NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3
Czy warto zakładać płytę indukcyjną w bloku?,
Posty: 472
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 13 Cze 2018r. 15:09  
Cytuj
Poda ktoś jakieś liczby odnośnie różnicy kosztów użytkowania, czy będziecie się prztykać 10 stron teraz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Cze 2018r. 15:09  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 195
Dołączył: 14 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Cze 2018r. 15:22  
Cytuj
w przeliczeniu na czas/złotówki nie ma praktycznie różnicy w kosztach... ew. są minimalne umiech

na indukcji zagotujesz szybciej ale ciut drożej niż na gazie...
gazu zużyjesz więcej więc wychodzi podobnieumiech

p.s.
co do smaku potraw gotowanych na gazie a na indukcji, to większość osób stwierdza, że te z gazu smakują "lepiej" umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Cze 2018r. 16:53  
Cytuj
CYTAT
Poda ktoś jakieś liczby odnośnie różnicy kosztów użytkowania, czy będziecie się prztykać 10 stron teraz?

Nie bardzo wiem po co pytać na forum miejskim, ludzi, którzy Ci odpowiedzą mniej więcej, że "ja nie wiem, wychodzi podobnie, albo nie wychodzi'... jak po poświęceniu 20 sekund w googlach masz obszerny artykuł od aspektu kupna, przez eksploatację, wraz z wykonanymi testami i szczegółowymi obliczeniami wydatków i porównaniem. No chyba, że w STW mamy jakiś inny prąd niż np. w Warszawie.

Pierwszy lepszy artykuł znaleziony w mgnieniu oka:
https://oszcz(...)-gazowa/

Jest ich w necie jeszcze ze setki. Pozdrawiam i nie marudź.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 87
Dołączył: 1 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Cze 2018r. 23:10  
Cytuj
CYTAT
Jak wygląda sprawa ze zmianą kuchenki gazowej na płytę indukcyjną w blokach koło hali?oprócz ew. wyzszych rachunków za prąd (choc niekoniecznie) naczytałam się na temat obciązenia sieci, ze nie wytrzyma, ze bedzie wybijać korki itp. ktoś ma jakieś doświadczenie?Coś trzeba by w instalacji przerabiac?


jestem szczesliwym posiadaczem indukcji od 3 lat, po przeprowadzce zrezygnowalem z gazu kompletnie ( ciepla woda z sieci) . raz nie place za gaz dwa koszt produ na poziomie 180- 200 zl za dwa miesiace - mieszkanie 60 m2 czyli komputery u dzieci, tv i reszta wiadmo - jedyne co to sprzet moj byl kupowany caly nowy w tym uzywam tez zmywarki do naczyn . Indukcja bez podlaczenia sily daje rade - ja jestem zadowolony - plyte kupilem Bosha wtedy za okolo 1300 PLN

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 24 Lis 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Cze 2018r. 16:17  
Cytuj
tez mam spora plyte z kernau, kosztowala kolo 2,5k, jesli ktos szuka oszczednosci pokroju 0,05 gr na zagotowaniu wody to faktycznie polecam gaz. Mam siłe wiec jesli chodzi o czas zagotowania wody w porownaniu do gazu to jest przepasc. Pozatym są timery, jak sie cos wyleje to sie sama wyłącza, jest estetyczna i łatwo utrzymac czystosc. Ma pare bajeroow z ktorych sie korzysta, a ktorych w płytach gazowych nie ma ..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »