytuj
Polecam, bo ...

- mają nowoczesny sprzęt
- dają wydruk
- sprawdzają szczelność azotem
- ...

Napisz coś więcej, bo z samego polecam nic nie wynika ... a usługa jest tym lepiej wykonana, im mniejsze są wiedza i oczekiwania klienta.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 16 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lip 2017r. 19:49  
Cytuj
Polecam poniewaz ..... mozna powiedziec ze mialem duzo aut jednej marki w zyciu. Na poczatku jezdzilem z nimi do serwisu ale okazalo sie ze oni jak czegos nie wiedza to jezdza z autami to tej firmy. Zaczalem w takim razie jezdzic i ja pomijajac serwis i dodatkowe koszty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 39
Dołączył: 20 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lip 2017r. 13:19  
Cytuj
Też polecam na przemysłowej obok skupu złomu przy torach.
Właściciel ma doświadczenie i wie co robi.
Natomiast jeśli chodzi o odgrzybianie, to nie wiem co bym wybrał, Bosch Service chyba ma nowe urządzenia do ozonowania ale nie korzystałem jeszcze ?
pzdr.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 73
Dołączył: 12 Kwie 2013r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lip 2017r. 01:23  
Cytuj
Miałem robione ozonowanie 2 razy w jednym z warsztatów w okolicy i niestety dalej czuć nieprzyjemny zapach.
Co moze być przyczyną? Ktos z Was posiada tajemna wiedze na ten temat?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 22 Lip 2017r. 11:15  
Cytuj
pewnie masz tak zagrzybiony parownik, że tylko mechaniczne oczyszczenie pod cisnieniem da efekt

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2017r. 14:51  
Cytuj
Polecicie jakiś zakład co porządnie odgrzybia?
Ozonowanie nie wchodzi w grę.
Kiedyś robiłem w tym warsztacie pomiędzy Tesco a galeria centrum. Nie wiem czy wracać tam czy szukać coś lepszego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 13 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2019r. 13:34  
Cytuj
Witam, który zakład polecacie do odgrzybienia układu klimatyzacji ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 10 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2019r. 18:22  
Cytuj
Polecam KLIMA-OZON-SERWIS na górce, facet ma dużą wiedzę i nowoczesny sprzęt.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 1 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2019r. 21:11  
Cytuj
Fakt , ma nowy sprzet ale co może wiedzić murarz o klimatyzacji ?
Typowy rzemieślnik po zawodówce a w temacie klimatyzacji O .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 22 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2019r. 21:38  
Cytuj
Ja tez nie polecam KLIMA OZON SERWIS, nie potrafił nabic klimy i twierdził ze jest nieszczelnosc, ktorej nie było, w innym zakładzie nabili bez problemu i wszystko działa juz 2 lata

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 11 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2019r. 23:03  
Cytuj
Polecam Mulit tech na niezlomnych

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 17 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2019r. 05:07  
Cytuj
Często warsztaty podczas ozonowania popełniają jeden i ten sam błąd, w większości samochodów układ nawiewu działa w sposób taki iż powietrze jest przepuszczane przez filtr i dopiero trafia na parownik, podczas ozonowania warsztat wyciąga filtr, tylko nikt nie pomyśli aby na czas ozonowania zatkać otwór po tym filtrze, podczas tego zabiegu ozon w dużej części ucieka przez ten otwór i dlatego zabieg jest nieskuteczny, sprawdzi się to jedynie gdy silnik dmuchawy jest wbudowany już za parownikiem i wtedy powietrze (ozon) jest wciągane przez taki otwór , ja w moim Renault zawsze wkładam samą ramkę po filtrze tak aby powietrze krążyło wewnątrz układu i zawsze jest efekt super, dlatego właśnie u kogoś efekt jest, u drugiego nie, wszytko zależy od budowy układu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8425
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2020r. 10:29  
Cytuj
CYTAT
Często warsztaty podczas ozonowania popełniają jeden i ten sam błąd, w większości samochodów układ nawiewu działa w sposób taki iż powietrze jest przepuszczane przez filtr i dopiero trafia na parownik, podczas ozonowania warsztat wyciąga filtr, tylko nikt nie pomyśli aby na czas ozonowania zatkać otwór po tym filtrze, podczas tego zabiegu ozon w dużej części ucieka przez ten otwór i dlatego zabieg jest nieskuteczny, sprawdzi się to jedynie gdy silnik dmuchawy jest wbudowany już za parownikiem i wtedy powietrze (ozon) jest wciągane przez taki otwór , ja w moim Renault zawsze wkładam samą ramkę po filtrze tak aby powietrze krążyło wewnątrz układu i zawsze jest efekt super, dlatego właśnie u kogoś efekt jest, u drugiego nie, wszytko zależy od budowy układu


A gdzie te usługi wykonujesz? Potrzebuje serwisu klimatyzacji.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 17 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2020r. 13:47  
Cytuj
https://www.aliexpress.com/i/32804362146.html
Kupujesz i działasz samemu
Nie wspomnę o dezynfekcji odzieży, pomieszczeń, przedmiotów od słynnego korony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 315
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2020r. 14:01  
Cytuj
https://a.aliexpress.com/_BOx940

Tu w dobrej cenie i taki wystarczy ozonator?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 315
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2020r. 14:10  
Cytuj
Grzesioczesio jak długo ozonujesz auto ? Słyszałem iż żeby ozonowanie się odbyło poprawnie wilgotność powietrza musi być poniżej chyba 50%.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 17 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2020r. 14:46  
Cytuj
30 min, zostaje taki zapach lekkiego chloru w samochodzie ale na następny dzień znika sam,
Zainstalowałem urządzenie na deseczce i do tego wentylatorek do wymuszania cyrkulacji powietrza, w samochodzie ustawiasz obieg zamknięty nawiewu a strumień ozonatora kierujesz w miejsce zasysania powietrza w obiegu zamkniętym wentylacji samochodu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 315
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2020r. 14:58  
Cytuj
https://allegro.pl/oferta/podwojny-generator-ozonu-ozonator-2x-20g-h-220v-9125693079?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Coś w tym stylu masz zrobione tylko z jednym ozonatorem?
Wentylator pod co podpiąć żeby działa pod zasilanie ozonatora? Jaki wymiar wentylatora?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8425
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2020r. 17:07  
Cytuj
I co wystarczy takie urządzenie i można ozonowac? Czy coś jeszcze do tego potrzeba. Jestem w tym laikiem, od razu sorry za głupie pytanie:-)

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 17 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2020r. 17:59  
Cytuj
CYTAT
https://allegro.pl/oferta/podwojny-generator-ozonu-ozonator-2x-20g-h-220v-9125693079?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Coś w tym stylu masz zrobione tylko z jednym ozonatorem?
Wentylator pod co podpiąć żeby działa pod zasilanie ozonatora? Jaki wymiar wentylatora?

Nieduży na 12v i podłączony do ozonatora, podczas podłączania trzeba dobrze zalutować złącza, sam ozonator pobiera około 6A wentylator to już niewiele, ja urządzenie włączam na zapalonym silniku z wiadomych przyczyn (rozładowanie baterii, w tym czasie działa ozonator i silnik dmuchawy) samo urządzenie jest niby małe ale daje bardzo dużo tego ozonu, po kilku minutach już śmierdzi ozonem intensywnie w samochodzie, musimy pamiętać że ozon jest toksyczny i nie wolno tego gazu wdychać
Dodam że całość mnie kosztowała około 70 zł i chwilę pracy a efekt jest super, tylko trzeba cały proces przeprowadzić w sposób właściwy dla danego typu samochodu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 17 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2020r. 18:50  
Cytuj
CYTAT
I co wystarczy takie urządzenie i można ozonowac? Czy coś jeszcze do tego potrzeba. Jestem w tym laikiem, od razu sorry za głupie pytanie:-)

Tak to urządzenie wystarczy, jak ktoś nie potrafi można zamówić już z wentylatorem ale nieco drożej, urządzenie niby małe ale robi robotę porządnie, jest wiele takich projektów w internecie wystarczy poszukać

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »